Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

September, 2011

Упродовж восьми років понад сто тисяч мешканців області відновлювали здоров’я за допомогою Лікарняної каси Полтавщини

p>

Цими днями вісім років своєї діяльності відзначає одна з найбільш відомих і дієвих благодійних організацій Полтавщини — Лікарняна каса. За цей час співробітникам організації вдалося переламати психологію і лікарів, і пацієнтів. Перші тепер мають усі необхідні медикаменти в перші ж хвилини перебування пацієнта у лікарні й можуть почати безпосереднє лікування, другі мають упевненість, що з карточкою члена Лікарняної каси Полтавщини (ЛКП) вони не залишаться безпорадними й без допомоги навіть тоді, коли в кишені зовсім немає грошей.

Організація працює за солідарною системою. Щомісяця член ЛКП сплачує внесок у сумі 20 гривень, а коли для нього настає критичний момент зі здоров’ям і він опиняється в лікарні, то пред’являє картку члена ЛКП й отримує лікування на необмежену суму. Лікар призначає повноцінне лікування, керуючись Фармацевтичним формуляром ЛКП, розробленим обласними фахівцями. Причому отримати лікування за рахунок ЛКП можна не лише в нашій області, а й на більшості території України.
Здається, принцип роботи Лікарняної каси Полтавщини нині настільки відомий, що пояснювати його мало кому треба. Більш цікаво буде підбити підсумки роботи дуже потрібної людям організації. Тож, ми скористалися приводом — восьмиріччям із дня її утворення, — аби поговорити з одним із засновників — виконавчим директором Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» Віталієм ШЕВЧЕНКОМ.
— За вісім років нашим колективом проведена велика робота — укладені договори на співпрацю з усіма державними обласними, міськими, районними лікарнями Полтавщини, і члени ЛКП мають можливість лікуватися на території усієї області, — розповідає Віталій Владиславович. — За означений період благодійна організація надала допомогу на обстеження й лікування пацієнтів у понад ста тисячах випадків звернень. Це велика цифра, яка нас радує, адже вона свідчить про те, наскільки великий об’єм роботи виконаний за ці роки.
Окрім виділення коштів на лікування пацієнтів, ЛКП надавала допомогу лікарням у вигляді обладнання — для поліпшення обстеження членів Лікарняної каси. Починаючи з 2004 року, на ці цілі витрачено майже 600 тисяч гривень і придбано для лікувально-профілактичних закладів області 10 електрокардіографів, 2 електроенцефалографи, 1 електровазограф, 140 тонометрів, 720 термометрів, піпеток для біохімічних досліджень, реактиви для біохімічних досліджень, фотокалориметр, 2 набори лікаря сімейної медицини, 9 комп’ютерів, шприц-дозатор для реанімаційного відділення, пульсоксиметр тощо. Багато з цього обладнання закуплено для районних лікарень, щоб пацієнти мали можливість повноцінно обстежитися не лише в міських лікарняних закладах.
— А на яку загальну суму проліковано членів ЛКП за вісім років?
— За період 2004—2010 років на обстеження та лікування членів ЛК використано 15 108 212 гривень, а за перше півріччя 2011 року —1 779 496 гривень.
— Лікарняна каса Полтавщини є членом Все-української громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України». Що дає це членство?
— Можливість надати медичну допомогу членові ЛКП на території інших областей України, якщо виникне така потреба. На сьогодні 16 регіонів України мають можливість взаємолікування членів своїх благодійних організацій. Це дуже актуально, оскільки люди мігрують по всій країні, але можуть бути впевнені, що в разі потреби отримають кваліфіковану медичну допомогу, яку оплатить ЛКП, не лише на Полтавщині.
— Чи доводилося членам ЛКП звертатися по таку допомогу до лікарень інших областей?
— Ні, полтавці поки що в такі ситуації не потрапляли, а от троє членів Лікарняної каси Житомирщини були проліковані в медичних закладах Миргорода, Котельви та Козельщини. Усі три випадки виявилися доволі складними, але люди ні на хвилину не залишилися без кваліфікованої медичної допомоги, і це я вважаю великим досягненням у роботі Асоціації.
— Членство в ЛКП дає можливість лікування у великих медичних центрах Києва. Наскільки часто полтавці цим користуються?
— Залежно від потреби. Наприклад, цього року подібну допомогу отримало шестеро членів нашої каси. Додам, що збільшилася й сума, яку виділяє ЛКП на таке лікування. Якщо раніше вона обмежувалася однією тисячею гривень, то з 1 січня 2011 року її збільшено до двох тисяч гривень.
— Таких коштів вистачає на те, щоб пройти повноцінне обстеження й лікування у столичних клініках?
— Вистачає, адже ЛКП контролює цільове використання коштів і не дає можливості лікарям зловживати коштами ні пацієнтів, ні організації. Адже ліки призначаються згідно з Фармацевтичним формуляром і законодавчою базою України. І це дозволяє економити до 70-ти відсотків вартості лікування. Чому? Тому, що лікарі не призначають пацієнтам ліки, які мають другорядне значення, але коштують дуже дорого. Фармацевтичний формуляр обмежує використання препаратів і не дає можливості лікарям співпрацювати з фармацевтичними фірмами, які нав’язують розрекламовані, але далеко не життєво необхідні, препарати. Тож, пацієнт не платить зайвого.
— Фармацевтичний формуляр ЛКП складається лише з ліків вітчизняного виробництва?
— Ні. Фармацевтичний формуляр поновлюється кожні два роки, нині готується його п’яте видання, до якого ввійдуть нові ліки закордонних виробників, які не мають аналогів. Нині діючий формуляр включає в себе 600 найменувань ліків українського виробництва, 150 — імпортного. 40 відсотків у цьому переліку становлять життєво необхідні препарати, 50 відсотків — необхідні препарати і лише 10 відсотків — це другорядні препарати, які мають профілактичну чи підтримуючу дію.
— Чи є в переліку Лікарняної каси Полтавщини послуги, які пропонуються тільки вашою організацією?
— Так, наприклад, діагностичне обстеження на комп’ютерному томографі (МРТ). Нині ми єдина з Лікарняних кас в Україні, де пацієнти забезпечуються таким обстеженням безкоштовно.
— У яких випадках можна ним скористатися?
— У гострих і невідкладних станах та у випадках, коли обстеження МРТ показане обласними фахівцями.
— Наскільки відомо, на обстеження МРТ існує черга. І для членів ЛКП, котрим показане безкоштовне обстеження, вона теж є?
— Залежно від життєвої необхідності. Якщо людина потребує термінового дослідження — воно робиться відразу. В інших випадках треба почекати кілька днів. Нині ми ведемо переговори з головним лікарем обласної клінічної лікарні і, сподіваюся, що черга для членів ЛКП зменшиться до 1—2 днів, а також розшириться перелік обстежень, які зможуть пройти безкоштовно члени нашої організації. Діагностична база обласної лікарні нам цікава через те, що в ній зосереджене найсучасніше, а, значить, найдосконаліше обладнання. Сподіваюся, керівництво лікарні піде нам назустріч, оскільки ми давно співпрацюємо, й свого часу нове медичне обладнання для цієї лікарні було закуплене і за рахунок Лікарняної каси Полтавщини.
— Якими новими видами діагностики плануєте розширити перелік послуг для членів ЛКП?
— Обговорюємо можливість надання дороговартісних контрастів для проведення обстежень пацієнтам із судинними патологіями. Контраст — це речовина, яка вводиться внутрівенно й за її допомогою можна побачити зміни, котрі відбуваються в судинах серця. Сподіваюся, що з нового року ми вже запропонуємо членам Лікарняної каси таке обстеження.
Загалом, шукаємо можливість включити до переліку безкоштовних послуг ЛКП усі нові види досліджень, які з’являються в медицині.
— Скільки членів нараховує нині Лікарняна каса Полтавщини і в яких районах вона користується найбільшою популярністю?
— Уже кілька років кількість членів ЛКП становить майже 30 тисяч осіб. Ця цифра залишається стабільною, оскільки одні люди виходять із організації, інші — вступають. Почастішали випадки, коли вступають повторно. Протягом останніх двох років я помітив таку сталу тенденцію: приблизно чверть членів ЛКП не мають можливості сплачувати внески своєчасно. Це пов’язано з фінансовою нестабільністю. За умовами нашої організації, якщо людина не сплачує внесків понад два місяці, ми маємо виключити її з членів організації автоматично. Але дивимося на кожну конкретну ситуацію. Якщо людина кілька років справно сплачувала внески й жодного разу не скористалася послугами ЛКП, а потім через фінансовий стан припинила робити внески, то таких людей ми поновлюємо в організації. А є люди, котрі перестали платити після того, як скористалися послугами каси. Таких ми виключаємо, оскільки принцип нашої організації передбачає солідарний підхід. Якщо сьогодні ти пролікувався за кошти членів ЛКП, то завтра хтось має пролікуватися й за твої. Відношення до організації має бути серйозним.
Найбільше членів Лікарняної каси Полтавщини сьогодні в Котелевському районі — 7 відсотків населення. У Семенівському районі — 5 відсотків, у Хорольському — майже 4.
— Населення цих районів відчуває якесь особливе ставлення до себе з боку ЛКП?
— Особливість проявляється в тому, що їхні районні лікарні отримують найбільшу допомогу від ЛКП. Тобто, в такі райони ми закуповуємо обладнання в першу чергу, вони отримують додатковий річний бюджет на ліки.
— Чи продовжує Лікарняна каса практику прийому в члени організації дітей?
— Так, якщо батьки — члени ЛКП, то вони мають можливість сплачувати членські внески й за свою дитину. У разі потреби дитина отримуватиме медичну допомогу на тих самих умовах, що й дорослі.
— Чи не плануєте змінити суму щомісячного внеску?
— На сьогодні сума членського внеску становить
20 гривень — це 2,5 відсотка від мінімальної заробітної плати в Україні. Підвищувати її поки що не плануємо.
— Здається, Лікарняна каса Полтавщини є однією із найкращих подібних організацій в Україні. Чи звертаються колеги до вас по досвід?
— Так. Лише днями ми виступали в міській раді Харкова, де відбувалася конференція обласної лікарняної каси «Єдність». Колеги нас уважно вислухали й погодилися з тим, що наша система роботи найбільш прийнятна для України. Багато кас використовують принцип простого накопичення. Тобто, людина протягом певного періоду сплачує внески і коли настає потреба, то допомогу на лікування з каси отримує на ту суму, яку внесла саме вона. У нас же принцип солідарний, який передбачає, що незалежно від внесеної членом ЛКП суми, лікування він отримує на ту суму, якої потребуватиме. Це набагато зручніше і вигідніше.
— Якщо до сьогоднішнього дня хтось ще вагався, чи вступати до Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини», а тепер вирішив це зробити, де людина може отримати найбільш повну інформацію про ЛКП?
— Уся інформація про нашу організацію розміщена на сайті за адресою: www.poltavalk.com.ua. Поставити запитання можна за телефоном 63-74-56, або в приміщенні організації за адресою: місто Полтава,
вулиця Залізна, 17.

