Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

February, 2020

В продовження теми “А ЧИ ТРЕБА СПЛАЧУВАТИ ЩОМІСЯЧНІ ДОБРОВІЛЬНІ ПОЖЕРТВУВАННЯ ДО ЛІКАРНЯНОЇ КАСИ…”

… БО Ж НІБИТО З 1 КВІТНЯ В ЛІКАРНЯХ ВСЕ БУДЕ БЕЗОПЛАТНО.
З упровадженням «Програми медичних гарантій» у лікарнях «ВСЕ БЕЗОПЛАТНО» НЕ БУДЕ.
За державні кошти планується забезпечувати надання медичної допомоги при пологах, інфарктах, інсультах та раннє виявлення онкопатологій після 40 років.
Тобто – зокрема, амбулаторне лікування за державні гроші поки не передбачене.
А тим часом ЛИШЕ, ЗОКРЕМА, ПРОТЯГОМ МИНУЛОГО РОКУ БО “ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ” ЗАБЕЗПЕЧИЛА АМБУЛАТОРНЕ ЛІКУВАННЯ МАЙЖЕ 80 ТИСЯЧ ПАЦІЄНТІВ – ЧЛЕНІВ ЛК. НА СУМУ – МАЙЖЕ 13 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ.
Якась іще благодійна організація надає постійно комусь таку допомогу?

https://likkasa.com.ua/zagalna-informaciya/

Read More

“А ЧИ ТРЕБА СПЛАЧУВАТИ ЩОМІСЯЧНІ ДОБРОВІЛЬНІ ПОЖЕРТВУВАННЯ ДО ЛІКАРНЯНОЇ КАСИ, АДЖЕ З 1 КВІТНЯ В ЛІКАРНЯХ ВСЕ БУДЕ БЕЗОПЛАТНО?”

– про це зараз часто запитують члени БО “Лікарняна каса Житомирської області”. Отож – відповідаємо.

https://likkasa.com.ua/

З упровадженням «Програми медичних гарантій» у лікарнях «ВСЕ БЕЗОПЛАТНО» НЕ БУДЕ, адже «державних» грошей на охорону здоров’я у 2020 році виділили майже стільки ж, як у 2019 році. З них на заробітну плату скерується 75-80% коштів. Тож роль Лікарняної каси в наданні якісної медичної допомоги залишиться незмінною. Так, за рахунок ЛК, як і досі, здійснюватиметься амбулаторне лікування понад 100 захворювань у закладах охорони здоров’я первинного рівня. Також – більше 70 лабораторних обстежень у ЗОЗ всіх рівнів надання медичної допомоги.
Крім того, варто враховувати ще й такий нюанс: при стаціонарному лікуванні пацієнти, згідно з «Програмою медичних гарантій», повинні забезпечуватись ліками в межах Національного переліку. В переліку медикаментів, які надає Лікарняна каса – 589 найменувань, із них 330 – відсутні у Нацпереліку, але – потрібні для лікарень, оскільки передбачені протоколами лікування.
Оскільки майбутнього фінансування від НСЗУ буде недостатньо, Лікарняна каса обговорюватиме з керівниками лікарень напрямки можливої допомоги лікарням в частині медикаментозного забезпечення.
Крім того, розширюватиметься перелік послуг, які забезпечуються за рахунок ЛК.
Тобто ЛК залишиться надійним партнером лікарень.

Read More

29 212 членів БО “Лікарняна каса Житомирської області” здійснили обстеження за рахунок ЛК в січні цього року

29 212 МЕШКАНЦІВ ОБЛАСТІ, котрі перебувають у благодійній організації “Лікарняна каса Житомирської області”, ЗДІЙСНИЛИ ОБСТЕЖЕННЯ ЗА РАХУНОК ЛК НА СУМУ ПОНАД 1 МЛН. 114 ТИС.ГРН. лише, зокрема, протягом січня 2020 року.
За необхідності члени Лікарняної каси можуть це зробити в обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського та лабораторії “INVIVO”. Тут за рахунок ЛК здійснюються майже 70 лабораторних обстежень (в т.ч. на гормони щитовидної залози, онкомаркери).
Єдина умова – НАПРАВЛЕННЯ ЛІКАРЯ (сімейного, вузькопрофільного).

