Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

July, 2019

Добрий день усім, хто читає зараз мій лист! Пишу, щоб подякувати благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області»

– бо ж і є за що! Адже знаю, що, хоч і перебуваю в Лікарняній касі вже давно, проте використала коштів набагато більше, ніж сплатила загальну суму щомісячних добровільних пожертвувань.

Долучилась я до ЛК в 2005 році – коли переїхала з сім’єю до Житомира з Рівного й … відразу потрапила з дітьми до лікарні. Донька, пам’ятаю, була у важкому стані – без свідомості, син також. Важкий грип «ходив». І от я тоді в лікарні побачила, що дехто отримує лікування відразу – цим пацієнтам медсестра приносила необхідні медикаменти в палату. Мені ж необхідно було, щоб по кілька разів на день приходили батьки – весь час вони то в одну якусь аптеку їхали, то в іншу – шукали й купували ліки. Поцікавилась я, чому ж так: комусь ліки надають, а мені доводиться купувати. От тоді я дізналась про Лікарняну касу! Тож вступила до ЛК і я сама, й дітей до організації записала – щоб на випадок захворювання відразу в лікарні отримувати медикаменти. Й от із тих пір я – в Лікарняній касі. Звісно, на той час сума щомісячних добровільних пожертвувань була меншою. Але, коли з часом вона підвищувалась, я продовжувала їх сплачувати – аби убезпечити й своїх дітей, і себе.

Користувались допомогою ЛК не один раз. Діти певний період спостерігались у гастроентеролога, тож часто з ними бувала по лікарнях. Ось зараз у неврологічному відділенні КП «Лікарня №2» Житомирської міської ради лікуюсь – дякую лікарю-експерту ЛК Світлані Степанівні Єрмаченковій за увагу, індивідуальний підхід до пацієнтів – членів Лікарняної каси.

А то був зі мною випадок, що зненацька «схопили» нирки й мене «по швидкій» привезли в лікарню й – відразу почали лікувати. Не треба було думати, хто піде в аптеку, де взяти гроші на медикаменти – ліки мені принесли в палату. До того ж – то були сильні антибіотики, вартість яких я на той моменти навіть не знала. Коли ж пізніше побачила їхню ціну – зрозуміла, що самій, без допомоги Лікарняної каси, таке лікування було б для мене «не по кишені».

Й скажу вам, що багато разів чула від тих, із ким спілкувалась, мовляв, навіщо та Лікарняна каса – найдешевші нібито ліки надає, а коли щось трапиться, то й так собі їх куплю, нащо буду витрачати гроші. Я просто не розумію цього! Та ж витратиш ти набагато більше, навіть якщо будеш купувати не закордонні, а вітчизняні препарати. Я це побачила після того випадку з нирками й – стала великою прихильницею Лікарняної каси.

Тому ще раз повторюю, що бути в БО «Лікарняна каса Житомирської області» варто. Хай собі хто як думає й вважає, а я знаю: раптом, не дай, Боже, щось трапиться, яка хвороба – медикаментами і я, й мої діти будемо забезпечені.

Неллі Петрівна Кам’янська, м. Житомир.

Read More

Представники БО «Лікарняна каса Житомирської області» проводять зустрічі з колективами організацій та підприємств Житомирщини

Метою цих зібрань є широке інформування населення про переваги перебування в Лікарняній касі при отриманні медичної допомоги в разі захворювання.

http://likkasa.com.ua/?p=14915

Нещодавно лікарі-експерти районних філій ЛК зустрілись із колективами РЕМ акціонерного товариства «Житомиробленерго». Значна частина працівників РЕМ перебувають у Лікарняній касі й активно користуються її домогою. Тож учасники зустрічей отримали інформацію про роботу благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» – зокрема, про те, що станом на 1 липня 2019 року в Лікарняній касі нараховувались 207 642 особи (17% від загальної кількості населення Житомирщини). Медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення лікувальні установи області протягом цього року отримали на суму 21,6 мільйон гривень. Медична допомога за цей період за рахунок ЛК надана в 239 184 випадках. За цими цифрами – врятоване не тільки здоров’я, а й – саме життя багатьох мешканців нашої області.

