Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

August, 2018

«Як практичний лікар, користь від діяльності Лікарняної каси для наших пацієнтів бачу щодня!»

Так стверджує травматолог центру з надання невідкладної допомоги Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Анатолійович Жидецький. Цьогоріч його було відзначено дипломом БО «Лікарняна каса Житомирської області» – за надання високоякісної медичної допомоги, відданість справі, досягнуті успіхи в роботі, високий рівень професіоналізму, активну громадську позицію, особистий внесок у розвиток і діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та з нагоди Дня медичного працівника.

– Як практичний лікар, користь від діяльності благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” для наших пацієнтів, звісно, бачу щодня, – говорить Ігор Анатолійович. – Я вже багато років співпрацюю з ЛК, тож переконався, що забезпечення медикаментами, витратними матеріалами від Лікарняної каси йде досить суттєво. Й люди, котрі перебувають в ЛК – а таких пацієнтів звертається багато – користуються в повному обсязі всім тим, що надає ЛК. Це й перев’язувальний, і шовний матеріал, знеболюючі тощо. Тобто для самого пацієнта перебувати в Лікарняній касі – все ж таки вигідніше, ніж платити самому за необхідні медикаменти. Бо ж не на всі медикаменти є можливість бюджетного забезпечення. В деяких випадках батькам наших маленьких і юних пацієнтів доводиться ті чи інші препарати, вироби медичного призначення купувати. Якщо вони перебувають у Лікарняній касі, все це отримують за рахунок ЛК. До того ж і для обстеження – в нашому випадку рентгенівського, й для надання всього обсягу медичної допомоги (гіпсової іммобілізації, первинного хірургічного оброблення ран тощо), забезпечення витратними матеріалами ЛК «бере на себе».

Звісно, БО “Лікарняна каса Житомирської області” забезпечує виключно тими ліками, які передбачені протоколами лікування, затвердженими МОЗ України. Якісь препарати додаються до переліку медикаментів, які забезпечує ЛК, інші з цього переліку вилучаються – залежно від протоколів лікування МОЗ. Це пацієнти повинні зрозуміти.

А чи порадив би я вступати до Лікарняної каси? Я й сам давно перебуваю в ній. Користався не раз її допомогою, а років кілька тому був період, що за рахунок ЛК довелось тривалий час лікуватись.

Тож мешканцям Житомирщини варто подумати, що для них вигідніше: при потребі лікування платити за медикаменти, чи все ж таки – бути впевненими, що про них потурбується Лікарняна каса.

Read More

Українці витратили на ліки близько 54 мільярди гривень за минулий рік

http://uatv.ua/ukrayintsi-vytratyly-na-liky-blyzko-54-milyardiv-gryven-za-mynulyj-rik/

За даними дослідження, 26% коштів від цієї суми були витрачені на неефективні ліки

Фото Укрінформ-UATV

Загалом у 2017 році українці залишили в аптеках майже 54 мільярди гривень. Такі дані дослідження, проведеного з ініціативи Центру протидії корупції.UATV

26% від цієї суми, тобто 14 мільярдів гривень були витрачені на неефективні ліки, стверджують дослідники.

Як приклад автори дослідження наводять препарат, який є витяжкою з телячої крові – минулого року він обійшовся українським хворим у 342 мільйони гривень і посів друге місце в загальному рейтингу продажів ліків, однак визнаних у світі наукових підстав для його застосування немає.

Згідно з результатами клінічного аудиту, який проводила БО “Лікарняна каса Житомирської області”, було встановлено, що 78% пацієнтів з ішемічним інсультом у Житомирській області призначається один або декілька нейропротекторів всупереч міжнародним настановам та Уніфікованому клінічному протоколу медичної допомоги ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога, медична реабілітація) [26]
https://drive.google.com/…/1_KM6Odn0aDvbcK9NpRG8j_Etmv…/view

Read More

Дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із Днем Державного прапора та Днем незалежності України – золотими сторінками історії нашої країни!

НЕЗАЛ-6

В цей неспокійний час ми по-новому відкриваємо для себе

неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі,

адже незалежність – найвище досягнення нації,

набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною –

життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами й вічною боротьбою.

Попереду нас чекає ще багато випробувань,

але спільними зусиллями нам удасться досягти

омріяного процвітання нашої країни.

Тож, вітаючи з Днем Державного прапора та Днем незалежності України,

ми щиро бажаємо вам – усім нам! – мудрості, терпіння та миру.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу,

а плідна праця буде надійною запорукою

щасливого майбутнього заради України!

