Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

January, 2011

Асоціація лікарняних кас України зміцнює свої сили

28.01.2011. На початку 2011 року до членів Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас» приєдналася благодійна організація «Лікарняна каса столичної міліції», кількість членів якої становить 10000, з керівником Сіяниця М.М.

8 серпня 2008 року у Головному управлінні МВС України в м. Києві за ініціативою відділу медичного забезпечення та Київської міської організації профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України на установчій конференції представників органів та підрозділів був створений Фонд лікування та оздоровлення КМО ПАП ОВС України «Лікарняна каса».

Створення та розбудова фонду здійснювалося за активної підтримки з боку начальника Головного управління та ветеранської організації. Враховуючи стрімкий ріст членства та зростання обсягів роботи по їх обслуговуванню, фонд був реорганізований у самостійну юридичну особу – благодійну організацію «Лікарняна каса столичної міліції» (ЛКСМ), яка була зареєстрована 30 квітня 2009 року Головним управлінням юстиції у місті Києві, у відповідності до Закону України від 16.09.1997 «Про благодійництво та благодійні організації».  Засновником благодійної організації «Лікарняна каса столичної міліції» виступила Київська міська організація профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Всеукраїнська громадська організація (ВГО) «Асоціація працівників лікарняних кас України» (Всеукраинская общественная организация «Ассоциация работников больничных касс Украины») була створена 26 липня 2007 року. Членами «Асоціації працівників лікарняних кас України» є представники з 16 регіонів України. Метою діяльності асоціації є задоволення та захист законних соціальних, економічних, професійних та інших спільних інтересів членів організації, сприяння інтеграції лікарняних кас України, підвищення професійного рівня та лікарської етики працівників медичної галузі та ЛК. ВГО ”Асоціація працівників лікарняних кас України” сприяє відпрацюванню системи двосторонніх угод між лікарняними касами, які функціонують у державі. Завдяки цьому члени лікарняних кас у різних регіонах України можуть отримувати необхідну медичну допомогу в рамках програм медикаментозного та діагностичного забезпечення.

Детальніше про БО «Лікарняна каса столичної міліції» ви можете прочитати тут:

http://www.lksm.kiev.ua/2010-01-20_1.jsf

Read More

Новий цикл тематичного удосконалення «Організація і управління діяльністю лікарняних кас»

27.01.2011. Асоціація спільно з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця з 31.01.11 по 11.02.11 рр. у м. Києві проводять новий цикл тематичного удосконалення «Організація і управління діяльністю лікарняних кас» для головних лікарів, їх заступників, керівників лікарняних кас та лікарів-експертів. Запрошуємо прийняти участь, додаткова інформація за тел. 0412-55-31-41 (Грищук С.М.) або електронна пошта expert@likkasa.com.ua .

Дата Час Місце Пара Вид занять Тема занять
1 2 3 4 5 6
31.01.

2011

11.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Реєстрація
12.30 2 Лек Стратегія реформування охорони здоров`я України
14.00 3 Сем Загальний огляд проблем охорони здоров’я в Україні
1.02.

2011

9.00 Кафедра менедж

менту іохорони здоров’я

1 Лек Реформування охорони здоров’я країн Європейського Союзу та СНД.. Сучасні напрямки розвитку охорони здоров’я в Україні.
12.30 2 Сем Організаційно-функціональні основи взаємодії лікарняних кас з закладами охорони здоров’я всіх рівнів
14.00 3 Пр Організація взаємодії лікарняних кас з закладами охорони здоров’я, підприємствами, установами, сімейними лікарями.
2.02.

2011

10.00 Кафедра менедж

менту  охорони здоров’я

1 Лек Організаційно-правові аспекти діяльності лікарняних кас в Україні
11.30 2 Лек Стандартизація медичних технологій в Україні
14.00 3 Сем Організація  роботи контрольно-експертних комісій
15.30. 4 Пр Організація контролю за дотриманням протоколів надання медичної допомоги
3.02.

