Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247
31.12.2010 (м. Полтава)«Лікарняна каса Полтавщини» розширює свої можливості та дбає про своїх членів організації. З 1 січня 2011 року члени «Лікарняної каси Полтавщини» будуть мати можливість отримувати ургентну допомогу не лише в Полтавській та Житомирській області, а також в Рівненській, Херсонській, Львівській областях та в містах Київ, Чернігів, Суми, Маріуполь. Співпраця лікарняних кас з іншими членами ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України» дає можливість починати об’єднання зусиль різних областей та надавити допомогу членам організації в різних регіонах України.
Починається підготовка до 5 видання Фармацевтичного формуляру «Лікарняної каси Полтавщини», де планується розширення переліку життєво необхідних медикаментів при найскладніших діагнозах.
В зв’язку з численними проханнями людей, виключених з членів організації, виконавчою дирекцією було запропоновано на засідання правління положення «Про відновлення громадян в благодійній організації «Лікарняна каса Полтавщини».
29.12.2010. На нараді з головними лікарями медичних закладів Головного управління охорони здоров’я КМДА обговорювалось питання взаємодії благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса» з лікувальними установами Києва.
«Саме від того, як буде налагоджений зв’язок між лікувальними установами та лікарняної касою залежатиме ефективність роботи з пацієнтом та якість надання медичних послуг», – зазначив голова Правління благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса» Валентин Парій.
Одним з основних питань взаємодії між Муніципальною лікарняною касою та медичними закладами міста є порядок і система організації контролю якості надання медичних послуг членам каси. Голова Правління благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса» звернувся до головних лікарів з проханням визначити дві кандидатури, які виконуватимуть функції експертів при наданні медичної допомоги членам лікарняної каси. Таким чином буде визначатися ефективність лікування.
Для забезпечення членів лікарняної каси якісними та доступними медикаментами розробляється лікарський формуляр, до якого будуть внесені ліцензовані перевірені медикаменти.
«Лікарняна каса забезпечує лише внесеними до лікарського формуляру медикаментами. Формуляр, розробку якого ми наразі закінчуємо, буде мати найліпшу доказову базу і відповідати світовим взірця», – зазначив Валентин Парій. Застосування лікарського формуляру та розробка і впровадження стандартів лікування дадуть змогу не лише стандартизувати медичні технології, але й оптимізують якість надання медичної допомоги.
З більш детальною інформацію щодо Муніципальної лікарняної каси можна ознайомитися на сайті цієї організації: http://mlk.org.ua/.
22.12.2010. Проект создания Муниципальной больничной кассы в Киеве позволит обеспечить медикаментами граждан – членов кассы при стационарном лечении.
Начальник управления здравоохранения КГГА Раиса Моисеенко приняла участие в совместном заседании Президиума совета директоров предприятий, учреждений и организаций Киева, которое состоялось на ОАО “Фармак”. Участникам заседания был представлен Проект создания Муниципальной больничной кассы в столице, который поддержал КГГА и городское Главное управление здравоохранения. “Целесообразность использования больничной кассы, как дополнительного источника финансирования при оказании медицинской дороги населению, подтверждает мировой опыт, скажем, Польши и Германии, а также опыт регионов Украины, который мы изучали, – отметила Раиса Моисеенко, обращаясь к участникам заседания. – Основной целевой группой, которая пользуется больничными кассами, является именно работающие люди, которые заняты на производстве. Проект создания Муниципальной больничной кассы в Киеве позволит обеспечить медикаментами граждан – членов кассы при стационарном лечении”. Согласно данным о работе больничных касс в Украине, 63% членов МБК – работающее население, 21% – пенсионеры. 78% средств больничных касс используется на закупку медикаментов. Сегодня продолжается завершающий этап создания и запуска Муниципальной больничной кассы в столице, открываются счета в банковских учреждениях, через которые можно будет делать взносы. Разовый членский взнос составляет 10 грн, ежемесячный – 30 гривен. После уплаты ежемесячного взноса за 3 месяца член больничной кассы сможет пользоваться ее услугами – получать медикаменты при лечении в стационаре. В дальнейшем планируется расширить эту услугу и на амбулаторное лечение. Кроме того, система экспертной оценки позволит определить качество и эффективность оказания медицинской помощи члену МБК. Присутствующие на заседании предприниматели выразили заинтересованность данным проектом и готовность поддержать его.
