Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

December, 2020

Дорогі друзі! Прийміть щирі вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Рік, який минає – яким складним він не був – подарував нам віру у власні сили, дозволив по-новому подивитись на виклики сьогодення, перетворивши їх на чітко окреслені перспективи.

Яким же буде новий рік – залежить від кожного з нас. Тому бажаємо всім нам віри в себе й свої сили, великих звершень, відкриттів і сподівань. Ми з вами їх обов’язково втілимо в життя!

Нехай кожен день у новому році буде осяяний життєдайним і життєстверджуючим світлом Різдвяної зірки, сповнений щирої радості, збагачений незламною вірою, щедрим на приємні відкриття й успіхи! Хай наші стійкість та непоборність ознаменуються щедрою винагородою – здоров’ям кожного з нас, миром на рідній землі та добробутом у кожній домівці. З Новим Роком та Різдвом Христовим!

З побажаннями міцного здоров’я, щастя, благополуччя і теплих родинних взаємин – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України».

Read More

Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Серед розглянутих членами правління питань – про затвердження фінансового плану роботи ЛК на перше півріччя 2021 року. Інформуючи присутніх, головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко повідомила, що розмір дохідної частини на вказаний період очікується в сумі 37,3 мільйонів гривень при прогнозованому вступі протягом півріччя 2 100 громадян.

Видаткова частина планується в розмірі 36,9 мільйонів гривень, із яких видатки на основну діяльність (придбання ліків, реактивів, виробів медичного призначення, амбулаторне лікування тощо) будуть становити 80,8% – 30,1 мільйонів гривень. Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 18,1% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», та становитимуть 6,7 мільйонів гривень.

Згідно з поданим проектом фінансового плану, в першому півріччі 2021 року планується профіцит бюджету в сумі близько 411 тисяч гривень. РОЗМІР ЩОМІСЯЧНОГО ДОБРОВІЛЬНОГО ПОЖЕРТВУВАННЯ ПІДВИЩУВАТИСЬ НЕ БУДЕ.

Після детального обговорення члени правління затвердили фінансовий план на І півріччя 2021 року.

Про медикаментозне забезпечення процесу надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 учасників зібрання поінформувала завідуюча відділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Так, у період із 01.03.2020 по 30.11.2020 року Лікарняна каса забезпечила лікування 636 пацієнтів – членів ЛК – з короновірусною пневмонією на суму 1 394 596 гривень. В умовах стаціонарних відділень медичних закладів забезпечено лікування 628 членів ЛК з COVID-19 – витрати на лікування становили 1 386 170 гривень. В амбулаторно-поліклінічних умовах отримали лікування 8 пацієнтів із COVID-19 на суму 4 537 гривень. Відшкодовано коштів, витрачених членами ЛК для лікування ускладнень від COVID-19, на суму 27,6 тисяч гривень.

 Нині в розпорядження клініцистів надійшли оновлені протоколи «Надання медичної допомоги при лікуванні короновірусної хвороби» № 2116 від 17.09.2020 року та наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2693 від 20.11.2020 року. Тому з лікарями-експертами ЛК була проведена нарада з метою вивчення цих наказів та вимогою надати протоколи всім сімейним  лікарям та лікарям, котрі надають допомогу хворим із COVID-19 в умовах стаціонару.

Крім того, керівникам центрів ПМСД та стаціонарних відділень медичних закладів надіслана відповідна інформація.

Для налагодження системи експрес-тестування вже в перші дні погіршення самопочуття пацієнта й підозри у нього захворювання на COVID-19 БО «Лікарняна каса Житомирської області» закупила 700 таких тестів та надано їх медичним закладам у Житомирі, Коростені, Новограді-Волинському та Олевську.

З пропозицією про продовження дії «Тимчасового положення про вступ до ЛК учасників операції об’єднаних сил, антитерористичної операції (учасників бойових дій)» до 31 грудня 2021 року виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Згідно з цим положенням, допомогою ЛК учасники АТО користуються на пільгових умовах – із наступного дня після оплати вступного та добровільного пожертвувань у розмірі не менше, ніж за один місяць. Загалом упродовж 11 місяців 2020 року за рахунок Лікарняної каси 121 особі цієї категорії надана допомога на суму майже 130 тисяч гривень.

