Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

April, 2016

“Лікарняна каса” – що це?

Громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» на території Рівненської області діє з 2009 року. Сьогодні «Лікарняна каса»має статус обласної організації.
БУКЛЕТ

Варто зауважити, що медичне забезпечення своїх членів лікарняна каса здійснює за умови їхнього лікування тільки на рівні стаціонару та денного стаціонару в усіх лікувальних закладах, незалежно від форми власності. Здійснює оплату необхідних обстежень, у тому числі МРТ, КТ і досліджень у лабораторії «ДІЛА». При цьому, обсяг фінансового відшкодування витрат на лікування та особи, на яких він поширюється, залежить від розміру членських внесків і програми, учасником якої є член громадської організації «Лікарняна каса Рівненської області».

Так, якщо він долучився до Індивідуальної програми і щомісяця сплачує 80 гривень, то протягом року з дня вступу в ГО «ЛКРО» може розраховувати на відшкодування – 5 тисяч гривень, а якщо він сплачує щомісяця 200 гривень, то отримує відшкодування – 10 тисяч гривень. У рамках Сімейної програми, щомісячний внесок становить 100 гривень, а розмір відшкодування – 4 тисячі гривень, але поширюється воно вже на обох членів сім’ї (чоловік та дружина). Якщо ж щомісяця додатково вносити ще 20 гривень за кожну дитину віком до 18 років, то медичне забезпечення охоплюватиме ще й дітей і сягатиме 6 тисяч гривень. Якщо ж член ГО «ЛКРО» бажає, щоб організація опікувалася не тільки його сім’єю, а і його батьками (тільки якщо вони проживають на Рівненщині), йому варто стати учасником Родинної програми. В такому випадку, зважаючи на те,чи є в родині неповнолітні діти, розмір внесків становитиме щомісяця 200 або 220 гривень (додаткові 20 гривень за кожну дитину), а розмір відшкодувань сягатиме відповідно 8 або 12 тисяч гривень. Право на компенсацію витрат для медичного забезпечення член ГО «ЛКРО» має вже після двох місяців перебування в організації та сплати членських внесків.

До того ж, «Лікарняна каса Рівненської області» входить до складу Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників лікарняних кас України». Асоціації працівників лікарняних кас України створена на базі благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», яка охоплює 225тисяч її членів, працюючи по всій Житомирській області, охоплюючи все працездатне населення. Членами Асоціації є 16 (шістнадцять) лікарняних кас з різних куточків України, що надає можливість забезпечувати членів нашої організації в будь-якому лікувальному закладі, незалежно від форми власності, як у Рівненській області, так і за її межами. Зокрема, у тих регіонах, де також діють обласні «Лікарняні каси»: на Житомирщині, Полтавщині, Кіровоградщині, Дніпропетровщині та ін.

Рік у рік громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» розвивається та стає потужнішою. Все більше мешканців Рівненщини схиляються на користь того, що про медичне забезпечення себе і своїх рідних варто потурбуватися заздалегідь. Також ГО «ЛКРО» постійно проводить моніторинг вартості лікувально-діагностичних процесів, враховує потреби населення та гнучко на них реагує, пропонуючи вигідні програми.
Лікарняна каса на сьогоднішній день є чи не єдиним механізмом забезпечення доступної медичної допомоги для широких верств населення і можна розглядати як варіант добровільного медичного соціального страхування.

Посилання:  http://www.zdolbunivcity.net/likarnyana-kasa-scho-tse/

Read More

Про проведення конференції

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Інститут післядипломної освіти, кафедра менеджменту охорони здоров’я, вже традиційно проводитимуть захід для головних лікарів який відбудеться на платформі VII Міжнародного Медичного Форуму «Інновації в медицині – здоров’я нації» (19-21 квітня 2016 року, ВЦ «КиївЕкспоПлаза», Київ, вул. Салютна, 2-Б).

Цього року програмою науково-практичної конференції з міжнародною участю «Автономізація закладів охорони здоров’я: управління фінансовими ресурсами та реалізація системи фінансування на основі діагностично-споріднених груп в лікарнях другого та третього рівня надання медичної допомоги» передбачено експертні і дискусійні панелі, інтерактивні виступи.

Серед питань, що висвітлюватимуться у конференції:

1. Особливості господарської діяльності закладів ОЗ комунальної власності у нових реаліях.

2. Заклади ОЗ в новому публічному статусі з більшою фінансовою та управлінською автономіями.

3. Надання платних медичних послуг населенню комунальними та державними закладами ОЗ. Функціювання Державного гарантованого пакету медичних послуг.

4. Сучасні механізми спів-оплати за медичні послуги. Застосування оплати за пролікований випадок з використанням діагностично-споріднених груп DRG для надання стаціонарної допомоги.

5. Фармаекономічний аналіз. Впровадження формулярної системи. Інтеграція механізмів реімбурсацію ліків.

Науково-практичний захід включений у Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні у 2016 році

Кожен учасник науково-практичних заходів отримає сертифікат про підвищення кваліфікації.

Участь – безкоштовна, без реєстраційного внеску!

Ознайомитися з програмами та зареєструватися: http://medforum.in.ua/kongress-2016#overlay-context=iv-mezhdunarodnyy-medicinskiy-kongress.

Read More

Вітаємо з відкриттям!

С 1 апреля в Бахмуте начнет работу больничная касса

Первым шагом к страховой медицине назвала создание больничной кассы главный врач Центра первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Светлана Шабалина на пресс-конференции, посвященной началу работы больничной кассы в Бахмуте.