Read More

ПОТУРБУЙТЕСЬ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я ЗАВЧАСНО!

Понад 200 тисяч мешканців Житомирщини перебувають в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Протягом лише, зокрема, минулого року медична допомога членам ЛК за рахунок організації була надана в 453 989 випадках – на суму понад 63 млн. грн.

Сплачуючи щомісяця невеликі кошти – для дорослого населення 60 грн., для студентів денної форми навчання (до 23 років) – 30 грн., для дітей (до 18 років) – 25 грн. незалежно від кількості дітей за умови членства одного з батьків – ви зможете мати відчутні переваги перед іншими мешканцями області.

ВАШІ ПЕРЕВАГИ:

  • Також ЛК надає більше 600 препаратів, які мають доведену ефективність застосування, для стаціонарного лікування більшості захворювань.
  • Лікарняна каса надає майже 300 лікарських засобів для амбулаторного (за рецептами лікарів) лікування понад 100 захворювань у закладах охорони здоров’я первинного рівня.
  • Крім того – ЛК забезпечує проведення (за направленням лікаря) більше 70 лабораторних обстежень (у т.ч. на гормони щитовидної залози, онкомаркери) у закладах охорони здоров’я всіх рівнів надання медичної допомоги та окремих приватних лабораторіях.
  • При обстеженні членів Лікарняної каси: при проведенні КТ ми оплачуємо 100 гривень за одну обстежувану зону (незалежно від місця обстеження), при проведенні МРТ – 150 гривень за одну обстежувану зону (незалежно від місця обстеження).
  • Діє соціальна програма «Потурбуйся про батьків» – якщо дорослі діти перебувають в ЛК, то їхні батьки мають право вступити до організації на пільгових умовах та користування послугами ЛК вже через місяць від дня вступу.

ТАКОЖ ЗНАЙТЕ, ЩО –

кількість звернень за медичною допомогою необмежена.
Розмір витрат не залежить від часу перебування в ЛК та попередніх витрат – максимальний розмір допомоги становить 21 600 грн. (30 річних внесків) при сплаті 720 грн. за рік.

З КИМ МИ СПІВПРАЦЮЄМО?

Партнерами Лікарняної каси є всі заклади охорони здоров’я області (за винятком деяких напрямків).

Також ми забезпечуємо медикаментами лікування у клініках м. Києва (за направленням лікаря).

ЯК ЛК ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЛІКАМИ?

Коли особа, яка перебуває в Лікарняній касі, звертається до медичного закладу, вона має пред’явити посвідчення члена ЛК та направлення від лікаря.

При амбулаторно-поліклінічному  лікуванні члени ЛК отримують ліки в аптеці, при лікуванні в цілодобовому стаціонарі – безпосередньо у відділенні.

Всі лікарні мають запас необхідних медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення, отриманих від ЛК.

ЯКИЙ ТЕРМІН ЛІКУВАННЯ ЗА РАХУНОК ЛК?

Процес лікування, який забезпечується за рахунок ЛК, включає в себе забезпечення медикаментами для лікування основного захворювання, його ускладнень і супутньої патології, якщо вона впливає на перебіг основного – терміном до 9 днів.

Продовження лікування за рахунок ЛК понад 9 днів (але не більше 18 днів) можливе в умовах цілодобового стаціонару при важкому стані пацієнта за рішенням консиліуму лікарів за участі лікаря-експерта ЛК. 

ДЕ МОЖНА ДЕТАЛЬНО ПРОЧИТАТИ

ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЛК?

Безпосередньо в офісі ЛК (м. Житомир, вул. Пушкінська,1).

Ми працюємо в понеділок-четвер – з 8.45 до 17.30 (без обідньої перерви), в п’ятницю – з 8.45 до 16.15.

Субота-неділя – вихідний.

Тел. (0412) 22-39-65, 22-38-88, 55-49-50 або  067-411-14-51 – з питань вступу та сплати;

Тел. (0412) 22-54-02 – з питань лікування, 067-411-30-93 – «гаряча лінія» з медичних питань  (цілодобово).

e-mail: officelk@ukr.net

Також інформацію можна отримати в філіях ЛК у медичних закладах.

Крім того – задати питання можна на сайті Лікарняної каси в рубриці «Задати питання».