Працівники РЕМ почули багато інформації, яка їх надзвичайно зацікавила. Так, на запитання учасників зустрічі в Баранівських РЕМ про те, які препарати надає ЛК, лікар-експерт Лікарняної каси в Баранівському районі Віра Богданівна Козир відповіла, що ліками та виробами медичного призначення ЛК забезпечує своїх пацієнтів виключно згідно з затвердженими Міністерством охорони здоров’я України уніфікованими протоколами надання медичної допомоги. Лікарняна каса надає все необхідне для того, щоб швидше вилікуватись і повернутись додому здоровими – перелік медикаментів розміщений на сайті Лікарняної каси в розділі «Документи».

Також у процесі дискусій учасники зустрічей обговорювали, чи ж багато ліків можна купити на суму щомісячного добровільного пожертвування в 60 гривень? Працівники Чуднівських РЕМ – а їх у зустрічі взяли участь 64 особи – в розмові з лікарем-експертом Чуднівської філії ЛК Анатолієм Ростиславовичем Скриваником зробили висновок, що, відкладаючи цю суму кожного місяця, багато грошей не назбираєш – не варто тішити себе ілюзіями. А за рахунок ЛК пролікуватись протягом року можна на суму до 21 600 грн. (сума 30 річних добровільних пожертвувань до Лікарняної каси). Діє Лікарняна каса й за межами Житомирської області – кошти, витрачені на лікування, відшкодовуються в сумі до 3 500 грн.

А.Р.Скриваник повідомив, що загалом у закладах охорони здоров’я району медична допомога за рахунок ЛК надана в 2 957 випадках. Крім того, в медичних закладах третинного рівня та закладах надання високоспеціалізованої медичної допомоги пролікувались 1 619 членів ЛК – мешканців Чуднівського району. Витрати на їх лікування становили 285 352 гривні. А з 67 працівників колективу РЕМ, котрі перебувають в ЛК, з початку нинішнього року 26 отримали медичну допомогу за рахунок Лікарняної каси (забезпечення обстежень, лікування) на суму 5 589 гривень.

Загалом же з 3 591 працівників енергокомпанії в ЛК перебувають 1 922 осіб. За п’ять місяців цього року 707 із них пролікувались на суму 273 067 гривень.

Лікар-експерт ЛК в Черняхівському районі Ірина Олексіївна Ніколайчук під час зустрічі з колективом місцевих РЕМ нагадала, що, крім стаціонарного, ЛК надає медикаменти для амбулаторного лікування 103 захворювань. Також за рахунок Лікарняної каси можна зробити необхідні обстеження в державних та деяких приватних закладах (наприклад, у лабораторії «Малікс-Мєд» («INVIVO»), яка має пункти забору крові в більшості районів – у тому числі й у Черняхові за адресою вулиця І.Франка, 42). Крім того – за рахунок Лікарняної каси здійснюється лікування хворих із сечокам’яною хворобою за допомогою апарата для проведення безконтактної літотрипсії. Літотрипсія здійснюється в поліклініці КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» за направленням лікаря-уролога.

Учасники зустрічі цікавились, зокрема, діяльністю ЛК в умовах реформування медичної галузі. На що отримали вичерпну відповідь: сьогодні очевидно, що держава ще тривалий час не зможе повністю забезпечити безоплатне надання всіх послуг та лікарських засобів для хворих громадян. Тобто без додаткового фінансування та залучення позабюджетних коштів (а ми говоримо саме про діяльність у цьому плані БО «Лікарняна каса Житомирської області») підвищити рівень медикаментозного забезпечення пацієнта неможливо. На випадок неочікуваного захворювання – а на хворобу ніколи не чекаєш – на допомогу прийде БО «Лікарняна каса Житомирської області».

Read More

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

ЯКЕ ПРОВІВ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ – Д.МЕД.Н., ПРОФЕСОР ВАЛЕНТИН ДМИТРОВИЧ ПАРІЙ.

Зібрання відбулось на базі КУ «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, головний лікар якої Богдан Богданович Леськів перебуває в складі правління Лікарняної каси. Він повідомив гостей, що установа є центром надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги населенню Житомирщини й забезпечує практично всі види високоспеціалізованої сучасної медичної допомоги. Консультативно-діагностична поліклініка потужністю 1000 відвідувань на день здійснює прийом пацієнтів за 42 лікарськими спеціальностями. Стаціонар представлений 14 хірургічними та 9 терапевтичним відділеннями. Щороку тут проводиться до 16 000 операцій за всіма хірургічними профілями та близько 2 500 амбулаторних хірургічних втручань.

Понад третина від загальної кількості пацієнтів установи – члени БО «Лікарняна каса Житомирської області». Загалом упродовж цього року медична допомога мешканцям області, котрі перебувають у ЛК, надана в 32 598 випадках. Для надання їм якісної медичної допомоги Лікарняна каса лише, зокрема, цьогоріч надала обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 4 152 724 гривні.