З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Боже, храни Україну

Read More

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

http://moz.gov.ua/article/health/jaki-liki-zabezpechue-derzhava-pri-likuvanni-na-stacionari-liki-vid-najbilsh-poshirenih-hvorob

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли.

Сьогодні говоримо про ліки від розповсюджених хвороб, які можна отримати безоплатно, якщо ви лікуєтесь на стаціонарі.

ЛІКИ ВІД НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ХВОРОБ У ЛІКАРНЯХ

Цього року всі лікарні першою чергою мають закуповувати лікарські засоби з Національного переліку. До Національного переліку увійшли 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин (понад тисячу ліків від різних виробників) від розповсюджених хвороб, що завдають найбільшої шкоди здоров’ю людей.

В основі Нацпереліку – актуальна версія Базового переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів – дорадчий орган при МОЗ адаптував перелік ВООЗ до потреб українських пацієнтів, виокремивши ліки та захворювання відповідно до епідеміологічних показників та тягаря хвороби (впливу захворювання на людську працездатність та якість життя). Так, серед інших у Нацпереліку є ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок, тощо.

Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період  лікування.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ НАЯВНІСТЬ ЛІКІВ ВІД НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИХ ХВОРОБ У МЕДЗАКЛАДІ

Перелік наявних у лікарні ліків можна перевірити:

1. На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про усі ліки, медвироби і витратні матеріали, закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

Докладніше: наказ МОЗ України

2. На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь

Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медзаклади у конкретному регіоні. Тут також має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

Докладніше: наказ МОЗ України

3. У мобільному додатку Ліки Контроль

Отримавши лист призначення, зайдіть у додаток і введіть у поле “пошук аналогів” назву препарату або його діючу речовину, яка написана на кожній упаковці трохи дрібнішим шрифтом під торговою назвою ліків. Якщо препарат є у Національному переліку основних лікарських засобів, на екрані внизу буде відповідна позначка.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЛІКІВ З НАЦПЕРЕЛІКУ НЕМАЄ У МЕДЗАКЛАДІ

Якщо призначені вам ліки є у Нацпереліку, але в лікарні їх немає, то:

  1. Напишіть скаргу. Зразок (форма) скарги є на сайті та у додатку “Ліки контроль”: http://likicontrol.com.ua/natsionalnyi-perelik-likarskykh-zasobiv/

  2. Віддайте заповнену скаргу головному лікарю та направте її у Департамент охорони здоров’я свого міста чи області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja. Там мають пояснити, чому лікарня порушує чинне законодавство та не забезпечує своїх пацієнтів основними ліками, гарантованими державою.

Ліки з Нацпереліку закуповуються кожним медичним закладом самостійно за кошти державного та місцевих бюджетів. За їх наявність у медзакладах несе відповідальність безпосередньо місцева влада, адже у разі якщо лікарні не вистачає коштів на ліки за Нацпереліком та поза ним, місцеві ради мають прийняти відповідне рішення про дофінансування закладу.

У майбутньому форма скарги заповнюватиметься лише в електронному форматі. Вона направлятиметься до Департаментів охорони здоров’я автоматично. Також вона дозволить МОЗ робити дієвий моніторинг, як Нацперелік працює у кожному регіоні та кожному окремому медзакладі.

Докладніше про додаток ЛікиКонтроль

Read More

Дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із великим національним святом – Днем Конституції України!

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ28 червня 1996 року ввійшло в історію України, як день великого загальнонаціонального єднання та верховенства національних інтересів. Цього дня ми вшановуємо непорушні принципи громадянського суспільства – право, закон, демократію, незалежність.

Основний Закон України – це важливий фактор консолідації нашого суспільства, збереження в ньому громадянської злагоди, миру й стабільності. Всі ми прагнемо жити в квітучій країні, де кожен має можливість гідно працювати й відпочивати. Тож хай кожному з нас вистачить витримки, мужності, сили духу й патріотизму для того, аби розвивати нашу країну. Бажаємо вам, дорогі краяни, міцного здоров’я, родинного тепла й добробуту. Нехай кожен день дарує радість життя, любов рідних і близьких, а кожне нове досягнення сприяє процвітанню нашої держави! З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Read More

“Держава не може надавати всім все і завжди”: інтерв’ю з главою Нацслужби здоров’я

https://ukr.segodnya.ua/ukraine/gosudarstvo-ne-mozhet-predostavlyat-vsem-vse-i-vsegda-intervyu-s-glavoy-nacsluzhby-zdorovya-1160018.html

За словами Олега Петренка, реформа покликана встановити чіткі і чесні правила гри в сфері медичних послуг

Сайт “Сегодня” публікує другу частину інтерв’ю з Олегом Петренком, головою Національної служби здоров’я України (НСЗУ). З 2019 року в Україні в пілотному режимі запрацює реформа вторинки – послуг спеціалізованих лікарів, а з 2020 – по всій Україні. До цього часу Міністерство охорони здоров’я разом з (НСЗУ) розроблять тарифи на кожну медичну послугу в лікарнях. Саме за цим тарифом буде оплачуватися робота лікарів. Для пацієнтів з’являться “позитивний” та “негативний” переліки послуг.  Детальніше про це розповів Олег Петренко.

