Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

October, 2020

Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Головним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 9 місяців 2020 року, з яким виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

Так, станом на 1 жовтня цього року в Лікарняній касі перебували 202 305 мешканців області (16,8% від загальної кількості населення Житомирщини). Протягом 9 місяців до ЛК долучились 2 881 особа (найбільша кількість – у Новоград-Волинському районі, містах Житомирі та Коростені), поновили своє перебування в організації за цей період 596 членів ЛК.

Частка колективного вступу протягом вказаного періоду склала 14% (398 осіб), індивідуального – 86% (2 483 особи). Новими колективними членами ЛК стали 16 нових організацій, в яких до ЛК долучились 34 особи. В організаціях, працівники яких перебувають в ЛК, додатково вступили 364 особи. Загалом колективними членами ЛК станом на 1 жовтня 2020 року були 970 організацій (242 з яких – у місті Житомирі).

Характеризуючи фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області», директор виконавчий відзначив, що фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 57,6 мільйонів гривень. Сума витрат склала 45,5 мільйонів гривень, із них на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення) – 36,0 мільйонів гривень (62,6%). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 9,5 мільйонів гривень (16,5%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

Директор виконавчий В.С.Мишківський поінформував учасників зібрання про роботу Лікарняної каси щодо сприяння надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, було придбано захисний одяг на суму майже 72 тисячі гривень, який передано до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради, КНП Бердичівська міська лікарня Бердичівської міської ради, КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Також станом на 01.09.2020 року за рахунок Лікарняної каси забезпечено лікування ускладнень від COVID-19 123 членів ЛК на загальну суму понад 330 тисяч гривень.

Традиційно протягом вказаного періоду БО «Лікарняна каса Житомирської області» забезпечувала лікування членів ЛК за межами областi: видано 30 клопотань для лікування за межами області, фактично отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління 42 особи, котрі перебувають в ЛК. Загальна сума витрат на лікування за межами області становила 221 тисячу гривень.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК відправлено 98 604 СМС-повідомлення про витрати на амбулаторне лікування, заборгованість зі сплати щомісячних добровільних пожертвувань, запрошення отримати посвідчення членів ЛК тощо.

Проведено телефонне опитування членів ЛК, котрі були забезпечені Лікарняною касою медикаментами, реактивами, виробами медичного призначення при стаціонарному (834 особи) та амбулаторному (2 616 осіб) лікуванні, щодо задоволення ними наданням медичної допомоги за рахунок ЛК. Було виявлено факти некоректного виписування рецептів сімейними лікарями в Попільнянському районі, невідповідного надання ліків фармацевтами в Андрушівському районі.

Крім того, 51% опитаних купували медикаменти, більшість яких не мають доведеної ефективності застосування та не передбачені уніфікованими протоколами лікування Міністерства охорони здоров’я України.  

Протягом звітного періоду було здійснено впровадження сучасних пiдходiв до iнформацiйної роботи. Так, зокрема, з метою зацікавлення відвідувачів сайту Лікарняної каси та мотивації до вступу до ЛК оновлено головну сторінку (landing page) та інші розділи сайту. Результатом цього став вступ до організації 460 громадян.

Створено короткі відеосюжети («Як вступити до ЛК», «Як отримати ліки для амбулаторного лікування за рахунок ЛК», «Як сплатити внески онлайн», «Як пройти обстеження за рахунок ЛК» та інші) й продемонстровано їх у Facebook та Youtube. Кількість показів за вказаний період становила понад 1,2 мільйон, охоплено понад 200 тисяч осіб.

В соціальних мережах Facebook, Viber, Youtube, на сайті ЛК надано 1 720 коментарів та відповідей на коментарі/запитання громадян.

Розроблено та оновлено мобільні додатки «Лікарняна каса» в PlayMarket та для «Iphone» (в APPstore), які можуть замінювати посвідчення члена ЛК та догзволяють здійснювати сплату щомісячних добровільних пожертвувань онлайн.