Отже з упровадженням «Програми медичних гарантій» роль Лікарняної каси залишиться незмінною. Ми запрошуємо вас долучитись до неї – потурбуватись про своє здоров’я завчасно!

ЛІКАРНЯНА КАСА – НАДІЙНИЙ ТА ЩЕДРИЙ ПАРТНЕР ЛІКАРЕНЬ ТА ПАЦІЄНТІВ – ЧЛЕНІВ ЛК!

Read More

Лікарняна каса Полтавщини – зустріч із друзями з Маріуполя

 До БО “Лікарняна каса Полтавщини” завітали медичні працівники та керівництво БО «Лікарняна каса «Азовсталь»».

Під час зустрічі давні друзі та хороші партнери обговорили багато важливих питань діяльності та співпраці організацій, зокрема – про трансформацію охорони здоров’я та роль лікарняних кас у цьому процесі, співпрацю ЛК з медичними закладами. Крім того, обговорили розширення можливостей ЛК для збільшення допомоги лікарням та членам ЛК, механізм співоплати до медичної послуги, що не входить до гарантованого пакету, підготовленість лікарень до змін та підготовленість й інформованість пацієнтів до започаткованих трансформацій та багато інших питань.

Плідна робота завжди приносить результат.

Read More

Лікарняна каса Полтавщини – допомога закладам охорони здоров’я продовжується

Понад 16 років співпрацює благодійна організація “Лікарняна каса Полтавщини” з КП “Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни” Полтавської обласної ради. Працівники підприємства є колективним членом ЛК.

В закладі постійно лікується значна кількість учасників АТО, переважна більшість яких є інвалідами, котрим украй потрібна підтримка. Для покращання обстеження та вчасного виявлення хвороб у пільгових категорій – інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників АТО, ліквідації аварії на ЧАЕС, дітей війни, членів сімей загиблих, які лікуються в госпіталі – благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» надала благодійну допомогу у вигляді аналізатора напівавтоматичного BioChem SA зі стартовим та додатковим набором реактивів.

Також понад 16 років партнером БО «Лікарняна каса Полтавщини» є Хорольська ЦРЛ, яку включеною до переліку опорних лікарень Полтавського госпітального округу. Це єдина районна лікарня в області з таким статусом, що є показником спільної, плідної  роботи адміністрації району та медичного закладу.

This image has an empty alt attribute; its file name is _viber_2020-02-12_13-18-02.jpg

Керівництвом лікарні контролюється обґрунтованість лікування, дотримання Державного формуляру лікарських засобів, протоколів та стандартів лікування.

Лікарня плідно готується до трансформації медичної галузі – проводяться ремонти, поновлюється обладнання, укомплектовується кадровий склад у відповідності до вимог НСЗУ.

Підготовлено до відкриття 2 інфекційні блоки. Для їх комплектації БО «Лікарняна каса Полтавщини» надала лікарні благодійну допомогу у вигляді 3 комплектів ліжок, матраців та приліжкових тумбочок.

Допомога лікарням продовжується!

Read More

Відбулось засідання лікарів-експертів філій БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Учасники зібрання розглянули та обговорили низку питань стосовно діяльності організації, першим із яких було – аналіз роботи ЛК впродовж 2020 року. За цим питанням виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук.

Так, станом на початок 2020 року в Лікарняній касі нараховувалось 204 183 мешканці області, що становить 16,7% від загальної кількості населення. Протягом минулого року до ЛК приєднались 5 960 громадян, поновили перебування 1 244 особи.

С.М.Грищук зауважив на тому, що лікарі-експерти ЛК повинні більше уваги приділяти роботі щодо вступу та перебування в ЛК самих медпрацівників лікувальних закладів. Так, наразі з 24 066 штатних працівників у Лікарняній касі перебувають 14 576 осіб (61%). А саме ця категорія населення має першою рекомендувати Лікарняну касу, як помічника пацієнтам при обстеженні та лікуванні.

Характеризуючи проведену протягом минулого року інформаційну роботу, доповідач відзначив, що завдяки здійсненим, зокрема, технічним заходам члени ЛК та працівники філій, реєстратур медичних закладів відтепер можуть перевіряти сплату щомісячних добровільних пожертвувань за допомогою сайту likkasa.com.ua у розділі «Вступ та сплата внесків» – «Перевірка сплати» та за допомогою мобільного додатка для Android. Також оновлено додаток «Лікарняна каса» в PlayMarket – окрім того, що члени ЛК відтепер завдяки йому переглядають переліки ліків та положення Лікарняної каси, він може замінювати посвідчення ЛК.