– В неврологічному відділенні з блоком інтенсивної терапії для надання допомоги пацієнтам із гострим порушенням мозкового кровообігу, в якому за медичними показаннями проводиться лікування методом системного тромболізису, Лікарняна каса забезпечує проведення тромболітичної терапії пацієнтам – членам ЛК – з гострим порушенням мозкового кровообігу по ішемічному типу, – зауважив Б.Б.Леськів. – Вчасно проведена тромболітична терапія дозволяє врятувати життя, попередити розвиток ускладнень та інвалідизації пацієнтів з ішемічним інсультом.

– Така співпраця – лікувального закладу та БО «Лікарняна каса Житомирської області» – це, перш за все, велика користь для пацієнтів, – наголосив голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Ми й надалі будемо забезпечувати пацієнтів відділення, котрі перебувають у Лікарняній касі, дороговартісним лікарським засобом «Актилізе», адже його застосування відповідає світовим стандартам лікування та надає пацієнтам можливість повернутись до повноцінного життя.

На запрошення керівника установи члени правління ознайомились із роботою неврологічного відділення для лікування пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу з блоком інтенсивної терапії, кардіологічного та фізіотерапевтичного відділень.

Затим головний бухгалтер БО «Лікарняна каса Житомирської області» Людмила Миколаївна Пастушенко виступила зі звітом про виконання кошторису в І півріччі 2019 року. Так, згідно з затвердженим фінансовим планом на І півріччя 2019 року планували надходжень у сумі 42 310 454 гривні, фактично надійшло коштів у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів 40 695 787 гривень (виконання 96,18%).

Видатки за цей період склали 39 149 357 гривень (при запланованих 41 982 936 гривень). Причому видатки на основну діяльність склали 32 471 243 гривні (при запланованих 34 601 641 гривня), що становить 79,8%.

Для забезпечення адміністративно-господарської діяльності Лікарняної каси при запланованій сумі 7 381 295 гривень витрачено коштів на суму 6 678 114 гривень.

Сума коштів для адміністративно-господарської діяльності відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» й складає 16,4%.

Учасники зібрання детально проаналізували проект фінансового плану роботи ЛК на друге півріччя 2019 року, з якими виступила Л.М.Пастушенко. Так, дохідна частина планується в розмірі 42 237 868 гривень. Видаткова частина – в розмірі 41 722 156 гривень, із них видатки на основну діяльність становитимуть 34 601 641 гривня, що складає 81,9% від запланованих надходжень.

– Видатки на адміністративно-господарську діяльність заплановані в розмірі 7 120 515 гривень. Всі статті витрат були проаналізовані та мінімізовані й у порівняння з І півріччям 2019 року зменшені на 260 780 гривень, – зауважила головний бухгалтер. – Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 16,9% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Згідно з поданим проектом фінансового плану на друге півріччя 2019 року сума щомісячного добровільного пожертвування підвищуватись не буде.

Детально обговоривши запропонований проект фінансового плану роботи Лікарняної каси на друге півріччя 2019 року, члени правління затвердили його.

Про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області» поінформував присутніх заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Так, станом на 1 липня 2019 року в ЛК перебували 207 642 особи (17% від загальної кількості населення). За травень-червень 2019 року заяви на вступ до Лікарняної каси подали 933 особи. Також надійшли 169 індивідуальних заяв про поновлення від членів ЛК та звернення від 3 організацій щодо поновлення 20 співробітників. Членам правління було запропоновано прийняти та поновити заявників згідно з відповідними положеннями БО «Лікарняна каса Житомирської області». Розглянувши пропозицію, члени правління ухвалили прийняти та поновити заявників до ЛК.

Заступник директора виконавчого С.М.Грищук також виступив із пропозицією про виключення 2 010 громадян із Лікарняної каси за несплату ними щомісячних добровільних пожертвувань та згідно з поданими заявами. Після розгляду та обговорення пропозиції ухвалено виключити їх згідно з поданим списком.

Завідувач відділу аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх ознайомила учасників зібрання з заявами 30 членів Лікарняної каси про повернення їм коштів, витрачених при обстеженні та лікуванні за межами області. Після детального обговорення їх членами правління позитивні рішення були прийняті за 22 заявами.

