Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

February, 2017

Чому на Житомирщині витрати на ліки у 5 разів менші, ніж на Рівненщині?

https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/chomu-na-zhytomyrshchyni-vytraty-na-liky-u-5-raziv-menshi-nizh-na-rivnenshchyni

На «Громадському радіо» стартує нова рубрика «Громадське здоров’я». У першій програмі із директоркою програмної ініціативи Вікторією Тимошевською обговорюємо звіт «Індекс здоров’я. Україна»

Вікторія Тимошевська: Хочу наголосити, що ми не говоримо про охорону здоров’я, а про те, що намагаємося розвинути системи, котрі забезпечать здоров’я в цілому. Тобто це і профілактика, і сучасна та вчасна діагностика, і лікування та реабілітація.

В цьому дослідженні є 5 основних блоків, які ми намагалися розкрити і встановити початковий рівень (base line), щоб виміряти те, як змінюється наше суспільство. В цьому є і медична частина (доступ до ліків), є частина медичної допомоги первинного рівня (сімейний лікар чи терапевт), а є такі речі як вакцинація та здоровий спосіб життя.

Василь Шандро: Про що говорить ваш звіт? Що таке індекс громадського здоров’я?

Вікторія Тимошевська: По-перше, хочу зауважити, що це не традиційний індекс. Адже очікується, що це якийсь усереднений показник температури, тиску, тощо. Насправді, це оцінка системи, що включає 5 блоків: задоволеність медичною допомогою, звернення до лікаря та поведінка родини у випадку хвороби, витрати на лікарські засоби і медичну допомогу, знання та здорова поведінка і останнє — самооцінка стану здоров’я. І якщо індекс складає 100%, то за нашим дослідженням в середньому вийшло 55%. Нам, звісно, є куди рости і що покращувати.

Більше того, є області (наприклад, Тернопільська), де рівень задоволеності медичною допомогою, яку отримала родина, складає 72-78%.

Задоволеність дільничним терапевтом/родинним лікарем // health-index.com.ua

Задоволеність дільничним терапевтом/родинним лікарем
Авторські права:
health-index.com.ua

Василь Шандро: Чи вираховують подібні індекси і європейських країнах?

Вікторія Тимошевська: Так. На жаль, в Україні ми не могли повністю адаптувати їх принцип. Нині ми не маємо змоги порівнювати наші цифри із показниками інших країн. Однак ми працюватимемо над методологією, яка дозволить за 3-4 роки такі порівння все ж робити.

Василь Шандро: Про що ще говорять цифри? Що, можливо, здивувало?

Вікторія Тимошевська: Мене, як моїх колег, здивувала ситуація з ліками. Всі ми купуємо ліки, знаємо, наскільки вони є дорогими. Нині Кабмін ухвалив кілька постанов, що мають на меті врегулювати ціни та знизити їх на певні препарати. Так ось, в Житомирі зафіксовано найнижчі витрати людей на ліки. Питання було просте: скільки ви витратили грошей на назначені ліки останнього разу? В Житомирі ця сума склала 238 грн. В той час у Рівненській області це 1001 грн.

Тетяна Трощинська: За рахунок чого така різниця — ви досліджували?

Вікторія Тимошевська: Так, звісно. В Житомирській області працює «Лікарняна каса» — мікроаналог страхової медицини, де за щомісячний внесок 40 грн особі гарантується повний набір базових лікарських засобів.

Василь Шандро: Це якась ініціатива обласного Управління охорони здоров’я?

Вікторія Тимошевська: Це ініціатива ГО «Лікарняна каса». Цей досвід переймався ще з часів європейських проектів технічної допомоги у сфері галузі охорони здоров’я, коли вони намагалися запровадити в Україні різні механізми співфінансування. Насправді, в жодній країні немає такого, щоб держава забезпечувала 100% лікарських засобів чи повністю покривала медичну допомогу.

Тетяна Трощинська: Чи є у звіті елемент дослідження корумпованості галузі?

Вікторія Тимошевська: У нас не було окремих питань щодо корупції. Ми у травні-червні запускамо друге таке дослідження, щоб порівняти, чи дійсно відбувається реформа, щоб об’єктивно сказати, що відчуває простий громадянин. Але в нас є непрямі питання стосовно корупції. Наприклад, які ліки безкоштовно отримали в лікарні, а за які довелося платити. Часто, якщо людина там купувала ліки — їй їх перепродавали.

