Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

April, 2017

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно без порушень

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Учасники зібрання розглянули та обговорили ряд питань діяльності організації.IMG_8098

Так, зі звітом ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності ЛК в 2016 році виступив голова ревізійної комісії В.І.Хренов. Про надання медичної допомоги членам ЛК у першому кварталі 2017 року повідомила заввідділом аудиту та управління якістю ЛДП Р.В.Артюх. Також вона поінформувала про внесення змін та доповнень до переліку лікарських засобів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні. Про прийняття та поновлення громадян до ЛК доповів присутнім заступник виконавчого директора С.М.Грищук, котрий також повідомив про виключення громадян із благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Отож ревізійна комісія благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», здійснивши перевірку фінансово-господарської діяльності організації в 2016 році, засвідчила, що зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює за затвердженим Статутом та є неприбутковою організацією. IMG_8084Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були виконавчий директор В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко. Розрахунки здійснюються через банківські рахунки ЖРУ ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ВАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «УкрСиббанк». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок року становили 3,3 млн. грн. Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Тож загалом за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» фінансові надходження протягом минулого року склали 60,7 млн. грн. при плані 61,8 млн. грн. В результаті проведеної роботи щодо своєчасної сплати добровільних пожертвувань шляхом відправлення СМС-повідомлень та написання листів доотримано 15 млн. грн.IMG_8088

Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період склали 53,7 млн. грн. У тому числі на придбання ліків та витратних матеріалів видатки склали 51,3 млн. грн., на оплату вартості обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, дослідження добового моніторування АТ та серцевого ритму, лабораторні дослідження витрачено понад 2 млн. грн. (дослідження проводились у закладах ТОВ «НЛРЦ Асклепій», ТОВ «МЦ Асклепій Плюс», КУ ОМКДЦ, ТОВ «МЦ Новомед», ТОВ РАМ ДЦ, ТОВ «Медімпульс Плюс», ТОВ «Малікс-Мєд», комунальній установі «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського). Для надання матеріальної допомоги в зв’язку з проведенням контактної літотрипсії, на лікування та обстеження в медичних закладах України та області видатки склали більше 323 тисяч гривень.IMG_8101

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 7,5 млн. грн., що складає 12,4% при плані 13,3% (що не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Як засвідчила проведена перевірка, на початок року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебували 211 720 громадян (що складає 16,8% від загальної кількості населення області). Протягом 2016 року було виключено з ЛК 7 365 осіб, померли 2 246, відновили перебування в ЛК 1 570 громадян. У  2016 в умовах цілодобового стаціонару було проліковано 57 395 пацієнтів, що на 8% менше порівняно з 2015 роком. В умовах денного стаціонару проліковано 24 512 чоловік, що на 10% менше в порівнянні з минулим роком. Кількість пролікованих в амбулаторно-поліклінічних закладах зросла в порівнянні з 2015 роком  на 8% і становила 67 561 особа членів лікарняної каси.IMG_8097

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» з лікувальними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ПОГ «Фармлинк», ФОП Гужевніков М.Ю., ФОП Назарчук П.В. Основними критеріями вибору лікарських засобів та виробів медичного призначення – за положенням «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів» – є їх ціна, якість та оперативність доставки. IMG_8103Відтак згідно з відповідним наказом створена та діє постійна комісія з контролю за організацією оптових закупівель ліків та лікарських засобів.

Фінансовий план та штатний розпис формується виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом.

Перевірка також підтвердила, що приміщення благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – договір оренди укладений із комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» (орендна плата та комунальні послуги сплачуються своєчасно).IMG_8096 Також укладені договори оренди з 23 лікувальними закладами області, комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» та з комунальним підприємством Житомирської міської ради «Агентство з управління майном», де розташовані філії ЛК. Всі лікувальні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Фінансова звітність до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області подається у визначений термін.

Отож благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно без порушень законодавчих актів, про що, як відзначив доповідач, і був складений відповідний акт.

Були розглянуті й інші питання, за якими прийняті відповідні рішення.

Read More

«Дотримання протоколів лікування – це не просто важливо, а – життєво необхідно!»

За дорученням та за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, Державного експертного центру МОЗ України, українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, української Асоціації лікарів-інтерністів командою провідних науковців та фахівців у Житомирі відбувається цикл виїзних нарад-семінарів зі впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги в практику лікаря внутрішньої медицини.

Завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №1 НМУ імені О.О.Богомольця, академік НАМН України, д.м.н., професор, головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності «Терапія» Василь Нетяженко, виступаючи перед учасниками зібрання, наголосив, що дотримання протоколів лікування – це не просто важливо, а – життєво необхідно.

