Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

January, 2021

БО “Лікарняна каса Житомирської області”: 2020 був роком напруженої роботи в боротьбі з COVID-19

Завершився 2020 рік. Для когось він був вдалим, для інших – ні. Але для всіх то був рік пандемії COVID-19, яка внесла кардинальні зміни в наше життя. За період із 01.03.2020 р. по 30.11.2020 р. Лікарняна каса забезпечила лікування 636 пацієнтів (членів ЛК) з коронавірусною пневмонією на суму 1 млн. 394 тис. 596 грн.

Про те, як до боротьби з COVID-19 залучена благодійна організація “Лікарняна каса Житомирської області”, зокрема, в Бердичеві, журналіст міськрайонної газети “Земля Бердичівська” поцікавився в лікаря-експерта ЛК, заслуженого лікаря України Лілії Адамівни Матієць, котра керує філією Лікарняної каси в Бердичеві.

– Скільки жителів міста та району нараховує у своєму складі Бердичівська філія благодійної організації?

– На сьогодні це майже 16 тисяч членів, або кожен п’ятий житель Бердичівщини. Наше місто протягом багатьох років стабільно лідирує за кількістю членів Лікарняної каси (далі – ЛК) у Житомирській області.

– Як відомо, витрати на лікування у стаціонарах хворих на коронавірусну інфекцію повинна покривати НСЗУ. Однак нерідко пацієнти скаржаться, що змушені докуповувати ліки за власний кошт. Чи допомагає ЛК таким пацієнтам?

Наразі захворювання на COVID-19 набуло набагато більших масштабів, ніж попервах. І хоча переважна частина населення переносять COVID-19 у легкій, а то й навіть безсимптомній формі, багато захворілих на корона-вірус пацієнтів змушені лікуватись в амбулаторних або стаціонарних умовах нашої міської лікарні. Так, лікування пацієнтів із виявленим і встановленим діагнозом здійснюється згідно з протоколом, розробленим Міністерством охорони здоров’я України. Але у разі ускладнення захворювання ми забезпечуємо членів ЛК антибактеріальними, тромболітичними препаратами.

– Скільки ж таких хворих отримали допомогу?

Загалом із початку пандемії ЛК забезпечила лікування 495 таких хворих на COVID-19 в Житомирській області на суму 1 млн. 274 тис. грн. Щодня в стаціонарних умовах за рахунок ЛК лікується до 200 членів Лікарняної каси в Житомирській області, які захворіли на COVID-19.

– А як щодо тих, хто лікується амбулаторно та не має змоги отримати ліки від НСЗУ?

При амбулаторному лікуванні людина, котра відчуває симптоми захворювання, звертається до сімейного лікаря – він виписує рецепт на бланку ЛК (такі бланки є у всіх медичних закладах). Пацієнт – член ЛК – отримує за цим рецептом необхідні медикаменти. Так, зокрема, у вересні 2020 року 5 тисяч членів БО «Лікарняна каса Житомирської області», перебуваючи на амбулаторному лікуванні, отримали в аптеках за кошти ЛК медикаментів за рецептами лікарів на суму понад 800 тис. грн.
Якщо ж трапляється так, що лікар не мав можливості виписати рецепт і пацієнт придбав призначені медикаменти за власні кошти, правління Лікарняної каси розглядає можливість повернення членам ЛК витрачених ними на придбання цих ліків грошей. Для цього необхідно, звісно, надати чеки на куплені препарати, виписку з амбулаторної карти та заяву. Наразі на чергове засідання правління вже підготовлено понад 30 таких заяв.

Хочу особливо наголосити, що Лікарняна каса забезпечує членів ЛК виключно тими препаратами, які передбачені протоколами лікування Міністрества охорони здоров’я України. Відповідно й кошти ЛК повертає виключно за такі препарати. Тому перш, ніж іти купувати призначені ліки, ми просимо зателефонувати нам на «гарячу лінію» ЛК з медичних питань 067-411-30-93 – уточнити, чи потрібно купувати призначені препарати – можливо, вони призначені не за протоколом лікування.