Что такое “больничная касса”? Это общественная неприбыльная и негосударственная членская благотворительная организация, объединяющая на добровольной основе физических и юридических лиц. Её цель – социальная защита населения путем солидарного участия в решении вопросов обеспечения медикаментами, реактивами, изделиями медицинского предназначения. Отдельным условием является доступность услуг больничной кассы для каждого гражданина.

С 1 апреля в Бахмуте начнет работу больничная касса

Говоря проще, житель города ежемесячно платит некий небольшой взнос, не сильно влияющий на его семейный бюджет. Деньги накапливаются на его счету. В случае, если этот житель по каким-либо причинам заболевает – то приобретение всех или части необходимых медикаментов и медпрепаратов происходит за счет больничной кассы, причем, возможно, и на сумму большую, чем накоплена на счету больного. Родственникам больного нет необходимости бегать по аптекам, закупая необходимые лекарства, шприцы, капельницы и прочее по длинным спискам.

С 1 апреля в Бахмуте начнет работу больничная касса

Организаторы изучили опыт функционирования больничной кассы в Житомире и области, где она существует уже 15 лет и насчитывает более 210 тысяч участников. Практически каждый четвертый житель этого региона является членом больничной кассы. У нас планируется создать аналогичную структуру.
Цена вопроса для рядового гражданина достаточно демократична: вступительный взнос – 5 грн, ежемесячный взнос – 50 грн, для пенсионеров и студентов сделана скидка до 40 грн, за детей родители будут платить по 30 грн в месяц. Пока участников кассы еще нет, взносы предполагается вносить на счет в “Укрсоцбанке”. В дальнейшем количество способов оплаты должно увеличиться. Работники промышленных предприятий могут централизованно перечислять взносы из заработной платы.
Медикаментозное обеспечение членов больничной кассы будет оказываться при оказании экстренной медпомощи, стационарном лечении (на больничной койке), амбулаторном лечении и при диагностических исследованиях.
Есть в таком начинании и свои подводные камни. Главной проблемой в запуске проекта Светлана Шабалина считает инерцию мышления самих медработников. Ведь в случае работы с больничной кассой контролируется и правильность назначения лекарств, и сроки лечения, и его качество. Медики должны будут работать по врачебному формуляру, стандартам и протоколам лечения, утвержденным МОЗ.
За скобками остается еще один пункт. Больничная касса предполагает оплату только медикаментов и медпрепаратов, а также стоимости услуг диагностики. Такая статья расходов, как оплата врачу за лечение (официальная и неофициальная) больничной кассой не компенсируется, а значит, остается на плечах больного и его родных. Есть ограничения и по хроническим больным, и по списку оплачиваемых лекарств.
К тому же вряд ли на первых порах, когда количество участников больничной кассы будет измеряться десятками и сотнями, они смогут рассчитывать на сколь-либо значительную компенсацию своих затрат. Для того, чтобы система работала аналогично житомирской, нужна прежде всего массовость, своевременная уплата взносов и время для того, чтобы на счету кассы и её участников накопились деньги.
Впрочем, любая дорога длиной в тысячи миль начинается с первого шага. Сегодня этот шаг был сделан: больничная касса официально создана, зарегистрирована, имеет свой веб-сайт и объявлено о её начале работы 1 апреля 2016-го. Помимо достаточного обеспечения медикаментами больных – участников кассы, её создание преследует еще две цели: приучить население к тому, что медицинские услуги, как и любые другие, будут платными, и за свое лечение в будущем надо платить уже сегодня; и приучить врачей к работе в условиях жесткого соблюдения стандартов оказания медицинской помощи, врачебных формуляров и протоколов лечения.

Посилання: Вечерний Бахмут

Read More

«Напрацювання в Житомирі гарні – треба втілювати їх у себе!»

Так вирішили гості з інших регіонів України, котрих 23-24 березня 2016 року приймала благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області».

Представники медичної громади Хмельниччини (І.А.Шехтман, С.М.Дарманський), Буковини (О.І.Мельничук) та Київщини (головний лікар Ірпінської центральної міської лікарні А.П.Тумасов) ознайомились із майже 16-річною діяльність «Лікарняної касиЖитомирської області».

А похвалитись житомирянам є чим – гостям продемонстрували автоматизовану систему управління ресурсами, підходи до медикаментозного забезпечення та управління якістю медичної допомоги. Так, виконавчий директор В.С.Мишківський розповів, що з майже 210 із половиною тисяч мешканців Житомирщини, які станом на початок нинішнього року входили до «Лікарняної каси», протягом 2015 року завдяки допомозі благодійної організації на стаціонарному лікуванні було проліковано 31885 пацієнтів, амбулаторно-поліклінічним лікуванням охоплено 92083 пацієнти, обстежено 316021 пацієнт, 198 членів «Лікарняної каси» отримали медичний супровід у лікувальних закладах за межами області, за відповідними благодійними програмами проліковано 650 дітей-сиріт, 51 інвалід війни, 93 учасники АТО.

– Загалом у 2015 році «Лікарняна каса» надала медикаментів та виробів медичного призначення для пацієнтів – членів благодійної організації – на загальну суму 42,5 мільйонів гривень, – уточнив Володимир Станіславович. – Причому – якщо бюджетні видатки на один ліжко-день становлять 8 гривень 94 копійки, то ми забезпечуємо для членів ЛК 65 гривень 35 копійок. Тож хочеться переконати наших гостей, що ми вже давно пересвідчились: «Лікарняна каса» – єдиний шлях до реалізації політики втілення стандартизованих медичних технологій, а відтак – отримання населенням якісної медичної допомоги.

З чим шановані гості – детально ознайомившись із представленою інформацію – й погодились, зауваживши, що напрацювання житомирян просто-таки необхідно впроваджувати в усіх регіонах країни.

Посилання: http://likkasa.com.ua/?p=4205

Read More
Login