Традиційно продовжувала Лікарняна каса опікуватись дітьми-сиротами (в 2019 році під патронатом ЛК перебувало 436 дітей-сиріт – 79 із них отримали медичну допомогу за рахунок ЛК), інвалідами війни (проліковано 7 громадян), учасниками АТО (181 з них надано медичну допомогу за рахунок ЛК).

Серед завдань на 2020 рік визначено, зокрема, здійснення моніторингу впровадження «Програми медичних гарантій» та внесення необхідних змін до положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» щодо обсягу допомоги за рахунок ЛК.

Також одним із завдань подальшої роботи є активізація інформаційної підтримки діяльності ЛК в ЗМІ та соціальних мережах щодо ролі та місця організації при реформі стаціонарної допомоги.

С.М.Грищук наголосив, що необхідно пояснювати й пацієнтам, і медпрацівникам, що з упровадженням «Програми медичних гарантій» у лікарнях «все безоплатно», як часто доводиться чути, не буде, адже «державних» грошей на охорону здоров’я у 2020 році виділили майже стільки ж, як у 2019 році. З них на заробітну плату скерується 75-80% коштів. Тож роль Лікарняної каси в наданні якісної медичної допомоги залишиться незмінною – за рахунок ЛК, як і досі, здійснюватиметься амбулаторне лікування понад 100 захворювань у закладах охорони здоров’я первинного рівня та більше 70 лабораторних обстежень у ЗОЗ всіх рівнів надання медичної допомоги.

Крім того, варто враховувати ще й такий нюанс: при стаціонарному лікуванні пацієнти, згідно з «Програмою медичних гарантій», повинні забезпечуватись ліками в межах Національного переліку. В переліку медикаментів, які надає ЛК – 589 найменувань, із них 330 – відсутні у Нацпереліку, але – потрібні для лікарень, оскільки передбачені протоколами лікування.

Також при стаціонарному лікуванні НСЗУ буде оплачувати випадки лікування за направленнями або самозвернення при необхідності ургентної допомоги. В інших випадках – за кошти пацієнта. Лікарняна ж каса розглядатиме можливість забезпечувати в цих – інших – випадках медикаментами, виробами медпризначення.

Тобто, ЛК залишиться надійним та щедрим партнером лікарень і обговорюватиме з керівниками лікарень напрямки можливої допомоги лікарням в частині медикаментозного забезпечення.

Крім того, розширюватиметься перелік послуг, які забезпечуються за рахунок ЛК.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх поінформувала учасників зібрання про надання медичної допомоги за рахунок Лікарняної каси – в 2019 році вона надавалась у 453 704 випадках на суму 61 923 175 грн. Проліковано 149 090членів ЛК (стаціонарно – 50 273, амбулаторно-поліклінічно – 98 817 пацієнтів). Обстежено 288 050 членів ЛК на суму 1 885 622 грн.

В загальній структурі пацієнтів у закладах охорони здоров’я області члени ЛК становлять 30% (в окремих закладах цей показник перевищує середньообласний: в обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського – 35%, обласному онкодиспансері – 40%).  

Проблемними питаннями залишаються: втілення ступеневої терапії (в тому числі – при антибактеріальному лікуванні), правильне застосування нестероїдних протизапальних препаратів та призначення ліків відповідно до інструкцій на лікарський засіб, зменшення частки витрат на придбання другорядних препаратів.

Питання членів ЛК з медичних питань (141 звернення) в основному стосувались оплати щомісячних добровільних пожертвувань, призначення ліків, які не передбачені протоколами лікування, термінів лікування, інфузійної терапії в терапевтичних відділеннях та денних стаціонарах, лікування цукрового діабету.

– Необхідно співпрацювати з лікарями медичних закладів щодо дотримання ними протоколів лікування, – наголосила Р.В.Артюх. – Крім того, потребує активізації робота лікарів-експертів ЛК з працівниками філій щодо переорієнтації членів ЛК на можливість перевіряти сплату щомісячних добровільних пожертвувань за допомогою сайту likkasa.com.ua (розділ «Вступ та сплата внесків» – «Перевірка сплати») та за допомогою мобільного додатка для Android. Також потрібно звернути увагу медпрацівників закладів охорони здоров’я на те, що додаток «Лікарняна каса» в PlayMarket може замінювати посвідчення ЛК.