Украинский бизнес ресурс
http://ubr.ua/leisure/health/biznes-podderjal-sozdanie-bolnichnyh-kass-72307
Лілія Григорович – народний депутат України, секретар комітету ВР України з питань охорони здоров’я: «…Наша медична галузь не просто хвора – вона не відповідає викликам сьогодення, потребам реалій… У нас система охорони здоров’я імені Семашка, яка чудова при плановій соціалістичній економіці… За вікном життя з одними суспільно-економічними відносинами, а система охорони здоров’я залишилася такою, якою була до них… За роки незалежності держави реформи в системі охорони здоров’я не починались… За кількістю лікарів, за кількість лікарень і площ ми – чемпіони в Європі, за рівнем зарплатні медичних працівників – другі знизу після Молдови… У нас величезна, неефективна, нереформована модель, яка ледве-ледве виконує свої обов’язки…»
Микола Поліщук – міністр охорони здоров’я в 2005 році: «…Якщо провести структурну реструктуризацію медичної галузі, буде не менше 40 тисяч лікарів, які будуть шукати роботу… Фінансування галузі охорони здоров’я не мізерне… При сьогоднішній структурній побудові медичної галузі не можна вводити медичне страхування… Галузь охорони здоров’я фінансується не для утримання галузі – вона повинна фінансуватися для забезпечення потреб пацієнта… Лікар повинен сам підняти свій престиж. Для лікаря потрібно створити умови і мотивацію ефективно працювати… 70 відсотків дороговартісного обладнання, яке було закуплено, не працювало зовсім. Решта працювала на 10-15 відсотків… Чим більше заклади охорони здоров’я, чим більше дороговартісного обладнання, чим більше лікарів, тим дорожче для пацієнта…»
Віталій Мохорєв – перший заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…Наше населення жахається будь-яких реформ… Найперше завдання медичної громадськості – довести мету і зміст реформ… Ця реформа робиться не для системи охорони здоров’я, не для медичних працівників, а в першу чергу для самого населення…»
Костянтин Надутий – заступник начальника відділу департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України: «…Ми приймаємо дуже багато цікавих, правильних рішень на державному рівні… На сьогодні ми маємо приклад ідеологічної спадкоємності з тими напрацюваннями, які були зроблені за останні 10 років науковцями, практиками, пілотами, громадами України щодо ідеології реформ… Запровадження будь-якої реформи – певний період неприємностей, чим лякають і користуються популісти…»
Валентин Парій – голова Асоціації працівників лікарняних кас України: «…Лікарняні каси в багатьох регіонах України функціонують досить успішно… Лікарняні каси – це не панацея, це не є реформа, але це – сегмент до фінансування… Наша стратегія побудована на тому, щоб пацієнт через лікарняну касу міг отримати якісні нефальсифіковані ліки… В кожному лікувальному закладі буде лікар-експерт для забезпечення моніторингу ефективності і своєчасності надання медичної допомоги…»
Віктор Сердюк – президент Всеукраїнської Ради захисту прав і безпеки пацієнтів: «…Якщо не вистачає грошей на медикаменти, візьміть кредит!.. Немає незалежної системи відповідальності… Система Семашка без системи Дзержинського не працює…»
Олександр Могила – лікар-терапевт вищої категорії, завідуючий поліклінікою для дорослих: «…Коли буде працювати лікарняна каса, тоді обов’язково повинні працювати і контролюючі органи… Якщо є позитивний досвід, потрібно його впроваджувати і в Києві…»
Максим Маньківський – перший заступник голови правління ГО «Кияни об’єднуємось»: «…Нет ни стратегии, ни команды для воплощения в жизнь реформы… Люди научены горьким опытом… Должна быть элементарная социальная рекламная кампания по больничным кассам…»
Віталій Мохорєв – перший заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…Ми готові розпочинати реформи. Чекаємо нормативні документи, які б нам розв’язали руки… Ми активно підтримуємо ідею запровадження лікарняних кас, тому що це додаткове джерело фінансування…»
