Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

August, 2011

Оплачує лікарняна каса

За 20 гривень щомісячного внеску кожен полтавець має змогу лікуватися в 16-ти регіонах України

У 2003 році в області було створено благодійну організацію «Лікарняна каса Полтавщини». В основу її роботи заклали принцип солідарної системи, перевіреної столітнім досвідом. Принцип цей простий: кожного місяця людина сплачує незначну суму членських внесків і, коли потрапить до лікарні (що, як правило, трапляється несподівано), то варто лише пред’явити картку ЛК — і вже можна не турбуватися про потрібні ліки, де знайти гроші на їх придбання.

Першими членами ЛК, які схвалили новацію, стали медичні працівники. Протягом наступних восьми років кількість членів ЛК помітно зросла. 370 організацій Полтавщини уклали договори з ЛК про колективне членство. Шостий рік застосовують в організації і принцип сімейного членства, за яким батьки можуть сплачувати внески за своїх дітей, котрим виповнилося три роки. Діти отримують медичну допомогу за тим же принципом, що й дорослі.

За час існування зареєстровано понад 100 тисяч звернень до лікарень, хворі отримали допомогу за рахунок ЛК. Часто вартість ліків для одного пацієнта перевищувала загальну суму сплачених ним членських внесків у рази. При цьому ні сам хворий, ні його рідні не переймалися питанням, де терміново знайти від кількох сотень до кількох тисяч гривень на лікування. Не було потреби йти по ліки до аптеки вночі, шукати препарати по всьому місту чи їхати по них із району до обласного центру. Лікар теж не витрачає часу на очікування ліків для хворого, а відразу ж починає процес лікування.

— На сьогодні наша організація на договірних умовах співпрацює з 66-ма лікарнями області, — говорить виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко.

— Яку максимальну суму може виділити ЛК на лікування однієї людини?

— Обмежень немає, буде виділено стільки, скільки потрібно, залежно від тяжкості стану, згідно з Фармацевтичним формуляром, розробленим обласними спеціалістами. ЛК посилює свої можливості — ми почали оплачувати й найдорожчі препарати для лікування інсультів. Якщо вартість середнього випадку інсульту була біля 400 гривень, то нині — до 4,5 тисячі гривень. У 2010 році за рахунок ЛК пролікували 70 таких пацієнтів, а нинішнього року ми передбачили додатково витратити для цього майже 280 тисяч гривень. Єдине обмеження у вартості лікування існує для членів ЛК, котрі проходять обстеження чи лікування в Києві. Раніше на нього виділялася одна тисяча гривень, нині суму збільшено до двох тисяч.

— Скільки полтавців пройшли обстеження в столиці?

—36 членів ЛК там обстежено, 24 із них прооперовано. Приємно, що всі залишилися задоволеними нашою допомогою.( за 6 місяців 2011 року – ще 5 чоловік)

Враховуючи те, що БО «Лікарняна каса Полтавщини» є членом Асоціації працівників ЛК України, ми маємо змогу надавати медичну допомогу своїм членам у 16-ти регіонах держави.

— А з якими діагнозами хронічних хвороб можна розраховувати на допомогу ЛК?

— ЛК забезпечує ліками в період гострих і невідкладних станів, у разі загострення хронічних хвороб. У періоди загострень хвороби ЛК компенсує стаціонарне лікування протягом 12-ти днів, амбулаторне — до 10-ти днів. У складних випадках, за показаннями консиліуму лікарів, який відбувається за участю представника ЛК, термін лікування може бути подовжений ще на 5 днів. Сума ж, що виділяється на лікування, повторюся, необмежена.

— Якщо людина кілька років платить членські внески, але жодного разу не скористалася послугами ЛК, то чи може вона розраховувати на якийсь бонус у вигляді профілактичного лікування тощо?

— Якщо людина є членом лікарняної каси понад півроку, то вона може за рахунок каси зробити обстеження МРТ чи комп’ютерну томографію в разі, якщо для цього є показання і направлення обласного спеціаліста. Якщо членство більше 2 років – можливо зробити планові оперативні втручання – фіброміоми, кісти, кили, варикозне розширення вен та інше, що не потребує термінової допомоги (ці діагнози при погіршенні лікуються з дня отримання картки члена організації).