2011

10.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Лек Досвід організації діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»
11.00 2 Сем Досвід організації системи контролю якості медичної допомоги  пацієнтам -членам благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»
14.00 3 Пр Сучасні інформаційні технології  в діяльності лікарняних кас.
4.02.

2011

10.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Лек Маркетинг та його значення. Досвід маркетингової діяльності лікарняних кас
11.30 2 Сем Методика розрахунку бізнес –плану ЛК.
14.00 3 Пр Галузеві нормативно-правові акти діяльності лікарняних кас
7.02.

2011

10.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Лек Управління персоналом ЛК. Організація праці працівників закладів охорони здоров’я
11.30 2 Лек Формулярна система як механізм забезпечення раціональної фармакотерапії
14.00 3 Пр Методологія розробки регіональних та локальних лікарських формулярів
8.02.

2011

10.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Сем Облік та звітність в діяльності лікарняних кас.
11.30 2 Лек Методи економічного аналізу в охороні здоров’я.
14.00 3 Пр Автоматизована система управління ресурсами ЛК.
9.02.

2011

10.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Лек Психологічні аспекти управління персоналом
11.30 2 Сем Моніторинг ефективності та безпеки застосування лікарських засобів.
14.00 3 Пр
10.02.

2011

10.00 Житомир 1 Лек Роль та місце благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» в системі охорони здоров’я Житомирщини
11.30 2 Сем Ознайомлення з роботою благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та лікувальних закладів
14.00 3 Пр
11.02. 2011 10.00 Кафедра менедж

менту охорони здоров’я

1 Лек Організація та історичні аспекти функціонування лікарняних кас в Україні.
11.30 2 Сем Заключна конференція
13.00 3 Пр Іспит
Read More

Не панацея, а реальна підтримка

20.01.2011.

Кияни можуть допомогти один одному, ставши членами лікарняної каси

Фахівці стверджують, що саме в умовах недостатнього державного фінансування галузі охорони здоров’я діяльність лікарняних кас (ЛК) дає змогу забезпечити належну медичну допомогу населенню. Підтверджено це і на практиці. В Україні сьогодні функціонує понад 200 лікарняних кас, які об’єднують майже мільйон громадян. За своїми організаційно-методичними особливостями ЛК можуть бути прообразом добровільного медичного соціального страхування, що гарантує діагностичне та медикаментозне забезпечення.