Нагадаємо, в першій частині інтерв’ю глава НСЗУ розповів, що буде з лікарнями, які не приєднаються до реформи, навіщо державі платити приватним лікарям, звідки взявся тариф 370 гривень з пацієнта.

“Є міста, де лікарів з надлишком”

– Чи відстежуєте ви, як багато є населених пунктів з диспропорцією населення на кількість лікарів.

– Ми зараз можемо це відслідковувати тільки за договорами. Так, дійсно, коли укладається договір  з медичним закладом, ми бачимо ситуацію, коли населення, яке є на цій території, коли їх розділити на кількість лікарів, виходить далеко за ліміт оптимальної практики. Ми рекомендуємо місцевій владі подумати про те, щоб збільшувалась кількість лікарів, тому що не буде простого автоматичного збільшення ліміту. Ми повинні розуміти, що ліміт взятий не зі стелі. Якщо у сімейного лікаря 1800 пацієнтів, то це оптимальний об’єм практики, коли пацієнт може отримати вчасно доступ лікаря, не стояти довгий час в черзі, отримати якісні послуги. Тому що, коли буде п’ять тисяч людей, до лікаря буде не потрапити. Цей ліміт організовує оптимальну практику. І треба працювати над тим, щоб більшість пацієнтів обирали лікаря, у якого оптимальна або субоптимальна кількість. Ми не будемо збільшувати ліміт. Повинен бути баланс між кількістю лікарів і кількістю пацієнтів. Якщо його не буде – то просто не буде можливості надати повний обсяг якісних послуг.

– Взагалі є оцінки того, скільки українців не матимуть змогу підписати декларацію?

– Зараз у системі зареєстровано близько 22 тисяч сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів. Якщо розділити кількість населення України, то ми вийдемо приблизно на 2000. Загалом є не дуже пропорційне розповсюдження. Є міста, де лікарів з надлишком. А є місця, в тому числі сільські місцевості, де їх не вистачає.  Національна служба не є тим органом, який регулює це покриття. Загалом лікарі є, але є місця, де їх мало. Це повинна бути задача і місцевої влади, і Міністерства охорони здоров’я, і Міністерства регіонального розвитку, бо є програма розвитку сільської медицини зі створення практик там, де їх не вистачає. Це спільна робота. Ми би дуже хотіли, щоб лікарі були більш рівномірно розповсюджені, щоб доступ до них був кращим і ближчим, і ми б виконували свою функцію оплати лікарям. Україна знаходиться в такій ситуації, що над цим треба буде попрацювати.

“Без направлення сімейного лікаря, або терапевта, або педіатра, отримати безоплатну допомогу на іншій ланці допомоги вам не вдасться”

– У 2019 році в пілотному режимі має запрацювати реформа вторинки – це робота хірургів та інших спеціалізованих лікарів. У якій області вона запрацює першою і яким чином працюватиме?

– Якраз зараз іде процес підготовки до 2019-го року. Згідно закону про державні фінансові гарантії, визначено, що Кабінет міністрів буде встановлювати порядок реалізації пілотних проектів. Вже з 2020 року Національна служба здоров’я буде відповідати за фінансування всіх видів послуг усіх рівнів, тобто первинної, вторинної, третинної, спеціалізованої, екстреної допомоги, паліативної, хоспісної, реабілітації – всього.  Відпрацювання повного об’єму вторинної спеціалізованої допомоги, і амбулаторної, тобто поліклінічної, і стаціонарної буде відбуватися в одному регіоні. Це той, який висловив стійке бажання спробувати це зробити, і це Полтавська область. Вони довгий час працювали і в інших проектах міжнародної технічної допомоги, вони найбільш технічно готові: і електронно, і управлінські, для того, щоб запрацювати.

