Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

November, 2011

Фонд «Больничная касса» приобрел для заводчан фиброгастроскоп

Японская  фирма «Олимпус» является  мировым  лидером по производству медицинского оборудования. В МСЧ  НЗФ появился новый фиброгастроскоп производства  именно этой фирмы. Он изготовлен по новейшим технологиям. Его гибкий шланг, например, втрое тоньше того, который был в прежнем. Это позволяет значительно облегчить процедуру осмотра врачу и пациенту. Новое оборудование заводские медики получили в ноябре, что пришлось кстати, поскольку именно осенью у людей обостряются заболевания желудочно-кишечного тракта.

В нынешнем году  это не первый подарок  ферросплавщикам от «Больничной  кассы».  Ранее был приобретен  многофункциональный стационарный  электрокардиограф чешской фирмы «BTL». Таким оборудованием пользуются самые передовые медицинские учреждения в мире и Украине. Отрадно, что в  его стоимость, кроме гарантийных обязательств, вошло обучение в Киеве специалистов заводской МСЧ.

– Генеральный  директор завода Владимир Куцин  при заключении договора на 2011 год провел совещание с руководством  «Больничной кассы», – рассказала  главный врач заводской МСЧ  Светлана Ляшенко-Ефемова. – Председатель правления ДОБФСРОЗ Сергей Шкуропатский сообщил тогда, что,  учитывая многолетние партнерские отношения, у Фонда появилась возможность приобрести для заводчан медицинское оборудование. Генеральный директор НЗФ утвердил программу по замене самых необходимых аппаратов  для МСЧ и санатория-профилактория. «Больничная касса» перед  МСЧ свои обязательства выполнила, сейчас приобретается оборудование для заводской здравницы.

Ферросплавщики  уже оценили преимущества нового оборудования и передают слова благодарности руководству завода и МСЧ за заботу о своем здоровье, а главе правления «Больничной кассы» за  достойное партнерство и надеются на дальнейшее взаимовыгодное сотрудничество.

Детальніше

Read More

Лікарняна каса – невід’ємна складова забезпечення лікувально-діагностичного процесу

Фінансування галузі охорони здоров’я області в частині медикаментозного забезпечення на наступний рік суттєво зменшилося. Пацієнти опинилися перед вибором: або купувати медикаменти за власні гроші, або скористатися тією унікальною можливістю, яка є у нашому краєві – приєднатися до в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області». Адже ця організація на сьогодні є невід’ємною складовою забезпечення лікувально-діагностичного процесу. Про це повідомив на черговому засіданні правління ЛК Олександр Михайлович Торбас начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Засідання відбулося під головуванням д. мед. н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія. Розглядалися такі питання: звіт ревізійної комісії щодо перевірки діяльності ЛК у першому півріччі 2011року (доповідач – голова ревізійної комісії Володимир Іванович Хренов); аналіз діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 10 місяців  2011 року (доповідач – виконавчий директор Володимир Станіславович Мишківський); про внесення змін до кошторису БО ЛКЖО на ІІ півріччя 2011 року (доповідач – головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко); про хід виконання попередніх рішень правління БО ЛКЖО, прийняття, поновлення та виключення громадян у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» (доповідач – заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук).

Наразі в благодійній організації  „Лікарняна каса Житомирської області” перебуває 195 тис. 315 громадян (15,3% від загальної кількості населення нашого краю); найбільше свою прихильність до ЛК  виявили в Лугинському  районі, де до ЛК приєдналося  26% жителів , у Малинському – 22,2%, м. Житомирі – 21,1%; найменше – у Новограді-Волинському – 6,3%, Коростишівському – 8,2%, Ружинському районах – 8,3%, – розповів В. С. Мишківський.

За 10 місяців 2011 року ряди  ЛК поповнило 10351 осіб (у  м. Житомирі – 4097, у Володар-Волинському районі – 316 , Червоноармійському районі – 231, Романівському районі – 227).

За несплату членських внесків  у 2011 році виключено 6922 осіб; відновило перебування в Лікарняній касі 895 осіб.