Хворіти сьогодні — дороге “задоволення”. Тож медики вважають, що завчасно подбати про свій фінансовий стан на час захворювання дають змогу саме громадські об’єднання або членські доброчинні організації, більше нам знайомі як лікарняні каси. Досвід роботи ЛК у різних регіонах країни демонструє, що в разі хвороби людина, котра є членом об’єднання, може розраховувати на кошти, накопичені з добровільних регулярних членських внесків. На сьогодні найпотужнішою є благодійна організація “Лікарняна каса Житомирської області”, до якої входять понад 190 тисяч осіб, а це 15 % загальної кількості населення. Забезпечення ліками за рахунок ЛК щомісяця мають майже 10 тисяч пацієнтів. Активно функціонують також Лікарняна каса Полтавщини, Лікарняна каса “Азовсталь” у Маріуполі та інші. Нещодавно перший офіс такої каси відкрився і в Києві. “Механізм вступу до лікарняної каси дуже простий і надає певні гарантії майбутнім її учасникам,— розповідає Володимир Долот, виконавчий директор столичної благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса”.— Достатньо з паспортом та ідентифікаційним кодом зайти до будь-якого відділення банку “Київська Русь”, написати заяву, яка й підтвердить майбутні договірні відносини між двома сторонами, зробити перший внесок у розмірі 30 гривень та отримати квитанцію. Її бланк уже закладено у програмі банку. Через три місяці після першого внеску можна розраховувати на надання медичної допомоги в разі хвороби”.
Про перелік послуг Муніципальної лікарняної каси можна дізнатися на сайті або отримати відповідь на особисті запитання в режимі он-лайн чи за телефоном 560-88-37. Медичні благодійні програми передбачають: діагностичні дослідження, амбулаторно-полiклiнiчну та стаціонарну допомогу і медикаментозне забезпечення. “Лікарняна каса забезпечуватиме медикаментами для лікування усіх гострих та невідкладних станів, загострення хронічних хвороб відповідно до формуляра — доволі великий список діагнозів та препаратів,— розповів Володимир Долот.— Тому простіше вказати лише перелік обмежень. А ось від алкоголізму чи венеричних хвороб потрібно лікуватися за власні чи державні гроші, а не коштом громади. За три місяці всі медичні працівники Києва отримають формуляри та будуть ознайомлені з переліком усіх хвороб”.
Лікарняні каси не покривають витрат, пов’язаних з такими захворюваннями і послугами, як виробничий травматизм, венеричні недуги, ГРВІ, грип (за винятком ускладнень). Не оплачується лікування захворювань, причиною яких є вживання алкоголю, наркотичних або токсичних речовин, а також хвороб, охоплених державною програмою (наприклад, цукровий діабет). До переліку послуг не входить обстеження та лікування у приватних медзакладах, з якими не укладено відповідних угод про співпрацю. Контроль за діяльністю лікарняних кас бере на себе влада, яка не є принаймні їхнім засновником. Тому в місті створено наглядову раду.
“Влада зацікавлена у створенні лікарняних кас,— сказав заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Володимир Загородній.— Адже є серйозні проблеми з фінансуванням у лікарняних закладах. Дефіцит ресурсів змушує замислитися над реформуванням галузі навіть такі розвинені держави, як Англія, Канада, Німеччина, Швеція та інші. Кошти з державної скарбниці не встигають покривати цей дефіцит через постійне подорожчання ресурсів”.
Для задоволення та захисту законних соціальних, економічних, професійних та інших спільних інтересів членів лікарняних кас країни ще в 2007 році створено Всеукраїнську громадську організацію “Асоціація працівників лікарняних кас України”. До неї входять представники з 16 регіонів. У 2009 році лікарняні каси продовжували розвиватися як одне з додаткових джерел фінансування галузі, кошти переважно витрачали на поліпшення медикаментозного забезпечення членів цих організацій. Того ж року загальна кількість їх становила 751,3 тисячі осіб, сумарний обсяг коштів — 77,8 проти 59,7 млн грн у 2008-му. Можна сказати, що солідарна участь населення у співоплаті витрат на медичну допомогу в формі лікарняних кас стала одним із напрямків реформування галузі для поліпшення якості й доступності медикаментозного забезпечення.
Позитивний досвід діяльності ЛК дасть можливість нашій системі охорони здоров’я швидше та якомога безболісніше перейти на роботу в системі загальнообов’язкового медичного страхування. За короткий період функціонування Асоціації проведено три науково-практичних семінари — в Полтаві, Маріуполі, Житомирі, а також організовано курси тематичного вдосконалення для працівників ЛК. Активну діяльність українців у цьому напрямку відзначили в Німеччині. У липні 2008 року між Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація працівників лікарняних кас України” та Федеральним об’єднанням місцевих лікарняних кас Німеччини в рамках спільних дій міністрів охорони здоров’я двох країн підписано меморандум про співпрацю. Детальнішу інформацію про роботу Асоціації працівників лікарняних кас України розміщено на сайті www.likkasa.com

Олена СТУЛЬЄВА “Хрещатик”

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3834/art/1295469628.html

Read More

Медична агітація

p>20.01.2011. Відповідальні за столичну медицину і далі пропагують Муніципальну лікарняну касу. Що воно таке і яка з неї користь, очільниця медичного відомства КМДА розтлумачувала працівникам соціальної сфери Шевченківського району. Раїса Моісеєнко переконувала підлеглих – без добровільних внесків якісні медичні послуги кияни отримають не скоро, бо відрахування із столичного бюджету становлять хіба п’яту частину від потреби лікарень, поліклінік і шкільних медкабінетів. Моісеєнко закликала головних лікарів, як не мають, що казати пресі про лікарняні каси доброго, то хоча б їх не ганити.

http://city-tv.kiev.ua/news/11/01/18/2042.html

Read More

До лікарняної каси в Україні залучено 800 тис. людей

p>18.01.2011. В Україні 800 тисяч людей уже залучені до проекту “Лікарняна каса”. Про це під час наради, присвяченої питанням реформування охорони здоров’я, повідомила начальник Головного управління охорони здоров’я КМДА Раїса Моісеєнко, передає кореспондент ІМК.