В пілотному режимі реформа відбуватиметься там, щоб взагалі зрозуміти, як це робиться. Але є бажання поширити реформу на інші види амбулаторної спеціалізованої допомоги. Можливо, на всю Україну, можливо, на кілька  областей – зараз якраз відпрацьовується цей механізм. Тому що коли ви отримали у лікаря певний набір послуг, консультацію – у багатьох випадках виникає необхідність спрямувати пацієнтів на інший рівень допомоги: на додаткові аналізи, дослідження, консультації вузьких фахівців. Ми зараз розглядаємо, яким чином завести у цю реформу цю частину. Це дуже непростий процес, у нас не вистачає даних, щоб правильно це обрахувати. А ми не можемо йти без обрахунку на такий крок, бо ми повинні брати на себе відповідальність за те, що ми це оплатимо. Якщо для первинки є впевненість, що ми це зробимо, то для інших рівнів треба набагато більша впевненість.

Тому пілот 100% буде повністю в одній області – як мінімум, це Полтавська область. Не виключаємо, що й інші. Плюс, ми будемо виходити на нестаціонарний етап  спеціалізованої допомоги в  кількох областях, можливо, по всій Україні. Ми будемо виходити на певний перелік послуг. Це буде чіткий об’єм: якщо для первинки це, умовно, чотири аналізи і швидкі тести, то тут буде, наприклад, 25 аналізів, консультації фахівців та якісь обстеження. Ми чесно повинні порахувати. Умовно ми кажемо, що будемо оплачувати УЗД, рентген, ще деякі види послуг, спірометрію, ехокардіографію, але не будемо оплачувати КТ і МРТ, бо в більшості випадків ці речі давно оплачуються. Якщо у нас буде розрахунок, і ми будемо формувати позитивний перелік, то це буде обмежена кількість послуг, які ми зможемо оплатити. Але буде і негативний перелік – тобто те, що ми 100% не будемо платити. Зараз над цим іде робота, я не буду до кінця привідкривати інформацію. Це складна робота, Україна вперше підходить до такого механізму. Але я сподіваюся, ми знайдемо таку модель, яка дозволить реформі крокувати – щоб Україна до 2020 року була готовою, відпрацювавши певні інструментарії та механізми.

– Припустімо, я мешканець Полтавської області. Що для мене зміниться з 2019 року, якщо я піду наприклад, до офтальмолога?

– Перше: якщо у вас не буде направлення від лікаря первинної ланки – ви до офтальмолога можете не потрапити. Ви до нього потрапите тільки у тому випадку, якщо у вас є направлення і за це сплатить держава. В іншому випадку потрапите, якщо маєте власні кошти і підете туди. Це перша зміна, тобто, це доступ до системи. Уклавши декларацію з сімейним лікарем, ви потрапляєте в позитивну систему державних гарантій – це те, за що держава взяла на себе відповідальність. Без направлення сімейного лікаря, або терапевта, або педіатра, отримати безоплатну допомогу на іншій ланці меддопомоги вам не вдасться.

Може виникнути інша річ. Якщо до офтальмолога буде багато людей – усі з направленнями, – то може виникнути те, що в усіх цивілізованих країнах. Наприклад, якщо ви в Британії захочете  потрапити до офтальмолога, і навіть лікар первинки випише вам направлення, ви не потрапите до офтальмолога завтра чи післязавтра. Є певна черга, тому що це є нормування. Держава не може надавати всім все і завжди. Ми будемо моделювати маршрут пацієнта між рівнями допомоги. Але якщо ми гарантуємо вам потрапляння до лікаря, навіть через якісь очікування, і у вас є направлення від лікаря первинки – ви отримаєте допомогу безкоштовно, ми сплатимо кошти офтальмологу. Навіть, якщо вам призначать якесь обстеження, яке буде в переліку, який ми оплачуємо – ми це оплатимо. Для вас зміниться те, що ви будете чітко знати, що якщо потрапляєте за направленням – ви нічого не будете платити. Якщо ви на власний розсуд підете до лікаря– ви будете платити. Або у вас виникнуть інші опції. Якщо ви не хочете чекати – ви можете купити приватну страховку. Страховка може забезпечувати доступ за оплату до тих лікарів, у яких формується черга.

Довідки, лікарняні, направлення стануть електронними

– Направлення буде на папері чи фіксуватиметеся в електронній системі?