Микола Поліщук – міністр охорони здоров’я в 2005 році: «…Реформи в галузі охорони здоров’я можуть зробити економісти… Ніхто не говорить про те, як ефективно використати гроші, які є… Нормально, коли люди доплачують за своє лікування при нестатку…»
Віталій Мохорєв – перший заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…Не цифри і не гроші вирішальний чинник в проведенні наших реформ. Головне – структурна перебудова, стратегія якої на сьогоднішній день в місті Києві відпрацьована…»
Лілія Григорович – народний депутат України, секретар Комітету ВР України з питань охорони здоров’я: «…Зараз треба зробити першу, підготовчу частину реформи, а згодом запроваджувати загальнообов’язкове державне медичне страхування…»
Олександр Зальотов – заступник голови ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ): «…Сьогодні добровільне медичне страхування, яке здійснює понад 120 страхових компаній, має дуже позитивні результати діяльності… Люди розуміють, що працює тільки ринковий механізм… Поки не буде прийнято законодавство, яке врегулює діяльність лікарняних кас, їх діяльність є дуже небезпечною…»
Олександр Капшук – голова правління Всеукраїнського конгресу з питань безпеки медицини: «…Говорячи про обов’язкове медичне страхування, ми маємо на увазі, що все буде добре за рахунок держави. Це не так… Сьогодні в Києві ми робимо медиків заручниками, як в свій час це було на Житомирщині…»
Костянтин Надутий – заступник начальника відділу департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України: «…Якщо майже немає інших прикладів, як вирішити проблему, то обов’язкове медичне страхування приживеться. Інше питання, в якій формі…»
Микола Поліщук – міністр охорони здоров’я в 2005 році: «…Сьогодні, по суті, соціальне страхування у нас є – кожен платить податок… Треба розвивати добровільне страхування… Страхова медицина у нас не піде…»
Ольга Авраменко – депутат Київради, фракція «Народна партія», член тимчасової контрольної комісії з виявлення підробних ліків у Києві: «…Идею больничных касс в плане обеспечения населения качественными лекарствами я поддерживаю…»
Віталій Коваль – завідуючий відділом соціально-економічних питань Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я: «…Жодна реформа в галузі охорони здоров’я не може бути зроблена без медпрацівника…»
21.12.2010. Від сьогодні запрацював новий сайт Благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» (МЛК). На сайті http://mlk.org.ua Ви зможете знайти необхідну та цікаву інформацію стосовно лікарняної каси. МЛК розпочне свою роботу у місті Києві з 1 січня 2011.
16.12.2010 UkrinformTV | Київ | Круглий стіл «Модернізація охорони здоров’я м.Києва – ключовий чинник збереження і розвитку трудового потенціалу столиці»
Запрошені: кандидат медичних наук, начальник головного управління охорони здоров’я КМДА Раїса Моісеєнко; міжнародний експерт у рамках технічної співпраці між Німеччиною та Україною GTZ/CIM Бела Ханс Каунцінгер; головний лікар міської клінічної лікарні №9 м.Києва Милайло Валюк; голова Київської міської організації роботодавців галузі охорони здоров’я, головний лікар шкірно-венерологічного диспансера №1 Дніпровського району м.Києва Володимир Симоненко; кандидат медичних наук, виконавчий директор муніципальної лікарняної каси м.Києва Володимир Долот; заступник голови Київської міської організації роботодавців галузі охорони здоров’я, головний лікар дитячої клінічної лікарні №9 Подільського району м.Києва Олександра П’янкова; головний лікар дитячої клінічної лікарні №1 Солом’янського району м.Києва Раїса Сміхульська; головний лікар поліклініки №4 Подільського району м.Києва Руслан Стасула; головний лікар дитячої поліклініки №1 Дніпровського району м.Києва Сергій Скрипка.
p>11.12.2010 (КП). Начальник главного управления здравоохранения Киева ответила на вопросы читателей «КП». Валерий ЖЕВАЧЕВСКИЙ , Николай ЛЕЩУК , Марина РЫБИНА , Татьяна ДАНИЛОВА
ОТ РАКА НЕ ВЫЛЕЧАТ, НО РЕНТГЕН СДЕЛАЮТ
– Добрый день, Ирина беспокоит. Каковы основные принципы работы больничных касс? Не значит ли их введение, что с пациентов поликлиниках будут легально брать огромные деньги за «бесплатную» медицину?