Як і завжди, Лікарняна каса опікується дітьми, позбавленими батьківського піклування – наразі під патронатом ЛК перебувають 423 дитини цієї категорії (протягом звітного періоду 107 із них скористались можливістю лікування за рахунок ЛК на суму 26 тисяч гривень).

Також ЛК забезпечує лікування інвалідів війни (проліковано 20 осіб) та учасників АТО (надана допомога 98 особам).

– Лікарняна каса продовжує залишатися надійним партнером медичних закладів із забезпечення ліків та готова розширювати переліки програм та захворювань, які забезпечуються за рахунок нашої організації, – підсумував свій виступ Володимир Станіславович Мишківський. – Наші лікарі-експерти в медзакладах області всіляко сприяють та надають конкретну допомогу й супровід у ході лікування членів ЛК, адже всі ми усвідомлюємо відповідальність за їхнє життя й здоров’я. 

Лікар-експерт відділу експертизи та контролю якості ЛДП Лариса Марцинівна Козік доповнила інформацію про надання медичної допомоги пацієнтам – членам ЛК – з ускладненнями COVID-19. Так, за період із 01.03.2020 року по 30.09.2020 року Лікарняна каса забезпечила медикаментозне лікування в стаціонарних умовах 155 членів ЛК. Витрати на лікування склали понад 411 тисяч гривень.

Наразі в розпорядження клініцистів надійшов оновлений протокол лікування «Надання медичної допомоги при лікуванні коронавірусної хвороби» (№2116 від 17.09.2020 року), який доведено до лікарів-експертів усіх філій ЛК. З ними проведені відеоконференції щодо протокольного лікування хворих та необхідності належної комунікації з лікуючими лікарями.

Також Л.М.Козік виступила з пропозицією про внесення змін до «Положення про амбулаторне лікування членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Запропоновано суттєво збільшити перелік захворювань, амбулаторне лікування яких забезпечує ЛК. Після детального обговорення члени правління ухвалили рішення про збільшення цього переліку.

Заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук поінформував учасників зібрання про прийняття, поновлення та виключення громадян із ЛК.

Після розгляду та обговорення пропозицій членами правління ухвалено відповідні рішення.

Члени правління обговорили інші питання діяльності Лікарняної каси протягом звітного періоду та її роботи до завершення року.

Read More

«Не вводьте людей в оману!»

– «Й не кривіть душею, коли говорите, що, мовляв, ЛК не забезпечує ліками, а якщо й надає якісь, то – копійчаної вартості!» – так я хочу сказати тим членам БО «Лікарняна каса Житомирської області», котрі – як доводиться іноді тут, у Facebook, читати – нарікають на ЛК.    

Так от – насамперед – я хочу у них запитати: «Шановні, а ви давно аптеку відвідували? Ви давно купували в ній хоч якісь препарати – хоча б оті, як ви кажете, нібито «копійчані»? Ви знаєте, яка насправді зараз їхня вартість? Підіть – купіть! Відчуєте й побачите – коли доведеться за оті (за вашими словами) дешеві препарати викласти з гаманця немаленьку суму! Переконаєтесь – як-то воно нелегко, коли за всі медикаменти й вироби медичного призначення доводиться самому платити. А то ж – сама бачила – пацієнтці надали для операції та післяопераційного відновлення все необхідне (від бинта-вати й до наркозу та антибіотиків), а вона вважає, що то їй «за красиві очі». А ти ж, пані шановна, візьми й купи все це за оті 60 гривень щомісячного добровільного пожертвування до ЛК! Навіть якщо й збирати їх, відкладаючи в шухляду – еге ж, назбираєш! За рік – порахуйте – 720 гривень. А на операцію скільки грошей треба? Й у кілька тисяч не вбереш!