Текстову версію підготувала Наталя Кучерява
Read More

З НАШОЇ ПОШТИ.

Здрастуйте, дорогі читачі!

Я, Загурський Павло Ізидорович із Пулинського району Житомирської області, пишу, щоб розповісти, як завдяки добрим людям вдруге, як мовиться, з’явився на світ.

http://likkasa.com.ua/?cat=47

Довелось мені нещодавно лікуватись у торакальному відділенні Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського, куди потрапив у вкрай тяжкому стані. Хворів на мокрий плеврит (от не знаю, як по-медичному звучить точний діагноз складного захворювання легенів). І це, очевидно, спричинило розрив стравохода. Страшні болі витерпіти було майже неможливо! Доставили мене в лікарню в тяжкому стані, який потребував негайного оперування – що лікарі й зробили.

Операція була непроста – мої рятувальники приклали надзвичайно багато зусиль, аби я залишився живим. Ще потому п’ять днів перебував у реанімації в дуже тяжкому стані. Тільки й міг – дивитись на стелю й думати про життя, про свою сім’ю, про дітей.

Тож хочу щиро подякувати в першу чергу завідуючому відділення торакальної хірургії Муравйову Тадеушу Вітольдовичу – він сам прийшов, коли мене привезли до лікарні, оглянув, поговорив зі мною й вирішив: «В операційну!» Таким чином мене врятували. Крім того, велика вдячність Артюху Володимиру Васильовичу – справжньому професіоналу своєї справи, людині дуже енергійній – він по кілька разів на день цікавився моїм станом. Також вдячний Тарасу Івановичу Марцуну, котрий брав участь в операції. Я пізніше запитував Артюха Володимира Васильовича – він мені сказав: «Ми всі над Вами були». І їхня професійність дозволила мені вже через 10 днів їсти, як усі нормальні люди – не через зонд. Мої рятувальники сказали: «Це – феномен!» А я говорю, що це свідчить про їхній надзвичайно високий професіоналізм.

Гарні слова подяки – медсестрам та молодшим медсестрам. Вони всі дуже трудолюбиві, душевні, співчутливі – коли просиш їх про щось, то відразу просто-таки біжать. Тому що знають, що людині болить, і хочуть допомогти. Та й навіть і без просьби приходять: «Як Ви?» Колектив відділення – прекрасний!

А ще хочу наголосити на неоціненності допомоги, яку надала мені моя рідна благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області». Я, признатись, раніше отак іноді думав: «Чи потрібно бути в ній, чи ні?» Й коли трапилось непередбачуване, зрозумів, наскільки був неправий у своїх сумнівах – бо ж біда прийшла неочікувано й оперативне втручання було дуже серйозне: всі лікарі на чолі з завідуючим кілька годин працювали наді мною. Реанімація потому, лікування у відділенні – весь час потрібні були немалі кошти. А їх моя родина не мала, бо ж ніхто до цього не готувався. Й прийшла нам на допомогу «Лікарняна каса» – понад 12 тисяч гривень витрачено нею на моє лікування. Скажу так, що вона просто не дозволила моїй родині розпродати все, аби мене врятувати. Бо такої суми ми не мали – я на пенсії, дружина працює вахтером, тобто дозволити собі такі витрати ми не могли. Тож основне навантаження «взяла на себе» ЛК. Тому скільки буду з ким спілкуватись – всім про це розповідатиму! У мене син раніше не перебував у «Лікарняній касі», хоч як просив його вступити. А зараз я дав йому команду зробити це негайно! Й усім так скажу!

З повагою – П.І.Загурський.

Read More

МОЗ винесло на обговорення гарантований пакет первинної медичної допомоги.

http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170208_c.html

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект наказу про Порядок надання первинної медичної допомоги, який винесли на громадське обговорення та який затвердять після консультацій з експертним середовищем і регіонами.

Перелік того, що входитиме до гарантованого кошика первинної медичної допомоги, переглядатиметься щороку та залежатиме від показників бюджету, які держава виділятиме на охорону здоров’я.

Згаданий документ визначає завдання первинної медичної допомоги (ПМД), суб’єктів надання допомоги, завдання лікаря, а також єдині правила організації та надання ПМД.

Дія документу поширюватиметься на всіх суб’єктів первинної ланки, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми діяльності.

ПМД є основним видом медичної допомоги та передбачає надання пацієнтові універсальних комплексних інтегрованих послуг, спрямованих на задоволення більшості потреб людини у сфері охорони здоров’я.

