Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

May, 2021

Лікарняна каса – на ХІІ Міжнародному медичному форумі

Виконавчий директор ВГО “Асоціація працівників лікарнянмз кас України” Сергій Грищук та директор виконавчий благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Мишківський взяли участь у ХІІ Міжнародному медичному форумі «Інновації в медицині – здоров’я нації», який нещодавно відбувся в Києві.

Захід проводився за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Міністерства охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації.

Організаторами форуму були Національна академія медичних наук України, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика, група компаній LMT.

Міжнародний медичний форум мав насичену наукову програму та спеціалізовані виставки, де його учасники мали можливість обмінятись досвідом та підвищити кваліфікацію, ознайомитись із новинками медичного й лабораторного обладнання, протестувати його та ознайомитись із особливостями практичного застосування в роботі.

Керівники представили презентації в двох секціях.

В ході першого дня форуму в науково-практичній конференції з міжнародною участю «Фінансове забезпечення охорони здоров’я України», яка відбувалась у рамках форуму «Менеджмент в охороні здоров’я» ХІІ Міжнародного медичного форуму з доповіддю «Лікарняні каси як одне з джерел фінансування закладів охорони здоров’я. Досвід Житомирської області» перед учасниками зібрання виступив виконавчий директор ВГО “Асоціація працівників лікарняних кас України” кандидат медичних наук, доцент ЖДУ ім. І. Франка Сергій Грищук. Він відзначив, що благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» – надійний помічник медичних закладів та мешканців регіону. Адже лише, зокрема, протягом 2020 року витрати ЛК на забезпечення основної діяльності – придбання ліків та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання, надання членам ЛК ліків за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонарних відділень ліків та виробів медичного призначення, оплату послуг із обстеження членів ЛК у Житомирській області та надання медичної допомоги за межами області – становили 51,1 млн. грн. Це – велика допомога медичній галузі Житомирщини.

Наступного дня в ході проведення «Школи керівника закладу охорони здоров’я» з доповіддю «Досвід взаємодії лікарняних кас та закладів охорони здоров’я на прикладі діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» перед учасниками зібрання виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківський. Він зауважив, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» активно сприяє роботі закладів охорони здоров’я в умовах реформування та пандемії COVID-19. Крім того, Лікарняна каса забезпечує проведення обстежень, лікування в амбулаторних та стаціонарних умовах.

 Для оцінки якості й повноти медикаментозного забезпечення, вивчення пропозицій громадян щодо діяльності організації постійно проводиться телефонне опитування та на сайті ЛК здійснюється анкетування членів Лікарняної каси, котрі отримували медичну допомогу в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Тобто лікарняні каси можуть бути суттєвим джерелом додаткового фінансування галузі охорони здоров’я. Й на прикладі Житомирської області це підтверджується цілком. Адже відпрацьований БО «Лікарняна каса Житомирської області» механізм взаємодії з закладами охорони здоров’я значною мірою сприяє вирішенню проблем закладів охорони здоров’я в частині медикаментозного забезпечення. А відлагоджена система моніторингу дає можливість покращити якість медичної допомоги та оптимізувати використання ресурсів.

Учасники зібрання з цікавістю прослухали доповіді виступаючих, відзначивши їх високу інформативність та корисність у практичному застосуванні.

Read More

Відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області»

Під головуванням д.мед.н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

Головним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності ЛК у 2020 році, за яким виступив голова ревізійної комісії Володимир Іванович Хренов.

Ревізійною комісією відповідно до плану роботи була проведена перевірка фінансово-господарської діяльності Лікарняної каси в 2020 році, яка засвідчила, що БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року, працює згідно зі статутом та затвердженим кошторисом, без порушень законодавчих норм, про що був складений відповідний акт.

ДЕТАЛЬНО ЗВІТ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ ЧИТАЙТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ НА САЙТІ ЛІКАРНЯНОЇ КАСИ

Про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» в першому кварталі 2021 року поінформував учасників зібрання директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

За його словами, станом на 01.04.2021 року в ЛК перебували 200 124 жителі області, що становить 16,6% від загальної кількості населення. Протягом першого кварталу 2021 року до ЛК долучились 1 397 осіб.