 А знаю все це не з чиїхось слів. За допомогою Лікарняної каси рятувала донечку, коли вона потрапила в реанімацію під час вагітності. Ох, і не знаю, де такі великі суми коштів і брала би на її лікування! Адже кожного дня підписувала «простирадла» рахунків витрачених на медикаменти коштів. Якби не Лікарняна каса, то не знаю, як би врятувала свою дочку.  

Тата мого з інсультом також у свій час лікувала за допомогою Лікарняної каси.

Тому говорю зараз щиро Лікарняній касі: «Дякую! Дякую, що берете на себе турботу про збереження нашого життя й здоров’я!» Я за себе й своїх рідних сплачую щомісячні добровільні пожертвування ще з часів заснування ЛК. Й дякую Господу, що досі мені особисто не було потреби користуватись її послугами – натомість моїх рідних вона рятувала. Тому-то й виходити з БО «Лікарняна каса Житомирської області» навіть і в намірах не маю! Й за допомогу – щиро дякую!

Олена Щетенська, м. Житомир (подяка надіслана через Facebook).

Read More

Лікарняна каса Полтавщини – для медичних закладів та мешканців області

Лікуватись у лікарні – це вже проблема та стрес: де взяти кошти й купити ліки? Проте для власників картки БО “Лікарняна каса Полтавщини” однією проблемою завжди менше – за ліки в період лікування пацієнта сплачує організація. Й наскільки легше проходить перебіг хвороби та одужання, коли пацієнт відчуває себе комфортно в лікарні!

КНП “Шишацька ЦРЛ” для покращання обслуговування жителів Полтавської області, на виконання умов НСЗУ та підключення пакету “СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА  ПАЦІЄНТАМ ІЗ КОРОНАВІРУСНОЮ ХВОРОБОЮ (COVID-19) У ПЕРІОД ІЗ 1 ПО 30 КВІТНЯ 2020 РОКУ” отримало благодійну допомогу від БО “Лікарняна каса Полтавщини” у вигляді медичного обладнання – сім ліжок лікарняних механічних “БІОМЕД” FB-11B 4-секційних на колесах.

This image has an empty alt attribute; its file name is _viber_2020-10-20_10-04-16.jpg

Маємо надію, що ліжка будуть зручними та зменшать стрес пацієнта від хвороби.

Загалом же 365 жителів району перебувають в ЛК. Понад 7 тисяч випадків звернень проліковано та обстежено в Шишацькій ЦРЛ за  кошти БО “Лікарняна каса Полтавщини” за 17 років співпраці. Допомога продовжується!

Комунальне підприємство “Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради” також отримало від благодійної організації “Лікарняна каса Полтавщини” медичне обладнання.

Так, для покращання обслуговування жителів Полтавської області, на виконання умов НСЗУ та для підключення пакету «ВТОРИННА (СПЕЦІАЛІЗОВАНА) ТА ТРЕТИННА (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНА) МЕДИЧНА ДОПОМОГА» було передано діагностичний бездротовий ультразвуковий датчик UProbe-C5LC, шість венозних міні-портів для дорослих POLYSITE Серія 3000. Дане обладнання допоможе лікарям проводити катетеризацію центральних вен (установка портів), проводити інтраопераційне УЗД для виявлення й уточнення локалізації пухлини в гепатобіліарній, сечостатевій та заочеревинній зонах, проводити УЗД-діагностику нетранспортабельним пацієнтам у реанімаційному відділенні.

Комунальному некомерційному підприємству «Великобагачанська центральна районна лікарня» Великобагачанської районної ради Полтавської області БО «Лікарняна каса Полтавщини» подарувала електрокардіограф “ЮКАРД-100”.

This image has an empty alt attribute; its file name is _viber_2020-09-30_11-43-14.jpg

70 жителів Полтавського району є власниками картки БО «Лікарняна каса Полтавщини». За рахунок організації загалом забезпечено 511 випадків обстеження та лікування медикаментозно. Загальна сума допомоги від організації на ліки в цій лікарні становить понад 202 тисячі гривень. В інших медичних закладах області жителі Великобагачанського району – власники картки ЛК – отримали допомогу в 313 випадках на суму понад 106 тисяч гривень.