Одностайним рішенням правління дію «Тимчасового положення…» продовжено.

Також учасники зібрання детально розглянули 45 заяв членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування за межами області. Після детального обговорення було прийнято позитивне рішення за 41 заявою – членам ЛК відшкодовано 97,4 тисяч гривень.

Розглянули члени правління й інші питання – про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК, за якими виступив заступник директора виконавчого С.М.Грищук. За його інформацією з 201 260 мешканців області (а це 16,6% від загальної кількості населення), котрі станом на 1 грудня 2020 року перебувають в ЛК, вступили до ЛК з початку року 3 398 осіб, поновили своє перебування в організації 724 мешканці. Під час засідання правління було розглянуто 520 заяв від мешканців області про прийняття до Лікарняної каси й 213 заяв про поновлення перебування в організації та прийнято відповідні рішення.  

– Нинішня ситуація вкотре довела, що Лікарняна каса є надійним, дієвим та ефективним партнером у наданні якісних медичних послуг навіть за найскладніших умов, – підсумував Валентин Дмитрович Парій. – Здобутий досвід і практика лікування хворих на COVID-19 пацієнтів допоможуть в успішному протистоянні хворобам. До того ж – крім COVID-19 залишилось багато інших захворювань. Цього року Лікарняна каса допомогла членам ЛК та медичним закладам ліками, реактивами, виробами медичного призначення на суму понад 40 мільйонів гривень при майже 220 тисячах звернень. За нинішніх умов при щомісячному добровільному пожертвуванні в розмірі 60 гривень мати гарантію отримати медичні послуги та допомогу на суму до 21 600 гривень – це вкотре доводить стабільність і надійність БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Read More

Здоров’я нації – це турбота держави, а за власне здоров’я – відповідальність особиста

Рік, що минає, запам’ятається появою та поширенням  у всіх країнах світу короновірусної інфекції. Абревіатура COVID-19 стала символом  головної події 2020-го року, яка започаткувала новий, досі маловивчений і ще менше прогнозований період життя на планеті. Найбільшою несподіванкою і найнеприємнішим висновком стало те, що медицина і системи охорони здоров’я навіть у найбагатших країнах світу виявилися у ситуації досі небачених випробувань.

Україна сьогодні також переживає пандемію  COVID-19 і зараз важко сказати, як довго триватиме зростання темпів  захворюваності на COVID-19. Ледь не щодня у нашій країні  фіксуються чимраз більші показники кількості захворілих на короновірус людей. На Житомирщині, зокрема, за минулі дев’ять місяців  захворюваність на COVID-19 побила всі темпи поширення  раніше відомих  у нашій області інфекційно-вірусних захворювань. Щодня збільшується й кількість летальних (смертельних) випадків, спричинених ускладненнями  короновірусної інфекції.

Проте відчаю, спричиненого потужними темпами  поширення важкої хвороби, в Україні поки що не відчувається. Люди в більшості своїй  починають розуміти складність і небезпеку ситуації, однак приреченості – а тим паче паніки – немає. Натомість  з’являється  переконання у тому, що пандемія короновірусу (подібно до захворювання на грип та ГРВІ)  мало кого обмине. Й загалом настав час для важливих висновків, спричинених досі небаченими масштабами захворювання людей одночасно у багатьох країнах. Адже не лише вітчизняна медицина, але й світова медична наука виявилися не  готовими до спалаху такої хвороби. Наче зненацька з’ясувалось, що не всі хвороби  людство навчилося  лікувати, чи хоча б  більш-менш успішно їм протистояти. Більше того, у низці країн спалах короновірусної інфекції продемонстрував кричущі перекоси та недоліки у системі  охорони здоров’я. Зокрема, йдеться про відсутність потужної  ланки санітарно-епідеміологічного нагляду та контролю, здатної протидіяти, або ж  хоча б пом’якшувати  негативний вплив інфекційних хвороб. Адже  в Україні ще багато хто пам’ятає таку службу, яка колись діяла й була ефективною. Сьогодні, коли мова зайшла про реформування  вітчизняної системи охорони здоров’я, санепідемслужба залишилась поза увагою реформаторів від медицини. Й у розпал поширення COVID-19 ми відчуваємо брак саме цієї ланки, здатної взяти ситуацію під епідеміологічний контроль. Ця проблема нині загострена  кадровим  браком лікарів відповідної кваліфікації, здатних протидіяти епідеміям та пандеміям. Це лише перші – але вже очевидні і кричущі – висновки, які варто було зробити ще вчора, а сьогодні їх треба робити негайно.