Характеризуючи фінансовий стан за перший квартал 2021 року, директор виконавчий відзначив, що протягом вказаного періоду надійшло щомісячних добровільних пожертвувань у сумі 18 млн. 704 тис. грн.

Сума витрат становила 16 млн. 158 тис. грн. На закупівлю ліків та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання було спрямовано 7,4 млн. грн., надано членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонару – 3,4 млн. грн., оплачено послуг з обстеження членів ЛК у Житомирській області – 2,2 млн. грн., повернення коштів, витрачених членами ЛК для лікування, обстеження, за рішеннями правління – 0,2 млн. грн.

Беручи активну участь у лікуванні ускладнень COVID-19, Лікарняна каса забезпечила медикаментами та виробами медичного призначення 415 пацієнтів – членів ЛК – на суму 751 221 грн. Крім того, в грудні 2020 року було закуплено та передано медичним закладам області 700 експрес-тестів на виявлення антигену до Covid-19 на суму 161 тис. грн.

Для забезпечення лікування членів ЛК за межами області в першому кварталі цього року надано ліки або відшкодовано витрати в зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління для 22 громадян, котрі перебувають у Лікарняній касі, на загальну суму 53 069 грн.

Під патронатом Лікарняної каси перебуває 351 дитина з категорії позбавлених батьківського піклування.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК в телефонному режимі фахівцями ЛК здійснюються запрошення отримати посвідчення членів Лікарняної каси, пропозиції щодо відновлення перебування в ЛК, інформування батьків дітей, котрим виповнилось 18 років, та студентів, які досягли віку 23 років, про необхідність переведення молодої людини на окреме посвідчення члена організації. Крім того, відправлено СМС-повідомлення про необхідність сплати внесків.

На сайті ЛК працює онлайн-чат, надаються відповіді та роз’яснення через месенджери Viber і Telegram.

Щоденно розміщується інформація щодо роботи ЛК в соціальних мережах Facebook, «Google Мій бізнес» та Instagram.

Також щоденно приймаються та аналізуються звернення на телефон «гарячої лінії» ЛК з медичних питань. Так, усього протягом першого кварталу 2021 р. зареєстровано 1 205 звернень, із них 494 звернення (41%) стосуються медичних питань.

Для оцінки якості й повноти медикаментозного забезпечення, підтвердження факту отримання лікарських засобів, вивчення пропозицій громадян щодо діяльності організації постійно проводиться телефонне опитування членів ЛК, які отримували медичну допомогу в амбулаторних та стаціонарних умовах. Протягом вказаного періоду проведено опитування 5 938 членів ЛК. Середня оцінка медикаментозного забезпечення за рахунок ЛК при стаціонарному лікуванні в першому кварталі за 5-бальною становила шкалою 4,1бали.

На виконання плану діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» протягом 1 кварталу 2021 року розширено допомогу, яку громадяни отримують за рахунок ЛК. Так, оновлено переліки медикаментів (для амбулаторного, стаціонарного лікування) з урахуванням пропозицій членів Лікарняної каси – додано 16 нових найменувань до переліку медикаментів при амбулаторному лікуванні (всього в переліку – 229 назв) та 32 найменування до переліку ліків при стаціонарному лікуванні (всього 598 найменувань).

Також розширено перелік лабораторних обстежень та співпрацю з приватними клініками щодо УЗД (налагоджено співпрацю з «МДЦ-Експерт» та «Лелека»).

Розробляються нові методи співпраці з аптечними закладами щодо реімбурсації та електронних рецептів.

Здійснювались заходи для покращання комунікації з членами ЛК під час та після їхнього лікування. Зокрема, лікарями-експертами здійснювались телефонні співбесіди (підтверджено 53% від усієї кількості членів ЛК, котрі перебували на лікуванні) з членами Лікарняної каси, госпіталізованих до цілодобового стаціонару.

Крім того, для інформування членів ЛК про витрати на лікування (стаціонарно та амбулаторно) на сайті ЛК створено можливість переглянути витрати та надходження коштів за весь період їхнього перебування в Лікарняній касі та минулий місяць (в другому кварталі цю можливість буде реалізовано також у мобільних додатках).