За словами виконавчого директора, за 10 місяців 2011 року до ЛК надійшло 24 млн. 623 тис. грн. Усього за звітний період витрачено 24млн. 572 тис. грн., з них на основну діяльність (медикаменти та вироби медичного призначення) – 20 млн. 378 тис. грн. Частка витрат на загальногосподарську діяльність становить 17,0% від розміру надходжень (планувалося 19,9%). Різниця між надходженнями та витратами становить «+» 51 тис. грн.

З березня місяця 2011 року в 18 філіях БО ЛКЖО було встановлено термінали «Приватбанку», що дає можливість сплачувати членські внески без комісії.  За цей період за безготівковим рахунком від населення прийнято 249 984 грн.

За рішеннями правління лікувальні заклади та організації отримали благодійну безповоротну допомогу для поліпшення матеріально-технічного стану на загальну суму 147,6 тис. грн.

Під патронатом Лікарняної каси знаходиться більше 900 дітей-сиріт, на медикаментозний супровід яких витрачено понад 21 тис.  грн. За рахунок ЛК надавалася медична допомога  інвалідам Великої Вітчизняної війни на суму більше 5 тисяч грн.

За 9 місяців 2011 року медична допомога за рахунок ЛК надавалася у 238 426 випадках.

5 7 727 пацієнтів проліковано на суму до 1 тисячі грн.;

3 403 – на суму від 1 до 5 тисяч грн.;

114 – на суму від 5 до 10 тисяч грн.;

42 – на суму більше 10 тисяч грн.

На складах лікувальних закладів на 01.11.2011 року знаходиться залишок ліків на загальну суму 1 млн. 18 тис. грн., у відділеннях – 1 млн. 300 тис. грн.

ЛК прагне максимально задовольнити потребу членів організації в отриманні високо спеціалізованої медичної допомоги. За 9 місяців 2011 року видано 46 направлень членам ЛК для лікування в ЛПЗ м. Києва через Всеукраїнську громадську організацію«Асоціація працівників лікарняних кас України». Отримали медикаментозне забезпечення 16 осіб на суму 21 638,10 гр.;  в клініці «Оберіг» – 12 пацієнтів  на суму 20 058,77 грн.

Лікування хворих в області проводиться згідно з локальними клінічними протоколами, затвердженими наказом УОЗ №754 від 30.12.08 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги жителям Житомирської області» та №783 від 21.12.09 року «Про затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги хірургічного профілю», та Лікарським формуляром (за участі ЛК вийшло шосте видання  Лікарського формуляру, яке містить понад 1400 препаратів, які забезпечуються за рахунок ЛК). Це дає можливість пацієнту отримати гарантовану, якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

За результатами проведеного лікарями-експертами аналізу, частка недотримання протоколів по області становить 4,8%, необґрунтовано витрачено за 9 місяців 2011 року 329 510,86 грн.

Встановлено за допомогою АВС-VEN аналізу, що близько 23% коштів продовжує витрачатися на закупівлю другорядних препаратів, серед яких лідирують діаліпон, актовегін, кавінтон, вітаксон, ессенціале, берлітіон, л-лізину есцинат, пентоксифілін. Але за окремими нозологічними групами (ішемічна хвороба серця) завдяки ціленаправленій роботі з впровадження протоколів лікування вдалося зменшити частку витрат на другорядні препарати з 13,4% у 2008 році до 2,2% у 2011 році.

Укладені угоди про співпрацю з  43 сімейними лікарями.

Завдяки цьому формується підґрунтя для створення в майбутньому в особі сімейного лікаря фондоутримувача та розпорядника коштів, адже відпрацьовуються механізми фінансування на 1 члена ЛК (1-го жителя), медичний супровід пацієнта на всіх рівнях надання медичної допомоги, напрацювання наступності у роботі між первинним, вторинним і третинними рівнями лікування, обов’язкове впровадження системи направлень сімейним лікарем, заохочення до надання високоякісної медичної допомоги, яка відповідає принципам доказової медицини, раціональне використання коштів.

З 22 березня 2011 року введено в дію телефон цілодобової «Гарячої лінії» (тел. 55 – 49 – 50). Зареєстровано 152 дзвінка, які, в основному, стосувалися сплати внесків, заборгованості, вступу до ЛК, сплати комісійних у банках і можливостей медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК.

