Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

July, 2016

Ефективні препарати з доведеною дією – в Національний перелік лікарських засобів

Більшість населення – в тому числі й представники медичної громадськості – погодяться з тим, що фінансування галузі охорони здоров’я (особливо в частині медикаментозного забезпечення) є недостатнім. Проте – навіть попри цей фактор – не завжди, на жаль,  ті кошти, які виділяються державою на закупівлю лікарських препаратів, витрачаються раціонально – тобто на придбання дійсно необхідних та ефективних ліків.

Наразі в Україні діють два переліки лікарських засобів і виробів медичного призначення: перелік лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, повністю або частково фінансовані з державного та місцевих бюджетів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 року №1071, та Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року №333. Проте певною мірою вони дублюють один одного, до того ж не містять багатьох лікарських засобів, які становлять потребу для населення України, водночас – містять препарати з недоведеною ефективністю. Тому ці обидва переліки потребують уніфікації та перегляду – саме з такою метою й виникла необхідність у розробленні Національного переліку основних лікарських засобів, який, згідно з Положенням «Про національний перелік основних лікарських засобів», затвердженим наказом МОЗ України №84 від 11.02.2016 року, повинен містити якісні, ефективні, безпечні лікарські засоби, необхідні для забезпечення надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності (в більшості країн світу таку функцію виконує Примірний перелік основних лікарських засобів ВООЗ, створений, як базовий документ для забезпечення населення медичною допомогою за державні кошти).

Тобто для забезпечення належного рівня функціонування в сфері охорони здоров’я до Національного переліку мають включатись лікарські засоби з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та рівня фінансування медичної допомоги. Крім того, вони повинні бути наявними в закладах охорони здоров’я в будь-який час, у необхідній кількості та відповідних лікарських формах.

Отож за наказом МОЗ України №690 від 08.07.2016 року при міністерстві створено експертний комітет із відбору та використання основних лікарських засобів – до його складу ввійшов і виконавчий директор ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України», кандидат медичних наук Сергій Миколайович Грищук.

– Наказом МОЗ №84 від 11.02.2016 року було затверджено «Положення про експертний комітет із відбору та використання основних лікарських засобів», – розповів він, – а наказом від 18 травня 2016 року № 458 створено конкурсну комісію з формування експертного комітету. Серед основних вимог до кандидатів у члени експертного комітету були: досвід здійснення оцінки порівняльної ефективності, безпеки та економічної доцільності лікарських засобів, відсутність реального конфлікту інтересів (трудових чи договірних відносин із виробниками та власниками реєстраційних посвідчень лікарських засобів).

За результатами проведеного конкурсного відбору обрано 12 членів експертного комітету, склад затверджено відповідним наказом МОЗ України. Головою комітету призначений завідувач кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, доктор медичних наук, професор Валентин Дмитрович Парій.

З 11 по 17 липня для членів експертного комітету був проведений тренінг із оцінки медичних технологій (див. – фото). А 21 липня відбулось перше установче засідання експертного комітету, учасників якого привітали представники Міністерства охорони здоров’я України, побажавши плідної праці та подякувавши за підтримку міжнародних партнерів: проекти – міжнародної технічної допомоги «Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» (SIAPS) та «Management Sciences for Health» (MSH), програму «Громадське здоров’я» міжнародного фонду «Відродження».

В ході засідання було обрано заступника голови експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів – ним стала директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводу державної формулярної системи Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» Т.М.Думенко.

Також усі члени експертного комітету та учасники засідання обговорили проект наказу МОЗ України «Про затвердження Положення про здійснення відбору лікарських засобів для внесення до Національного переліку основних лікарських засобів».

Крім того, були обговорені підходи до формування початкового варіанту Національного переліку основних лікарських засобів, визначені головні напрямки аналізу для визначення пріоритетних захворювань в Україні, які впливають на медико-демографічні показники, структуру сайту  експертного комітету.