Оксана КЛОЧКО
Фото Іванни СЕРДЮЧЕНКО
«Вечірня Полтава»

Посилання

Read More

Больничная касса открыта для всех

Больничная касса в Горловке работает более 11 лет. Она является общественной неприбыльной организацией. За это время членами кассы стали около 38 тыс. человек, с каждым годом она приобретает все больше доверия у горловчан.

Количество членов больничной кассы по категориям населения составляет: 47% – работающие жители города, 43% – пенсионеры и 10% – неработающие. Члены больничной кассы получают медицинскую помощь в виде медикаментов при лечении их в круглосуточных и дневных стационарах, стоматологическую – при острой зубной боли, травматологическую – в травмпункте больницы №2. Им оплачивается стоимость рентгенпленки, оказывается медпомощь больным, которые находятся на лечении дома, т. е. в «стационаре на дому».

При поступлении в стационарные отделения член больничной кассы получает медикаменты в первые часы пребывания в больнице, что играет важную роль в исходе лечения. Среди пролеченных пенсионеры составляют 60%. Заплатив 3% от размера пенсии, но не более 25 гривен в месяц, они могут воспользоваться услугами больничной кассы два раза в год. Согласно нашему уставу, член больничной кассы имеет право пользоваться ее услугами уже через 1 месяц после вступления. Но правление кассы приняло решение, согласно которому медпомощь может быть оказана и больному, который только что вступил в больничную кассу, заплатив при этом членские взносы за 3 месяца. В этот день он и получит медикаменты за счет средств больничной кассы. Если родители или один из родителей – член больничной кассы, то их ребенок до 18 лет лечится по абонементу родителей.

Хочу обратиться к горловчанам: вступайте в больничную кассу, застраховав таким образом свое здоровье и здоровье ваших близких. На сегодняшний день нет альтернативы больничным кассам в оказании медпомощи, в Украине их насчитывается 223. Ответы на все вопросы о работе больничной кассы можно получить у главного врача по телефону 4-42-61.