– Больничная касса – это не государственный проект, это добровольный некоммерческий благотворительный проект, который организовали общественные организации, такие как «Красный крест», медицинские профсоюзы Киева, Общеукраинская больничная касса, Ассоциация работодателей в сфере здравоохранения и др. Эти организации заключили между собой договор и приняли решение о создании общей муниципальной кассы Киева. Деятельность касс будет построена исключительно на добровольном участии горожан и коллективов предприятий. То есть, если у конкретного киевлянина или предприятия есть желание стать членом больничной кассы и иметь возможность при стационарном лечении и при определенных видах амбулаторного лечения получить практически в полном объеме бесплатно медикаменты, он может воспользоваться этой услугой. Кроме этого, в каждой больнице, где будут обслуживаться члены больничной кассы, будет находится врач-эксперт, который будет осуществлять контроль за качеством предоставления медпомощи. На сегодня нет никакого смысла переживать по поводу того, что это определенным образом ухудшит обстановку в сфере здравоохранения. Все граждане Киева в равной мере будут иметь доступ к медицинскому обеспечению в рамках бюджетного финансирования.
– Виталий. Какие гарантии, что людям хватит денег, которые будут в больничной кассе? У нас в любой момент могут придумать причину, чтобы не оплатить лекарства…
– В больничных кассах вступает в силу солидарная система финансирования. Если человек пришел в больничную кассу, написал заявление, предоставил свой первый вступительный взнос 10 грн. и три месяца платил по 30 грн. ежемесячного взноса, то после этого он имеет возможность на солидарной основе получить необходимое количество медикаментов для лечения. К сожалению, за счет больничной кассы невозможно будет оплатить абсолютно все, ведь есть болезни, которые требуют огромного объема дорогостоящих медикаментов. Но лекарства, необходимые для лечения хронических заболеваний, членам больничной кассы будут предоставляться, также будет определенная компенсация затрат и при дорогостоящем лечении. Все условия предоставления медикаментов будут прописаны в договоре, который каждый участник заключает с больничной кассой.
– Здравствуйте, меня зовут Алексей. За 30 грн. в месяц на что может реально рассчитывать больной?
– По сути, это оплата медикаментозного лечения при хронических заболеваниях. К примеру, заболевания почек, желудочно-кишечного тракта. Больничная касса работает на принципе закупки медикаментов напрямую от фармпроизводителей, а не через посредников. Это значительно удешевит стоимость лекарственных средств. Кроме того, эксперт будет следить за эффективностью и целесообразностью назначенного врачом лечения. Когда пациент поступает в больницу, он не знает хлопот по поводу того медикамента, который ему назначили, он просто его получает. Кроме того, будут оплачиваться и необходимые анализы, за которые сегодня пациент вынужден платить. Но, например, лечение онкологического заболевания полностью, за 3 месяца взносов мы оплатить не сможем.
НА ИНСУЛИН ВЫДЕЛИЛИ 7 МИЛЛИОНОВ
– Приветствую. Александр. Моя бабушка болеет диабетом. Обычно ей выдают «Фармасулин», но в последнее время с ним есть перебои, до аптек почему-то препарат не доходит, и нам нужно покупать его самостоятельно. Думаю, вы знаете, сколько это стоит. Когда все-таки наладят поставку инсулина в аптеки?
– Сегодня мы практически полностью закупили инсулин необходимый для того, чтобы обеспечить киевлян. На прошлой неделе получили 95% диабетом. Для ускорения выдачи инсулинов, препараты выдаются не в аптеках, а непосредственно в лечебных учреждениях у лечащих врачей. Перебои были из-за того, что суммы, которая была выделена из бюджета на закупку инсулина, катастрофически не хватает. Поэтому в оперативном режиме сессией городского совета было принято решение о выделении дополнительных средств. В общей сумме выделяется дополнительных 7 миллионов гривен на закупку этих лекарств. Сегодня мы закупили и передали сейчас в лечебные учреждения достаточное количества препаратов. Еще одна причина, из-за которой случались перебои – это задержка поставок из-за рубежа. Но сейчас все уже улажено. Хочу успокоить пациентов и их родственников, сегодня закуплен практически полный объем необходимого инсулина для киевских больных. Мы начали тендерные процедуры закупок инсулинов на выделенные суммы. Со следующего года мы планируем ввести рецептурный отпуск инсулинов для предотвращения перебоев в поставках.
– Елена. У меня диабет второго типа лекарства дорогие. Будут ли предусмотрены какие-то льготы?