– Експертному комітету з відбору та використання основних лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України, – зазначив Валентин Дмитрович Парій, – наразі необхідно, зокрема, здійснити аналіз динаміки медико-демографічних показників, визначити тягар хвороб, як критерій відбору до пріоритетних станів, зробити переклад 19 випуску переліку основних лікарських засобів ВООЗ із аналізом наявності МНН в державному реєстрі лікарських засобів, номенклатурах державних закупівель лікарських засобів та Державному формулярі лікарських засобів, детально опрацювати інформацію щодо функціонуючих реєстрів пацієнтів (у першу чергу за державними програмами) з урахуванням статусу цих реєстрів, детально вивчити повідомлення про побічні реакції на лікарські засоби, включені до 19 випуску переліку основних засобів ВООЗ.

– Отож роботи наразі багато, – додав Сергій Миколайович Грищук, – але експертний комітет повинен усі визначені завдання виконати, адже від цього залежить, наскільки ефективним буде лікування хворих препаратами, які увійдуть до зазначеного переліку, а відтак – стан здоров’я населення країни.

Вікторія Паламарчук.

Read More

Благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» виповнилось 16 років

За час своєї діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» зарекомендувала себе надійним партнером пацієнтів, який докладає максимум зусиль для вирішення медичних проблем кожного з них, адже практично в усіх закладах охорони здоров’я Житомирщини є представники «Лікарняної каси», котрі переймаються вирішенням цих медичних проблем.

Кожен член «Лікарняної каси» має право отримувати гарантовану медичну допомогу в закладах охорони здоров’я області незалежно від місця проживання, крім того – може розраховувати на високоспеціалізовану медичну допомогу в столичних клініках та лікувальних закладах інших областей. Тобто ЛК напрацювала ще й гарний досвід «єдиного медичного простору», в якому кошти «ходять за пацієнтом», що передбачено в реформі медичної галузі. Це є важливим моментом у діяльності організації – тим паче зараз, коли з утворенням нових громад відбуваються формування різних бюджетів – члени «Лікарняної каси» завжди забезпечені ресурсами, куди б не звернулись за медичною допомогою. І якщо в інших окремих регіонах України подібні організації тільки створюються, то БО «Лікарняна каса Житомирської області» нараховує (станом на початок нинішнього року) понад 210 тисяч громадян – це практично 20% населення Житомирщини.

Щоденно в медичних закладах отримують допомогу від 1,5 до 2-х тисяч членів організації. Протягом 2015 року звернень за медичною допомогою від членів ЛК було зареєстровано понад 486 тисяч. А загалом за весь період діяльності медична допомога «Лікарняною касою» надавалась більше, ніж у 4-х мільйонах випадків. ЛК забезпечує медичний супровід 800 дітей-сиріт, опікується інвалідами війни, які не є членами ЛК, і вже два роки – учасниками АТО.

Надзвичайно важливим компонентом у роботі ЛК є зворотній зв’язок – коли можна оцінити рівень задоволеності пацієнтами тією допомогою, яку надає організація. А для цього вже котрий рік діє «гаряча» цілодобова телефонна лінія – аби члени «Лікарняної каси» могли розповісти про свої медичні проблеми фахівцям ЛК, котрі вирішують їх безпосередньо з усіма сторонами лікувального процесу. Крім того, проводяться анкетування пацієнтів – членів ЛК, надсилаються СМС-повідомлення з проханням відвідати сайт організації, де також розміщена анкета оцінювання її діяльності та пропозицій щодо покращення роботи.

Тож щирі вітання всім працівникам та членам БО «Лікарняна каса Житомирської області»! Будьте здоровими й залишайтесь із організацією ще багато років!

Правління ВГО

«Асоціація працівників

лікарняних кас України».

Read More

Робота над проектом Закону України «Про Лікарняні каси» продовжується.

Робота над проектом Закону України «Про Лікарняні каси» продовжується.

15.07.2016

Відбулося чергове засідання робочої групи під головуванням народного депутата України А.В.Яценка.