С. ДИЖЕФАРОВА,

главный врач городской больничной кассы

Посилання

Read More

17 вересня 2003 року почала працювати Благодійна організація “Лікарняна каса Полтавщини”

p>

Щиро вітаємо з цієї нагоди всіх, хто заснував дану організацію, хто допомагав їй ставати на ноги, хто підтримував її розвиток з перших днів роботи: засновників організації, Полтавську обласну раду та обласну державну адміністрацію, які ініціювали створення організації, колективи, які першими стали до лав організації, Головне управління охорони здоров’я, яке сприяє плідній співпраці з лікувальними закладами і всіх членів організації, які вирішили захистити своє здоров’я та повірили в нас.

Щиро дякуємо жителям Полтавської області, які не байдужі до свого здоров’я та здоров’я нації й підтримують розвиток організації, адже вони впевненні в завтрішньому дні, впевнені в лікарняній касі.

За 8 років роботи понад 100 тисяч випадків надання допомоги при обстеженні та лікуванні в лікарнях області були за рахунок Лікарняної каси Полтавщини. Лікувальні заклади Полтавщини отримали допомогу медикаментами на суму понад 17 мільйонів гривень для повноцінного лікування членів організації – жителів Полтавщини та медичного обладнання на суму понад 600 тисяч гривень.

Особлива подяка медичним працівникам Полтавщини за сприяння й допомогу в лікуванні членів організації – за чуйне ставлення до пацієнтів.

Посилання

Read More

14 вересня відбулося засідання Правління БО «Муніципальна лікарняна каса міста Києва»

На порядку денному засідання був заслуханий та обговорений наступний етап розвитку лікарняної каси.

Для інформування населення про діяльність лікарняної каси наводимо наступні дані:

  • Станом на 31.08.2011 року членські внески сплачують 15.945 чоловік.
  • Надруковано 15.537 карток члена лікарняної каси
  • Створені в 4-х районах м. Києва Філії БО МЛК:

–  Дніпровському (тел.229-63-46)

–  Святошинському (тел. 229-59-30)

–  Деснянському (тел. 229-63-48)

–  Дарницькому (тел. 229-63-48)

  • Згідно затвердженого плану проведені  4 навчально-інформаційні зустрічі з лікарями – експертами  лікувально-профілактичних закладів міста Києва
  • За звітний період квітень – серпень 2011 року за рахунок МЛК проліковано 83 особи:
  • В умовах цілодобового стаціонару – 39
  • В умовах денного стаціонару – 16
  • Амбулаторне лікування – 28
  • Середня вартість одного випадку лікування склала 1.300 грн
  • Найбільша виплата по забезпеченню лікування випадку захворювання становила 4.489 грн
  • Ліками та виробами медичного призначення заклади охорони здоров’я забезпечені на 215.000 грн
  • По рецептурним бланкам безкоштовно отримані ліки на 21.000 грн
  • Відшкодовано кошти в сумі 11.790 грн членам лікарняної каси, які проліковані у закладах,що не підпорядковані Головному управлінню охорони здоров’я та яким при зверненні в медичні заклади не були безкоштовно надані медикаменти і вироби медичного призначення

Посилання

Read More

Шановні працівники фармацевтичної галузі!

Щирі вітання з професійним святом — Днем фармацевтичного працівника!

Ваш труд потребує багато досвіду та знань, він дуже важливий і почесний, адже сприяє розвитку охорони здоров’я у нашій державі. Впевнений, що за ваш професіоналізм, високе почуття обов’язку, відповідальність,  відданість благородній справі, глибокі знання та фаховий досвід ви і надалі матимете повагу та пошану.

Хай  завдяки вашій сумлінній праці здоров’я кожної людини та нації в цілому буде зміцнюватися, а фармацевтична галузь України процвітатиме!

Бажаємо міцного здоров’я, творчих успіхів, професійних досягнень, благополуччя, щастя, любові, здійснення найсміливіших мрій. Нехай кожен день дарує спокій і добробут!

З повагою, голова ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»,

д. мед. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар УкраїниВ. Д. Парій.

Read More

?????????? ?? ???????? ?????????? ????, ??? ???????? ???????? ????????

?? ????? ????? ?????? – ????? ??? ????? ???????? ???????? ?????? ??????????? ???? ???????????.

?????????? ???????? ???????????? ??????? ???????? ???????? ?? ????????? ???????? ??????? ????????. ??????????, ???????? ?? ???????, ?????????, ?? ????????????? 20-30 ?????, ???????????? ?? ??????????? ???????? ???? ?? ?????????? ?? ?? ???????? ????????? ?????????.

? ???? ??????? ?????????? ??????????? ?? ?????????? ????? ???????? ???? ?? ???????????? ?????????? ????? ???????? ??????????? ?? ?????????? ??????? ???????.

??????????? ?????? ??? ??????? ??????????? ?? ??????? 20 ????? ?? ??????? ???????? ? ???????? ????? ???????? ?? ??????? ? ??????? ????????.

??? ??? ??????? ?????? ????? ????????, ???? ?????????? ?? ??, ??? ??? ???? ?? ????????, ? ??, ? ???? ?????? ????? ?????. ?????????????? ????????? ????????? 50% ??? ???? ???????????, ??? ?????? ???????????????. ? ????? ??? ??????????? ?????? ??????? ??????.

? ?? ?????????? ????????? ??????????? ?? ???????????, ??? ??????????? ?????? ? ????????? ?????? ?????? ???????? ??? ? ?????????? ?????????, ?????? ?? ?????????? ???????, ????? ???? ? ????????????? ??????????????. ??? ?????????? N-???? ????????? ?????? ?? ????????, ????? ????? ???????? ????????? ?? ????? ? ????????. ? ??????????? ???????? ? ?????????? – ??????? ?????????? ? ????????.

????? ??????? ?????? ???? ? ??????? ????????. ??? ?? ?????????, ?????? ???? ? ??????? ????????? ??????? ???????? ????? ????? ???.

??? ????????? ???????? ?? ???? ????????? ????????? ???????????? ?????????, ? ? ??????? ?? ????? ????????? ? ???????? ???????????. ??????? ????????? ?????? ???? ??? ?????????? ?? ???????????? ? ??????????? ???????????. ??? ??????, ???? ????????? ????????? ?? ????????????. ?????? ???????, ??? ???????????, ???????????? ?? ????? ????????? ????????? ? ???????????. ????????? ????????? ?????? ?? ??????? ????????? ????? ?? ??????. ??? ??? ???????????? ??????????? ????? ????????, ???? ?? ???????? ?????? ?? ???? ?????????!