КНП «Зіньківська центральна районна лікарня» Зіньківської районної ради Полтавської області отримало благодійну допомогу від БО «Лікарняна каса Полтавщини» – три насоси шприцеві «Біомед» М200А.

This image has an empty alt attribute; its file name is _viber_2020-09-30_10-29-31.jpg

77 жителів Полтавського району є власниками картки БО «Лікарняна каса Полтавщини». Понад 2 тисячі випадків обстеження та лікування медикаментозно забезпечено в Зіньківській  ЦРЛ за рахунок організації. Загальна сума допомоги від організації на ліки для лікарні – понад 580 тисяч грн. В інших лікарнях області жителі Зіньківського району – власники картки ЛК – отримали допомогу в 437 випадках на суму понад 101 тисячі гривень.

БО «Лікарняна каса Полтавщини» й надалі допомагатиме лікувальним закладам області, аби мешканці Полтавщини мали змогу отримувати якісну медичну допомогу.

Read More

Лікарняна каса Полтавщини – допомога лікарням не припиняється

БО “Лікарняна каса Полтавщини” продовжує допомагати медичним закладам області, аби пацієнти були забезпечені ліками, а лікарні – медичним обладнанням.

Так, КНМП “Глобинська центральна районна лікарня” отримала нещодавно благодійну допомогу від БО “Лікарняна каса Полтавщини” – два електрокардіографи “Юкард-100” для комплектації відділень.

Загалом у БО “Лікарняна каса Полтавщини” перебувають 550 жителів Глобинського району. Тож за рахунок ЛК забезпечено понад 7 тисяч випадків їх обстеження та лікування медикаментозно в Глобинській ЦРЛ на суму понад 2 мільйони гривень. Крім того, надана допомога медичним обладнанням за попередній період на суму 515 тисяч гривень.

Комунальне некомерційне підприємство “Миргородська центральна районна лікарня” від БО “Лікарняна каса Полтавщини” отримало 4 насоси шприцевих, 6 пульсоксиметрів, 1 електрокардіограф “ЮКАРД-100″.

290 жителів Миргорода та Миргородського району є власниками картки БО «Лікарняна каса Полтавщини». Понад 9 тисяч випадків їх обстеження та лікування медикаментозно забезпечено в Миргородській ЦРЛ за рахунок організації. Загальна сума допомоги від організації на ліки становить понад 1 мільйон гривень. Сума допомоги медичним обладнанням за попередній період склала 550 тисяч гривень.

Для комунального некомерційного підприємства “Оржицька центральна районна лікарня» Оржицької районної ради Полтавської області БО «Лікарняна каса Полтавщини» також надала електрокардіограф “ЮКАРД-100”.

162 мешканці Оржицького району перебувають у БО «Лікарняна каса Полтавщини». Для їх обстеження та лікування медикаментозно (понад 6,4 тисяч випадків) ЛК забезпечила Оржицьку ЦРЛ ліками на загальну суму понад 1 мільйон 10 тисяч гривень.

Комунальне некомерційне підприємство «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Полтавської районної ради отримало від БО «Лікарняна каса Полтавщини» для комплектації реанімаційного відділення центральну станцію цілодобового моніторингу “UNET” та монітор пацієнта “ЮМ 300-C-10”.

Понад 600 жителів Полтавського району є власниками картки БО «Лікарняна каса Полтавщини». Більше 6,6 тисяч випадків обстеження та лікування медикаментозно забезпечено в Полтавській ЦРЛ за рахунок організації. Загальна сума допомоги від організації на ліки становила понад 2 мільйони гривень, медичним обладнанням від ЛК – на суму 680 тисяч гривень.

В інших лікарнях області жителі Полтавського району, котрі перебувають в ЛК, отримали допомогу в понад 6 тисячах випадків на суму більше 1,6 мільйона гривень.

Read More
Login