– Надання Лікарняною касою мешканцям області додаткових можливостей понад гарантовані державою обсяги медичної допомоги – важливий напрямок діяльності організації, – підсумував директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. – І надалі ми продовжуватимемо таку роботу, адже це запорука отримання медичної допомоги такого рівня, який відповідатиме доказовій медицині та європейським стандартам.

Учасниками зібрання були розглянуті також інші питання діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за якими прийняті відповідні рішення.

Детальніше

Read More

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб

Міністерство охорони здоров’я України

Обережно, шахраї! Зловмисники пропонують нібито препарат, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб.

Насправді:

🔹

 цей препарат не має державної реєстрації і продається незаконно

🔹

 МОЗ України не рекомендує і не продає його через мережу “своїх” аптек. Адже не існує аптек МОЗ України.

Закликаємо бути обачними!

Докладніше: https://bit.ly/2LGIX5t

А отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть за програмою “Доступні ліки” (http://moz.gov.ua/dostupni-liki). Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт.

Нет описания фото.
Read More

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні

Уляна Супрун

Хронічні неінфекційні захворювання спричиняють близько 90% всіх смертей в Україні. Одне з найбільш поширених хронічних неінфекційних захворювань — інсульт. Він загрожує кожному п’ятому українцю. І вже багато років він на другому місці серед причин інвалідності та смертності як у світі, так і в Україні. https://bit.ly/2VtaP3ehttp://bit.ly/2KR8UzT

Критично також те, що збільшується кількість випадків інсульту у людей працездатного віку: понад 50% з тих, хто пережив інсульт, не повертаються до роботи. http://bit.ly/2KR8UzT

Насправді інсульт є однією з найбільш поширених причин інвалідизації та функціональної неспроможності в Європі. Саме тому був затверджений план дій для боротьби з інсультом протягом 2018-2030 років. Ознайомитися з ним українською можна тут: https://bit.ly/2WFbQ4Y

Ця дорожня карта передбачає зменшення кількість інсультів у Європі, лікування більше 90% пацієнтів з інсультами у спеціалізованих інсультних блоках, а також створення національних планів боротьби з інсультом.

Тож одним із пріоритетів програми медичних гарантій на 2020 рік в Україні буде створення сучасних інсультивних центрів для лікування інсультів за європейським стандартами.

❗️

З наступного року вимоги до лікарень щодо лікування інсультів будуть підвищуватися. І якщо медичні заклади відповідатимуть підвищеному стандарту лікування інсультів, будуть отримувати за ці послуги фінансування за підвищеним тарифом. Для пацієнтів такі вимоги означатимуть якісніші медичні послуги, що особливо важливо в критичному стані. http://bit.ly/2YlYSK2

Програма медичних гарантій — це пакет гарантованих медичних послуг. У 2019 році ми вперше в історії України презентуватимемо такий перелік. Він має замінити псевдо-безкоштовну медицину. Перелік є базовим набором життєво необхідних медичних послуг.
Для того, щоб у 2020 році в Україні запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з @Національна служба здоров’я. Їм потрібно автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Із цими завданнями вже успішно впоралися заклади сімейної медицини.

У 2020 році всі медичні заклади будуть отримувати оплати за медичні послуги згідно з програмою медичних гарантій за договорами з Національною службою здоров’я України. До гарантованого пакету увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога

❗️

Але крім змін на загальнонаціональному рівні, важливо, аби самі українці дбали про своє здоров’я. Адже інсультам можна запобігати — близько 90% всіх інсультів обумовлені 10 факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати.

Ризик інсульту підвищують куріння, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність (менше 150 хв на тиждень) та ожиріння. Медичні проблеми, які становлять загрозу — підвищений кров’яний тиск (більше ніж 140/90 мм рт.ст. — головна загроза), цукровий діабет, миготлива аритмія (підвищує ризик інсульту у 5 разів!) і високий рівень холестерину. Зважаючи на ці фактори, а також на вік, можна визначити ймовірність інсульту протягом найближчих 5 чи навіть 10 років. Тож лікар може порадити пацієнту, як зменшити цей ризик на 50-80%.

Детальніше про те, як запобігти інсульту: http://bit.ly/2RIV5nu

Якщо ж у людини є підозра на інсульт — треба негайно звернутися по медичну допомогу. Адже це — невідкладний стан. Від того, наскільки швидко та якісно у перші години інсульту пацієнт отримає медичну допомогу, залежить його одужання та якість подальшого життя.

Більше корисної інформації про інсульт: http://bit.ly/327cyer

На данном изображении может находиться: текст
Read More
Login