Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

Оплачує лікарняна каса

За 20 гривень щомісячного внеску кожен полтавець має змогу лікуватися в 16-ти регіонах України

У 2003 році в області було створено благодійну організацію «Лікарняна каса Полтавщини». В основу її роботи заклали принцип солідарної системи, перевіреної столітнім досвідом. Принцип цей простий: кожного місяця людина сплачує незначну суму членських внесків і, коли потрапить до лікарні (що, як правило, трапляється несподівано), то варто лише пред’явити картку ЛК — і вже можна не турбуватися про потрібні ліки, де знайти гроші на їх придбання.

Першими членами ЛК, які схвалили новацію, стали медичні працівники. Протягом наступних восьми років кількість членів ЛК помітно зросла. 370 організацій Полтавщини уклали договори з ЛК про колективне членство. Шостий рік застосовують в організації і принцип сімейного членства, за яким батьки можуть сплачувати внески за своїх дітей, котрим виповнилося три роки. Діти отримують медичну допомогу за тим же принципом, що й дорослі.

За час існування зареєстровано понад 100 тисяч звернень до лікарень, хворі отримали допомогу за рахунок ЛК. Часто вартість ліків для одного пацієнта перевищувала загальну суму сплачених ним членських внесків у рази. При цьому ні сам хворий, ні його рідні не переймалися питанням, де терміново знайти від кількох сотень до кількох тисяч гривень на лікування. Не було потреби йти по ліки до аптеки вночі, шукати препарати по всьому місту чи їхати по них із району до обласного центру. Лікар теж не витрачає часу на очікування ліків для хворого, а відразу ж починає процес лікування.

— На сьогодні наша організація на договірних умовах співпрацює з 66-ма лікарнями області, — говорить виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко.

— Яку максимальну суму може виділити ЛК на лікування однієї людини?

— Обмежень немає, буде виділено стільки, скільки потрібно, залежно від тяжкості стану, згідно з Фармацевтичним формуляром, розробленим обласними спеціалістами. ЛК посилює свої можливості — ми почали оплачувати й найдорожчі препарати для лікування інсультів. Якщо вартість середнього випадку інсульту була біля 400 гривень, то нині — до 4,5 тисячі гривень. У 2010 році за рахунок ЛК пролікували 70 таких пацієнтів, а нинішнього року ми передбачили додатково витратити для цього майже 280 тисяч гривень. Єдине обмеження у вартості лікування існує для членів ЛК, котрі проходять обстеження чи лікування в Києві. Раніше на нього виділялася одна тисяча гривень, нині суму збільшено до двох тисяч.

— Скільки полтавців пройшли обстеження в столиці?

—36 членів ЛК там обстежено, 24 із них прооперовано. Приємно, що всі залишилися задоволеними нашою допомогою.( за 6 місяців 2011 року – ще 5 чоловік)

Враховуючи те, що БО «Лікарняна каса Полтавщини» є членом Асоціації працівників ЛК України, ми маємо змогу надавати медичну допомогу своїм членам у 16-ти регіонах держави.

— А з якими діагнозами хронічних хвороб можна розраховувати на допомогу ЛК?

— ЛК забезпечує ліками в період гострих і невідкладних станів, у разі загострення хронічних хвороб. У періоди загострень хвороби ЛК компенсує стаціонарне лікування протягом 12-ти днів, амбулаторне — до 10-ти днів. У складних випадках, за показаннями консиліуму лікарів, який відбувається за участю представника ЛК, термін лікування може бути подовжений ще на 5 днів. Сума ж, що виділяється на лікування, повторюся, необмежена.

— Якщо людина кілька років платить членські внески, але жодного разу не скористалася послугами ЛК, то чи може вона розраховувати на якийсь бонус у вигляді профілактичного лікування тощо?

— Якщо людина є членом лікарняної каси понад півроку, то вона може за рахунок каси зробити обстеження МРТ чи комп’ютерну томографію в разі, якщо для цього є показання і направлення обласного спеціаліста. Якщо членство більше 2 років – можливо зробити планові оперативні втручання – фіброміоми, кісти, кили, варикозне розширення вен та інше, що не потребує термінової допомоги (ці діагнози при погіршенні лікуються з дня отримання картки члена організації).

Також ЛК компенсує вартість витратних матеріалів у лабораторіях, де відбуваються різні дослідження.

— Кілька років тому керівництво ЛК розглядало можливість забезпечувати безкоштовне проведення пологів. Чи відбувається це зараз?

– Так, відбувається, але за умови, що породілля перед пологами заплатить членські внески на два роки наперед. До цього нас змусили реалії, бо в більшості випадків траплялося так, що жінка народжувала і припиняла сплачувати членські внески. У когось бракувало часу, в когось — грошей.