В умовах підвищення уваги суспільства до проблематики захворюваності на COVID-19 важливо залучити всі резерви й задіяти весь потенціал для мінімалізації згубних наслідків пандемії. В цьому стосунку ми звернулися із низкою питань до директора виконавчого благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»  Володимира Мишківського.

– Отже, Володимире Станіславовичу, в умовах  поширення та збільшення масштабів захворюваності на COVID-19 клопотів та турботи у роботі Лікарняної каси  додалося?

– Однозначно – так! Ще в березні, коли на Житомирщині лише з’явились перші вражені короновірусною інфекцією пацієнти, відчувався брак індивідуальних засобів захисту у закладах охорони здоров’я. Зауважу, що саме у нас, на Житомирщині, швидко налагодили випуск захисних костюмів для медичних працівників та персоналу інфекційних відділень. БО  «Лікарняна каса Житомирської області» в найперші ж тижні  появи в області  хворих на  COVID-19 закупила такі комплекти для потреб медичних працівників на суму 75 тисяч гривень.

– Нині, коли в Україні захворювання набуло набагато більших масштабів, до числа пацієнтів, котрі захворіли на  COVID-19,  потрапили й члени Лікарняної каси…

–  Звісно. Й сьогодні вже відомі деякі  висновки щодо  перебігу цього  захворювання. Йдеться насамперед про те, що біля 80% населення переносять COVID-19  у легкому, або ж у безсимптомному стані. Більшою мірою це стосується дітей та юнацтва. Але 20% захворілих на коронавірус  пацієнтів змушені серйозно і  тривалий час лікуватись – як  амбулаторно (здебільшого в домашніх умовах), так і в умовах стаціонарів спеціалізованих відділень лікувальних закладів. Лікування хворих пацієнтів із виявленим і встановленим діагнозом здійснюється згідно з розробленим МОЗ України  протоколом, яким передбачено певні  препарати, процедури і т.п.  Зазначу, що в умовах стаціонару щодня лікується до двох сотень членів Лікарняної каси, які  захворіли на  COVID-19. Окрім того, ми забезпечуємо членів ЛК ліками в разі ускладнення короновірусної інфекції бактеріальною пневмонією. За рахунок Лікарняної каси вони отримують антибактеріальні препарати (так звані антибіотики), а також тромболітичні препарати, які  також призначаються згідно з протоколом.

– Загальновідомо, що чимало людей, які захворіли на COVID-19, перебувають дома і лікуються у амбулаторному порядку. Пацієнти змушені купувати певні препарати. Тут Лікарняна каса також  допомагає?

Однозначно – так. Це відбувається після звернення  людини, котра відчуває симптоми захворювання до сімейного лікаря – він виписує рецепт на  бланку Лікарняної каси (такі бланки є у всіх медичних закладах). Пацієнт – член Лікарняної каси – отримує за цим рецептом необхідні медикаменти. Так, зокрема, у вересні 2020 року 5 тисяч членів БО «Лікарняна каса Житомирської області», перебуваючи на амбулаторному лікуванні, отримали в аптеках за кошти ЛК медикаментів за рецептами лікарів на суму понад 800 тисяч гривень. В жовтні нинішнього року  кількість звернень збільшилась і на лікування членів Лікарняної каси в амбулаторних умовах ми витратили 1 мільйон 274 тисячі гривень. 

Крім того, за зверненнями до Лікарняної каси пацієнтів, які самостійно придбали лікарські засоби за рекомендацією сімейного лікаря (у випадках, коли лікар не мав можливості виписати рецепт, або за відсутності ліків в аптеці) при наявності чеків, Правління Лікарняної каси розглядає можливість повернення для членів ЛК витрачених коштів. Ось і зараз, наприклад, на чергове засідання Правління вже підготовлено майже 30 заяв від членів ЛК.

Наголошую, що Лікарняна каса забезпечує своїх членів виключно тими медикаментами, які передбачені протоколами лікування Міністерства охорони здоров’я України. Такі медикаменти мають доказову базу ефективності їхнього застосування.