Виконавча дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області» постійно прагне вдосконалити форми та методи роботи для кращого обслуговування тих, хто перебуває в організації. Для цього у Попільнянському районі впроваджується пілотний проект із упередження кризових перебігів гіпертонічної хвороби, проводиться забезпечення  гіпотензивними препаратами за амбулаторними рецептами (з травня їх отримали 117 членів ЛК на суму 3 115,87 грн.). З 2-го півріччя втілюється проект із попередження загострень бронхіальної астми  в 4 регіонах, у ньому беруть участь 87 осіб із м. Бердичева та м. Коростеня, м. Новограда-Волинського, Корольовського району м. Житомира.

Заступник виконавчого директора С.М. Грищук повідомив, що з 01.04.2011 року намітились позитивні тенденції щодо покращення якості надання медичної допомоги населенню Лугинського та Народицького районів. У Народицькому районі частка пролікованих із недотриманням протоколів лікування за 9 місяців зменшилася з 49% до 28%, і за останній місяць складає 7%. Впроваджено лікування на мережі у Норинцівській ЛА. Фінансовий стан району, який на 01.04.2011 року був  – 5389 грн., покращився, і на 01.10.11 становить +15539 грн.

У Лугинському районі фінансовий стан також покращився з -37399 грн. до – 26912 грн., зросла частка пролікованих на мережі від 4,1 до 4,7%. Разом із цим частка пролікованих із недотриманням протоколів лікування збільшилася з 7% до 10%.

Заступник виконавчого директора Грищук С.М. проінформував присутніх про перебування населення в ЛК. За серпень-жовтень 2011 року до ЛК приєдналося 2854 особи. До офісу постійно звертаються люди, котрі бажають відновити перебування в Лікарняній касі. На правлінні розглянуто та позитивно вирішено 300 індивідуальних заяв від членів ЛК, листи від адміністрації Попільнянської ЦРЛ і ЦМЛ №1 м. Житомира щодо відновлення в ЛК співробітників.

Грищук С.М. запропонував виключити з ЛК за несплату внесків та згідно з заявами 1999 осіб.

Завідувачка відділом експертизи та контролю якості лікувально-діагностичного процесу Раїса Володимирівна Артюх ознайомила з листами та заявами, які надійшли від організацій і громадян-членів Лікарняної каси.

На правлінні було вирішено відшкодувати членам ЛК кошти, витрачені на лікування та обстеження в лікувальних закладах України та області на суму майже 14 тис. грн., а також надати Житомирському обласному будинку дитини для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків благодійну допомогу шляхом оплати вартості 50 доз, Новоград-Волинському обласному спеціалізованому будинку – 20 доз вакцини для профілактики грипу.

Надзвичайно важливо, що на Житомирщині діє організація, заснована на благодійному принципі: допомога один одному. У кожного мешканця нашого краю є можливість подбати про свої здоров’я вже сьогодні та приєднатися до БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Світлана Михалюк

Read More

Кількість лікарняних кас – членів Асоціації зростає!

До членів Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас» приєдналася громадська організація «Лікарняна каса Львівської залізниці».

Довідка: Громадська неприбуткова організація «Лікарняна каса Львівської залізниці» у 2010 році оплатила 25166 випадків медичного обслуговування, використавши протягом року на виконання Програми надання медичної допомоги 97% своїх коштів. Розпочавши свою діяльність у 2009 році, сьогодні Лікарняна каса об’єднує вже 58 тисяч членів, серед яких залізничники, члени їх родин та пенсіонери залізниці. Членський внесок становить 25 грн. на місяць. Членам лікарняної каси, які працюють на Львівської залізниці, згідно з Колективним договором, адміністрація надає щомісячну допомогу у розмірі 8 грн. Це дозволяє значно збільшити витрати на лікування та об’єднує зусилля самого працівника та підприємства у прагненні якісно і швидко надавати медичну допомогу.

Отже, тепер громадяни – члени лікарняних кас, які перебувають в Асоціації, зможуть отримувати медичний супровід і на території Львівської області. До цього часу медикаментозне забезпечення Асоціацією членів лікарняних кас проводилося під час лікування у медичних закладах м. Києва, Житомирської, Полтавської, Кіровоградської, Рівненської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької  та ряду інших областей.