?? ??????????? ????? ????? ?????????, ?? ? ???????? ?? ?????? ??????????, ?? ?????????? ?????????????, ? ????? ? ??????? ? ?????????????? ? ?? ? ??????? ?????????, ?? ??????????????.

??? ?? ?????? ?????????? ? ??????? ?????????

??, ??, ??! ?? ??????, ? ?????????? ????? ?????????.

? 2003 ???? ?? ??????? ?????????? ?????? ?????????? ??????????? ?????????? ???? ???????????.

????? ????????? ??????????? ???? ??????? ???????????? ? ???????????? ????????? ????????????? ??? ????????? ? ???????? ???????.

????????? ?????? ? ??????????? ??????? 2,5% ??? ??????????? ?????????? ????? ? 20 ???. ?? ????????.

?????? ???? ??????????? ?? ??????? ???? ?????????????? ????????????? ??? ?????? ?????, ??????????? ????? ?? ??????????? ????????? ??????. ? ?????????, ??? ???? ??????? ?? ???????? ????????? ????????.

?? ???????? ??????????? ??????????? ????????????? ?? ??????????? ?????? 100 ????? ???????? ???????? ????????? ?? ?????????, ??????? ???????? ???????? ?? ??????????? ?? ???? ????? 18 ????????? ??????? ?? ?????????? ?? ???? ?????? ??????????? ???????.

? 2011 ???? ???????? ?????????? ??????? ??????? ???????? ???????? ?? ??????? ?? ? ?? ??????????? ? ?????????? ? 5-6 ????? ?????? ??? ?????????? ???????????? ?? ????????.

? ??????? ??? ???????????? ??????? ????????, ??? ?? ??? ??????????????????? ?????? ????????? ? ??????? ????????? ?? ??????????????? ?????????????? ?? ??????????, ?????????? ?? ?????????? ?????. ???????? ????? ????????? ?????? ?????????? ????????? ? ???? ??????, ??? ???????? ?????????.

??? ????????, ?????? ?????? ??? ??????? ??? 03.07.2006 ? 436 ? ?????????

??????? ???????? ???????? ?????? ?? ????????????? ???????? (????????????? ???????????? ????????????) ?-?? ?????? ???????: ?????? ? ?? ? ?? ?? ?????? ?????????? ????????????? ?????????? ?? ????????? ?? ?????? ?????????? ? ???????? ???????????? ??????????? ??????????? ??? ????????? ????????. ? ???????? ???????? ??? ?????????? ?????????????? (?????????) ?? ????????? ?????????? ?? ????????? ???????? ??????????? ? ??????? ??????????????, ?????????????, ????????????????? ???????????, ??????????? ??? ??????????? ?? ????????????? ??????? ? ?????????? ??????????? ?????????????.

????? ?????????? ???????? ??????? ?????????????? ??? ??????? ?????????????? ?????? ? ????? ?????????. ? ??????????: ????????? ?????? ? ????????? ?? ?? ?????? ????????? ? ????????????? ?? ?????????????? ???????????, ????????? – ? ?????? ??????????? ?? 2-3 ???? ?? ???. ??? ????? ?????????? ?? ???????? ????? ????????? ??????? ? ?????????????? ????? ? ????????????? ? ??? ????? ??????, ??? ? ????????? ? ????????????? ????. ? ??????????, ??????? ??????????? 100 – 200 ??. ?????? ??????? ? ?????????? ??????????? ?? ?????????? ?????? ?? ????????????? ??????????? ?? ?????. ? ?? ? ??????!

???????? ????? ? ?? ???? ????????? ?????? ? ???????????? ??????, ? ? ??????? ?????????? ??????? ??????????? ??????? ????, ??? ? ??????? ?? ??????? ????? ? ?????????? ?????? ????????. ?? ? ?????? ?? ? ?????? ????? ?? ???????? ???????? ???????? ??????????! ? ??????? ?????? ???????? 8-10 ????, ?? ???? ? ?????? ? ????? ??????????? ??????? ??????? ???? 2-3 ???!

??? ???? ??? ?? ?????????

  1. ???????? ???????????? ????????? ?????????? ?? ?????-????.
  2. ?? ????? ??????????? ???????? ???????????.

??? ?? ????????? ????? ????????? ? ?????????????? ????? ? ???????????????? ?? ?????, ??? ????? ????????????? ?? ?????????? ?????????????? ?????? ??????????? ? ????? ??? ???????? ??????.

? ?????????? ?? ?????????? ???? ??????????? ?? ?????? 2003-2008 ???? ????????? ???????? ??????? ???????? ?????? ??????????? ???? ?????????? ?? ??????? ????. ? ? 2010 ?? ? 2011 ????? ? ?????? ??????, ? ???? ???? ????? ?????, ????????? ???????? ?????????? ?? 60%! ????? ?????????? ???? ?? ?????, ???? ?????? ???? ???????? ????????, ? 60 % ????? ????????? ?????????????? ?????????????? ? ?????????? ???????.

?? ???? ????????????? ??????? ?? ?????????? : ?????????????, ??????????? ??, ??????????? ??????????? ??, ?? ????.

?? 60% ??????? ??????????? ??? ????????????? ????????? ??????? ? ?????? ????? ?????? ?????? ???????? ???????? ??? ??????? ????????????? ????????? ????? ?????????. ??? ???? ?? ?????????

? ??? ?????? ??????, ??? ????????? ?????? ????????? ??????????? ????????? ? ???????? ????????, ????????????? ?? ???????? ????????? ? ??????? ???????? ? ?????, ????? ?????????, ????????? ???????????? ???????? ????????????, ????? ???????? ?????????? ? ???????? ???????. ????? ???? ????? ????????? ????????? ????? ? ???????? ????????, ?????????????? ?? ????.

? ??? ??????? ????????? ?????????, ???????? 2 ???? ?? ??? ??????????? ?????? ??????????? ????????? ??? ????????????? ????? ????????????? ???, ????????? ????????, ??? ???????? ? ??? ????? ?????? ??????????? ?????????? ??? ????????? ????? ???????? ?? ??????????? ????????? ??? ???????? ? ????????? ??????. ??? ??? ??????? ??? ??????????? ????????? ?????? ?? ??????????? ????? ????????????!!!

??? ? ?????? ????? ? ?????????? ????????? ?? ??????, ?? ????? ???????? ?????? ? ????????????? ?? ???????? ???????. ??? ? ???????! ? ???????? ????? ?????? ????????????????? ?? ??? ?????????, ? ??? ???????.

?? ??? ???????? ?????????? ???? ????????????