Також ЛК компенсує вартість витратних матеріалів у лабораторіях, де відбуваються різні дослідження.

— Кілька років тому керівництво ЛК розглядало можливість забезпечувати безкоштовне проведення пологів. Чи відбувається це зараз?

– Так, відбувається, але за умови, що породілля перед пологами заплатить членські внески на два роки наперед. До цього нас змусили реалії, бо в більшості випадків траплялося так, що жінка народжувала і припиняла сплачувати членські внески. У когось бракувало часу, в когось — грошей.

— Лікарняна каса, як і раніше, оплачує тільки черевні операції?

— Ми згодні оплачувати будь-які операції, але Лікарняна каса не має своєї лапароскопічної стійки. Якщо пацієнт домовиться в лікарні про те, що йому зроблять лапароскопічну операцію, то медикаментами для її проведення ми забезпечимо.

— Чи існує обмеження на лікарські засоби, які можна отримати за рахунок лікарняної каси?

— На сьогодні Формуляр лікарських засобів ЛК нараховує 750 медпрепаратів. Цього достатньо, щоб забезпечити ефективне лікування пацієнта. До 2009 року в нашому Формулярі 70 відсотків становили імпортні ліки, 30 відсотків — вітчизняні. Згідно з рекомендаціями обласних спеціалістів ми підготували новий Формуляр із 600 українських препаратів і 150-ти імпортних. І що ви думаєте? Витрати на лікування зменшилися на 30 відсотків. Таким чином ми не погіршили ефективність лікування людей, але заощадили майже третину членських внесків. За ці кошти можемо розвивати послуги — купувати дорогі, але справді найефективніші ліки для лікування хворих на інсульт, інфаркт та інші захворювання, закуповувати обладнання для лікарень.

— А що робити в тих випадках, коли лікар призначатиме пацієнтові дорогий імпортний препарат, стверджуючи, що вітчизняних аналогів йому немає? Хто тоді оплатить витрати пацієнта?

— У таких випадках раджу телефонувати нам, у лікарняну касу. Зараз мало життєво потрібних препаратів, які не можливо замінити українським аналогом. Ми завжди допоможемо пацієнтові розібратися, чому лікар призначає дорогий імпортний препарат. Часто трапляється так, що, заплативши більше в рази, людина насправді платить не за лікування, а за рекламу.

— Віталію Владиславовичу, Ви сказали, що за заощаджені кошти отримали змогу закуповувати обладнання для лікарень…

— Так. За вісім років роботи «Лікарняна каса Полтавщини» надала благодійну допомогу медичним закладам області для поліпшення обслуговування членів організації у вигляді обладнання на суму 250 тисяч гривень. В 2011 році ще на 303 тисячі гривень.

— У якому районі Полтавщини найбільше членів ЛКП?

— У Котельві, де членами лікарняної каси є сім відсотків населення. Цим ми завдячуємо Тетяні Корост — колишньому директорові агрофірми «Маяк», а нині голові Котелевської райдержадміністрації, котра пояснює людям нагальність турботи про власне здоров’я. Вартість ліків, які члени ЛКП у Котельві отримали, приміром, у 2008 році, дорівнювала бюджету району на ліки на весь рік.

— Як обраховується сума членського внеску і чи не думаєте її підвищувати?

— Коли ми починали працювати, то за приклад брали досвід Німеччини. Там 10 відсотків населення є членами приватних страхових компаній, решта — члени лікарняних кас, де внесок становить 15,8 відсотка від заробітної плати людини. Наш внесок «прив’язаний» до мінімальної зарплати в Україні і становить 2,5 відсотка. На сьогодні його сума має дорівнювати 23 гривням на місяць, проте члени ЛКП сплачують 20 гривень і, якщо не виникне економічних катаклізмів, до кінця року ця сума не зміниться.

Оксана КЛОЧКО,

«Вашу здоров’я».