Експерт відділу аудиту та управління якістю ЛДП БО «Лікарняна каса Житомирської області» Лариса Марцинівна Козік повідомила учасникам зібрання інформацію, яка прозвучала на 2-му Міжнародному конгресі «Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі», участь у якому вона взяла.

Так, за визначенням ВООЗ поширення резистентності до антибактеріальних лікарських засобів стало глобальною загрозою людству, що призводить до зниження ефективності лікування інфекцій, небезпечних для життя, збільшення частоти та тривалості госпіталізацій, витрат на охорону здоров’я, рівня смертності пацієнтів. Причиною зростаючої хвилі антибіотикорезистентності бактерій експерти називають нераціональне застосування антибіотиків – легку доступність їх придбання, високу частоту випадків самолікування. Свій вклад у поглиблення проблеми додають і лікарі – через недостатність знань щодо раціональності антибіотикотерапії, відсутність профілактичної роботи з пацієнтами щодо побічної дії та наслідків надмірного та нераціонального використання антибіотиків. Також негативну роль відіграє недостатній контроль за використанням протимікробних засобів у сільському господарстві та тваринництві, використання бактерицидних речовин у миючих засобах, косметиці, викиди антибіотиків у навколишнє середовище фармацевтичними заводами. Тож наразі зі 115 розроблених основних антибіотиків 68 уже практично не діють. Загалом у світі резистентні штами вірусів, бактерій, грибів і паразитів щороку викликають 700 тисяч смертей у рік. А до 2050 року цей показник сягатиме близько 10 мільйонів смертей та обійдеться глобальній економіці в 100 трильйонів доларів. Для попередження й зниження цих загрозливих показників лікарі повинні призначати антибіотики суворо за показами, здійснювати правильний підбір дозування препаратів та тривалості лікування, враховуючи оцінку ефективності антибактеріальної терапії та специфіку регіональної чутливості до антибактеріальної терапії.

Завідувачка відділом маркетингу та фармацевтичного менеджменту О.А.Ольшанська нагадала учасникам зібрання про дотримання стандартноопераційної процедури для лікаря-експерта при формуванні замовлень на ліки, вироби медичного призначення, реактиви тощо (перевіряти препарати, які замовляються, на наявність у переліку лікарських засобів, які забезпечує Лікарняна каса). Також наголосила на необхідності контролювання залишків ліків у відділеннях та їх переміщення й нагадала про виконання графіків подання замовлень на медикаменти та розвезень їх постачальниками у заклади охорони здоров’я.

Директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський, підсумовуючи зібрання, наголосив, що цього року завдання Лікарняної каси обумовлюватимуться процесами реформування галузі охорони здоров’я.

– Наша позиція така: лікувальні заклади будуть укладати угоди з НСЗУ – ми повинні розуміти, які медичні послуги НСЗУ забезпечуватиме медикаментозно закладам. Якщо окремі медикаменти не будуть передбачені для надання від НСЗУ – їх буде надавати ЛК. Одночасно всі пакети «Програми медичних гарантій» реалізовані не будуть – лише поступово. Тож ми «триматимемо руку на пульсі», аби члени ЛК були в кращому становищі, ніж пацієнти, які розраховують лише на допомогу держави, – сказав Володимир Станіславович. – Досвід свідчить: на державне фінансування сподіватися можна, однак варто подбати й про інші джерела надходження коштів, адже без додаткового фінансування та залучення додаткових позабюджетних коштів підвищити рівень медикаментозного забезпечення пацієнта неможливо. Тож не забуваймо, що головне в нашій роботі – інтереси пацієнтів, членів ЛК. Надання Лікарняною касою мешканцям області додаткових можливостей понад гарантовані державою обсяги медичної допомоги – це запорука отримання членами ЛК якісної медичної допомоги.

Read More

Лікарняна каса готова інвестувати в розвиток та реформування галузі для забезпечення надання населенню якісної медичної допомоги

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Головними питаннями, які розглянули учасники зібрання, були: звіт виконавчої дирекції про діяльність організації в 2019 році та виконання кошторису за друге півріччя 2019 року, за якими виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. 