Проведено анкетування майже 40% членів ЛК щодо отриманої медичної допомоги в стаціонарних та амбулаторних умовах.

Було розроблено та впроваджено в маршрутних автобусах у м. Житомирі, на телебаченні в м. Новоград-Волинський, в газетах «Субота» та «Земля Бердичівська» рекламно-маркетингові програми щодо переваг перебування в Лікарняній касі.

Для відновлення перебування громадян у Лікарняній касі проведено індивідуальне телефонне інформування щодо можливості відновлення в ЛК.

Створено та надіслано керівникам територіальних громад листи щодо обсягів надання допомоги за рахунок ЛК членам громади впродовж 2020 року. Також у філіях ЛК розміщено QR-коди з пропозицією залишити відгук – оцінити роботу філій.  

Розглянули учасники зібрання й інші питання – про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК та інші, за якими виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального обговорення членами правління прийняті відповідні рішення.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх представила членам правління 31 заяву членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування. Після детального обговорення було прийнято позитивне рішення за 25 заявами – членам ЛК відшкодовано 67 327 грн.

– Мешканці Житомирщини, котрі перебувають у Лікарняній касі, вкотре переконуються, що сьогодні ЛК – найперший помічник них, – сказав, підсумовуючи зібрання, голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Адже, зокрема, пандемія COVID-19 показала проблеми в медичних закладах із медикаментозним забезпеченням. Й саме БО «Лікарняна каса Житомирської області» швидко опанувала ситуацію й допомагала членам ЛК всіма можливими способами. Більше того – вже й більшість самих же членів Лікарняної каси усвідомлюють і діляться думками про те, що 60 гривень щомісячного благодійного пожертвування – це настільки незначні гроші в порівнянні з сумою 21 600 грн., на яку можуть отримати (й багато з них отримують!) медичних послуг протягом року.

– Хочу зауважити, що надзвичайно приємно чути й читати в газетах, соціальних мережах вдячні слова членів Лікарняної каси, – відзначила заступник Житомирського міського голови Марія Олександрівна Місюрова, котра брала участь у зібранні, –  про те, що ЛК «дуже помічна вже на етапі проведення обстежень, де у людини, яка звертається до медичного закладу чи підприємства, виникає чимало клопотів». Адже в роботі Лікарняної каси багато чого  продумано й передбачено і  її члени  одразу, як тільки звертаються до лікаря, отримують певну перевагу.

– Це надихає нас на ще більш активну роботу на благо людей, – запевнив голова правління. – Тим паче, коли члени Лікарняної каси вважають ЛК соціально-культурним феноменом, який має всі ознаки самодостатнього інституту громадянського суспільства й доводить, що  навіть за найтяжчих умов  життя в Україні в одному з її регіонів можна налагодити співпрацю громадян та систему солідарної взаємодопомоги. Наша Лікарняна каса – яскравий та успішний тому приклад.

Read More

Звіт ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2020 році

Перевірка фінансово-господарської діяльності ЛК у 2020 році, проведена ревізійною комісією відповідно до плану роботи 26.03.2021 р., засвідчила, що БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року, працює згідно зі Статутом та затвердженим кошторисом. 

Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були директор виконавчий В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко.

Розрахунки здійснювались через банківські рахунки ЖРУ АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Державний ощадний банк України». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок 2021 року становили 22,3 млн. грн.

Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Фінансові надходження за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом минулого року склали 77,0 млн. грн.

Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період становили 51,1 млн. грн. У тому числі на придбання ліків та витратних матеріалів – 32,2 млн. грн., на амбулаторне лікування – 11,8 млн. грн., на оплату обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, лабораторні дослідження витрачено понад 6,4 млн. грн. Розмір відшкодувань членам ЛК на лікування та обстеження в медичних закладах України та області склав 0,6 млн. грн. для 244 осіб, котрі перебувають у Лікарняній касі.

Медична допомога за рахунок Лікарняної каси в 2020 році надавалась у 262 867 випадках.

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 13,1 млн. грн., що складає 17,0% (при плані 18,4%), й не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Сплачено єдиного соціального внеску в 2020 році в сумі 2,1 млн. грн.