  1. ???????? ??????????? ???? ??????????? – ??????????, ??????? ??????????????. ?????, ??????? ??????? ???????? ? ????, ??? ???????? ?? ????? ???????, ????????? ??? ???? ????????? ???????.
  2. ????????? ????? ????????? ???????? ??? ???????? ????? ???????? ?? ?????????? ???????.
  3. ??????????? ? ????????? ??????????? ? ????????, ??? ?????????????? ????? ??????? ???????. ???????? ???????????? ?? 20-30 ????????? ????? ?? ????????? ????.
  4. ????????? ??????????? ?? ?????????????? ?????????? ?????? ???????????? ???? ??? ??????? ?? ???????????? ???????? ????????????.
  5. ???????????? ????????? ??????? ???????????? ???????????, ????????? ??????????, ??? ? ????????? ???????? ????? ???????? ?????????, ? ?? ???????? ? ????????? ???? ????????? ???? ???????? ?? 70%.
  6. ???????? ?? ???????????? ???????????? ????????? ?????? ? ???????? ? ????????, ?? ? ??.
  7. ???? ?? ???? ??????? ???????? ? 16 ???????? ??????? ??????? ???????? ?? ? ????????? ??????????? ?????????? ??? ???????.

?? ??? ??????? ?????????? ???? ????????????

?? ?????????? ???? ??????????? ??? ????????? ????????? ? ?????????? ???????????? ????????? ?.??????? ?? ??????????? ???????.

  1. ??????????? ??????? ?? ???????????, ????????? ???????? ??? ????????? ?????? ???????????.
  2. ????? ??? ???????????, ?? ????? ??? ????? ???????????, ???? ???????? ???? ?????????.
  3. ?????????? ???? ??????????? ????? ???????? ?????????? ???????? ? ??????? ????????? ??????????, ??????????? ??? ???????????? ?????????? ?????? ??.
  4. ?????????????? ?????????????? ????????, ????? ??????????? ???? ??????????? ?? ??????? ????, ???? ???????? ???????????? ????? 2 ????, ?????????? ??? ?????? ????????.

?? ??? ????????? ?????????? ??????? ???????? ?????????? ???? ????????????

  1. ????????? ????????? ????????????? ??????, ?????????? ???? ??????????? ????????? 66 ???????? ??????????? ??????? ????????????? ?????????? ????????? ??????? ??????? ?? ????????? ??????? ?????????? ?? ???????? ???????. ???????? ?????????? ???? ??????? ???????? ???????? ?? ?????????? ???????????? ?????? ?? ???????????.
  2. ??????? ? ????????? ????????? ???? ??????????? ??????? ?????????? ?? ????????? ?? ????? ??? 5 ??????? ??????????????? ????????? ?? ?????????????? ?????????? ??????? ? ???????? ??????? ????????.

?? ???? ???? ??????? ???????? ??????????? ??????

????????? ??? ?????????? ??? ???????? ???????? (??) ? ???????, ?? ???????? ?????? ???????? ? ???????? ???????????? ?? ??????? 20 ??????? ?? ??????. ???????? ???? – 30 ??????? ? ??? ????? ?????????????? ??????????? ???????? ????????????.

???????? ???????? ? ?????????? ?????????, ???? ???? ???????? ?????.

????????? ???? ? ?? ?????????? ?????????? ?? ?????????? ???????????, ???? ???? ????????? ???????.

???? ?? ??????? ????????? ???????? ??????? ??? ???????? ???????? ???????:

  1. ??????? ?????????? ?????? ??????????? ?? ??????? ?? ??????????, ? ????? ????????? ?? ????????? ???? ????????? ???? ?????? ?????? ?? ????????,
  2. ??????? ?????? ???????? ? ?? ??????? ??????????? ?????????? ??????? ?? ?????????? ???? ????????? (???? ?????? ???????), ? ????? ?? ??????????? ??????? ????? ?????? ?????? ???????,

?? ????? ?????????? ????, ????????? ????????? ?????? ??? ??????????? ? ??????????? ??????, ?? ?????????? ??????? ??????, ?? ??????? ??????, ? ??????? ?????????? ?? ?????????????, ??? ??? ??????? ????????.

???????????? ????????? ??????????? ????? ?????????? ???????? ????????, ??? ?? ??????????? ? ??????????? ????? ???????? ????, ????????? ?? ? ? ?????? ????????? ???????,

???????, ???? ?????? ? ??????? ?????? ??, ??? ? ????????? ? ????????? ???????? ?????.

??? ??? ????? ?????? ? ?????? ???????? ????? ????????? ???????? – ????????? ??????????? ???????????? ?????? ?????????? ??? – ???????????????, ????????? ???????????? ???????? ?????????????, ???????? ????????? ??????????? ?? ????????????, ???? ????? ? ?????? ??????? ????????? ? ???????? ????? ???????? ?????????? ???.

???????????? ????????????? ?????? ?????????? ??? ????????? ?????????? ? ?????? ???????? ?? ????????? ????????. ??????? ?? ???? ?????? ?????????? ??????, ? ??????? ??? ????? ?????? ?????????, ?? ???? ??????????? ??? ??????? ??????????? ? ???????.

?? ??? ????????? ????? ?? ???????? ????? ????????? ?? ?? ??????? ??? ??????? ?????.

??????? ???????? – ?????????? ???????? ??????????? ??????????? ?????????? ???? ???????????

Read More

Лікарняні каси готові включитися в процес реформування системи охорони здоров’я – Валентин Парій

Всеукраїнська громадська організація “Асоціація працівників лікарняних кас України” цього року відзначила свій перший ювілей – 5-річний. За цей час вона об’єднала майже всі лікарняні каси нашої країни. Про досягнення, недоліки, перспективи діяльності цієї громадської організації, про передовий досвід лікарняних кас у реформуванні медичної галузі та впровадженні страхової медицини в інтерв’ю кореспондентові УКРІНФОРМу розповів голова правління Асоціації, доктор медичних наук, професор кафедри менеджменту охорони здоров’я Національного медичного університету ім. Богомольця Валентин Парій.

– Валентине Дмитровичу, який підсумок Вашої роботи за перші 5 років?

– Оптимістичний. Незважаючи на те, що немає прямого законодавчого поля, ми через лікарняні каси (ЛК) підтримали та об’єднали людей, які розуміють, що медичні послуги повинні оплачуватися. За ці 5 років ми інтегрувалися в Міжнародне співтовариство. Нас знають за кордоном. Ми маємо свій україномовний та англомовний сайт. Співпрацюємо з об’єднанням ЛК Німеччини (Кранкенкаси). Через ЛК ми запроваджуємо систему доказової медицини, яка базується на найкращій медичній практиці, особливо в частині медикаментозної терапії. Крім того, ми хочемо сформувати єдиний медичний простір для членів ЛК. Це означає, що наші пацієнти-члени ЛК, які входять до Асоціації, отримують медичну допомогу в Києві та інших регіонах України, тобто ми їх не залишаємо сам-на-сам із своєю бідою. Ми зуміли налагодити співпрацю з науковцями. Зараз ми готуємо нову формацію управлінців – менеджерів, експертів, які будуть оцінювати якість лікування пацієнтів. Це нам вдалося.

