Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

May, 2016

До уваги всіх членів БО “Лікарняна каса Полтавщини”- зміна внеску з 01.07.2016 року!

23.05.2016

Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» працює з вересня 2003 року на теренах Полтавської області. До благодійної діяльності приєдналося 24 тисячі осіб.

За цей період організацією надано допомогу в понад 190 тисячах випадках звернень власниками картки ЛК при обстеженні та лікуванні в лікувальних закладах та амбулаторно. Сума допомоги на медикаменти, лабораторні реактиви для обстеження та лікування власників картки ЛК та переданого  в ЛПЗ медобладнання становить понад 47 млн. грн.

Згідно змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», у Положеннях та Статуті Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» внесено зміни та доповнення.

З повним переліком змін та доповнень до положень та новою редакцією Статуту просимо ознайомитися на сайті організації : http://www.poltavalk.com.ua

Значне зростання вартості лікарських засобів почало ускладнювати повноцінну роботу організації.

Згідно рішення Конференції ЛК № 1 від 27.04.2016 року, враховуючи:

  • Умови положення «Про благодійні внески, пожертви та безповоротну фінансову допомогу благодійній організації «Лікарняна каса Полтавщини» ,
  • Ріст вартості медикаментів за період з 2014 року по 2016 року,
  • Нестабільний курс долара, який постійно впливає на вартість більшості медикаментів,
  • Незмінність гарантованих умов організації,
  • Неможливість зменшення переліку лікарських засобів,

з 1 липня 2016 року встановити розмір щомісячного благодійного внеску до ЛК

– 45 (сорок п’ять) грн.

Ми розуміємо складність даного часу, проблеми з виплатою заробітних плат, пенсій та соціальних пільг, різке зростання комунальних платежів, зростання вартості продуктів харчування та інші проблеми в країні. Але організація може повноцінно працювати та виконувати свої функції по забезпеченню пацієнтів обстеженням та медикаментами лише при взаємному виконанні умов організації і власниками картки ЛК також.

На протязі 13 років ми раціонально використовували благодійні внески, дотримуючись Фармацевтичного формуляру та протоколів лікування МОЗ України.

Щоб продовжувати повноцінно працювати без зменшення умов надання допомоги – необхідно вирівняти внесок до 45 грн.

Просимо з порозумінням поставитися до даного кроку, адже ми працюємо для Вас, захищаючи Ваше здоров’я.

Розмір щомісячного благодійного внеску до БО ЛКП (фактичні) в 2010-2015 роках:

Зростання середнього випадку допомоги на 1 звернення власника картки БО ЛКП в 2010-2016 (2 міс) роках:

Прогнозований розмір благодійного внеску пропорційного до середнього випадку допомоги за період 2010 – 2016 (2міс) роки:

ЛК стримує зростання щомісячного внеску впровадженням Фармацевтичного формуляру та багаторівневим контролем за цільовим використанням коштів при замовленні лікарських препаратів.

Виконавча дирекція БО “Лікарняна каса Полтавщини”

http://www.poltavalk.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=3181:do-uvagi-vsikh-chleniv-bo-likarnyana-kasa-poltavshchini-zmina-vnesku-z-01-01-2016-roku&catid=170&Itemid=8

Read More

За результатами проведених 18 та 19 травня 2016 року засідань Комітету

На засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я, що відбулися 18 та 19 травня 2016 року, народні депутати України розглянули ряд законопроектів, з опрацювання яких Комітет визначено головним, та ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України:

проект Закону про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів (р. № 4484 від 10.05.2016 р., доопрацьований), поданий Кабінетом Міністрів України, направити Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я для підготовки на повторне перше читання;

проект закону України про лікарняні каси (р. № 1377), поданий народними депутатами України В.Бондарем та А.Яценком, повернути автору законодавчої ініціативи на доопрацювання;
відповідно до частини сьомої статті 93 Регламенту Верховної Ради України включити до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо проведення безплатного щорічного медичного обстеження і диспансеризації громадян похилого віку в Україні (р. № 4329), поданий народними депутатами України О.Ляшком, В.Вовком, А.Лозовим, Ю.Чижмарем, І.Мосійчуком, С.Скуратовським, С.Рибалкою, Д.Ліньком, Т.Юзьковою, О.Корчинською, О.Ленським, В.Галасюком, А.Кошелєвою, О.Купрієнком, О.Кириченком, А.Артеменком, Д.Силантьєвим, В.Амельченком, та проект Постанови про впровадження мораторію на закриття закладів охорони здоров’я, що входили до сфери управління Міністерства інфраструктури України (р. № 4157), поданий  народними депутатами  України В.Бондарем, В.Остапчуком та іншими.
За результатами обговорення Комітет ухвалив також рішення про  прийняття за основу проекту закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення фінансування навчальних закладів, закладів охорони здоров’я та підтримки інформатизації музеїв, бібліотек, архівних установ, навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, наукових установ (р. № 3363), поданого народними депутатами України О.Ляшком, В.Галасюком, Ю.Чижмарем, О.Корчинською, В.Вовком, С.Рибалкою, О.Ленським, І.Поповим, та направлення на доопрацювання автору законодавчої ініціативи проекту закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання питання відпустки на період карантину у навчальних закладах) (р. № 4139), поданого народним депутатом України  А.Яценком.
http://komzdrav.rada.gov.ua/komzdrav/control/uk/publish/article?art_id=48204&cat_id=45380