Утримано та перераховано податків та зборів із працівників: податок із доходів фізичних осіб – 1,8 млн. грн., військовий збір – 0,2 млн. грн.

Проведена перевірка засвідчила, що станом на 1 січня 2021 року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебували 200 582 мешканці Житомирщини (що складало 16,6% від загальної кількості населення області). Протягом минулого року до ЛК долучились 3 680 громадян, відновили своє перебування 788 членів ЛК.

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод БО «Лікарняна каса Житомирської області» з медичними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ  «Медичний центр «М.Т.К.», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ФОП Гужевніков М.Ю., ФОП Назарчук П.В. Основними критеріями вибору постачальника є ціна, якість, оперативність доставки згідно з Положенням  «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів». Тому згідно з відповідним наказом створена й діє постійна комісія з контролю за організацією оптових  закупівель лікарських засобів. Закупівельні ціни на лікарські засоби не перевищують затверджених референтних цін.

Фінансовий план та штатний розпис формується виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом.

Приміщення БО «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – з жовтня орендує приміщення  у ПАТ «Полісянка». Договори оренди укладені. Орендна плата та комунальні послуги сплачувалися своєчасно. Заборгованості немає.

Також укладені договори оренди з 24 медичними закладами області, де розташовані філії ЛК, та з комунальним підприємством «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради, управлінням ЖКГ виконавчого комітету Малинської міської ради. Всі медичні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Фінансова звітність до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області подається у визначений термін.

Тож результати перевірки засвідчили, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно та без порушень законодавчих актів, про що був складений відповідний акт.

Голова ревізійної комісії:

в.о. директора КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради – В.І.Хренов.

Члени ревізійної комісії:

головний бухгалтер КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради – Н.С.Андрощук,

головний бухгалтер обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я – Л.М. Драчевська.

Read More

Газета “СУБОТА”: «ЛІКАРНЯНУ КАСУ» ВВАЖАЮТЬ ЗА ФЕНОМЕН І ПРОРОКУЮТЬ ТРИВАЛУ ПЕРСПЕКТИВУ”

Якщо  проаналізувати  чи виявити найбільш кризові галузі чи сфери життя в Україні, то  найпершим чином і найчастіше  люди називають  дуже низький рівень функціонування системи охорони здоров’я в Україні. Колишня, в уяві багатьох людей, надійна  радянська медицина , збудована під керівництво академіка Семашка, сьогодні виявилася зруйнованою , а всілякі реформи, які пробували здійснити у системі охорони здоров’я України,  виявилися незавершеними і оцінити їх ефективність чи, навпаки – їх безперспективність, сьогодні  важко. Минув рік від того часу, коли у життя українців міцно увійшло поняття «COVID-19» . На жаль, найочевиднішим українським  провалом в умовах пандемії  знову ж таки вважається неготовність  вітчизняної  система охорони здоров’я до  роботи у надзвичайних умовах.

І навіть за таких складних умов трансформацій і спроб реформ, вітчизняна система охорони здоров’я намагалася виконувати покладені на неї державою і суспільством обов’язки. В умовах  економічного занепаду, появи і поширення раніше невідомого безробіття, а разом із ним – безгрошів’я, в Україні народилося декілька прагматичних ідей та пропозицій щодо солідарної взаємодопомоги  в умовах чітко видимої державної анемії та кризи  основних державних інституцій. І якраз  у нас, на Житомирщині, всередині 90-х років минулого століття з’явилося справді феноменальне  явище  солідарної підтримки населення області, яке постало в образі благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».  Сьогодні, коли в активі БО «Лікарняна каса Житомирської області»  вже більше двох десятиліть активної  діяльності, про неї знають сотні тисяч полісян. І якраз їх думки, їх оцінки, а ще краще – їх пропозиції щодо майбутньої перспективи діяльності  «Лікарняної каси»  сьогодні дуже важливі, значимі і актуальні. Сьогодні ми пропонуємо до уваги  читачів «Суботи» думки кількох мешканців Житомирщини стосовно  їх оцінки нинішньої  діяльності та  майбутньої перспективи БО  «Лікарняна каса Житомирської області.

