Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

July, 2012

Вітаємо колег!

Щиро вітаємо благодійну організацію “Лікарняна каса Житомирської області”

з 12 річчям роботи!

Бажаємо членам організаціії та колективу працівників розвитку та процвітання, витримки та впевненості, досягнень  у роботі та всебічної підтримки на шляху становлення  охорони здоров’я в Україні.

З повагою,

правління та виконавча дирекція

БО “Лікарняна каса Полтавщини”

Read More

Благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» – 12 років

Від імені Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України» прийміть щирі вітання з нагоди дванадцятиріччя вашої діяльності.

Дякуємо за співпрацю у розбудові лікарняних кас у нашій державі, нехай вона і надалі зміцнюватиметься та сприятиме розвитку системи охорони здоров’я,  забезпеченню  якісної та доступної медичної допомоги населенню України.

Всьому колективу благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» зичимо подальших успіхів, процвітання, добробуту, професійного зростання, вагомих здобутків, оптимізму та наснаги.

З повагою, голова ВГО«Асоціація працівників лікарняних кас України»,

д. мед. н., професор, заслужений лікар України  В.  Д. Парій.

Read More

«Лікарняній касі Житомирської області» – 12 років!

27 липня 2012 року благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» (ЛК) виповнюється 12 років. Вона є найпотужнішою з-поміж подібних організацій в Україні за кількістю населення та об’ємами забезпечення медикаментами при лікуванні та обстеженні. Нині в ЛК перебуває майже 200 тисяч осіб, які завчасно подбали про своє здоров’я. Щомісяця до членства в Лікарняній касі приєднується близько 1000 людей. Громадяни, котрі з якихось причин вийшли з ЛК або були виключені за несплату добровільних пожертвувань, наразі можуть відновити своє перебування в організації.

Завдяки солідарної участі члени ЛК можуть пролікуватися і в сільських ФАПах, і в районних, обласних лікувально-діагностичних закладах, і в спеціалізованих центрах м. Києва. У 2011 році в столичних лікувальних закладах за сприяння ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України» отримали медикаментозне забезпечення 25 осіб на суму понад 40 тис. грн.

Лікарняні каси називають прообразом медичного страхування, адже кожен може сплачувати невеликі щомісячні добровільні пожертвування та під час недуги не думати, де взяти гроші на лікування.

Важливо, що розмір витрат на лікування та кількість звернень за медичною допомогою не обмежені та не залежать від суми сплачених коштів до ЛК. Лікування хворих в області проводиться згідно з локальними клінічними протоколами та Лікарським формуляром (за участі ЛК вийшло сьоме видання  Лікарського формуляру, яке містить понад 1000 препаратів, котрі забезпечуються за рахунок ЛК). Це дає можливість пацієнту отримати гарантовану, якісну медичну допомогу на всіх етапах її надання.

Всього з початку діяльності Лікарняної каси закуплено медикаментів на суму більше 142 млн. грн.; що забезпечило лікування у 2,3 млн. випадків.  У цьому році лікувальні заклади Житомирщини отримали ліків і виробів медичного призначення на суму понад 14 млн. грн. За рахунок Лікарняної каси у 2012 році проліковано 150 тисяч осіб.

ЛК продовжує благодійну діяльність. Щорічно забезпечується медичний супровід майже 900 дітей-сиріт (у 2011 році отримали ліків на суму понад 20 тис. грн.); інвалідів та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни (у 2011 році – понад 5 тис. грн.).

За рахунок ЛК закуповується медичний інструментарій, ЕКГ-апарати, інша медична апаратура, на що щорічно витрачається майже 200 тис. грн.

Ці цифри – свідчення того, що в систему охорони здоров’я населення області зроблені значні громадські інвестиції, а перебування в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» – ефективний шлях у підтримці здоров’я людей, особливо соціально малозахищених.

Швидко отримати вичерпні консультації та відповіді на запитання стосовно діяльності ЛК, всі, хто перебуває в організації, можуть із допомогою цілодобової «Гарячої лінії»  – 55 49 50 і на 20 форумах різних обласних сайтів, на сторінках ЛК у соціальних мережах.