– Чи здійснюєте контроль за випискою рецептів лікарями?

Ми проводимо телефонне опитування членів ЛК, котрі були забезпечені Лікарняною касою медикаментами, реактивами, виробами медичного призначення при стаціонарному та амбулаторному лікуванні щодо задоволення ними наданням медичної допомоги за рахунок ЛК. Зокрема, протягом 9 місяців опитано 3,5 тисячі членів ЛК. Таким чином було виявлено факти некоректного виписування рецептів сімейними лікарями, невідповідного надання ліків фармацевтами тощо. Виявивши ж порушення, ми активно співпрацюємо з керівниками таких медичних закладів, безпосередньо сімейними лікарями, нагадуючи їм про дотримання при лікуванні пацієнтів – членів Лікарняної каси у тому числі – протоколів лікування Міністерства охорони здоров’я України.

– Як ще може член ЛК довідатись про перелік медпрепаратів, які надає благодійна організація?

– Лікарняна каса має власний веб-сайт в Інтернеті (https://likkasa.com.ua), де розміщена найповніша інформація про роботу ЛК, переліки захворювань, лікування яких забезпечує ЛК, та переліки медикаментів, які надає ЛК при амбулаторному, стаціонарному лікуванні (відповідний QR-код ми розмістили поруч – прим. «ЗБ»).
Також Лікарняна каса має сторінку у соціальних мережах Instagram та Facebook (https://www.facebook.com/lkexpert, https://www.facebook.com/Likarnyanakasa/), які ми теж запрошуємо відвідати та ознайомлюватись із розміщеною там інформацією – про діяльність ЛК, надану за її рахунок допомогу тощо.

Крім того, за численими проханнями членів Лікарняної каси сьогодні доступний додаток в Google Play та App Store для смартфонів, якими масово користуються десятки (а, може, й сотні) тисяч наших співгромадян. Зазначу, що «Додаток» забезпечує додаткові зручності, бо може заміняти посвідчення члена ЛК, оскільки у ньому зазначається номер посвідчення, прізвище, ім’я та по батькові члена Лікарняної каси та стан сплати ним благодійних внесків. Така можливість продиктована вимогою часу й Лікарняна каса на це обов’язково зважає.

– Чи змінилося щось у роботі ЛК нині, під час другої хвилі пандемії, порівняно з весною 2020-го? Наприклад, у зв’язку зі змінами у протоколах лікування, зростанням кількості хворих?

Здобутий досвід і практика лікування хворих на COVID-19 пацієнтів засвідчують важливість проведення швидкісної діагностики захворювання. Необхідне налагодження системи експрес-тестування вже в перші дні погіршення самопочуття пацієнта й підозри у нього захворювання на COVID-19. Ми започатковуємо процес такого тестування для членів ЛК, які отримали відповідне направлення від сімейного лікаря. Для цього БО «Лікарняна каса Житомирської області» закупила 700 таких тестів, на що витрачено 160 тис. грн.

– Що побажаєте нашим читачам у новому році?

Хочу привітати всіх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами та побажати – насамперед – здоров’я! Рік, який минає, яким складним він би не був, подарував нам віру у власні сили, дозволив по-новому подивитись на виклики сьогодення. Яким же буде новий рік – залежить від кожного з нас. Тому бажаю всім нам віри у себе й свої сили, великих звершень, відкриттів і сподівань. Ми з вами їх обов’язково втілимо в життя!

А від Лікарняної каси – приємний подарунок: ми проводимо нашу – вже традиційну – акцію «Новорічна пропозиція». З 19 грудня по 19 січня за умови сплати річної суми щомісячних добровільних пожертвувань (720 грн.) можливість користуватись допомогою ЛК на суму до 21 600 грн. (це сума 30 річних внесків) настає через 1 (один) місяць (в звичайних умовах – через 3 (три) місяці).