Так, за його інформацією, станом на початок нинішнього року в Лікарняній касі нараховувались 204 183 мешканці області, що становить 16,7% від загальної кількості населення. Протягом минулого року до ЛК приєднались 5 960 громадян. Поновили своє перебування в Лікарняній касі в 2019 році 1 244 особи.

За показником вступу до ЛК лідирують міста Житомир та Коростень, Новоград-Волинський район. Разом із тим у Народицькому, Ружинському, Брусилівському районах протягом року членами організації стали менше 100 осіб.

Новими колективними членами ЛК протягом минулого року стали 48 організацій, у яких до ЛК долучились 239 осіб, 370 громадян перейшли з індивідуальної форми сплати щомісячних добровільних пожертвувань на колективну. В організаціях, які перебувають в ЛК, додатково вступили 695 осіб. Тож станом на початок року колективними членами ЛК були 1 002 підприємства.

Доповідач проаналізував виконання кошторису за ІІ півріччя 2019 року, зауваживши, що при запланованих 42,2 млн. грн. фактична сума надходжень склала 41,8 млн. грн. – із них 30,6 млн. грн. були спрямовані на забезпечення основної діяльності.

Загалом же протягом 2019 року надійшли 82,5 млн. грн. Витрати склали 76,7 млн. грн. Із них 63,1млн. грн. становили витрати на забезпечення основної діяльності ЛК – надання закладам охорони здоров’я області медикаментів, реактивів та виробів медичного призначення, оплату послуг із обстеження членів ЛК, лікування за межами області, амбулаторне лікування.

В 2019 році за межами області отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління  113 громадян, котрі перебувають у Лікарняній касі.

Станом на 1.01.2020 року в медичних закладах області знаходилось лікарських засобів та виробів медичного призначення на суму 4 млн. грн.

Для обліку ліків у лікарнях (відділеннях) закладів охорони здоров’я області створено 85 автоматизованих робочих місць (всього автоматизованих робочих місць в офісі та філіях ЛК – 136). Це забезпечує можливість моніторингу надання пацієнтам – членам ЛК – необхідних медикаментів, реактивів, виробів медичного призначення. 

В.С.Мишківський проаналізував ефективність впровадження протягом минулого року дистанційного літотриптора, який БО «Лікарняна каса Житомирської області» придбала та надала в 2013 році обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського для забезпечення сучасної високоякісної медичної допомоги хворим на сечокам’яну хворобу. Так, у 2019 році всього було проведено 369 сеансів дистанційної літотрипсії. З них 232 – для членів Лікарняної каси.

Характеризуючи проведену протягом минулого року інформаційну роботу, доповідач відзначив, що завдяки здійсненим, зокрема, технічним заходам члени ЛК та працівники філій, реєстратур медичних закладів відтепер можуть перевіряти сплату щомісячних добровільних пожертвувань за допомогою сайту likkasa.com.ua у розділі «Вступ та сплата внесків» – «Перевірка сплати» та за допомогою мобільного додатка для Android. Також оновлено додаток «Лікарняна каса» в PlayMarket – окрім того, що члени ЛК відтепер завдяки йому переглядають переліки ліків та положення Лікарняної каси, він може замінювати посвідчення ЛК.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК їм відправлено 106 836 СМС-повідомлень про витрати на амбулаторне лікування, запрошення отримати посвідчення, інформацію про лікарів-експертів у районах тощо. Також відправлено 9 588 листів про сплату щомісячних добровільних пожертвувань.

Крім того, впроваджено сучасні підходи до інформаційної роботи, що принесло позитивні результати залучення мешканців області до ЛК.

Підвищення показника вступу мешканців області до ЛК зумовлене також проведенням рекламних кампаній щодо популяризації роботи ЛК, вступу та продовження перебування в організації та сплаті щомісячних добровільних пожертвувань. Так, зокрема, завдяки рекламній кампанії «Новорічна пропозиція», яка тривала з 25 грудня 2019 по 19 січня 2020 року до Лікарняної каси вступили 113 громадян.