Мета робочої групи – доопрацювання проекту Закону України «Про Лікарняні каси», реєстраційний №1377 від 10.12.2014 р. Мета законопроекту — впорядкування на законодавчому рівні умов діяльності Лікарняних кас.

Лікарняні каси представляли виконавчий директор Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко та директор Благодійної організації «Лікарняна каса столичної поліції» Михайло Сіяниця.

Було надано узагальнюючу інформацію про діяльність лікарняних кас по Україні та їх різницю між страховим компаніями та товариствами взаємного страхування.

Напрямок діяльності лікарняних кас має більш соціальний напрямок та благодійний характер та відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», хоча частина лікарняних кас пішли по шляху реєстрації згідно Закону України «Про громадські об’єднання».

Але діяльність лікарнях кас не підходить під категорію ні товариств взаємного страхування, ністрахових компаній в прямому розумінні даних понять.

Лікарняні каси створюються як альтернатива страховим компаніям та по можливостям пересічного українця.

Лікарняні каси працюють як неприбуткові організації для допомоги найбільш потребуючого населення країни, для допомоги закладам охорони здоров’я виконувати свої прямі функції та гарантії перед населенням – надання медичної послуги та медикаментозне забезпечення пацієнта.

У відповідності до своїх Статутів лікарняні каси приймають участь в житті країни в ширших межах ніж страховики:

  1. Допомога членам організації медикаментозно, чи компенсація витрат на лікування (дану функцію надають і страховики, і товариства взаємного страхування);
  2. Допомога закладам охорони здоров’я :
  • Лабораторне обладнання та реактиви;
  • Обладнання для функціональної діагности;
  • Частково ремонт, медичні меблі;
  • Комп’ютеризація;
  • Телемедицина;
  • Допомога в запровадженні та формуванні локальних формулярів лікарських засобів;
  • Допомога в проведенні семінарів, конференцій.
  • Співпраця з медичним персоналом на умовах цивільно – правових договорів для стимулювання медичних працівників;
  1. Підтримка державних програм:
  • Допомога при лікуванню ускладнень цукрового діабету;
  • Медикаментозне забезпечення при заміні суглобу та офтальмологічних операціях;
  • Медикаментозне забезпечення при оперативному лікуванні хворого з онкологічним діагнозом;
  • Інформаційна підтримка реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін (перший етап) та відпрацювання механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (другий етап) (постанова Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 (із змінами));
  • Допомога в запровадженні та формуванні Державного формуляру лікарських засобів;
  1. Згідно програм Лікарняних кас, по можливостям організації (з пасивних доходів) допомога не членам організації:
  • Учасникам Великої Вітчизняної війни;
  • Дітям – сиротам;
  • Учасникам АТО;
  • Підопічним Товариства Червоного Хреста України;
  1. Програма  “Соціальна підтримка незахищених верств населення за рахунок коштів місцевого бюджету”:
  • Медикаментозне забезпечення пологів та обстеження в пологовому відділенні;
  • Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження соціально незахищених дітей в умовах цілодобового стаціонару;
  • Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження громадян, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в умовах цілодобового стаціонару;
  • Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження першопрохідців в умовах цілодобового стаціонару;
  • Медикаментозне забезпечення життєво необхідними ліками окремих хворих
    (рідкі захворювання);
  • Медикаментозне забезпечення лікування та обстеження інвалідів ВВВ, учасників бойових дій ВВВ, воїнів інтернаціоналістів в умовах цілодобового стаціонару.
  1. Якщо більшість страхових компаній заключають договори з переважно працюючим населенням, та мають акцент на корпоративного клієнта, мають вікові обмеження для клієнтів, то лікарняні каси захищають всіх потребуючих та не мають вікових обмежень по дорослому населенню.
  2. Якщо вартість страхового поліса зростає пропорційно наявності захворювань в клієнта страхової компанії, то в лікарняних касах внесок рівний для дорослого населення незалежно від його хвороб чи інвалідності, адже мета страхової компанії – прибуток власника, а мета лікарняної каси максимальна допомога члену організації при мінімальному внеску до організації.