“800 тисяч людей по Україні вже охоплені цим проектом. Місто Київ його не впроваджувало, але я хочу сказати, що ті люди, які більш організовані, наприклад, міліція, залізниця вже давно на цій лікарняній касі й задоволені наданням медичної допомоги”, – додала вона.

За словами Р.Моісеєнко, впровадження цього проекту – це джерело додаткового фінансування системи охорони здоров’я.

Водночас виконавчий директор благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” у м. Києві Володимир Долот повідомив, що з 17 січня вже працює перший офіс МЛК за адресою: Харьківське шосе, 121 (будинок міської клінічної лікарні № 1), а також із понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00 працює телефон у Києві: (044) 560-88-37.

Нагадаємо, Муніципальна лікарняна каса є благодійною неприбутковою організацією, що дозволяє забезпечувати членів лікарняної каси медикаментами, діагностичними та іншими витратними матеріалами. Метою створення МЛК є поліпшення забезпечення киян медичними препаратами та підвищення якості надання медичної допомоги для своїх членів. Щоб стати членом лікарняної каси, необхідно зробити перший внесок у розмірі 10 гривень та сплатити щомісячні внески у розмірі 30 гривень три місяці поспіль. Після цього – звернутися з платіжними документами до офісу Муніципальної лікарняної каси і написати заяву на вступ. Для кожного члена МЛК виготовляється посвідчення члена лікарняної каси, яке дає право на користування послугами.

Джерело:  ІМК

Read More

Прес-конференція на тему: «Муніципальні лікарняні каси: панацея чи марно витрачені кошти?»

14.01.2011. В четвер, 13 січня 2011 року об 11.00 в медіа-холі інформаційного агентства ІМК («ІнтерМедіа консалтинг») за адресою: вул. Б. Хмельницького, 17/52-А, бізнес центр «Леонардо», відбулася прес-конференція на тему: «Муніципальні лікарняні каси: панацея чи марно витрачені кошти?»

Муніципальні лікарняні каси. Частина 1

Муніципальні лікарняні каси. Частина 2

Муніципальні лікарняні каси. Частина 3

Read More

Лікарняні каси вкрай необхідні населенню

13 січня 2011 року у м. Києві відбулася прес-конференція на тему: «Муніципальні лікарняні каси: панацея чи марно витрачені кошти?». У її роботі взяли участь голова ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України», д. мед. н., профессор, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій, виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович  Мишківський, виконавчий директор благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса» у м. Києві Володимир Долот, виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко, головний лікар Александрійської центральної лікарні Кіровоградської області Валентина Гарагуля.

У Муніципальній лікарняній касі м. Києва вже перебуває близько 1 тисячі осіб. Вона діятиме за такими ж принципами, що  і  БО «Лікарняна касса Житомирьскої області».

Але аби ЛК Києва надавала допомогу в повному обсязі, потрібно, щоб до неїдолучилося майже 30 тисяч киян. Про це розповів на пресс-конференції Володимир Долот.

Виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович  Мишківський відповів на запитання журналістів. Зокрема, він розповідав про те, що ЛК на Житомирщині існує вже більше 10 років. У ній перебуває 193 тис. осіб.

– Лікарняні каси – ефективні та дієві, тому вони вкрай необхідні населенню та функціонують на Україні тривалий час. БО «Лікарняна каса Житомирської області» дозволяє пролікуватися на необмежену суму, були випадки, коли вартість лікування сягала 35-40 тис. грн. і більше, – наголосив В. С. Мишківський.

Світлана Михалюк

Read More

У Києві з початку року членами Муніципальної лікарняної каси стали майже 1 тис. киян.

13.01.2011. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив виконавчий директор благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” у Києві Володимир ДОЛОТ сьогодні на прес-конференції в Києві.