Згідно з документом, первинна допомога надається усім громадянам України незалежно від їхнього віку, статі, національності, соціального статусу, рівня доходу, місця проживання, віросповідання чи інших ознак. Її надають за рахунок бюджетних коштів згідно з відповідною бюджетною програмою та законодавством.

Фінансування діагностичних заходів та лабораторних досліджень у межах ПМД для громадян України також здійснюють коштом бюджету згідно з відповідною бюджетною програмою та законами.

До обов’язків лікаря первинної ланки, відповідно до проекту, належить:

1. Безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам.

2. Формування та контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів.

3. Надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані.

4. Направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

5. Координація роботи з іншими ланками медичної допомоги.

6. Ведення пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання відповідно до законодавства.

7. Здійснення імунопрофілактики відповідно до чинного законодавства.

8. Консультування щодо здорового способу життя.

9. Проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань.

10. Оцінка індивідуальних ризиків захворювань і консультування з питань профілактики. Розробка індивідуальних програм обстеження та спостереження за здоров’ям.

11. Інформування пацієнта щодо національних скринінгових програм та виконання інших функцій відповідно до законодавства або до програми.

12. Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю.

13. Здійснення медичного догляду за здоровою дитиною.

14. Ведення хворих із психічними розладами, зокрема, враховуючи рекомендації спеціаліста.

15. Надання паліативної допомоги, що охоплює:

– оцінку ступеню болю;

– призначення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

– лікування больового синдрому;

– оформлення рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори відповідно до чинного законодавства.

16. Координація та організація виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу.

17. Проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів.

18. Призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства.

19. Підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію.

20. Оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.

Наказ також регламентує правила надання ПМД. Зокрема, вибір лікаря та місце надання допомоги, її форми та способи, матеріально-технічне забезпечення робочого місця лікаря первинки, режим та графік роботи лікаря та ін.

Пацієнт має право вільного вибору лікаря, незалежно від місця своєї офіційної реєстрації. Рекомендована кількість пацієнтів, які обрали одного лікаря, повинна перебувати у межах 2 000 пацієнтів. Однак, залежно від соціальних, вікових та кількісних характеристик населення громади, на території якої працює лікар, в окремих випадках кількість пацієнтів може бути більшою чи меншою.

Допомогу лікар надаватиме за місцем здійснення своєї господарської діяльності під час особистого прийому. Залежно від стану пацієнта, він може прийняти рішення про надання ПМД за місцем проживання (перебування) пацієнта або з використанням засобів телекомунікації.

Лікарі первинки самостійно обиратимуть місце для здійснення своєї господарської діяльності. Зокрема, надавати допомогу можна буде в окремій будівлі чи приміщеннях, що належить суб’єкту надання ПМД на праві власності, праві оренди чи на інших підставах, що не заборонені законодавством. Однак робоче місце повинно відповідати державним санітарним нормам та іншим вимогам, передбаченим законодавством.

Суб’єкт надання первинної допомоги самостійно визначає кількість меблів, одиниць техніки та іншого устаткування для оснащення робочого місця, зважаючи на кількість та потреби пацієнтів і лікарів з надання ПМД, а також вимог законодавства. Разом із тим, МОЗ наводить перелік обладнання, яким суб’єкт надання ПМД має обов’язково забезпечити місце надання допомоги.

Табель матеріально-технічного оснащення місця надання ПМД

1. Ваги для дітей.

2. Ваги для дорослих.

3. Глюкометр.

4. Електрокардіограф.

5. Медична вимірювальна стрічка.

6. Медичний ліхтарик.

7. Отоофтальмоскоп.

8. Пікфлуометр.

9. Пульсоксиметр.

10. Ростомір для дітей до року.

11. Ростомір (для дітей старше одного року).

12. Стетофонендоскоп.

13. Таблиці для перевірки гостроти зору.

14. Термометр (для вимірювання температури тіла).

15. Тонометр з малими, середніми і великими манжетами.

16. Холодильник для зберігання медикаментів, окрім вакцин.

17. Холодильник для зберігання вакцин.

18. Шафа для зберігання медикаментів та медичних виробів для надання медичної допомоги, в тому числі невідкладної.

19. Кушетка.

20. Сповивальний стіл.

21. Киснева подушка.

22. Мішок Амбу.