Людмила Камеронпрес-секретар АТ «Житомиробленерго»

  • Вступила до «Лікарняної каси Житомирської області»19 років тому, у  2002-му році. На той час була вагітною, а тому до порад дослуховувалася уважно, адже попереду були пологи.  Якраз «Лікарняна каса»  мене і моїх родичів тоді дуже приємно вразила. Та допомога додала впевненості, що хтось допомагає, що ти- під наглядом і психологічно це було  дуже  приємно. У моєму житті були періоди, коли мені багато років взагалі не потрібна була медична  допомога . Але членства у «Лікарняній касі Житомирської області» я не припиняла ніколи. Вважала тоді і досі так вважаю, що  ті благодійні внески, які щомісячно  сплачую, мають комусь обов’язково допомагати. Навіть тоді, коли, коли стан здоров’я не тривожить і не віщує якихось проблем, відчуваю, що маю  певну опору, якою за потреби, можу скористатися. Якщо ж  зі здоров’ям більш-менш все в порядку, то все рівно приємно усвідомлювати, що  своїм благодійним внеском ти забезпечуєш  підтримку тим, кому тяжко, хто захворів і потребує серйозної допомоги.

У «Лікарняній касі» разом зі мною перебували мої діти. Одна із моїх доньок – спортсменка і якось так сталося, що настав період, коли її буквально переслідували спортивні травми. Доводилося лікуватися, були потрібні кошти. Знову допомогла «Лікарняна каса». Ось на прикладі дітей, на прикладі моєї доньки – студентки, яка сплачує щомісячний внесок у розмірі лише 30 гривень, дуже добре відчуваєш користь і підмогу «Лікарняної каси» у часи, коли без медиків і медицини обійтися неможливо. Стаж мого перебування у «Лікарняній касі» є доволі тривалим і вже  навіть солідним для того, щоб зробити хоча б один  очевидний висновок – діяльність «Лікарняної каси Житомирської області» постійно вдосконалюється і порівнювати , скажімо, 2002 – 2004 роки і нинішній час  є із чим. Сьогодні «Лікарняна каса» дуже помічна вже на етапі проведення обстежень, де  у людини, яка звертається до медичного закладу чи підприємства, виникає чимало  клопотів. У «Лікарняній касі» багато чого  продумано і передбачено і  її член  одразу, як тільки звертається до лікаря, отримує певну перевагу.  Можу сказати, що з приводу вступу до «Лікарняної каси» до мене неодноразово зверталися за порадою щодо вступу мої  знайомі. Чимало  із них вступили до «Лікарняної каси» і  я не чула, щоб  хтось пожалів. У колі своїх друзів та знайомих, з якими доводиться спілкуватися, відгуки про діяльність  «Лікарняної каси Житомирської області» однозначно позитивні . Чого не скажеш так  однозначно про ситуацію у наших медичних закладах. Там є проблеми і до зустрічі із ними треба бути готовим. Навіть ось недавня навала чи то пандемія COVID-19 дала про себе знати багатьом людям. І якщо загалом медичні установи часто опинялися у ситуації відвертих «провалів» у роботі, то якраз  «Лікарняна каса Житомирської області» дуже швидко опанувала обстановку із процесом захворювання на коронавірус і  своїм членам допомагала всіма можливими  способами.

Олександр Погодін –  начальник  відділу медичної лабораторії  «INVIVO»