Крім того, з цією ж метою створені та демонструвались у Facebook та Youtube рекламні постери, короткі відеосюжети («Як вступити до ЛК», «Як отримати ліки для амбулаторного лікування за рахунок ЛК»). Також були створені та розміщені на сайтах ЛК, у «Фейсбук» (обліковий запис ЛК, сторінка ЛК), «Google» публікації про діяльність ЛК, подяки пацієнтів – членів Лікарняної каси. Щоденно в соціальних мережах здійснюється активне спілкування з їх користувачами шляхом надання відповідей на запитання/коментарі громадян.

Здійснювалась співпраця з друкованими ЗМІ області з метою створення та опублікування статей про роботу Лікарняної каси.

Також представники БО «Лікарняна каса Житомирської області» взяли участь у телепрограмі на каналі «Житомир».

Традиційно продовжувала Лікарняна каса опікуватись дітьми-сиротами (в 2019 році під патронатом ЛК перебувало 436 дітей-сиріт – 79 із них отримали медичну допомогу за рахунок ЛК), інвалідами війни (проліковано 7 громадян), учасниками АТО (181 з них надано медичну допомогу за рахунок ЛК).

Проведені заходи щодо оптимізації діяльності ЛК в 2019 році – зокрема, здійснювалась активна роз’яснювальна робота щодо ролі та місця ЛК при реформуванні первинного рівня медичної допомоги.

Впроваджено «сервісне» інформування – мешканцям області, котрі перебувають у Лікарняній касі, надіслані запрошення отримати посвідчення про членство в ЛК, контакти лікарів-експертів, інформацію про витрати на лікування, про можливість амбулаторного лікування дітей тощо. Задля зменшення витрат на банківську комісію членів ЛК переорієнтовано на електронні платежі (через Приват24, додаток «Лікарняна каса» в Рlaymarket, QR-код, банківські термінали).

Внесено зміни до переліків ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному та стаціонарному лікуванні – пріоритет надано препаратам, які відповідають принципу «ціна-якість».

Представники БО «Лікарняна каса Житомирської області» неодноразово брали участь у проведенні тренінгів щодо вивчення протоколів надання медичної допомоги при ГРВІ з лікарями КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради.

З переліку нозологій, які забезпечуються медикаментами за рахунок ЛК в умовах денного стаціонару, вилучено дорсопатії – натомість Лікарняна каса надає необхідні препарати при амбулаторному та стаціонарному лікуванні.

Серед завдань на 2020 рік визначено, зокрема, здійснення моніторингу впровадження «Програми медичних гарантій» та внесення необхідних змін до положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» щодо обсягу допомоги за рахунок ЛК.

Також одним із завдань подальшої роботи є активізація інформаційної підтримки діяльності ЛК в ЗМІ та соціальних мережах щодо ролі та місця організації при реформі стаціонарної допомоги.

Заслухавши та обговоривши виступ директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківського, учасники зібрання оцінили роботу Лікарняної каси в 2019 році задовільною.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх представила учасникам зібрання 31 заяву членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування за межами області. Після детального розгляду та обговорення за 27 заявами прийнято позитивне рішення.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК та інші, за якими виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального обговорення членами правління прийняті відповідні рішення.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 16-scaled.jpg

Начальник управління охорони здоров’я Житомирської обладержадміністрації Микола Петрович Суслик, котрий брав участь у засіданні правління, наголосив, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» від часу свого заснування й донині завжди була й залишається вірним, надійним і щедрим партнером закладів охорони здоров’я й пацієнтів.

– А з подальшим упровадженням реформування галузі, – сказав він, – це партнерство стане ще міцнішим та вагомішим.

Адже держава поки не має змоги одночасно профінансувати всі пакети «Програми медичних гарантій» – допомога Лікарняної каси в плані забезпечення медичних закладів, пацієнтів ліками, реактивами, виробами медичного призначення дуже суттєва.

Й це відчують і керівники лікарень, і самі пацієнти. Тож із БО «Лікарняна каса Житомирської області» ми повинні й надалі співпрацювати дуже активно.

– Лікарняна каса готова інвестувати в розвиток та реформування галузі, – запевнив, підсумовуючи зібрання, голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Адже у нас спільне завдання – забезпечення надання населенню якісної медичної допомоги. Й лише об’єднавши зусилля, це завдання ми виконаємо.

Read More
Login