26 серпня 2011 року №32

Read More

Контраст і витратні матеріали для стентування – за рахунок Лікарняної каси

Два роки в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського функціонує відділення рентген-ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології, яке очолює Роман Борущак. Близько 40 % пацієнтів цього відділення перебувають у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Колективом відділення рентген-ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології врятовано не одне людське життя, зроблено багато оперативних втручань і діагностичних обстежень.

Мешканці міста Житомира Надії Рудюк тут виконано надзвичайно складну операцію на стовбурі лівої коронарної артерії.

У пані Надії серце боліло давно. До  Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського вона потрапила на обстеження, яке виявило, що 98 % головної артерії серця звужено. Лікарі констатували інфаркт міокарду та було прийняте рішення про стентування.

– У всіх мешканців Житомирщини, яким необхідна така допомога, є можливість її отримати у нас, – розповів Микола Кушнір – завідуючий блоком кардіореанімації. –  Раніше таким хворим робили аорто-коронарне шунтування – операцію з розрізом грудної клітки у спеціалізованих клініках.

За новітніми методиками пацієнти з передінфаркним станом, нестабільною стенокардією, ті, котрі перенесли інфаркт, потребують проведення коронаровентрикулографії – дослідження судин серця з метою визначення стенотичних уражень (звужень).

Тим більше, що за Державною програмою ми забезпечені стентами (вартість одного – до 12 тисяч гривень) та іншими витратними матеріалами для проведення  діагностичних та оперативних втручань, які для пацієнтів надаються  безкоштовно. Вони купують за свої кошти лише деякі витратні матеріали, а ті, хто перебуває в Лікарняній касі, забезпечуються ними за рахунок цієї організації.

Зокрема, на лікування  Надії Рудюк із державного бюджету витрачено понад 26 тисяч грн. Свій внесок у її одужання зробила і Лікарняна каса, надавши контраст для проведення обстеження судин, витратні матеріалами, необхідні медикаментами для післяопераційного лікування (всього на суму більше 800 грн.).

У червні у цьому відділенні за рахунок БО «Лікарняна каса Житомирської області» надано медичну допомогу 44 пацієнтам на суму майже 30 тисяч гривень.

Світлана Михалюк

Read More

З Днем незалежності!

Вельмишановні земляки!

Прийміть щирі привітання з нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України!

Щиро зичу всім здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили та наснаги в усіх справах. Нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення та добрі починання. Хай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а Ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

З повагою, голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України, Валентин  Дмитрович Парій.

Read More

За сприяння «Асоціації працівників лікарняних кас України» пролікуватися можливо в інших регіонах

Понад 200 лікарняних кас діють наразі у більшості областей України. Люди на солідарній основі об’єднуються в ці організації, бо розуміють, що завжди зможуть при необхідності пролікуватися. А завдяки тому, що в нашій державі функціонує Всеукраїнська громадська організація  «Асоціація працівників лікарняних кас України», вони мають змогу отримати медичну допомогу не лише там, де проживають, але і в інших регіонах, зокрема у м. Києві, Полтавській, Житомирській, Дніпропетровській, Кіровоградській , Рівненській,  Донецькій та інших областях.

Між Асоціацією та лікарняними касами всіх регіонів  укладені угоди про медичний супровід.

Нещодавно мешканець Рівненщини Вадим Нікітін був у справах у  Житомирі. Так трапилося, що йому довелося звернутися за медичною допомогою до Житомирського обласного стоматологічного медичного об’єднання. Хоча він перебуває в Лікарняній касі Рівненської області, за сприяння  «Асоціації працівників лікарняних кас України»отримав медикаменти за рахунок благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України і надалі буде допомагати в лікуванні членам усіх ЛК. Постійно в ЛПЗ м. Києва здійснюється медичний супровід членів  благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини».

Шановні керівники лікарняних кас, які не перебувають в  «Асоціації працівників лікарняних кас України». Запрошуємо вас до співпраці!