“В індивідуальному порядку членами Муніципальної лікарняної каси стали 13 осіб. Ми також вже підписали дві колективні угоди про колективний вступ з двома великим закладами, в одному з яких 800 працюючих, а в іншому – 80 осіб. Тобто, біля тисячі у нас вже є”, – сказав В.ДОЛОТ.

За його словами, для того, аби лікарняна каса змогла виконувати свої обов`язки в повному обсязі, необхідно, щоб до такої форми надання медичних послуг щомісяця долучалися близько 30 тис. осіб.

Водночас В.ДОЛОТ додав, що медичні послуги через київську Муніципальну лікарняну касу будуть надаватися, починаючи з кінця березня – початку квітня 2011 року, тобто через три місяці після того, як перші члени сплатили свої внески.

У свою чергу виконавчий директор Житомирської Муніципальної лікарняної каси Володимир МИШКІВСЬКИЙ додав, що в Житомирі така форма надання медичних послуг існує вже 10 років. “На сьогоднішній день членами лікарняної каси вже є 193 тис. осіб. Якби така форма не була дієвою або непотрібною людям, то яким чином їх там можна було б тримати?”, – зазначив він.

В.ДОЛОТ також додав, що Муніципальна лікарняна каса не надаватиме послуг з лікування захворювань, включених у відповідні державні програми. Зокрема, йдеться про цукровий діабет, онкологію, захворювання крові, захворювання, які передаються статевим шляхом, нарко- та алкозалежність, виробничі травми тощо.

“Лікування ГРВІ та грипу лікарняною касою не буде, оскільки вважається, що лікування цих захворювань не потребує медикаментозного забезпечення. Але у разі виникнення ускладнень від цих захворювань лікарняна каса буде забезпечувати людей медичною допомогою в повному обсязі – медичними препаратами, лабораторними та діагностичними послугами”, – підкреслив виконавчий директор благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” у Києві.

Як повідомляв УНІАН, 29 грудня 2010 року у Києві була зареєстрована благодійна організація “Муніципальна лікарняна каса”. В цей же день у банку “Київська Русь” було відкрито розрахунковий рахунок 2600694706001, на який усі, хто бажає стати членом лікарняної каси, можуть вносити членські внески.

Для того, аби стати членом лікарняної каси, необхідно написати заяву і зробити перший внесок у розмірі 10 грн. Після сплати щомісячного внеску в розмірі 30 грн. три місяці поспіль людина має звернутися з платіжними документами до офісу Муніципальної лікарняної каси. Після цього видається посвідчення члена лікарняної каси, яке дає право користуватися медичними послугами.

Проект “Муніципальна лікарняна каса” реалізується в рамках реформування сфери охорони здоров’я столиці.

http://health.unian.net/ukr/detail/215278

Read More

У медзакладах Києва почали діяти «лікарняні каси»

10.01.2011. Кияни відтепер можуть оцінити переваги оплати лікування наперед. У медзакладах столиці почали надавати нову послугу – “лікарняна каса”. Що це за послуга і на кого вона розрахована – дізналася Ольга Скотникова, Перший Національний.
Джерело: http://1tv.com.ua/uk/news/2011/01/06/3181

Read More

????????? ???? ??? ?????-????? ? ?????????

p>08.01.2011. ?????????? ??????????? ?????????? ???? ???????????? ???????? ? ???? ????? ?????????? ?????????? ????????? ?????-?????. ? 2010 ???? ?????? ?????????? ???????? ??? ????????? 180 ??? ?????????????? ??????? ??? ?????????? ???????? ???????? ??????. ??? ?????????? ?? 839 ?????-?????, ?? ????????? ???? ????????? ???????? 16 419 ???. ????? ????????? ???????? 60 ????????? ??????? ??????????? ????? ?? ???? 11 570 ???. ?????????? ??????? ???????? ?????????? ???????? ?? ???? ????? 150 ???. ???., ??? ????????? ?????????? ?????????????? ?? ?????? ?????? ??, ??? ? ???? ?????????.
http://news.ukrhome.net/content/1537150/

Read More
Login