Read More

“Лікарняна каса” подарувала вакцину для малят із обласного будинку дитини

Вже скрізь говорять, що до України наближається хвиля нового грипу, тяжкого своїми ускладненнями. Ще раз нагадують, що найкращий засіб уберегтися – зробити профілактичне щеплення. За порцію вакцини, як правило, люди мають платити самі.  А ось малятам із обласного будинку дитини вакцину подарувала благодійна організація «Лікарняна каса».

Автор Л.Натикач

Посилання

Read More

Сколько стоит застраховать свое здоровье

ubr.ua

Глядя на постоянно растущие цены в аптеках, невольно задумываешься о покупке полиса добровольного медицинского страхования

Как бы часто ни менялись ценники на лекарствах, всегда можно быть уверенным в том, что лечение оплатит страховая компания.

С одной стороны, экономия налицо, если за время действия страховки с вами приключилась хворь. С другой – стоимость полиса ДМС остается достаточно высокой, и страховые агенты советуют тщательно взвесить все “за” и “против” перед выбором компании и пакета предлагаемых услуг.

Зачем платить больше

Условно все пакетные предложения страховых компаний можно разделить на три категории: “эконом”, “стандарт” и “элит”. Различаются они не только стоимостью, но и наполнением. В частности, программы подешевле могут обеспечить пациента медикаментами, оплатить вызов врача на дом и даже нахождение в стационаре. Но в более дорогих пакетах, как правило, предусмотрен более высокий лимит по стоматологическому обслуживанию. Кроме того, есть возможность обслуживаться не в государственных и ведомственных клиниках (категория В), но и в частных (категории А, А+).

Самые доступные по цене пакеты стартуют от 1500 грн в год. И надо иметь ввиду, что более дешевая страховка имеет меньшее страховое покрытие. Проще говоря, чем больше страховая премия, тем на большую сумму возмещения можно рассчитывать.

Большинство компаний ориентированы на корпоративного клиента. Минимум, на что могут согласиться, – застраховать семью от трех человек или группу лиц от десяти, предоставив им корпоративные условия.

Часто болеть – невыгодно

Главная особенность полисов ДМС – их необязательность. Следовательно, компании вправе устанавливать стоимость самостоятельно. Равно как и самостоятельно корректировать набор включенных в полис услуг.

– С каждым клиентом проводится индивидуальная работа по расчету страховой премии, исходя из характеристик коллектива, территориального расположения, пожеланий и запрашиваемых опций программ, – рассказывает руководитель направления личного страхования департамента по работе с корпоративными клиентами и брокерами СК “УНИКА” Александр КУЛИК. – Если размер страховых выплат по итогам периода страхования оказывается на приемлемом уровне, компания предлагает дополнительные опции, либо предоставляет скидку на следующий период страхования. Если же клиент оказывается для нас убыточным, то есть мы выплачиваем застрахованным лицам возмещений по программам ДМС больше, чем получили премий, таким клиентам мы предлагаем на следующий год повышение тарифов или же со-кращение опций программы.

Другими словами, если ваша компания или семья состоит сплошь из болезненных людей, реагирующих недельным больничным на каждый чих, то с каждым годом полисы у одного и того же страховщика будут обходиться вам дороже прежнего.

Эконом-вариант

Понятно, что полис стоимостью 1000-2000 грн в год по карману далеко не каждому. Если здоровье не подведет на протяжении года, то они окажутся потраченными впустую. Вот страховщики и придумывают условия для тех, кто беспокоится не столько об обеспечении лекарствами, сколько о содержании в стационаре. Для таких категорий клиентов компании предлагают варианты попроще – страховку от несчастного случая или на случай болезни.

Зачастую последний включает в себя страховку от несчастного случая. Цены на такие полисы стартуют от 200 грн.

Есть и комбинированный вариант, который освобождает клиента от круглосуточной поддержки страховой компании и прочих привилегий, доступных в дорогих страховках. То есть в случае болезни и вызов врача, и выбор клиники, и оплата лекарств ложатся на плечи пациента. Смысл такого страхования лишь в том, что страховая оплачивает так называемые “больничные”. Для примера, подобный полис, приобретенный за 300 грн, может обеспечить по 150 грн компенсации за каждый день болезни. Правда, в таких случаях страховщики обычно устанавливают лимит на количество больничных дней – не более 10.