Світлана Михалюк

Read More

Лікарняна каса – конкретна допомога людям

Лави благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК) за цей рік поповнило 6790 осіб; відновили перебування – 601 мешканець нашого краю.  За цей час послугами ЛК скористалося 170 759 осіб, їм за рахунок організації надана медична допомога на  суму13 млн. грн., лабораторні, інструментальні дослідження, включаючи високовартісні – обстеження методом комп’ютерної та магнітно – резонансної томографії, зробили 108 152 особи на суму більше 2 млн. грн.  Зрозуміло, що це не просто цифри. Адже за ними – конкретна допомога людям, які розуміють, що солідарний принцип, котрий є в основі діяльності Лікарняної каси – єдиний шлях у нинішніх умовах до отримання належної медичної допомоги. Саме про це йшла мова на черговому засіданні лікарів-експертів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

За словами виконавчого директора БО  «Лікарняна каса Житомирської області» Володимира Станіславовича Мишківського, за 6 місяців 2011 року до ЛК надійшло 14 млн. 613 тис. грн. На придбання ліків і виробів медичного

призначення витрачено більше 11 млн. грн. На складах лікувальних закладів  та у відділеннях знаходиться ліків на суму 2 млн. 301 тис. грн.

За словами Володимира Станіславовича,  своєчасне забезпечення всім необхідним для повноцінного лікування  та обстеження – одне з основних завдань лікарів-експертів. Цьому сприяє і те, що всі медикаменти, які надходять в ЛПЗ, мають міжнародний сертифікат якості – своєрідний гарант ефективного лікування. Нещодавно вийшов новий Лікарський формуляр. Приємно відмітити, що збільшився перелік медикаментів, котрими забезпечуються ті, хто перебуває в ЛК.

На зібранні також детально проаналізовані показники діяльності філій Лікарняної каси у кожному районі нашої області.

Раїса Володимирівна Артюх – завідуюча відділу експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу проаналізувала звернення громадян до офісу ЛК, на телефон «Гарячої лінії». Вона наголосила на важливості уважного ставлення до кожного пацієнта.

У червні надано медичну допомогу в 26 911 випадках на суму 2 226 155 грн.

Проліковано 8 267 хворих на суму 1 508 562 грн. На суму більше 1 тисячі грн. проліковано 119 пацієнтів (у Житомирській обласній лікарні

ім. О. Ф. Гербачевського – 61, у Житомирському онкологічному

диспансері – 10, у ЦМЛ № 1 м. Житомира – 26 осіб).

Основним завданням Лікарняної каси є поліпшення обслуговування тих, хто перебуває в ЛК, гарантування отримання  належного лікування. Важливе значення у цьому має робота кожного лікаря-експерта.

Ірина Антонівна Білоус – лікар-експерт,  детально проаналізувала якість медичної допомоги, яка надавалася членам ЛК у червні, і недоліки в лікувальному процесі.

Найбільше недотримання протоколів лікування в таких лікувальних закладах: у Лугинській ЦРЛ – 17 %, Новоград-Волинському міськрай ТМО –

16 %, у Ружинській і Олевській ЦРЛ – по 14 %, у Малинській ЦРЛ – 13 %, у Червоноармійській ЦРЛ – 12 %.

Низькі відсотки недоліків у Бердичівській ЦРЛ – 5 %, Чуднівській і Володар-Волинській ЦРЛ – по 4 %,  у Черняхівському рай ТМО – 3 %.

Ірина Антонівна детально розповіла про ступеневу терапію – перехід із парентерального на пероральний  шлях введення антибіотиків у можливо короткі терміни з урахуванням клініки та без шкоди для ефективності лікування – та її переваги в пульмонології (скорочення тривалості стаціонарного лікування, психологічний комфорт, зменшення ризику нозокоміальних інфекцій, зниження затрат).

Новим у роботі офісу виконавчої дирекції Лікарняної каси є втілення програми «База онлайн». Вона дозволяє працювати з базою даних менеджерам-аналітикам на філіях, не відвідуючи офіс виконавчої дирекції, оперативно перевіряти проплати внесків пацієнтів, що зменшує кількість помилок і покращує обслуговування кожного, хто перебуває в Лікарняній касі.

Світлана Михалюк

Read More
Login