Світлана Михалюк

Read More

Лікарняна каса не кидає людей, а пропонує вигідну альтернативу

Минулого тижня багатьох городян схвилювала звістка про ліквідацію лікарняної каси міста Бердичева. Чому виникла така ситуація і що робити членам цієї благодійної організації далі? Адже мова йде про понад 1700 бердичівлян, які роками сплачували внески і справедливо розраховують отримати, у разі потреби, безкоштовне лікування.

У ситуації, що виникла, спробували розібратися наші журналісти. Як з’ясувалося, людей ніхто не кидає напризволяще. Усім членам Лікарняної каси м.Бердичева на пільгових умовах запропоновано перехід до Лікарняної каси Житомирської області. Але чи робити це – кожен вирішує особисто, і свою згоду має підкріпити відповідною заявою.

Наразі, зізнається голова Правління ЛК м.Бердичева Василь Припутницький, кожного дня він отримує дзвінки від бердичівлян, з якими спілкується, роз’яснює ситуацію. Практично кожного цікавить питання: чи не пропав його особистий внесок і як можна ним скористатися (цікаво, що переважно звертаються ті, хто рідко користувався або й взагалі жодного разі не звертався по допомогу ЛК,  ті ж, котрі у рази перебрали свій ліміт коштів – тихо мовчать).  Лікарняна каса, як вже зазначалося, це – благодійна організація, така собі скарбничка взаємодопомоги, діяльність котрої відбувається за принципом: сьогодні платиш ти, а на твої гроші лікуються ті, хто цього потребує, а завтра може бути навпаки. Благодійні внески, які платили люди, не накопичувалися на рахунках, а йшли на лікування тих членів лікарняної каси, які протягом останніх 11 років зверталися за медичною допомогою. Тож кошти, сплачені бердичівлянами  у вигляді внесків, ніде не зникли, їх ніхто не вкрав –  вони робили свою благородну справу. З цієї причини повернути назад людям гроші неможливо, пояснює Василь Припутницький: «Такий принцип основний скрізь, по всій Україні: благодійні внески не повертаються. Але якщо людина, котра протягом певного часу вносила гроші в міську касу, перейде в обласну і, не дай Боже, серйозно захворіє, її там пролікують на 5-6 тисяч, скільки буде потрібно. Про це є відповідна домовленість». За словами Василя Івановича, усі до копійки залишки коштів, котрі закумульовані на рахунках міської ЛК, після проведення необхідних розрахунків (з аптекою, працівниками, сплати оренди та податків), будуть переведені на рахунок обласної ЛК. Сюди ж передадуть і списки хворих, які платили і не лікувалися.

За словами Василя Припутницького, перехід до Лікарняної каси області є безумовно вигідним для бердичівлян. Адже лікарняна каса бердичівська брала на себе витрати з лікування в межах міста, а обласна – не тільки на території Житомирщини, а й у медичних закладах республіканського значення. Тобто, зробити комп’ютерну томографію, необхідні аналізи та обстеження, пролікуватися у Житомирі чи навіть у Києві – все це може без проблем зробити той, хто стане членом обласної ЛК.

Нагадаємо, що членство у лікарняній касі може бути як колективним, так й індивідуальним. Наприклад, працівники швейної фабрики, управління освіти і науки, ЦМЛ, коледжу промисловості, економіки та права здійснюють перехід до обласної ЛК цілими колективами. Вони мають право на лікування за рахунок коштів ЛК Житомирської області з дня подачі заяви.

Дещо складніша процедура для індивідуальних членів, які платять внески окремо, самі за себе. Таким людям необхідно написати заяву про вступ до обласної ЛК, заплатити 3 грн. за квиток, плюс – 25 гривень щомісячний внесок. Якщо людині потрібно буде лікування за терміновими показаннями, у такому разі необхідно проплатити членські внески за три місяці наперед. І надалі продовжувати сплачувати членські внески вже, починаючи із 4-го місяця. Наприклад, якщо заплатити у липні 75 грн. (плюс – 3 грн. за квиток), то наступний платіж потрібно буде здійснювати за жовтень.