– Кажуть, що ЛК – це сходинка до страхової медицини.

– Так. Ми звертаємо увагу Міністерства охорони здоров’я та його нової команди на те, що ми готові включитися в процес реформування охорони здоров’я. Найголовніше, що ЛК має досвід співпраці з сімейними лікарями. Ми маємо досвід запровадження стандартизованих медичних технологій, формулярну систему, клінічні локальні протоколи. Маючи фінанси, ми готові на всіх рівнях – від первинної до спеціалізованої допомоги – підставити плече та надати організаційний, методичний і науковий супровід.

– Як у ЛК складаються стосунки з медичними закладами, як налагоджено взаємодію?

– Асоціації ЛК ще в 2005 році спільно з Мінохоронздоров’я вдалося підготувати наказ стосовно порядку взаємодії ЛК із медичними закладами. Річ у тім, що ЛК певною мірою втручаються в професійну діяльність того чи іншого медичного закладу якраз у сегментах контролю за якістю лікувально-діагностичного процесу і за використанням тих медикаментів, які ЛК фінансує. Тобто у нас відпрацьований механізм тристоронніх угод між ЛК, лікувальними закладом і оптовими фірмами-постачальниками медикаментів. Заявку дає лікувальний заклад, ЛК оплачує цільову безповоротну допомогу на медикаменти. Ці питання потребують постійного розуміння і співпраці. Тому наша кафедра проводить курси тематичного вдосконалення по ЛК для головних лікарів. На цих заняттях ми стараємося розвіяти всі сумніви та довести, що все відбувається в законодавчому полі, і це лише допомога лікарям швидко та ефективно пролікувати хворого. Скажімо, вночі поступає пацієнт, його треба оперувати, а ліків немає. Якщо він не член ЛК, то треба посилати родичів за медикаментами. А це втрачений час. Для пацієнтів-членів ЛК проблем із медикаментами не існує, оскільки у відділеннях є необхідний запас ліків. Не випадково, саме хірурги позитивно ставляться до діяльності ЛК.

– Тобто ЛК – це перспективна організація?

– Вважаю, що перспектива для розвитку діяльності ЛК була, є і найближчим часом буде. Це той фундамент, на якому можна будувати систему медичного страхування. Такі технології, як персоніфікований облік всіх членів, система контролю якості, договірні відносини щодо перерахунку з підприємствами, з фізичними та юридичними особами. Це все елементи, які працюють в системі обов’язкового медичного страхування. На Житомирщині нині вже сформований фундамент. Якщо буде закон, то тут не буде жодних проблем ні в підготовці кадрів, ні у взаєморозумінні з лікувальними закладами.

– Це, звичайно, додає упевненості. І все ж таки, як, на Вашу думку, можна підвищити статус ЛК?

– Прийняти відповідний закон. Нами розроблений законопроект, який дає визначення, що таке лікарняні каси в Україні, яка мета їх діяльності, визначає порядок взаємодії ЛК із закладами охорони здоров’я, порядок співпраці з пацієнтами тощо. Цей закон не несе із собою для держави фінансового навантаження. На жаль, ми не змогли добитися його розгляду у Верховній Раді. Згідно з рішенням Конституційного суду відносно трактування 49 статті щодо безоплатної медичної допомоги, такі форми позабюджетних надходжень, як ЛК, благодійні фонди, добровільне страхування мають право на існування в Україні, але вони повинні бути законодавчо визначені. Але це непросто… Розумієте, відповідно до законодавства, органи місцевого самоврядування не повинні втручатися в діяльність таких ГО, але, на мій погляд, якраз ці організації потрібно підтримувати. Ми бачимо, що там, де є взаємодія з владою (приклад моєї рідної Житомирщини), є гарні результати. Тут із першого дня керівники зрозуміли, що це потрібно і допомагали формувати розуміння людей. На жаль, у світі безоплатної медицини немає, і одним із джерел є спільна оплата громадян. Навіть у благополучній Німеччині, яка до 2005 року не знала, що таке платити з кишені, з 2005 року пацієнти здійснюють спільну плату. Зараз член ЛК платить близько 20 грн. щомісяця. За цю невелику суму пацієнт отримує ефективні ліки, які мають доказову базу і не є фальсифіковані. Із задоволенням зазначу, що в ЛК упродовж багатьох років не було виявлено жодного фальсифіката.

– Валентине Дмитровичу, ЛК була Вашою гарною ініціативою, яка прижилася. Які ще цікаві задуми Ви втілюєте в життя?

– Мені приємно, що житомиряни були піонерами не тільки у створенні ЛК. За нами також ініціатива створення державного формуляру, який випускається МОЗом. Ми зараз працюємо над четвертим випуском.

– Що собою являє цей формуляр?

– Це перелік найбільш ефективних препаратів, зареєстрованих в Україні, до якого входять 12,5 тис. медичних препаратів. Всього у нас зареєстровано близько 20 тисяч. Дуже багато аналогів. Скажімо, діклофенак. В Україні понад 70 видів цього препарату, а хімічна назва одна. З кожним роком цей формуляр удосконалюється, щоб мінімізувати включення у цей перелік другорядних препаратів. Кожна країна має свій перелік. У Великобританії формуляр випускається двічі на рік, Росія має вже дванадцятий випуск, у нас – лише третій.

– Чи може ЛК, дотримуючись цього формуляру, забезпечити лікування усіх захворювань, навіть таких, як онкохвороби та психічні розлади? Адже це потребує дороговартісного лікування?

– На мою думку, ЛК наразі не може взяти на себе функцію допомоги у забезпеченні лікування цих захворювань, зокрема, лікування специфічною хіміотерапією. Ви підняли дуже серйозну державну проблему. Ці функції повинна брати на себе держава, яка щороку виділяє багато коштів, але тут є питання. Вважаю, що якраз онкологія має бути наразі одним із пріоритетів держави. Такі високоефективні препарати, які побудовані на нанотехнологіях і дійсно вбивають онкоклітини, повинні бути державою забезпечені, а держава використання цих препаратів повинна чітко контролювати, як контролює ЛК. Якщо на державному рівні будуть запроваджені ті технології контролю, про які ми говоримо, тоді, звичайно, у всіх буде менше запитань.