— Лікарняна каса, як і раніше, оплачує тільки черевні операції?

— Ми згодні оплачувати будь-які операції, але Лікарняна каса не має своєї лапароскопічної стійки. Якщо пацієнт домовиться в лікарні про те, що йому зроблять лапароскопічну операцію, то медикаментами для її проведення ми забезпечимо.

— Чи існує обмеження на лікарські засоби, які можна отримати за рахунок лікарняної каси?

— На сьогодні Формуляр лікарських засобів ЛК нараховує 750 медпрепаратів. Цього достатньо, щоб забезпечити ефективне лікування пацієнта. До 2009 року в нашому Формулярі 70 відсотків становили імпортні ліки, 30 відсотків — вітчизняні. Згідно з рекомендаціями обласних спеціалістів ми підготували новий Формуляр із 600 українських препаратів і 150-ти імпортних. І що ви думаєте? Витрати на лікування зменшилися на 30 відсотків. Таким чином ми не погіршили ефективність лікування людей, але заощадили майже третину членських внесків. За ці кошти можемо розвивати послуги — купувати дорогі, але справді найефективніші ліки для лікування хворих на інсульт, інфаркт та інші захворювання, закуповувати обладнання для лікарень.

— А що робити в тих випадках, коли лікар призначатиме пацієнтові дорогий імпортний препарат, стверджуючи, що вітчизняних аналогів йому немає? Хто тоді оплатить витрати пацієнта?

— У таких випадках раджу телефонувати нам, у лікарняну касу. Зараз мало життєво потрібних препаратів, які не можливо замінити українським аналогом. Ми завжди допоможемо пацієнтові розібратися, чому лікар призначає дорогий імпортний препарат. Часто трапляється так, що, заплативши більше в рази, людина насправді платить не за лікування, а за рекламу.

— Віталію Владиславовичу, Ви сказали, що за заощаджені кошти отримали змогу закуповувати обладнання для лікарень…

— Так. За вісім років роботи «Лікарняна каса Полтавщини» надала благодійну допомогу медичним закладам області для поліпшення обслуговування членів організації у вигляді обладнання на суму 250 тисяч гривень. В 2011 році ще на 303 тисячі гривень.

— У якому районі Полтавщини найбільше членів ЛКП?

— У Котельві, де членами лікарняної каси є сім відсотків населення. Цим ми завдячуємо Тетяні Корост — колишньому директорові агрофірми «Маяк», а нині голові Котелевської райдержадміністрації, котра пояснює людям нагальність турботи про власне здоров’я. Вартість ліків, які члени ЛКП у Котельві отримали, приміром, у 2008 році, дорівнювала бюджету району на ліки на весь рік.

— Як обраховується сума членського внеску і чи не думаєте її підвищувати?

— Коли ми починали працювати, то за приклад брали досвід Німеччини. Там 10 відсотків населення є членами приватних страхових компаній, решта — члени лікарняних кас, де внесок становить 15,8 відсотка від заробітної плати людини. Наш внесок «прив’язаний» до мінімальної зарплати в Україні і становить 2,5 відсотка. На сьогодні його сума має дорівнювати 23 гривням на місяць, проте члени ЛКП сплачують 20 гривень і, якщо не виникне економічних катаклізмів, до кінця року ця сума не зміниться.

Оксана КЛОЧКО,

«Вашу здоров’я».

26 серпня 2011 року №32

Read More

Comments are closed.




У реабілітації поранених воїнів допомагають німецькі партнери

Днями в обласній клінічній лікарні імені М. Скліфосовського розвантажили ще один великий автофургон із благодійною допомогою з Німеччини. Він надійшов у межах співпраці провідного медичного закладу регіону з клінікою Altmuhlseeklinik Hensoltshone — одним із найбільших реабілітаційних центрів Німеччини. Цей проєкт має назву «Партнерство між лікарнями — партнери зміцнюють здоров’я» і втілюється за підтримки БО «Лікарняна […]

Детальніше
Читати блог »

2023. Допомога Кременчуцькому обласному клінічному шпиталю для ветеранів війни

До Кременчуцького обласного клінічного шпиталя для ветеранів війни БО "Лікарняна каса Полтавщини" передала благодійну допомогу: напівавтоматичний сечовий аналізатор, тест-смужки, аналізатор добового АТ ...

Чим живе зараз “Лікарняна каса Житомирської області”?

Коли  заходить мова про ситуацію у вітчизняній медицині і покращення рівня  обслуговування пацієнтів у  закладах охорони здоров’я,  часто виринає тема, ...

Login