Read More

На Житомирщині відзначили День пульмонолога України

Починаючи з 1997 р., 17 травня відзначають професійне свято — День пульмонолога. Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні, саме тому цей день є важливим як для лікарів-пульмонологів, так і для хворих.

Для світової спільноти хвороби органів дихання є глобальною проблемою охорони здоров’я насамперед унаслідок їх значної поширеності серед працездатного населення, постійного прогресування, частого поєднання різних патологій легень та обтяжливого впливу на супутні захворювання.

Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженою патологією в структурі захворюваності населення України.

За словами обласного позаштатного пульмонолога, завідувача пульмонологічного відділення Обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського Житомирської обласної ради Сергія Хвелося, за минулі роки в області знизилася смертність від пневмонії за рахунок втілення стандартизованих методів лікування, широкого застосування при лікуванні цієї патології в пульмонологічному відділенні ендоскопічних, ендоплевральних втручань, інтенсивних методів лікування. Значно зменшилися тривалість та вартість лікування хворих із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальної астми в стаціонарі за рахунок небулайзерної терапії (отримують 70% пацієнтів із цією патологією).

В області впроваджений та успішно діє проект із забезпечення пацієнтів із ХОЗЛ та бронхіальною астмою, членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» довготривалою базисною інгаляційною терапією, що зменшує кількість виходів на інвалідність та знижує смертність. Зменшився відсоток хворих на ХОЗЛ та бронхіальну астму зі значними порушеннями легенево-серцевої функції, що вказує на високу ефективність амбулаторної базисної терапії препаратами інгаляційних глюкокортикостероїдів.

У 2015 р. в пульмонологічному відділенні кількість пролікованих хворих становила 1901 особу, зменшився середній термін перебування хворого на ліжку за рахунок використання сучасних методів лікування (ендоскопічні, небулайзерна терапія та ін.). Протягом останніх років летальність внаслідок позагоспітальних пневмоній суттєво знизилася і є нижчою від загальнодержавної (таблиця).

Таблиця Захворюваність хворобами органів дихання (на 100 тис. населення)
Регіон Рік
2012 2013 2014
Житомирська область 11 267 11 259 10 852
Україна 16 017 15 873 15 053

У відділенні впроваджені такі сучасні методики діагностики пацієнтів із захворюванням органів дихання, як: діагностична фібробронхоскопія, діагностична фіброезогастродуоденоскопія при діагностиці хронічного кашлю, ангіопульмонографія, спірометрія, ультразвукове дослідження плевральних порожнин, плевральна пункція, рентгенологічне дослідження органів грудної порожнини, у тому числі мультиспіральна комп’ютерна томографія органів грудної порожнини.

Тут застосовують сучасні методики лікування, такі як: комбінована інгаляційна терапія, підбір оптимального бронхолітика під контролем реакції дихальних шляхів, вибір способу доставки аеро­зольних препаратів, санаційна і діагностична бронхоскопія, навчання пацієнтів із ХОЗЛ (самоконтроль, техніка і способи доставки медикаментів, профілактика загострень, реабілітація), антибіотикотерапія (зокрема із урахуванням результатів мікробіологічних досліджень), лікувальна фібробронхоскопія, небулайзерна терапія, фізіотерапія тощо.

Лікарі наголошують, що більшість захворювань органів дихання — інфекційного походження, і в запобіганні їм є багато спільного. Основні профілактичні заходи полягають в ізоляції здорових людей від джерела інфекції, знищенні заразного матеріалу в зовнішньому середовищі, посиленні опірності організму до захворювання. Цих самих заходів вживають і при загостренні хронічної легеневої хвороби. Особи, в яких з’являються нежить, кашель, підвищується температура тіла, є джерелом інфекції. Їм не можна виходити з дому, щоб не поширювати захворювання. Тим більше, вони не повинні користуватися громадським транспортом, відвідувати їдальні, кіно, магазини. Це шкодить їм самим і всім, хто їх оточує. Ретельне дотримання профілактичних заходів, свідома активна участь у них населення допоможе у запобіганні захворюванням органів дихання.

Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://oz.zt.gov.ua/

http://www.umj.com.ua/article/96103/na-zhitomirshhini-vidznachili-den-pulmonologa-ukraini

Read More
Login