– У нас діє чіткий постулат – будь-який етап реформи розгортається при наявності електронного інструменту. Україна – унікальна держава у цьому плані, ми так довго не реформувалися, що зараз входимо в реформу в той період, коли наявні хороші ІТ інструменти. Будь-який етап розгортання реформи буде пов’язаний з наявністю електронного механізму. Ми дуже би хотіли, щоб це було електронне направлення, так само як і електронний рецепт. Національна служба здоров’я наступного року буде відповідальна і за відшкодування вартості лікарських засобів – воно є частиною медичних гарантій з 2020 року – тому це теж наша відповідальність. Ми дуже б хотіли, щоб коли ви прийшли до лікаря первинки, він вам виписав рецепт і направлення, наприклад, на рентген. І ці обидва направлення могли б бути роздруковані для вас, але при цьому в електронній системі приймалися і аптекою, і закладом вторинки в електронному вигляді. Для нас це дуже важливо. Основним принципом реформи фінансування є: немає даних – немає фінансування. Заклади і лікарі звикнуть до того, що вони повинні звітувати. Ми будемо бачити інформацію: скільки звернень, з якого приводу, скільки направлень виписано, скільки діагностики.

– Тобто, кожен лікар зможе надати пацієнту направлення або довідку тільки через електронну систему?

– Так. Нам би дуже хотілося, щоб цей безпаперовий документообіг  в медицині став дійсністю на протязі найближчого року. А до 2020 року наші ідеї ідуть іще далі.

– Куди?

– Наприклад, усі у нас питають, а коли можна буде укласти декларацію, не виходячи з дому. Особливо люди, які живуть зі смартфоном. Я бачив, навіть бабусі легко через “Приват24” перерахувати онуку гроші. Нічого фантастичного у цьому немає. І от ми хочемо розраховувати, дуже віримо, що вже у четвертому кварталі або, найпізніше, у першому кварталі наступного року через BankID, через зв’язок e-health з демографічним реєстром, з ЄРДРом пацієнт зможе обрати лікаря онлайн. Ви подивилися лікаря, знаєте про нього, і вам не потрібен візит до нього, ви можете обрати його, не виходячи з дому. Дуже хотілося б, щоб таке було.

– Тобто, з наступного року запустяться електронний рецепт, електронні довідки… що ще?

– Хотілося б електронні лікарняні, електронні направлення. Ми над усім цим працюємо. Це дуже непроста робота. Можливо, це виглядає трохи фантастично, але якщо є люди, які натхненно працюють над цим… Навіть з декларацією: не дуже багато людей вірили, що кампанія з вибору лікаря буде настільки успішною. Навіть наші оптимістичні припущення не були такими. У квітні, коли ми перший раз рахували, думали, ну, два мільйони, ну, три укладуть декларацію. Сьогодні зранку було 14 мільйонів 55 тисяч. Це вп’ятеро більше, ніж наші оптимістичні припущення. Це говорить про дві речі – люди хочуть зміни правил гри, їх не влаштовує так, як було, і вони вірять в те, що все може змінитися. А приватники взагалі нам кажуть: від держави на рахунок отримати кошти? Приватному закладу? Такого ніколи не було. Але вони взяли і отримали кошти за перший місяць, за кількість декларацій, які вони уклали. Тобто у людей зміна парадигми. Ми зараз відчуваємо, як економічними стимулами змінюється палітра. Ми не кажемо, що економічні стимули – єдиний інструмент. Але без наявності економічного стимулу не може бути змін. Тому ми починаємо з першого етапу, за економічним стимулом підійде моніторинг. Не всі будуть чесно користуватися можливостями, які надає реформа. Реформа – це для тої категорії лікарів та пацієнтів, які хочуть грати за правилами. Кращі лікарі, кращі керівники, які чесно працюють – виграють від реформи. А деякі програють, особливо, ті, хто має приватні інтереси у цій системі, там буде не просто.

“Ми чітко будемо казати, що не покривається”

– Робота сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів повністю покривається держбюджетом. Як буде з послугами спеціалізованих лікарів? Їх послуги теж повністю покриватимуться, чи ні?

– Тих коштів, які є в України, щоб покрити все і повністю не вистачить ніколи. Навіть найрозвинутіші країни світу не можуть покрити все. Відповідно, нам потрібно буде нормувати, і ми починаємо з первинки – базової частини медичної допомоги. В спеціалізованій допомозі можуть виникати ситуації, коли буде негативний перелік – ми чітко будемо казати, що не покривається , або буде позитивний перелік – ми чітко кажемо, що покривається. Відповідно,  інші види послуг, які не входять туди, будуть надаватися або за оплату, або будуть предметом добровільного медичного страхування. Але це чесно. Чесно сказати, що ви приходите і граєте в рулетку: комусь повезло і з нього не взяли кошти, а  комусь не повезло і з нього взяли. Ви ніколи не знаєте, потрапляючи в лікарню, наскільки будете грати в цю гру. А наявність чітких правил гри надасть передбачуваність. Мені здається, це набагато чесніше, ніж казати: всім – все. Відповідно, не всі спеціалізовані послуги можуть бути гарантовано покриті. Плюс, ми повинні змінити поведінку людей. Знаєте, є таке поняття “за бажанням пацієнта”. Навіть при госпіталізації лікар може казати, що лягати в стаціонар не потрібно, бо немає підстав, а є бажання пацієнта – таке ми точно оплачувати не будемо.