-Наша співпраця із  «Лікарняною касою Житомирської області» розпочалася  у 2015-му році і триває вже шостий рік. Найперше, що можу сказати про таку співпрацю – вона невпинно розвивається і всебічно  вдосконалюється.  Скажу більше – у Житомирі і області загалом навряд чи знайдеться  організація із таким рівнем професійного менеджменту, з  якими нам доводилося співпрацювати. «Лікарняна каса» – надійний партнер, що йде у ногу із часом. Зокрема, зауважу, що за рахунок «Лікарняної каси» її члени мають змогу зробити понад 70 видів лабораторних обстежень. Знову ж таки, підкреслю – обстеження проводяться на найсучаснішому рівні і найкращому обладнанні. Ще одна обставина – лабораторні обстеження для членів «Лікарняної каси» є високодоступними, оскільки  пункти забору біологічного матеріалу  медичної лабораторії  «INVIVO» сьогодні є у більшості міст та колишніх райцентрів Житомирщини. Для повноти інформації зауважу, що , окрім Олевська, Ружина і Ємільчиного , у кожному із райцентрів є філії нашої лабораторії. У нас бездоганно працює кур’єрський відділ і упродовж лише  однієї доби результати більшості видів  аналізів опиняються у пацієнта. Уявіть собі, раніше, ще якихось  п’ять –сім років тому,  людина,  яка отримала лікарське  направлення для проведення аналізів, наприклад із Брусилова чи Романова, Андрушівки чи Чуднова,  мала їхати до Житомира, витрачати два, а то й три дні дорогоцінного часу, переживати купу незручностей і витрачати чималі кошти лише на транспорт. Сьогодні відстань до  пункту забору біологічного матеріалу медичної лабораторії  « INVIVO»  скоротилася у рази. Тому кількість пацієнтів , які є членами «Лікарняної каси Житомирської області» у наших пунктах постійно збільшується. Наприклад, у січні  2021-го року ми обслуговували 3 тисячі пацієнтів із числа членів «Лікарняної каси» і провели23 тисячі тестів-досліджень. У лютому нинішнього року чисельність пацієнтів , членів «Лікарняної каси» збільшилося на  500 осіб і загалом ми провели для них 28 тисяч тестів. Тенденція до збільшення чисельності пацієнтів із квиточками «Лікарняної каси», які звернулися до наших філій у березні 2021-го року , також збереглася – у минулому місяці ми прийняли 3 тисячі 900 пацієнтів, які обстежувалися за допомогою 34 тисяч тестів. Дуже важливо розуміти, що і якість нашої співпраці постійно  поліпшується.  Насамперед зауважу, що медична лабораторія «INVIVO»  працює на найсучаснішому обладнанні, використовуючи найбільш якісні реактиви і технології обробки матеріалів. Повірте, наші методики опрацювання результатів лабораторних обстежень,  дають змогу значно  покращити діагностичний процес, що є винятково  важливо для пацієнта. У цьому стосунку можу відповідально заявити, що  «Лікарняна каса»  йде у ногу із часом. Це – без перебільшень, але це  дуже показовий фактор того, що ця благодійна організація всебічно  вдосконалює так званий медичний сервіс для своїх членів. Тут все очевидно.

Анатолій Мельниченко – пенсіонер, громадський активіст, засновник Житомирського філософського клубу «Sophia Garden»

  • У 2021 році виповнюється 20 років, як я став членом «Лікарняної каси». Ніколи за цих 20 років не виходив із членства і ніколи не пожалкував, що став членом цієї благодійної організації. Як людина, що присвятила половину  свого життя громадській роботі і вивченню суспільних проблем, вважаю «Лікарняну касу Житомирської області» соціально-культурним феноменом, який має всі ознаки самодостатнього інституту громадянського суспільства. У щоденній суєті люди часто не задумуються, чому  ми ніяк не спроможемось налагодити сучасну економіку і належний рівень достатку для жителів України. А приклад «Лікарняної каси..» вже більше як два десятиліття доводить, що  можна навіть за найтяжчих умов  життя в Україні, в одному із її регіонів налагодити варіант співпраці громадян і налагодження системи солідарної взаємодопомоги. Причому, все це діє, постійно вдосконалюється і  приносить людям користь. Благодійний внесок, який завжди мав суто символічний грошовий вираз, швидше за все, є мірилом громадянської свідомості людини. Зрештою, увага до свого здоров’я у цивілізованому суспільстві вже давно  вважається одним із пріоритетів. У нас із пріоритетами все складніше. Адже більшість людей  сьогодні чітко усвідомлюють, що 60 гривень( розмір щомісячного благодійного внеску до «Лікарняної каси Житомирської області) – сума рядова і  багато хто витрачає співмірні кошти щоденно на різні побутові «дрібнички».