– Действительно вопрос затрат на медикаменты диабетиков второго типа, к сожалению, на сегодняшний день не предусмотрен. Ни в государственной программе сахарного диабета, ни в нашей программе здоровья киевлян. Сегодня специалисты ставят перед нашими финансовыми органами вопрос о необходимости какой-то, хотя бы небольшой компенсации на приобретение медикаментов.
ПРИВИВКА ОТ ГРИППА – ЭТО НЕОБХОДИМОСТЬ
– Добрый день, Мария мое имя. Многие киевляне сейчас пользуются услугами частных клиник. Но врачи-частники не имеют права давать больничные. Как быть, если лечишься у частника, а без больничного не обойтись?
– Минздрав Украины уже на протяжении 5 лет работает над новым положением по выдаче больничных листов. Но, к сожалению, на сегодняшний день все эти документы проходят согласование и с Минфином, и с другими ведомствами. И, увы, это положение пока не поддержали финансовые органы. Я очень надеюсь на то, что с учетом равности отношения как государства в целом, так и Минздрава как представителя центрального органа власти в области здравоохранения, к разным формам собственности учреждений, и больничные листы все таки смогут выдавать и частные клиники. Но на сегодня в индивидуальном порядке министерство дает такие разрешения отдельным крупным частным больницам, где может быть обеспечен полноценный контроль за этим процессом.
– Дмитрий беспокоит. Есть ли у Горздрава какая-то официальная позиция на счет вакцинации от гриппа? Стоит ли прививаться, ведь есть мнение, что это пользы не принесет – наоборот, только ударит по иммунитету?
– Наше управление здравоохранения за то, чтобы максимально расширить доступ к иммунизации населения Киева. Мы приняли решение и отработали схему, по которой люди, купив вакцину, смогут получить возможность иммунизироваться в районных поликлиниках, причем за эту саму процедуру платить не придется. Мое мнение о необходимости иммунизации однозначно – нужно прививаться. Я иммунизировалась сама, иммунизировала своего супруга и родителей. В цивилизованных странах иммунизацию проводят очень широко. Люди не обсуждают необходимость этой процедуры, они знают, что это возможность защититься от тяжелой формы инфекции. И даже если человек заболел, есть гарантия, что он не умрет, и не будет иметь осложнений, это очень важно. Он легко перенесет это заболевание. В первую очередь вакцинируются люди пожилого возраста, медработники, беременные, дети, пациенты с хроническими заболеваниями, люди, которые работают в закрытых организованных коллективах, все они являются группой риска. Для детей-сирот и людей проживающих в интернатах вакцинация сейчас проводиться за средства городского бюджета.
6.12.2010. Закон о страховой медицине может быть принят в 2011 году. Такое мнение выразил в интервью газете “Ваше здоровье” министр здравоохранения Зиновий Мытник.
По его словам, тот факт, что реформу в отрасли медицины курирует Президент Украины Виктор Янукович, будет способствовать более активному ходу реформ.
“Все это, безусловно, будет способствовать тому, что реформы в здравоохранении пойдут активнее и в конечном итоге, возможно, уже в следующем году закон о страховой медицине будет вынесен на обсуждение и принят”, – сказал З.Мытник.
Он сообщил, что законопроект, внесенный на рассмотрение Верховной Рады Украины парламентским комитетом по вопросам здравоохранения практически согласован с Минздравом. “И мы его поддерживаем … Он, по сути, идентичен разработанному министерством … Проект можно выносить на обсуждение в Верховной Раде и принимать в первом чтении. А тогда уже начинать дискуссию”, – сказал министр.
Он отметил, что модель страховой медицины должна быть бюджетно-страховой. “С отдельным фондом, который будет функционировать при Кабинете министров. У него будут соответствующие поручения и полномочия”, – сказал З.Мытник.
Он отметил, что для внедрения страховой медицины нужна соответствующая подготовка кадров. “Даже после принятия закона необходимо будет еще как минимум два года, чтобы ввести подзаконные акты, научить людей, разработать механизмы финансирования”, – сказал министр.
З.Мытник положительно оценил деятельность больничных касс. “Больничные кассы – это в известной мере прообраз страховой медицины. Такие кассы хорошо работают в Житомире, Первомайске Николаевской области, в Полтаве, других регионах”, – сказал министр.