– Бюджет на медицину ухвалюватиме парламент. І від нього залежатиме, які послуги держбюджет покриє, а які ні. Тоді виходить, що з року в рік це буде гра в невідомість, бо невідомо, що покриє держбюджет цьогоріч, а що наступного року.

– Це ж дуже добре насправді. Ви можете як виборці голосувати за такий парламент, який зможе щорічно збільшувати суму. Ви будете впливати на своїх депутатів. Ми всі будемо вимагати. Програма медичних гарантій – частина закону про державний бюджет. Кожного року вона буде прийматися, і буде політична дискусія. Ми можемо скільки завгодно говорити, що треба більше ліків, більше інших речей. Окей, якщо є така задача – давайте говорити перед парламентаріями, шукати, де ці гроші взяти. І буде певна залежність від цього. Але я не думаю, що це погано.

Є модель, яка дуже добре працює. Коли це публічно – всі розуміють, як голосують. Наша задача обрахувати. Наша задача – сказати, що Національна служба буде дотримуватися нейтральності бюджету. Наша задача – узгодити 49 статтю Конституції з  95-ю. Бо 49-та гарантує все всім завжди, але 95-та каже: будь-які видатки державного бюджету повинні бути передбачені в законі про державний бюджет. Не може бути так, що держава гарантує, а коштів на це немає, бо в такому випадку зникають правила. Ви приходите в лікарню, вам ніби все гарантували, але коли питаєш людей, чи ви отримували цю послугу безкоштовно вони кажуть: “Ви що жартуєте?”. Відповідно, наша задача – зробити правила чесними, щоб кожен зрозумів, що є гарантія  держави і на це є кошти. Ми гарантували і на 100% це оплатили, і є те, що не покрито, і потім виникає дискусія, в тому числі політична. Ми хочемо, щоб це було покрито – давайте збільшувати бюджет цього року.

– У Польщі зробили простіше: 7,5% від податку на доходи працюючої людини спрямували в Національний фонд здоров’я. І у них вийшла система, яка не залежить від політичних рішень.

– Так, Польща обрала метод страхування з прямими страховими внесками на Фонд оплати праці, які сплачує роботодавець і робітник. Україна – держава, де в тіні перебуває близько 50% бюджету. За рекомендаціями всіх фахівців, у тому числі Всесвітньої організації охорони здоров’я, введення загальнообов’язкового медичного страхування з оплатою з Фонду оплати праці можливо, коли тіньовий сектор складає не більше 20%. Якщо він складає 50% – краще використовувати метод збору коштів через бюджет. Якщо ми протягом двох-трьох років станемо транспарентними, тобто, частка тіньової економіки зменшиться до 20% – я перший буду наполягати на тому, що давайте вид страхування, який ми зараз застосовуємо, переведемо в загальнообов’язкове страхування з податками з Фонду оплати праці. Але спитайте зараз роботодавців. Чи готові вони збільшити оплату праці на 7,5%? В тінь піде ще більше людей.

– І останнє питання. Уявімо, що вся система запустилася. Частина послуг покривається держбюджетом, якась частина стає платною. В лікарню приходить бабуся і після діагностики їй кажуть: за це вам потрібно стільки-то заплатити. Але вона не має коштів, і вона відмовиться лікуватися, як і інші незаможні пацієнти. Що далі буде з такими пацієнтами, чи будуть якісь програми для бідних, скажімо?

– Перед тим, як відповісти на це питання, уявімо, що відбувається зараз. Тобто, давайте просто відмовимось від риторики, що зараз відбувається щось добре. З реформою буде чесна ситуація, яку ви описали. Це дозволяє нам бачити, чого нам не вистачає в системі. І це є відверта розмова в такій ситуації. Тут виникають різні речі. Я не кажу, що дана бабуся може купити страховку, але онук може запропонувати їй отримати страховку на ті послуги, які не покриваються. Це одне із рішень. Інша частина – і держава, і місцева влада можуть створювати додаткові програми, які будуть забезпечувати лікування тих чи інших категорій населення. В першу чергу, які мають в цьому потребу. Тобто, це загальна зміна соціальної політики. Якщо це не буде покриватися, але буде потрібно – закон передбачає наявність програм додаткового фінансування, які будуть спрямовуватися на ті послуги, які не будуть предметом покриття в межах програми медичних гарантій.