Після цієї розповіді багато хто замислиться над питанням вступу до цієї благодійної організації. Тим більше, що зробити це не складно – варто лише звернутись до її офісу, який розташований у цокольному приміщенні головного терапевтичного корпусу міської лікарні (вул. Здоров’я, 1), або зателефонувати за наступними номерами: 4-07-14, (067) 412-58-41.

Тож долучайтесь до Лікарняної каси Житомирської області – вони з радістю потурбуються про Вас!

Анатолій ГОРОБЧУК (“Земля Бердичівська” – №52 від 25.12.2020 р).

Read More

«Лікарняна каса» є надійним та дієвим партнером у наданні медичних послуг, зокрема – в боротьбі з COVID-19

Друга хвиля захворюваності на коронавірусну інфекцію стала ще масштабнішою, ніж попередня. Більшість населення переносить недугу в легкій або безсимптомній формі, проте є чимало й тих, хто змушений лікуватись в амбулаторних або стаціонарних умовах медзакладів. Лікування госпіталізованих пацієнтів оплачується Національною службою здоров’я України, хоча в ЗМІ та соцмережах з’являються повідомлення про те, що подекуди хворі на COVID-19 докуповують медпрепарати. А от ті, хто лікуються вдома, вимушені самостійно купувати ліки або шукати інші джерела фінансування, в тому числі – в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області».   

Про те, як нині фінансується лікування хворих на коронавірусну інфекцію, котрі є членами ЛК – в інтерв’ю з директором виконавчим БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимиром Мишківським.

– Володимире Станіславовичу, лікування хворих на COVID-19, особливо середньої важкості та «важких» – дороговартісне. Як Лікарняна каса допомагає таким пацієнтам?

– Лікування пацієнтів із виявленим і встановленим відповідним діагнозом здійснюється згідно з протоколом, розробленим Міністерством охорони здоров’я України. Ми забезпечуємо членів Лікарняної каси ліками в разі ускладнення короновірусної інфекції бактеріальною пневмонією антибактеріальними, тромболітичними препаратами, які призначаються згідно зі згаданим протоколом лікування. Загалом із початку пандемії Лікарняна каса забезпечила лікування 483 хворих на COVID-19 на суму 1 млн. 274 тис. грн. Щодня в стаціонарних умовах за рахунок ЛК лікуються до 200 членів організації, які захворіли на коронавірусну інфекцію.

При амбулаторному лікуванні людина, котра відчуває симптоми захворювання, звертається до сімейного лікаря – він виписує рецепт на  бланку ЛК (такі бланки є у всіх медичних закладах). Пацієнт – член ЛК – отримує за цим рецептом необхідні медикаменти. Зокрема, у вересні 2020 року 5 тисяч таких хворих, перебуваючи на амбулаторному лікуванні, отримали в аптеках за кошти ЛК медикаментів за рецептами лікарів на суму понад 800 тис. грн.

Якщо ж трапляється так, що лікар не мав можливості виписати рецепт і пацієнт придбав призначені медикаменти за власні кошти, правління Лікарняної каси розглядає можливість повернення членам ЛК витрачених ними на придбання цих ліків грошей. Для цього необхідно надати чеки на куплені препарати, витяг із амбулаторної карти та заяву. Нині на чергове засідання правління вже підготовлено понад 30 таких заяв.

Варто наголосити, що Лікарняна каса забезпечує членів своєї організації виключно тими препаратами, які передбачені протоколами лікування Міністерства охорони здоров’я України. Відповідно й кошти ЛК повертає виключно за такі препарати. Тому перш, ніж іти купувати призначені ліки, ми просимо телефонувати нам на «гарячу лінію» ЛК з медичних питань (067)411-30-93, щоб уточнити: чи потрібно купувати призначені препарати і чи є вони в протоколах лікування.

– Чи змінилося щось у роботі ЛК нині, під час другої хвилі пандемії, порівняно з весною 2020-го?