23. Гігрометр.

24. Термометр (для вимірювання температури в приміщенні).

25. Термометр для холодильника.

26. Сумка-укладка сімейного лікаря.

27. Медикаменти та медичні вироби для надання медичної допомоги, в тому числі невідкладної.

Ми також представили: перелік скринінгових обстежень на первинці, діагностичних процедур та лабораторних досліджень, зразок декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. Усі документи мають статус проектів та наразі проходять обговорення з представниками медичної спільноти з регіонів.

Read More

З НАШОЇ ПОШТИ

Доброго дня, шановні!

Давно збиралась із намірами, щоб написати – хочу подякувати людям, до котрих дуже часто звертаюсь за допомогою й іще жодного разу такого не було, щоб мені відмовили.

Мешкаю я в Ружинському районі, тож як тільки яка недуга – їду до Ружинської центральної районної лікарні. От і нещодавно трапилось: десь протягом «пройняло» голову – так почала боліти, що витримати було несила. Поїхала до «районки» на прийом до невропатолога Григорія Андрійовича Поліщука. І скажу вам, що такого чудового лікаря ще пошукати – й до пацієнтів ставиться дуже гарно, і як лікуватись – усе розкаже, пояснить спокійно. Це для хворої людини дуже важливо – от таке приємне спілкування з лікарем. Відомо ж бо, що й слово лікує. Тож щиро дякую Григорію Андрійовичу за те, що він такий хороший – і як лікар, і як людина.

А ще вдячна благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» – всі медикаменти для лікування мені надавали за її рахунок. Мене відвідувала під час перебування в лікарні лікар-експерт ЛК у Ружинській ЦРЛ Первушина Галина Андріївна – цікавилась, чи призначили препарати по ЛК, чи допомагають вони. Я була задоволена, тому що не довелось нікуди ходити – медсестра принесла всі ліки. Інші ж пацієнти в аптеці купували за свої гроші всі необхідні препарати. Мене дуже дивувало, що сусіди по палаті не перебували в ЛК. Що ж – вони побачили, що я, як член ЛК, маю переваги перед ними, тож сподіваюсь, що, переконані моїм прикладом, вони таки вступили до організації. От ми, наприклад, із чоловіком у ЛК років зо п’ять – і задоволені нею. У чоловіка очі хворі, то звертається за медичною допомогою досить часто, а я зі своїми недугами не раз лікувалась у Житомирі, в Києві – й кожного разу ми користуємось допомогою ЛК. І якщо хтось говорить, що, мовляв, ці кошти, що платимо кожного місяця добровільними пожертвуваннями, можна «наскладати й так назбирати», то я скажу, що це – нереально. Тому що завжди знайдеться якась причина й привід, щоб їх потратити. А так ото ж, коли була захворіла – грошей немає, а я лікуюсь за допомогою ЛК. Може, хто жаліє щомісячних добровільних пожертвувань 49 гривень, то нехай порахує, в скільки обійдеться пролікуватись за власні кошти, наприклад, при пневмонії, переломах, операціях – за рік сплатить 588 гривень, а пролікуватись за рахунок ЛК може на 14 700 гривень. От вам й економія! Для нас із чоловіком це великий «плюс» – те, що ми в ЛК і користуємось її допомогою. Оце, що я хотіла сказати.

З повагою – Приходько Валентина Петрівна, с.Топори Ружинського району.

Read More

2017 РІК МАЄ СТАТИ РОКОМ СТРАХОВОЇ МЕДИЦИНИ.

На цьому наголошує Міністерство охорони здоров’я України.

Житомирщина має власний досвід у цьому питанні – 16-річна діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» це переконливо доводить.

Наскільки цей досвід може стати в пригоді законотворцям? Відповідь на це питання цього разу шукали в філії ЛК у Ємільчинській центральній районній лікарні.

Дивіться авторську програму журналіста Житомирського обласного телебачення Леоніда Харшана «Кут зору» від 30 січня 2017 року.

https://youtu.be/xP9qJA8O-pc

Read More

БО “Лікарняна каса Житомирської області” готова до впровадження в Україні страхової медицини.

http://likkasa.com.ua/?p=6678

БО “Лікарняна каса Житомирської області” готова до впровадження в Україні страхової медицини. Про це – на сторінках народного щотижневика “Субота” від 1 лютого 2017 року.

Газета “СУБОТА” від 1 лютого 2017 року

Read More
Login