Read More

2018. Допомога закладам охорони здоров’я.

http://poltavalk.com.ua/

Благодійна організація “Лікарняна каса Полтавщини” продовжує надавати допомогу медичним обладнанням закладам охорони здоров’я Полтавської області.

Міська клінічна лікарня № 3 м.Полтави отримала “Стерилізатор повітряний ГП-160” для хірургічного відділення лікарні та “Дерматоскоп ri-derma Riester RST-3390” для обстеження та раннього виявлення онкологічних захворювань шкіри.

Полтавська обласна лікарня ім. М.В.Скліфосовського отримала 2 апарата для пошуку нервових сплетінь при проведені провідникової анестезії “Стимуплекс HNS 12”.

Допомога лікарням продовжується.

Read More

Допомога БО «Лікарняна каса Полтавщини» після повного запровадження медичної реформи.

http://poltavalk.com.ua/

До благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» щоденно телефонують власники картки ЛК з запитаннями про медичну реформу та роль Лікарняної каси в даному реформуванні. Майже 20 років жителі України самостійно налагоджували механізм взаємодопомоги через процес об’єднання в лікарняні каси. Лікарняні каси України створювалися для допомоги системі охорони здоров’я забезпечувати пацієнтам повноцінне надання медичної послуги. Залучення позабюджетних коштів, благодійних внесків та використання їх як «співоплату» при лікуванні пацієнта, контроль за їх поступленням, цільовим використанням у відповідності до потреб пацієнта, у відповідності до протоколів лікування та Фармацевтичного формуляру – основне завдання різних благодійних та громадських лікарняних кас. Надамо роз’яснення про місце Лікарняних кас України в процесі запровадження реформування медичної галузі. АМБУЛАТОРНЕ ЛІКУВАННЯ. З початку реформування первинної ланки медицини кожен пацієнт – житель України за рахунок бюджету у відповідності до Наказу від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» має можливість за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра пройти лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження, що здійснюються у межах медичних послуг з надання первинної медичної допомоги (ПМД):

  1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
  2. Загальний аналіз сечі.
  3. Глюкоза крові.
  4. Загальний холестерин.
  5. Вимірювання артеріального тиску.
  6. Електрокардіограма.
  7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
  8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Також пацієнт – кожен житель України має можливість проходити постійне амбулаторне лікування, отримуючи лікарські засоби за рецептами сімейного лікаря у межах програми «Доступні ліки» при лікуванні серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, бронхіальної астми. Власники картки БО «Лікарняна каса Полтавщини» до вище вказаного гарантованого державою пакету медичних послуг з надання ПМД додатково отримує:

  1. Безкоштовно обстеження за направленням лікарів всіх напрямків:
  • усі загальні аналізи крові, сечі, мокротиння;
  • біохімічні аналізи,
  • функціональні та рентгенологічні обстеження.

Крім: обстежень на хвороби, що передаються статевим шляхом, онкомаркери, гормони щитовидної залози та обстеження на спадкові захворювання.

  1. Безкоштовно лікарські засоби за рецептами сімейного лікаря та інших вузьких спеціалістів:

При амбулаторному лікуванні гострих станів та загостренні хвороби: неврит, дорсалгія, тонзиліт, фарингіт, отит, синуїт, бронхіт, пневмонія, гастрит, дуоденіт, виразкова хвороба шлунку, алергія, цистит, пієлонефрит, хвороби ока, травми, переломи, опіки, абсцес, фурункул. СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА. З 2020 року жителі України матимуть право на безкоштовну для пацієнта медичну допомогу при захворюваннях, які будуть включені в «Програму медичних гарантій», при екстреній та паліативній допомозі, при пологах та при лікуванні дітей (згідно з протоколами лікування та Національним переліком лікарських засобів). Держава не буде забезпечувати планове лікування жителів України у відповідності до «червоного списку діагнозів». Власники картки БО «Лікарняна каса Полтавщини» до вище вказаного гарантованого державою пакету медичних послуг з надання вторинної чи третинної (стаціонарної) допомоги додатково отримують з 2003 року – лікарські засоби, вироби медичного призначення, реактиви при більшості захворювань (згідно з протоколами лікування та Фармацевтичним формуляром ЛК – в 6 разів більше препаратів ніж в Національному переліку лікарських засобів, гарантованих державою). Розмір допомоги обмежений Фармацевтичним формуляром ЛК, до 10 днів лікування та 3 випадків допомоги на рік. Власники картки ЛК мають можливість отримати медикаментозне забезпечення при плановому лікуванні (за умови відсутності отримання медичної допомоги за останні 3 роки):