– Зрозуміло, що ми всі покладаємо великі надії на метаболічну терапію і сподіваємось на одужання наших пацієнтів, – сказав він. – Втім, у жодному разі не можна заміняти основну терапію ад’ювантною. Для цього й існує в лікарні заступник головного лікарня з лікувальної роботи, котрий слідкує за відповідністю до стандартів лікування.

Так, за стандартами лікування хворому, наприклад, на гострий інфаркт міокарда після звернення до лікаря протягом перших 30 хвилин повинні зняти кардіограму. Потім пацієнт із ГІМ має бути переведений у спеціалізований центр, де впродовж 2 годин йому повинні надати медичну ургентну допомогу. А коли він поступив у відділення інтенсивної терапії, то протягом півтори години має отримати спеціалізовану медичну допомогу.

Локальні протоколи ведення пацієнтів із відповідними захворюванням повинні мати лікарі загальної практики – сімейні лікарі, надання медичної допомоги – у керівника бригади екстреної медичної допомоги, в спеціалізованому стаціонарі.

Read More

Досвід Лікарняних кас на Житомирщині та Полтавщині згодиться при реформуванні системи охорони здоров’я України

Про це повідомила під час нещодавньої зустрічі з представниками регіональних ЗМІ на тему «Децентралізація. Історії успіху. Нові завдання» в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, розповідаючи про аспекти децентралізації в медицині.

– В системі охорони здоров’я важливі доступність і якість медичних послуг. Все, що відбувається зараз у системі охорони здоров’я – відбувається в рамках децентралізації. Соціальне опитування засвідчує, що 97% українців в 2016 році мусили заплатити за медичні послуги. Й стільки ж панічно бояться, що вони будуть «зруйновані» фінансово, коли потраплять у нашу систему охорони здоров’я – багато хто вже давно розуміє, що вона не «спрацьовує» в частині безоплатності.

Отже – як ми можемо змінити цю систему, щоб вона працювала для громадян? Зміни відбуватимуться в кілька етапів. Вже в 2017 році маємо змінити систему на первинній ланці. Який же вигляд вона матиме з часом? Замість фінансування загалом системи, ми персоналізуємо виплати в ній – будемо платити певні кошти сімейному лікарю або лікарю первинної ланки за кожного пацієнта. Коли пацієнт потрапить до спеціаліста або до лікарні, тоді буде оплачено конкретні надані медичні послуги за єдиними тарифами, які будуть нам уже відомі. Ми будемо на 100% покривати всі медичні послуги на первинній ланці, невідкладну та паліативну допомогу. Кожного року Кабмін визначатиме, які послуги надаватимуться на тому чи іншому рівні за рахунок держави.

На вторинній і третинній ланках буде співоплата. Тобто на українців очікують нововведення в оплаті послуг: діятиме система страхової медицини, зокрема, лікарняні каси.

http://likkasa.com.ua/?p=7488

Тож досвід діяльності Лікарняних кас на Житомирщині та Полтавщині згодиться при реформуванні системи охорони здоров’я України.

Read More

Дорогі друзі! З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть наші найкращі вітання

та побажання Божого благословення, здоров’я і добробуту! Сердечно бажаємо, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення й надалі супроводжував вас і ваші родини, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України. Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на вашому життєвому шляху. Христос воскрес!
З повагою – правління та виконавча дирекція благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області”.

Read More

ПОЛОВИНА УКРАЇНЦІВ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД ЛІКУВАННЯ ЧЕРЕЗ НЕСТАЧУ ГРОШЕЙ

Половина украинцев отказываются от лечения из-за нехватки денег
https://www.facebook.com/Likarnyanakasa/
Почти половина наших сограждан вынуждены продавать имущество, чтобы купить лекарства
Read More

Хайнц Дісте: Ідеальної системи охорони здоров’я не існує

Хайнц Дісте: Ідеальної системи охорони здоров’я не існує

Американська медична система — найдорожча, тому її не радять жодній країні-початківцю. Вона розрахована, на жаль, лише на багатіїв, а люди із низьким достатком залишаються за її межами (близько 40% населення США медичне обслуговування не доступне). До речі, система охорони здоров’я США була неідеальною ще задовго до провальної Obamaсare.

Успішність лікувальної установи залежить від багатьох складових. Досвід великого німецького медичного концерну свідчить, що головними «суддями»…
vz.kiev.ua
Read More

Інформація про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню

http://likkasa.com.ua/?cat=47

З метою інформування суб’єктів ринку, які беруть участь у програмі відшкодування лікарських засобів, призначених для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, Міністерство охорони здоров’я України розміщує Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затверджений наказом МОЗ України від 03 квітня 2017 року № 360, із зазначенням розміру відшкодування та суми доплати (за наявності) щодо кожного торгового найменування лікарського засобу, який бере участь у програмі відшкодування.

http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170403_d.html

Read More
Login