На жаль, виникають ситуації, коли члени Лікарняної каси нарікають на те, що їм доводиться купувати певні медичні препарати за власні кошти. Тому перш, ніж іти купувати призначені ліки, ми просимо зателефонувати нам на «гарячу лінію» ЛК з медичних питань (067 411 30 93). Таким чином  неважко уточнити, чи потрібно зазначені препарати взагалі купувати, адже Лікарняна каса недаремно їх не надає – ефективності застосування такі препарати не мають і, можливо, вони призначені не за протоколом лікування.

 – Тут якраз хотілося б уточнити, наскільки  легко і безпроблемно пацієнт із  числа членів Лікарняної каси може звернутися за консультацією, а тим паче – за допомогою у певних випадках?

– Впродовж багатьох років ми вдосконалювали процеси комунікації з членами ЛК.Лікарняна каса вже давно запровадила, успішно використовує та системно вдосконалює інформаційні технології за всіма напрямками своєї діяльності.

Сьогодні контакт із пацієнтом, який перебуває в БО «Лікарняна каса Житомирської області», забезпечується кількома способами. Так, ми надсилаємо СМС-повідомлення про витрати на амбулаторне лікування,  інформацію щодо повноти сплати щомісячних добровільних пожертвувань, запрошення отримати  посвідчення  члена Лікарняної каси. Акцентую увагу читачів газети «Субота» на тому, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» має свій  веб-сайт в Інтернеті, де розміщується найповніша  інформація про діяльність нашої благодійної організації, переліки захворювань, лікування яких забезпечує Лікарняна каса, та перелік медикаментів, які надаються членам нашої організації при стаціонарному та амбулаторному лікуванні.

Хочу звернути особливу увагу членів ЛК на те, що на нашому сайті в розділі «Опитування щодо медикаментозного забезпечення за рахунок «Лікарняної каси» ми розмістили анкету, яку просимо заповнювати. Відповіді в цій анкеті  допомагають нам детально вивчати ситуацію з наданням  медикаментів  за рахунок Лікарняної каси. Така інформація допомагає з’ясувати, чи не було порушень із боку медичних працівників, чи отримав наш пацієнт необхідні препарати. Користуючись нагодою, ще раз запрошую  і наголошую на важливості заповнення такої анкети.

Звісно, ми знаємо, наскільки часто сьогодні мешканці Житомирщини користуються для спілкування соціальними мережами. Тому ми присутні й тут: маємо обліковий запис та сторінку у Facebook та Instagram

Крім того, за численими проханнями членів Лікарняної каси сьогодні доступний додаток в Google Play та App Store  для смартфонів, якими масово користуються десятки (а, може, й сотні)  тисяч наших  співгромадян. Зазначу, що «Додаток» забезпечує додаткові зручності, бо може заміняти  посвідчення члена  ЛК, оскільки у ньому зазначається номер посвідчення, прізвище, ім’я та по батькові члена Лікарняної каси та стан сплати ним благодійних внесків. Така можливість продиктована вимогою часу й Лікарняна каса на це обов’язково зважає.

Також ми проводимо телефонне опитування членів ЛК, котрі були забезпечені Лікарняною касою медикаментами, реактивами, виробами медичного призначення при стаціонарному та амбулаторному лікуванні, щодо задоволення ними наданням медичної допомоги за рахунок ЛК. Зокрема, протягом 9 місяців опитано 3,5 тисячі членів ЛК – таким чином було виявлено факти некоректного виписування рецептів сімейними лікарями, невідповідного надання ліків фармацевтами тощо. Виявивши ж порушення, ми активно співпрацюємо з керівниками таких медичних закладів, безпосередньо сімейними лікарями, нагадуючи їм про дотримання при лікуванні пацієнтів – членів Лікарняної каси в тому числі – протоколів лікування Міністерства охорони здоров’я України. 

Й на завершення  відповіді на ваше запитання щодо КОМУНІКАЦІЇ ще раз підкреслю й нагадаю, що  члени Лікарняної каси можуть звернутися  на «гарячу лінію» з медичних питань  (067 411 30 93), яка працює цілодобово. Тобто член Лікарняної каси має можливість звернутися до нас із будь-яким запитанням у будь-якій ситуації.

