Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

October, 2021

Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

https://likkasa.com.ua/zasidannia-pravlinnia/

Головним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 9 місяців 2021 року, з яким виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

Так, станом на 1 жовтня цього року в Лікарняній касі перебували 200 385 мешканців області (16,8% від загальної кількості населення Житомирщини). Протягом 9 місяців до ЛК долучились 3 494 особи (найбільша кількість – на території обслуговування філій у містах Житомирі та Коростені, на території обслуговування Новоград-Волинської філії), відновили перебування в Лікарняній касі за цей період 1 068 членів ЛК.

З метою активізації колективного долучення до ЛК проведено 15 зустрічей із колективами організацій, установ, підприємств на території обслуговування філії в місті Житомирі та на території обслуговування Любарської, Андрушівської, Ружинської, Бердичівської філій.

Характеризуючи фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області», директор виконавчий відзначив, що фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 54,0 мільйони гривень. Сума витрат склала 48,0 мільйонів гривень, із них на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення) – 38,3 мільйонів гривень (70,9%). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 9,7 мільйонів гривень (17,9% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

Директор виконавчий В.С.Мишківський поінформував учасників зібрання про роботу Лікарняної каси щодо сприяння надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, упродовж 2021 року ЛК забезпечила медикаментами та виробами медичного призначення 773 пацієнти, котрі перебувають в ЛК, на суму 1,7 мільйон гривень.

Традиційно протягом вказаного періоду БО «Лікарняна каса Житомирської області» забезпечувала лікування членів ЛК за межами областi. Тож у 2021 році за межами області отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління 58 осіб, котрі перебувають в ЛК. Загальна сума витрат на лікування за межами області становила 258 219 грн.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК здійснювалось надсилання СМС та роз’яснювальна робота в телефонному режимі фахівцями ЛК. Крім того, на сайті ЛК діє онлайн-чат, відповіді та роз’яснення надаються через месенджери Viber і Telegram. Щоденно розміщується інформація щодо роботи ЛК в соціальних мережах Facebook та Instagram. З вересня запроваджені щотижневі прямі ефіри у Facebook за актуальною тематикою.

Для оцінювання діяльності ЛК у філіях Лікарняної каси розміщені QR-коди – 96,2% членів ЛК, котрі скористались цією можливістю, оцінили її роботу на відмінно.

Також QR-коди розміщені в аптеках мережі «Санітас» – для оцінювання отримання ліків за рецептами ЛК. На відмінно оцінили 83,3% членів Лікарняної каси, котрі скористались такою можливістю.

Було проведене телефонне опитування членів ЛК, забезпечених Лікарняною касою медикаментами, реактивами, виробами медичного призначення при стаціонарному (5 855 осіб) та амбулаторному (10 033 особи) лікуванні, щодо задоволення ними наданням медичної допомоги за рахунок ЛК. Встановлено, що середня оцінка медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК – 4,0 бали. Проте 53% опитаних купували медикаменти, більшість яких не мають доведеної ефективності застосування та не передбачені уніфікованими протоколами лікування Міністерства охорони здоров’я України.  

Традиційно протягом 2021 року здійснювалась благодійна діяльність Лікарняної каси, спрямована на опіку дітей, позбавлених батьківського піклування (наразі під патронатом ЛК перебувають 336 дітей цієї категорії), та учасників ООС (70 осіб).

Прослухавши та обговоривши інформацію, учасники зібрання ухвалили, що роботу БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом 9 місяців 2021 року вважати задовільною.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх представила учасникам зібрання пропозиції щодо внесення змін до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» при амбулаторному лікуванні». Так, запропоновано додати 9 найменувань препаратів із доведеною ефективністю застосування.

Детально обговоривши пропозицію, члени правління ухвалили рішення додати препарати до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» при амбулаторному лікуванні» (оновлений перелік дивіться за посиланням https://likkasa.com.ua/liki-ambulatorne-likuvannia/).

Також Р.В.Артюх представила учасникам зібрання пропозиції щодо внесення змін до «Переліку лікарських засобів, які забезпечуються за рахунок благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» при лікуванні в умовах стаціонару». Запропоновано додати 13 найменувань препаратів.

Члени правління ЛК, детально обговоривши пропозицію, ухвалили позитивне рішення (оновлений перелік дивіться за посиланням https://likkasa.com.ua/liki-stastionarne-likuvannia/).

Заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук представив учасникам зібрання пропозиції щодо внесення змін до Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» при лікуванні в умовах стаціонару».

Так, зокрема, запропоновано максимальний розмір витрат для забезпечення надання медичної допомоги членам ЛК протягом року не обмежувати (раніше він обмежувався сумою 30 річних добровільних щомісячних пожертвувань – 21 600 гривень).

Запропоновано та після детального розгляду затверджено перелік рентгенологічних, функціональних, лабораторних досліджень, які забезпечуються за рахунок ЛК витратними матеріалами, рентгенплівкою, CD-дисками, реактивами або оплатою частини вартості обстежень у приватних медзакладах, із якими укладені угоди.

З розділу «Амбулаторна допомога» запропоновано вилучити пункт про те, що внутрішньовенні крапельні введення в денному стаціонарі за рахунок ЛК забезпечуються до 5 днів та продовжуються до 9 днів за рішенням лікуючого лікаря або здійснюється переведення в цілодобовий стаціонар.

Одним із пунктів розділу «Стаціонарна допомога» запропоновано дозволити продовження лікування за рахунок ЛК понад 9 днів (але не більше 18 днів) в умовах цілодобового стаціонару при важкому стані пацієнта лише за погодженням із представником ЛК (раніше було – за рішенням консиліуму лікарів із участю лікаря-експерта).

Запропоновано вилучити з цього розділу пункт про обмеження максимального розміру допомоги за рахунок ЛК протягом року.

Також запропоновано вилучити пункт про те, що внутрішньовенні крапельні введення у відділеннях терапевтичного профілю за рахунок ЛК забезпечуються до 5 днів та можуть продовжуватись до 9 днів за рішенням лікаря. 

Одним із пунктів розділу «Медикаментозне забезпечення за межами області» запропоновано забезпечення членів ЛК, які будуть здійснювати планове обстеження та лікування за межами області, проводити при отриманні лише клопотання в ЛК (раніше було – за направленням обласних спеціалістів).

В розділі «Благодійна та матеріальна допомога фізичним та юридичним особам» одним із пунктівзапропоновано передбачити відшкодування витрат на придбання матеріалів для металоостеосинтезу – в розмірі не більше неоподатковуваної матеріальної допомоги протягом календарного року (в 2021 році – 3 180 гривень) – при наявності підтверджуючих документів (виписки з амбулаторної, стаціонарної карт і чеків про оплату).

Запропоновано також додати в цей розділ пункт про відшкодування витрат на лікування в приватних медзакладах (при відсутності договорів із НСЗУ) – в розмірі не більше неоподатковуваної матеріальної допомоги протягом календарного року (при наявності підтверджуючих документів (виписки з амбулаторної, стаціонарної карт і чеків про оплату)).

Члени правління ЛК, детально розглянувши та обговоривши пропозиції, ухвалили рішення про їх затвердження та впровадження в дію.

ОНОВЛЕНЕ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ДОБРОВІЛЬНИХ ПОЖЕРТВУВАНЬ ДО БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ДИВІТЬСЯ НА САЙТІ ЛК ЗА ПОСИЛАННЯМ https://likkasa.com.ua/vikoristannya-pojertvuvan/ 

Про прийняття та відновлення перебування громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», а також про виключення громадян із Лікарняної каси за несплату ними щомісячних добровільних пожертвувань та згідно з поданими заявами поінформував присутніх заступник директора виконавчого С.М.Грищук. Після розгляду та обговорення пропозицій членами правління ухвалено відповідні рішення.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Р.В.Артюх ознайомила учасників зібрання з заявами 33 осіб – членів Лікарняної каси – про повернення їм коштів, витрачених при обстеженні та лікуванні за межами області. Після детального обговорення їх членами правління за всіма заявами були ухвалені позитивні рішення.

Учасники зібрання обговорили також інші питання діяльності Лікарняної каси протягом звітного періоду та її роботи до завершення року.

– Все, що ми робимо – для людей, – наголосив, підсумовуючи, Валентин Дмитрович Парій. – Наші рішення вкотре підтверджують концепцію діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» – працювати на благо мешканців області, котрі перебувають в ЛК – тих, хто вірить і довіряє нам. І надалі ми продовжуватимемо таку роботу, адже це запорука отримання медичної допомоги того високого рівня, який відповідатиме доказовій медицині та європейським стандартам.

Read More
Login