  • плановому профілактичному лікуванні захворювань терапевтичного профілю;
  • хірургічному лікуванні (кила, варикозна хвороба, оклюзійно – стенотичні ураження судин кінцівок, кісти, фіброміоми, поліпи та інше) в медичних закладах Полтавської області;
  • офтальмологічних операціях, метою яких є імплантація штучного кришталика, корекція короткозорості, далекозорості, астигматизму та їх ускладнення (крім кришталика та розхідних матеріалів);
  • планових операціях з трансплантації штучних імплантатів (крім імплантатів та розхідних матеріалів).

Після закінчення реформування охорони здоров’я Лікарняні каси, які повноцінно працювали, використовували комп’ютерні програми, систему формулярного та експертного контролю за використанням коштів – будуть продовжувати надавати допомогу при лікуванні членів організацій. Реформа та часткова допомога лікарням за рахунок збільшення фінансування надасть можливість Лікарняним касам розширити перелік діагнозів по медичному забезпеченню. Чи «вигідна» для пацієнта наявність картки ЛК кожен вирішує самостійно. Держава не в змозі стовідсотково забезпечити медикаментами наше лікування. Тому «співоплата» або самостійно пацієнтом, або через страхову компанію, або через Лікарняну касу, або інші благодійні та громадські організації все одно буде запроваджено. Пацієнт має право вибору, як йому «вигідніше» платити за своє здоров’я. Хоча думати про вигоду, коли розмова про здоров’я – не вірно. Адже не має нічого ціннішого, навіть безціннішого, ніж наше здоров’я. Потурбуйтеся про своє здоров’я завчасно! Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини», м.Полтава, вул.Залізна, 17, 0532-63-74-56,  0503-63-74-56,  0981-63-74-56.

Read More

З НАШОЇ ПОШТИ

http://likkasa.com.ua/?p=12053

Газета «Пульс» – №33 від 16.08.2018 року

Доброго дня, шановні читачі!

Найбільше щастя людини – це гарне здоров’я. З часом розуміння цієї істини приходить до кожного. Як і те, наскільки важка і відповідальна робота медичних працівників.

Тому й пишу сьогодні – щоб сказати щирі слова подяки на адресу людей, котрі присвятили себе медицині. Бути в цій професії може далеко не кожен, адже медицина – це покликання. Нести відповідальність за людське здоров’я, брати на себе ризик рятувати життя, віддавати себе цілком роботі дано не кожному. Професія медичного працівника вимагає великого терпіння, мужності, душевної чутливості. Й саме ці слова адресую головному лікареві Ємільчинської центральної районної лікарні Наталії Іванівні Брановицькій, завідуючому терапевтичним відділенням Михайлу Миколайовичу Кравчуку та лікарю-експерту Ємільчинської філії благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Михайлу Івановичу Курносову.

Трапилось так, що нещодавно опинився я на лікуванні в нашій районній лікарні – здоров’я вже, знаєте, не таке, як замолоду, тож до лікарів тепер доводиться таки досить частенько звертатись. І наскільки ж приємним було ставлення до мене керівника лікувального закладу – надзвичайно людяне, душевне, чуйне! Завідуючий же відділенням опікувався мною, немов рідним батьком. А лікар-експерт Лікарняної каси ретельно пильнував за моїм лікуванням і забезпеченням для цього всіма необхідними медикаментами за рахунок ЛК. Ще й насварив мене, що не слідкую за своїм артеріальним тиском і не приймаю медикаментів від гіпертонії. За що я йому вдячний – повірте, говорю щиро! Після цього я кожен день починаю і закінчую – як і моя дружина – з вимірювання тиску, а фельдшер у нашому селі вже знає, які ліки ми з нею приймаємо.

Тож хочу щиро подякувати всім вам, шановні медпрацівники, котрих я назвав, за відданість справі, чуйність і доброту, терпіння. Я бажаю вам завжди отримувати від своєї праці радість і впевненість у завтрашньому дні. Сили, терпіння, натхнення й задоволення від улюбленої справи!

З повагою – Паламарчук Микола Дмитрович, с.Рихальське Ємільчинського району Житомирської області.

Read More

МЕДИЧНА РЕФОРМА ТА ЛІКАРНЯНА КАСА

Read More
Login