– В продовження теми вдосконалення ефективності комунікації хотілося б почути  про чергові ініціативи та плани  «Лікарняної каси» в умовах дальшого поширення захворювання населення Житомирщини на COVID-19…

– Здобутий  досвід і практика  лікування  хворих на COVID-19 пацієнтів засвідчують важливість проведення швидкісної діагностики захворювання.  Застосування ПЛР-тестування лише на  шостий день захворювання має очевидні недоліки та ризики щодо  вчасності початку лікування та й взагалі процесу його ефективності. Тому сьогодні йдеться про налагодження системи експрес-тестування, яке застосовується вже у перші дні погіршення самопочуття пацієнта і підозри у нього  захворювання на COVID-19. Ми започатковуємо процес такого тестування для членів ЛК, які отримали відповідне направлення від сімейного лікаря. Для цього БО «Лікарняна каса Житомирської області» закупила 700 таких тестів, на що витрачено 160 тисяч гривень. Розпочинаємо таке експрес – тестування членів ЛК в Житомирі, Коростені, Новограді-Волинському та Олевську . Всі ці зусилля зі вдосконалення експрес-тестування захворювання на COVID-19 ми проводимо у так званому «пілотному» варіанті й для вдосконалення ефективності такого тестування оперативно вивчатимемо його перші  результати.

– Володимире Станіславовичу, сьогодні багато говорять про уроки та висновки, які варто зробити суспільству, державі й кожному її громадянину в умовах спалахів таких хвороб, як, наприклад, COVID-19…

– Найперший висновок очевидний – запобігати та успішно протистояти таким хворобам, як COVID-19, може лише сучасна галузь охорони здоров’я. Враховуючи цьогорічні приклади поширення та наслідки захворювань на COVID-19, вдосконалення потребують навіть найкращі за нинішніми мірками національні системи охорони здоров’я. В Україні у цьому стосунку – непочатий край роботи. Насамперед треба забезпечити реалістичність задекларованого фінансування  вітчизняної медицини в розмірі 5% від величини ВВП. Як на мене, це найперша вимога, без якої щось поліпшити чи вдосконалити в роботі галузі охорони здоров’я неможливо. Враховуючи відверто плачевний чи то кризовий стан економіки України, перспектива видається невеселою. 

– Отже, діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» і надалі лишатиметься неабияким фактором забезпечення належного медичного обслуговування для членів цієї благодійної організації…

– Нинішня ситуація вкотре довела, що Лікарняна каса є надійним, дієвим та ефективним інструментом гарантії якісних медичних послуг у найскладніших умовах. Хочу наголосити, що – крім COVID-19 – є багато інших захворювань, які нікуди не зникли. Й ми цього року допомогли членам ЛК та медичним закладам ліками, реактивами, виробами медичного призначення на суму понад 40 млн. грн. при майже 220 тисячах звернень.

Проте кожен із мешканців області має знати: якщо держава має подбати про вдосконалення вітчизняної медицини та галузі охорони здоров’я, то власним здоров’ям  має турбуватися ще й кожен особисто. І Лікарняна каса у цьому стосунку – очевидний помічник, який ніколи не підводить. За нинішніх умов важко віднайти варіант, коли щомісячне добровільне пожертвування в сумі 60 гривень гарантує члену благодійної організації медичні послуги та допомогу на суму до 21 тисячі  600  гривень. БО «Лікарняна каса Житомирської області» вкотре доводить  свою стабільність і надійність. І сьогодні для багатьох людей – це ледь не єдиний вихід відчувати свою захищеність і впевненість у найскладніші моменти життя.

А на завершення хочу всім повідомити про приємний подарунок від Лікарняної каси до свят, які наближаються. Ми проводимо нашу – вже традиційну – акцію «Новорічна пропозиція».

З 19 грудня по 19 січня за умови сплати річної суми щомісячних добровільних пожертвувань (720 грн.) можливість користуватись допомогою ЛК на суму до 21 600 грн. (це сума 30 річних внесків) настає через 1 (один) місяць (у звичайних умовах – через 3 (три) місяці).

Тож долучайтесь до Лікарняної каси й будьте з нами – ми з радістю потурбуємось про вас!

Матеріал записав  Віктор  Радчук (газета «Субота» – №51 від 16 грудня 2020 року, м. Житомир).

Read More
Login