Усі бердичівляни, котрі бажають перейти до обласної ЛК, повинні це зробити вже до 1 серпня. У цьому разі вони матимуть основний привілей – можливість лікуватися з першого ж дня членства і на ту суму, на яку буде необхідно. Тобто щомісячний внесок у розмірі 25 гривень дає змогу, за медичними показаннями, пролікуватися на суму у кілька тисяч гривень, переконує Василь Припутницький. Він закликає бердичівлян не зволікати зі вступом до обласної ЛК і не шкодувати за сплаченими благодійними внесками, які пішли на лікування інших. Адже може трапитися так, що завтра допомога знадобиться тим, хто сьогодні хворіти зовсім не планує. «Основний принцип лікарняної каси такий: не важливо, скільки є на обліку грошей, якщо людина захворіла, то вона лікується на потрібну суму за рахунок інших членів. Це вважається благодійною допомогою», – підкреслює Василь Припутницький (до речі, сам голова Правління Лікарняної каси м.Бердичева запевнив, що обов’язково вступить до обласної ЛК).

Звісно, питання вступу до ЛК Житомирської області – особиста справа кожного. Дійсно, краще бути багатим і здоровим, ніж бідним і хворим. Але, як то кажуть, береженого Бог береже. Всі необхідні роз’яснення та відповіді на питання, які цікавлять, члени ЛК м.Бердичева можуть отримати за номером телефону: 2-47-99

Сайт “Бердичівські новини”

http://berdichivnews.com.ua/component/content/article/468-kasa.html

Автор: Аліна ВІЛЬНА
19.07.2012 15:43
Read More

Ліквідують Бердичівську Лікарняну касу

11.07.2012

Враховуючи звернення трудових колективів і окремих членів Лікарняної каси міста Бердичева про покращення обслуговування за межами міста і розширення діагностичного та лікувальних процесів, а також враховуючи той факт, що кількість членів Лікарняної каси м.Бердичева поступово зменшується, загальні збори членів Лікарняної каси м.Бердичева 4 липня 2012 року прийняли рішення про ліквідацію Лікарняної каси м.Бердичева з 1 серпня 2012 року.

Члени Лікарняної каси м.Бердичева, перехід яких в Лікарняну касу Житомирської області є колективним (наприклад, працівники швейної фабрики, центральної міської лікарні, управління освіти та науки, коледжу промисловості, економіки та права та ін.) мають право на лікування за рахунок коштів Лікарняної каси Житомирської області з дня подачі заяви. Всім організаціям, які проплачують членські внески в Лікарняну касу за свої колективи, починаючи з липня, просимо перераховувати членські внески на рахунок Лікарняної каси Житомирської області щомісячно в сумі 25 грн., плюс одноразовий платіж – 3 грн. за квиток.

Члени Лікарняної каси м.Бердичева, перехід яких є індивідуальним, проплачують 3 грн. за квиток і щомісячний членський внесок – 25 грн. Якщо комусь із членів ЛК, хто переходить в Лікарняну касу Житомирської області індивідуально, буде потрібно лікування за терміновими показанням, у такому разі необхідно буде проплатити членські внески за три місяці наперед. І надалі продовжувати сплачувати внески вже, починаючи із 4-го місяця. Наприклад, якщо заплатити у липні 75 грн. (плюс – 3 грн. за квиток), то наступний платіж потрібно буде здійснювати за жовтень.

Роз’яснюємо, що такий перехід членів Лікарняної каси м.Бердичева в Лікарняну касу Житомирської області дуже вигідний. Таке членство надає право на лікування в усіх медичних установах Житомирської області, а також за її межами – у республіканських медичних закладах.

Лікарняна каса м.Бердичева, у зв’язку з невеликою кількістю членів (1720 осіб, порівняно із Житомирською, де 200 тисяч осіб), має щомісячне зменшення коштів від надходжень членських внесків і тому не має можливості проплачувати великі суми на лікування. За останні два місяці в Лікарняну касу м.Бердичева за рахунок членських внесків надійшло 30-35 тисяч грн., а витрати тільки на медикаменти були до 45 тисяч грн.

Всі необхідні роз’яснення члени Лікарняної каси м.Бердичева можуть отримати за номером телефону: 2-47-99.

Read More
Login