Вот страховка, в ней подвох

Можно сказать, с преимуществами полисов ДМС мы знакомы. А какие же подводные камни искать в этих страховках? Главное, на что стоит обращать внимание, – размер франшизы, которая предусмотрена договором. Это та сумма, которую придется выложить из своего кармана при наступлении страхового случая. Как правило, страховые агенты стараются вспомнить о ней как бы невзначай в момент, когда договор подписан.

Вся неприятность франшизы – в ее размере. Она может составлять 50% от стоимости лечения в каком-либо из медучреждений.

Наш совет – оговорите этот момент перед тем, как согласитесь на условия страховщиков. Договоры ДМС тем и примечательны, что составляются по схеме “конструктора”. То есть вы вправе самостоятельно выбрать для себя покрываемые риски, размер покрытия, франшизу, уровень обслуживания в больницах, и т. д.

– Если вы хотите включить в договор плановую стоматологию, то страховка подорожает на 300 грн. При этом лимит на стоматологические услуги составит 500 грн. Заплатите 600 гривен – увеличите этот лимит до 1000, – объяснили нам по телефону “горячей линии” СО “Ильичевское”.

Как удешевить страховку

Чтобы страховка обошлась вам дешевле, можно использовать некоторые хитрости:

  • Страхуйтесь группой или семьей – компании предоставляют значительные скидки при оптовой продаже полисов.
  • Уменьшите страховое покрытие – если вы будете готовы поступиться уровнем обслуживания в больнице, вам необязательно иметь
  • 200 000 грн покрытия. Обычно, чтобы провести неделю в больнице под неустанным наблюдением врачей, достаточно и 75000 грн.
  • Исключите стоматологию – это один из самых невыгодных рисков для страховщиков, и они зачастую (вполне обоснованно) загибают цены на этот вид страхования.

Языком цифр

В 2011 году объем страховых платежей составил 860 млн грн, в том числе 342 млн – от физлиц. За первое полугодие 2011 года – 510 млн грн, в том числе от населения – 200 млн. Ожидается, что по итогам 2011 года этот показатель составит 1,1 млрд, из них 500 млн поступит от населения.

Посилання

Read More

Участь у науково-практичній конференції

27-28 жовтня в Харківському Національному фармацевтичному університеті відбулася четверта науково-практична конференція «Фармакоекономіка в Україні: стан і перспективи розвитку». Вона присвячувалася питанням фармакоекономіки, фармакоепідеміології,  реорганізації системи охорони здоров’я в Україні, новому  законодавству  у галузі регулювання фармацевтичного забезпечення, безпеці лікарських засобів і фармакологічному нагляду, системі стандартизації в охороні здоров’я: клінічним протоколам і стандартам надання медичної допомоги, формулярній системі, етичним питанням в охороні здоров’я,  методичним аспектам викладання фармакоекономіки у вищих навчальних закладах. Також визначалися перспективи розвитку фармакоекономічних досліджень і впровадження стандартів лікування і формулярної системи в Україні, методології фармацевтичного забезпечення населення в умовах реорганізації системи охорони здоров’я.

Участь у конференції взяли організатори системи охорони здоров’я, практичні лікарі, провізори, науковці, співробітники хіміко-фармацевтичних підприємств, фармацевтичних фірм, інформаційних і видавничих підприємств у галузях фармації і медицини, викладачі вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів із більшості областей України.

Всеукраїнську громадську організацію “Асоціація працівників лікарняних кас України”  на цьому науковому зібранні представляв ії виконавчий директор Сергій Миколайович Грищук, Житомирщину – заступник головного лікаря Житомирської центральної районної лікарня Валерій Іванович Шуляк. Вони виступили з доповідями, підготовленими у співавторстві з д. мед. н., професором кафедри менеджменту охорони здоров’я  Київського Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, заслуженим лікарем України, головою ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України» Валентином Дмитровичем Парієм.  Зокрема, С. М. Грищук доповів про фармакоекономічний аналіз терапії ішемічної хвороби серця (І20 – І25) із використанням протоколів лікування.  Про оцінку фармакотерапії інфаркту головного мозку з позицій доказової медицини повідомив В. І. Шуляк. Всі учасники конференції відзначили високий науковий рівень цих доповідей, активно їх обговорювали.

Світлана М ихалюк

Read More
Login