– Залишається тільки побажати Вам успіхів у Ваших гарних починаннях.

Наталія Міжигурська, ЖИТОМИР. 13 вересня 2011 року.

Посилання

Read More

Кількість лікарняних кас – членів Асоціації зростає.

До членів Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас» приєднався Дніпропетровський обласний благодійний фонд сприяння розвитку охорони здоров’я «Лікарняна каса». Отже, тепер громадяни – члени лікарняних кас, які перебувають в Асоціації, зможуть отримувати медичний супровід і на території Дніпропетровської області. До цього часу медикаментозне забезпечення Асоціацією членів лікарняних кас проводилося під час лікування у медичних закладах м. Києва, Житомирської, Полтавської, Кіровоградської, Рівненської, Донецької та ряду інших областей. За 8 місяців 2011 року Асоціацією проведено медичний супровід 15  членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», 5- благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» та 1 – громадської організації «Лікарняна каса Рівненської області».

Read More

Молоде покоління треба привчати до здорового способу життя з дитсадочка

p>Розробники Стратегії розвитку Києва ставлять за мету профілактику захворюваності, збільшення тривалості життя киян та зменшення кількості хворих. Як для цього потрібно реформувати систему охорони здоров’я, у програмі “Столиця. Спецпроект” розповів голова Асоціації працівників лікарняних кас України Валентин Парій.

— Пане Валентине, ви працюєте у приватній медичній клініці, займаєтеся благодійним проектом “Муніципальна лікарняна каса”, є членом громадської ради при КМДА. Яку мету ви поставили, коли приєдналися до фахівців, які працюють над розробленням Стратегії?
— Про реформи в галузі охорони здоров’я, які насправді поліпшать якість життя і лікування, ми говоримо вже років двадцять. Однак увесь цей час, на мою думку, були наміри Міністерства охорони здоров’я, місцевих органів охорони здоров’я, але не було політичної волі влади. Тепер вона з’явилася. Торік голова КМДА Олександр Попов виступив з ініціативою реформ, зокрема і стосовно лікарняних кас. Ми вважаємо, що цей сегмент допоможе реформувати охорону здоров’я, тож приєдналися до проекту. Працюючи вже майже півроку над його розробленням, ми побачили, що такий системний підхід до проблеми збереження здоров’я, життя дасть свої результати, які й закладено в документі до 2025 року.

Формування здорового способу життя — з дитсадочка

— У Стратегії прописано дві речі, завдяки яким киянин поздоровшає. Перша — це розбудова інфраструктури, друга — реформування первинної та вторинної медичної допомоги. Фахівці констатують, що киянин переважно проводить час на дивані перед телевізором, мало ходить до спортзалів та прогулюється містом. Звісно, це все дуже спрощено. Але скажіть, будь ласка, як такого середньостатистичного киянина підняти з ліжка?
— Якщо говорити про реальну перспективу збільшення середньої тривалості життя, то її потрібно починати з дитсадочка. Спорт — невід’ємна складова життя. Щоб ми були європейською країною, наше молоде покоління має сформувати нові стереотипи. З садочка, зі школи слід привчати дітей дбати про своє здоров’я. Насамперед це активний спосіб життя, спорт. Це здорове харчування, відмова від алкоголю, бо кажуть, що молодь в Україні стала “пивною”. Жахливо. Колись у Європі всі ходили з пляшкою пива. Нині там такого немає, як курців на вулицях не побачиш. У нас це явище є.

— Україна б’є рекорди із вживання тютюнових та алкогольних виробів, на жаль, і серед молоді. Скажіть, як донести до молоді загальновідомі речі, що пити й курити шкідливо для здоров’я?
— Непросте питання, лише адміністративними методами його не вирішити. Це насамперед питання культури сім’ї, адже вона виховує дитину. Починати треба із садочка, школи, сім’ї. Особливо з урахуванням того, що нині на телебаченні постійно рекламують пиво. Молодь повинна розуміти, що здоров’я — це можливість бути успішним. Гадаю, Київ сьогодні має можливість стати піонером в Україні, показати приклад на кшталт багатьох європейських столиць.

Доступність спорту — кожному

— Поговорімо про соціальну розбудову спортивної інфраструктури. Чи матиме киянин можливість у зручний час займатися на обладнаному майданчику, біговій доріжці в парку? Наскільки доступність спорту збільшить шанси подовжити життя і навчити своїх дітей здорового способу життя?
— На мою думку, це найголовніша проблема, яку потрібно розв’язувати в Києві першочергово. Коли бачиш у місті, як ентузіасти на велосипедах їдуть між потоками автомобілів, стає страшно, адже людина піддає себе ризику. Слід обладнати спеціальні доріжки, а також майданчики в парках, скверах. Ми не говоримо, що мають бути величезні інвестиції та цілі стадіони. Має бути так, щоб людина могла спокійно потренуватися на турніку чи біговій доріжці.

— Кожен п’ятий мешканець Європи потерпає від нічного шуму, який може серйозно зашкодити здоров’ю. Вважаю пріоритетним завданням для Києва забезпечити тишу вночі. Чи можна заборонити нічні дискотеки на території Гідропарку, які влітку тримають у напруженні Русанівку, Березняки та Печерськ? (Запитання від глядачки Надії)
— Дуже слушне запитання. Одним із важливих компонентів здорового способу життя є спокійний сон. Якщо вікна не захищають від шуму, то це не відпочинок, безсоння спричинює різні розлади. Існують припустимі норми шуму, розважальні заклади і нічні клуби мають їх виконувати.

Переваги амбулаторій та автоматизація медичних технологій

— Київ уже почав реформу первинної ланки медицини, відкриває сімейні амбулаторії. Скажіть, як довго триватиме ця реформа?
— На сьогодні в Києві відкрито 15 амбулаторій сімейного типу, і до кінця року їх має з’явитися до 90. Величезну роботу щодо підтримки цього проекту проведено з Національним медичним університетом. Це підготовка кадрів. Думаю, закріплення лікарських кадрів у межах лікарської амбулаторії дасть свої досить позитивні результати. Насамперед киянин матиме свого лікаря. Коли вам невропатолог, кардіолог призначає багато ліків, хто повинен розібратися? Звичайно, сімейний лікар. Сьогодні кожен хоче якісний сервіс. Саме завдяки лікарській амбулаторії киянин зможе прийти до лікаря у зручний час, не чекати в черзі, як у поліклініках.