Учасники засідання ознайомились з досвідом роботи та специфікою діяльності лікарняних кас, обговорили відмінності між діяльністю лікарняних кас, страхових компаній та товариств взаємного страхування, та розглянули можливі шляхи реформування лікарняних кас і питання здійснення контролю за використанням благодійних коштів.

Виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» В.Шевченко

Посилання: http://poltavalk.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=3196:robota-nad-proektom-zakonu-ukrajini-pro-likarnyani-kasi-prodovzhuetsya&catid=170&Itemid=8

Read More

Затверджено склад експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів

[ 2016-07-12 12:00 ]

Затверджено склад експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобівНаказом МОЗ України від 08.07.2016 р. № 690 затверджено склад експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів (далі — експертний комітет). До його складу увійшло 12 осіб, серед яких — представники державних органів, благодійних організацій, науковці з профільних вищих навчальних закладів.

Зокрема, Тетяна Думенко, директор Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводу державної формулярної системи ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (далі — ДЕЦ); Сергій Грищук, заступник виконавчого директора благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»; Олена Матвєєва, директор Департаменту післяреєстраційного нагляду ДЕЦ; Олег Тонковид, доцент кафедри медичної статистики Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та ін.

Очолює експертний комітет Валентин Парій, завідувач кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Нагадаємо, що відповідно до Положення про експертний комітет, він здійснюватиме оцінку порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів з метою їх включення до Національного переліку основних лікарських засобів (далі — Національний перелік). Його члени призначатимуться профільним міністерством за результатами конкурсного відбору строком на 4 роки.

Звертаємо увагу на те, що в кінці травня МОЗ України було оголошено конкурсний відбір на призначення членів експертного комітету і на початку липня його було завершено. Повідомлялося, що профільним міністерством було отримано заявки від 31 кандидата, хоча раніше зазначалося про 30 заявок.

Зазначимо, що 11–17 липня в Києві проходить тренінг для експертного комітету стосовно оцінки медичних технологій, а 2–5 вересня 2016 р. — стосовно стандартних операційних процедур.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»
Read More

ОТЧЕТ выполнения ЦКМП ЧБО «Больничная касса «Азовсталь» за период с 1 января 2016г. по 31 мая 2016г.

За период с 01 января 2016г. по 31 мая 2016г., по выполнению Целевой комплексной медицинской программы, оказаны медикаментозные и  медицинские услуги 1229 членам БК «Азовсталь», в т.ч. 393 родственникам, в лечебных учреждениях Мариуполя.

За  пределами города, в клиниках  Одессы, Запорожья, Киева, находились на лечении 23 членов БК «Азовсталь».

При онкозаболевании оказана помощь 52 членам БК «Азовсталь» на сумму 129 005,26 грн.

За отчетный период получили направление в частные центры на диагностические обследования  490 члена БК «Азовсталь», из них  101 человек, находились на стационарном лечении.

43 члена БК «Азовсталь» воспользовались своим правом получить амбулаторную диагностическую помощь в размере 300,00 грн., как не обращавшиеся  в течение 3-х и более лет.

19 членов БК «Азовсталь»  получили направление на стационарное лечение в частные клиники г.Мариуполя.

Произведены выплаты возмещения, за медикаменты и диагностические услуги, оплаченные за наличный расчет, в период нахождения на стационарном лечении, 121 члену БК «Азовсталь» на сумму  139 027,00 грн.

На 1 июня 2016г. в лечебно-профилактических учреждениях проходят лечение 167 членов БК «Азовсталь».

За медикаментозные, медицинские и диагностические услуги клиникам, аптекам и центрам перечислено  2 097 797,96 грн., в т.ч.  за членов семьи  505 197,39 грн.

Административные расходы составляют  11,32%.