Загалом історія моїх стосунків із «Лікарняною касою» складалася дуже цікаво. Після мого вступу,  до «Лікарняної каси» вступила дружина й діти.  Тривалий час ніхто із нас ні разу не звертався до лікарів.  Але  на восьмому році мого перебування у «Лікарняній касі» здоров’я все ж таки підкачало. І тут якраз «Лікарняна каса» підставила плече допомоги. Скажемо так – суттєво допомогла у лікуванні в умовах стаціонару кардіовідділення. Хтось іноді називає «Лікарняну касу» преобразом страхової медицини, до якої ми начебто рухаємось, але  її обрисів поки що не видно. Аби не втомлювати читача своїми роздумами та висновками, скажу лише про таке: я б хотів би до свого двадцятилітнього стажу перебування у «Лікарняній касі» додати у майбутньому ще так років 20-25. І сьогодні вірю в те, що наша співпраця із «Лікарняною касою» і надалі буде відповідальною і конструктивною.

Ігор Лукашенко – директор КНЗ «Чуднівська районна лікарня», депутат Житомирської обласної ради.

  • Згадую і чудово пам’ятаю перші кроки і перші роки діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Сьогодні багато людей вже забули, у яких умовах опинилася всередині 90-х років минулого століття вітчизняна медицина. Адже багато медичного персоналу пам’ятають і ті часи, коли лікарня, окрім кисню і наркотичних препаратів, взагалі не могла нічого купувати, бо не вистачало коштів. І тоді своє слово сказала «Лікарняна каса..» Варто згадати тих ініціаторів, які після ретельного вивчення ситуації і розуміння того, що порятунку людям від держави у близькій перспективі чекати не варто, запропонували ось такий варіант солідарної взаємодопомоги. До речі,  метод відомий ще із 19 століття у середовищі робітників , які змушені були шукати  шляхи для виживання в умовах відсутності  з боку держави соціальних гарантій. «Лікарняна каса Житомирської області» із самого початку свого утворення ґрунтувалась на бездоганній дисципліні. Зокрема, зразкова бухгалтерія і  скрупульозна звітність стали візитівкою цієї благодійної організації. Ще однією відмітною рисою у діяльності «Лікарняної каси» слід назвати швидке запровадження всього найновішого і найпрогресивнішого, що пропонує менеджмент найсучаснішої організації. Швидкість вирішення будь-яких проблемних ситуацій виконавчою дирекцією «Лікарняної каси» завжди вражала: там, де державні чиновники від медицини вовтузилися із вирішенням проблем роками,  керівництво «Лікарняної каси Житомирської області» вправлялося за декілька тижнів, а цілу низку проблемних питань у «Лікарняній касі» взагалі навчилися попереджувати. Кажу це, як колишній лікар-експерт «Лікарняної каси». До речі,інститут лікарів-експертів виявився дуже ефективною ланкою у діяльності не лише «Лікарняної каси», але й взагалі – для покращення роботи  наших лікувальних закладів та установ. Ще одна позитивна  «фішка» «Лікарняної каси Житомирської області» полягає у надзвичайно відповідальному ставленні до ефективності інформаційної роботи та підтримки сталого чи постійного зв’язку зі своїми членами. Дехто, хто добре розуміється на якості такої роботи, порівнють дисципліну у роботі «Лікарняної каси» із виконавською діяльністю кращих банківських установ. Мабуть саме тому, жодних питань чи навіть натяків на порушення чи зловживання у роботі «Лікарняної каси Житомирської області» ніколи не було.  Сьогодні знову йдуть розмови про запровадження страхової медицини в Україні. Але далі розмов справи не просуваються. Є низка причин, але про них слід говорити окремо. Поки що  потреба у «Лікарняній касі» є і перспектива такої потреби достатньо  тривала. Адже так званий гарантований перелік медичних препаратів, які надає пацієнтам лікарень НСЗУ, виглядає дуже скромно у цілому ряді випадків. І взагалі, на рівні  нашого відомчого міністерства ще й досі тривають розрахунки, оцінки того, що ж пацієнт отримає у якості гарантованого мінімуму від держави, а що змушений буде купувати за власний кошт. Ось тут якраз потреба «Лікарняної каси» матиме дуже віддалену перспективу.

Записав Віктор Герант.

Read More
Login