— Коли ви говорили про переваги амбулаторій, то зауважили про комфорт. Керівник Олександрівської лікарні Роман Василишин запропонував запровадити в Києві електронний запис на прийом до лікаря. Наскільки реальною є така перспектива?
— Я підтримую Романа Василишина. З досвіду приватної клініки, де я працюю, є автоматизація медичних технологій, тобто автоматизація запису, електронних карток. Це величезний крок уперед. Можна буде реально оцінити стан речей, використання фінансових, кадрових та інших ресурсів. Вважаю, що процеси повинні тривати паралельно. Справді, сімейний лікар у наш час повинен мати електронну базу даних.

Ефективні лікарі отримуватимуть більше

— Помріємо про те, що киянин перестав хворіти на тяжкі хронічні недуги, як нині. Скажіть, з чого треба починати реформування вторинної медичної допомоги, які головні кроки треба здійснити?
— Усі ми повинні дбати про те, щоб недуги не ускладнювалися, що залежить від виховання кожного з нас, від профілактики. Чим більше навантаження на первинну ланку, тим менше навантаження на вторинну. Проблеми реформування вторинної і третинної медичної допомоги в Києві доволі серйозні. Вони полягають у величезній інфраструктурі, яку за багато років сформував госпітальний сектор, це проблеми відомчої медицини, академічних вишів. І ще ціла низка структур, де сьогодні сконцентрована висока технологічна медична допомога. Реформа потребує часу та розуміння передусім медичних працівників, яким слід певною мірою змінювати профіль. У першу чергу питання вирішуватимуть на користь пацієнта, в другу — щоб не викликати соціального напруження серед медичної громадськості. І так сьогодні лікарі, на жаль, обділені через низьку заробітну плату.

— У який спосіб можна реформувати соціальну допомогу для лікарів та збільшити їм зарплатню?
— Певні кроки роблять на рівні держави, збільшується тарифна сітка. На мою думку, потрібно (і проектом це передбачено) змінити систему оплати праці. Послуга, зокрема і соціальна, медична, повинна мати вартісне вираження, де має бути закладено і частку гонорару для лікаря. Коли ця система паралельно функціонуватиме, тоді лікар зароблятиме гроші. Сьогодні ситуація така, що, наприклад, є два кабінети. Ви, скажімо, працюєте ефективно, а я — так собі, але ми обидва отримуємо однакову зарплатню. Диференціація заробітної плати дасть можливість переорієнтуватися і навіть за певного дефіциту реально збільшити зарплату. Мінімум 20 відсотків киян сьогодні користуються послугами приватних сімейних лікарів і ніколи до державної клініки вже не підуть. У такій ситуації це дасть змогу за рахунок економії коштів збільшити надбавки тим лікарям, які більше працюють.

Підготувала Марія БЄЛЯЄВА, “Хрещатик”

http://www.kreschatic.kiev.ua

Read More

Муніципальна лікарняна каса міста налічує 16 тисяч киян

p>

Усе більше киян долучаються до муніципальної лікарняної каси. На сьогодні її членами стали майже 16 тисяч осіб, 14 тисяч уже отримали електронну картку. В разі хвороби членам каси нададуть медичну допомогу в понад 100 закладах охорони здоров’я, з якими підписано договори, а також безплатні ліки.

Торік розпочалася діяльність благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса міста Києва”, і нині в ній налічується майже 16 тисяч киян. “На наших рахунках накопичено більше як 2 мільйони гривень. Ми завезли до лікарень медикаментів на 180 тисяч гривень, понад 21 тисячу гривень витратили на рецепти, тобто безплатну видачу ліків під час амбулаторного лікування. На сьогодні в закладах охорони здоров’я пролікувалися більш як 60 осіб”,— повідомив виконавчий директор благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса міста Києва” Володимир Долот.

Послуги лікарняної каси — в понад 100 закладах міста

Сьогодні 108 закладів охорони здоров’я Києва мають угоду про співпрацю з лікарняною касою, в кожному працює лікар-експерт. “На нашому сайті є перелік медичних закладів і всіх лікарів-експертів з робочими телефонами. В разі якихось несподіваних ситуацій людина може звернутися до закладу охорони здоров’я безпосередньо до лікаря-експерта,— розповів Володимир Долот.— За квитком-посвідченням члена лікарняної каси киянин буквально з першої години свого звернення починає отримувати медичну допомогу”. Вже понад 60 пацієнтів відчули, яким чином працює лікарняна каса. В середньому лікування обходилося 1200 грн на особу, максимальна виплата — 4 500 грн. А щомісячний внесок людини становить 30 грн. Як стверджує пан Долот, лікарняна каса — це соціальний проект, розрахований на незаможну частину населення. Завдяки внеску лише в 1 гривню на добу людина отримує відчутну допомогу в забезпеченні ліками. На сьогодні є угоди з КП “Фармація” і приватною фірмою “Фалбі”, а це понад 220 аптек по Києву, де члени лікарняної каси отримують ліки за рецептами безплатно.

Зареєструвався в касі — отримай картку

Щоб стати членом лікарняної каси, передусім потрібно ознайомитись зі статутними документами на сайті муніципальної лікарняної каси або звернутися за телефоном гарячої лінії 229-11-75. “Процес вступу доволі простий: зробити вступний внесок — 10 гривень і перший внесок до лікарняної каси — 30 гривень. Ми зафіксуємо цей платіж, заведемо електронну картку і через 3 місяці людина може розраховувати на допомогу”,— розповів Володимир Долот. У картку вносять особисті дані: прізвище, ім’я, по-батькові та ідентифікаційний код. Якщо людина пройшла лікування в одному з медичних закладів Києва, в картці фіксують захворювання, період лікування та суму, використану на ліки. Крім того, в індивідуальній картці є сальдо члена лікарняної каси — позитивне, якщо він вносив кошти і не хворів, або негативне, коли внески менші за суму, витрачену на лікування. Будь-який член каси може дізнатися баланс своєї картки. “Жодного обмеження немає,— запевняє Володимир Долот.— Єдиною умовою є те, що людина, яка пролікувалась за кошти лікарняної каси, повинна надалі сплачувати щомісячний внесок”. Якщо картку загублено, потрібно звернутися до центрального офісу (560-88-37) або за телефоном гарячої лінії 229-11-75. “Реакція людей, які вже пролікувалися, доволі однозначна: вони телефонують і дякують, були випадки, коли до нас зверталися з проханням зарахувати до лікарняної каси родичів”,— розповів Володимир Долот. За його словами, за літній період лікарняні каси накопичили певну суму коштів, якої, за підрахунками, вистачить, щоб забезпечити пацієнтів восени та взимку

Марія КАТАЄВА “Хрещатик”

Джерело:  www.kreschatic.kiev.ua/ua/3949/art/1314639585.html

Read More
Login