В мае 2016г.:

– количество обращений в административно-исполнительный отдел составило 501;

– членам БК «Азовсталь», как работникам комбината, так и членам семьи, амбулаторно в поликлинике №1 городской больницы №4 (заводская поликлиника) выполнены клинико-биологические обследования на определение:

  • 96 эндокринной патологии (Т3, Т3св., Т4, Т4св., ТТГ, АтПО);
  • 20 заболевания гепатитами (С, В);
  • 428 сахар в крови;
  • 16 онкопатология (СА 125, СА 15-3);
  • 5 лямбли.

Выявлено 58 патологических изменений.

– проведено 192 УЗИ обследование (органы брюшной полости – 48; почки –46; щитовидная железа – 50; молочные железы – 22; сердца – 7; сосуды – 7; предстательная железа – 1; холтер – 11.

– получили лечение ударно-волновой терапией  17 членов БК «Азовсталь»  (выполнено 84процедуры).

Директор ЧБО «Больничная касса «Азовсталь»                   Н. Артюх

Read More

Лікарняна каса Полтавщини Доопрацювання проекту Закону України «Про Лікарняні каси»

01.07.2016.

Відбулось засідання робочої групи під головуванням народного депутата України А.В.Яценка.

Мета робочої групи – доопрацювання проекту Закону України «Про Лікарняні каси», реєстраційний №1377 від 10.12.2014 р., із залученням експертів та спеціалістів органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадськості з метою розробки проекту нормативно-правового акту, що забезпечуватиме комплексне регулювання діяльності лікарняних кас в Україні та баланс інтересів закладів охорони здоров’я, громадян і держави. Мета законопроекту — впорядкування на законодавчому рівні умов діяльності Лікарняних кас.

18 травня Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на своєму засіданні розглянув проект Закону України про лікарняні каси  (реєстр. № 1377 доопрац.), поданий народними депутатами України Бондарем В.В., Яценком А.В. і прийняв рішення про необхідність його доопрацювання.

В роботі засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я приймали участь начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Торбас, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Мишківський, виконавчий директор ВГО « Асоціація працівників лікарняних кас України»Сергій Грищук, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко, Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк.

Було розглянуто основні напрямки та питання розвитку лікарняних кас як сходинки до обов’язкового медичного страхування.

У формі дискусії було обговорено ключові моменти в діяльності лікарняних кас для вирішення основного завдання – затвердити діяльність організацій, які допомагають закладам охорони здоров’я та жителям України отримувати повноцінну медикаментозну допомогу при отриманні медичної послуги в лікарні.

До наступного засідання буде проаналізовано діяльність лікарняних кас та узагальнено пропозиції всіх присутніх.

Загальна інформація.

БО «Лікарняної каси Житомирської області:

Неприбуткова, некомерційна, благодійна організація яка працює з 2000 року.  Її діяльність поширюється на територію Житомирської області і сьогодні нараховує понад 210 тисяч громадян  — майже 20% населення області, які самостійно та добровільно вступили до «Лікарняної каси».

БО «Лікарняна каса Полтавщини»:

Неприбуткова, некомерційна, благодійна організація яка працює з 2003 року. Організацію підтримує 23 тисячі власників посвідчення організації. За 13 років роботи надана допомога в 190 тисячах випадках звернень власників картки за медичною допомогою в лікарні Полтавської області та лікарні інших областей.

Згідно єдиного Реєстру громадських формувань (сайт http://rgf.informjust.ua/) на даний час на теренах України 183 благодійних організацій «Лікарняна каса» та згідно Реєстру громадських об’єднань (сайт http://rgo.informjust.ua/ ) – 102 громадських об’єднання «Лікарняна каса».

Об’єднати досвід всіх лікарняних кас та запропонувати для України Законопроект, який би захистив українців та допоміг їм пережити скрутний період до введення обов’язкового медичного страхування – основне завдання робочої групи.

Чи підтримають даний Законопроект депутати, чи цікавить їх здоров’я українців, чи турбує їх доля української медицини – покаже час.

Виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» В.Шевченко

Посилання: http://www.poltavalk.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=3190:doopratsyuvannya-proektu-zakonu-ukrajini-pro-likarnyani-kasi&catid=170&Itemid=8

Read More
Login