– Здобутий досвід і практика  лікування  хворих на COVID-19 пацієнтів засвідчують важливість проведення швидкісної діагностики захворювання. Необхідне налагодження системи експрес-тестування вже в перші дні погіршення самопочуття пацієнта й підозри у нього захворювання на COVID-19. Ми започатковуємо процес такого тестування для членів ЛК, які отримали відповідне направлення від сімейного лікаря. Для цього ми закупили 700 таких тестів на суму 160 тис. грн. Розпочинаємо «пілотний» проект у Житомирі, Коростені, Новограді-Волинському та Олевську. Його результати оперативно вивчатимемо, що допоможе в успішному протистоянні COVID-19.   

Водночас наголошу, що, крім COVID-19, залишилось багато інших захворювань. Тож цього року ми допомогли членам ЛК та медичним закладам ліками, реактивами, виробами медичного призначення на суму понад 40 млн. грн. при майже 220 тисячах звернень. Тобто у нинішніх умовах при щомісячному добровільному пожертвуванні в розмірі 60 гривень можна мати гарантію отримати медичні послуги та допомогу на суму до 21,6 тис. грн.

– Така практика чимось нагадує систему медичного страхування, про впровадження якої в Україні йдеться вже давно. Чи зміниться щось у роботі ЛК у випадку реалізації цих планів?

– Про можливе впровадження загальнообов’язкового медичного страхування говорять уже не один рік. Та в цьому контексті необхідно, перш за все, проаналізувати досвід інших країн. Практично в усіх державах світу, де запроваджено медичне страхування, існує співоплата з кишені пацієнта. Програма медичних гарантій в Україні також визначає перелік послуг, які можна отримати безоплатно, але залишаються й такі, які не входять до Програми медичних гарантій. Тобто держава визнає, що не може покрити на 100% усі потреби в медичній допомозі. Так може бути й у разі запровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування. Ось тоді на допомогу прийде БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Ми проводили опитування й з’ясували: понад 80% респондентів вважають доцільним існування Лікарняної каси й рекомендуватимуть її своїм рідним та знайомим. Населення буде більше захищеним від тягаря співоплати: додаткове джерело фінансування у вигляді ЛК покриватиме вартість медичних послуг, які не може забезпечити система медичного страхування. Можливо, для цього навіть не потрібно збільшувати розмір щомісячного добровільного пожертвування, натомість краще спрямовувати кошти ЛК в інноваційні технології. Адже, наприклад, попри інфляцію та неодноразові підвищення цін на ліки й витратні матеріали впродовж останніх років, наша благодійна організація вже третій рік поспіль не збільшує розмір щомісячного добровільного пожертвування й при цьому залишається фінансово стійкою. Забезпечити стабільність ЛК допомагає система моніторингу та управління ресурсами. Нагадаємо, що наша Лікарняна каса є найпотужнішою в Україні, адже охоплює 16,6% населення області, а це понад 200 тис осіб, лише 55% з яких – працездатного віку.

– Чи розглядаєте можливість фінансування вакцинації проти COVID-19 за рахунок Лікарняної каси?

– Проведення вакцинацій не передбачено нормативними документами БО «Лікарняна каса Житомирської області». Вакцинація здійснюється за державними програмами.

Натомість від Лікарняної каси пропонуємо приємний подарунок до Новорічно-Різдвяних свят – вже традиційну акцію «Новорічна пропозиція». З 19 грудня по 19 січня за умови сплати річної суми щомісячних добровільних пожертвувань (720 грн.) можливість користуватись допомогою ЛК на суму до 21 600 грн. (це сума 30 річних внесків) настає через 1 (один) місяць (в звичайних умовах – через 3 (три) місяці).

Насамкінець вітаю всіх із прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами та бажаю, в першу чергу, здоров’я! Хай яким складним був рік, що минає, він подарував нам віру у власні сили, дозволив по-новому подивитись на виклики сьогодення, перетворивши їх на чітко окреслені перспективи. Яким же буде новий рік – залежить від кожного з нас. Тому бажаю всім нам віри в себе й свої сили, великих звершень, відкриттів і сподівань. Ми з вами їх обов’язково втілимо в життя!

Юлія Сокальська (газета «Житомирщина» – №86 від 29 грудня 2020 року).

Read More
Login