Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

May, 2020

«Лікарняна каса» залишається надійним партнером і пацієнтів, і медиків»

https://zhytomyrschyna.zt.ua/index.php/2016-05-04-17-27-19/2016-05-04-18-58-59/2763-lkasa2505?fbclid=IwAR2TqWNQCuj326xQqwKFHXWh9hIF65hGij7q5FISUKuGFdVjDRXffLi-i1U

Майже 203 тис. осіб, а це – приблизно 17% населення області, є членами благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» («ЛК»). Цьогоріч «ЛК» відзначатиме 20-ліття із дня заснування. За цей час чимало громадян, які перебувають в ЛК, звикли отримувати необхідні медикаменти, вироби медичного призначення, реактиви для діагностики і лікування багатьох захворювань тощо у стаціонарних та амбулаторних умовах.

Майже 203 тис. осіб, а це – приблизно 17% населення області, є членами благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» («ЛК»). Цьогоріч «ЛК» відзначатиме 20-ліття із дня заснування. За цей час чимало громадян, які перебувають в ЛК, звикли отримувати необхідні медикаменти, вироби медичного призначення, реактиви для діагностики і лікування багатьох захворювань тощо у стаціонарних та амбулаторних умовах.

Останнім часом до редакції надходять запитання від читачів, котрі цікавляться: що зміниться у роботі «ЛК» у зв’язку із запровадженням медичної реформи? Наскільки суттєвою буде підтримка цієї організації в умовах державної політики «гроші ходять за пацієнтом»? Чи допомагає «ЛК» пацієнтам у період нинішньої пандемії? Відповіді на ці запитання — в інтерв’ю з заступником директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області», кандидатом медичних наук Сергієм Грищуком.

— Сергію Миколайовичу, з 1 квітня розпочався другий етап медичної реформи, одним із головних принципів якої є «гроші ходять за пацієнтом», яким вже давно керується «Лікарняна каса». Як тепер працюватиме ваша організація?

— Насамперед, варто зазначити, що «Лікарняна каса» підтримує основні структурні елементи медичної реформи, адже більшість із них ми давно використовуємо у своїй роботі. Зокрема, член «Лікарняної каси» може отримати медикаментозне забезпечення в будь-якій лікарні Житомирщини. Із перших років діяльності за сприяння «ЛК» у медзакладах області активно впроваджується надання медичної допомоги на засадах доказової медицини, з використанням сучасних стандартів лікування. Що стосується електронної системи охорони здоров’я, яка впроваджується нині на державному рівні, то ще з 2005 року нами спільно з адміністраціями лікарень, аптечної мережі шляхом використання розроблених комп’ютерних програм здійснюється автоматизований моніторинг дотримання протоколів лікування і раціонального призначення лікарських засобів при наданні медичної допомоги членам «ЛК». Тому, на нашу думку, завдяки цьому медпрацівники Житомирщини є більш підготовленими до медичної реформи порівняно з колегами з інших областей.

Проте недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я в цілому (адже порівняно з минулим роком витрати держави на цю галузь зросли несуттєво) та окремі недоліки у розрахунках вартості медичних послуг призвели до того, що багато керівників медзакладів занепокоєні низькими тарифами НСЗУ за оплату послуг лікарень і переконані, що цих коштів буде недостатньо. Недарма на державному рівні нині обговорюється питання щодо перегляду підходів до медичної реформи, в тому числі й необхідності пошуку додаткових джерел фінансування медичних закладів, що передбачено Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Враховуючи зазначене, для лікарень Житомирщини допомога «ЛК» буде дуже актуальною, бо в середньому близько 27% пацієнтів, які лікуються у відділеннях, є членами «ЛК».

Наша організація продовжує забезпечувати медзаклади всім необхідним для надання членам «ЛК» високоякісної медичної допомоги. Так, лише за перші 4 місяці нинішнього року за рахунок організації забезпечено медикаментами лікування у стаціонарних умовах близько 14,6 тисячі пацієнтів (на суму понад 12,5 млн. грн.). Крім того, аптекам було сплачено понад 5,4 млн. грн. за ліки для амбулаторного лікування (за майже 25 тисячами рецептів), а на проведення лабораторних та інструментальних обстежень було витрачено більше 2,3 млн. грн.

Також, на думку керівників медзакладів, встановлені розміри оплати за надані медичні послуги в окремих випадках є досить низькими. Наприклад, тариф із надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах становить 19332,31 грн., а вартість препарату, який має тромболітичну дію і може призначатися окремим пацієнтам при відповідних показаннях, — майже 30 тис. грн. Передбачається, що цей лікарський засіб має забезпечуватися за окремою державною програмою, але у випадку необхідності «Лікарняна каса» закуповує цей лікарський засіб, зокрема, цьогоріч зазначений препарат був наданий для лікування чотирьох пацієнтів у обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського.

— Чи не дублюються види надання медичної допомоги, які забезпечуються за рахунок «Лікарняної каси» і Національної служби здоров’я України (НСЗУ)?

— На «первинці» наша організація, як і раніше, забезпечуватиме амбулаторне лікування понад 100 захворювань: сімейні лікарі виписуватимуть рецепти для отримання в аптеці ліків, перелік яких для амбулаторного лікування — це понад 200 найменувань. Як і раніше, за рахунок «ЛК» члени організації можуть зробити більше 70 лабораторних обстежень у медзакладах усіх рівнів та в лабораторії «INVIVO», в тому числі — онкомаркери та гормони щитовидної залози. Проте ми не витрачаємо кошти на обстеження, які передбачені «Програмою медичних гарантій» на первинному рівні й закладені в тарифі НСЗУ (це — загальний аналіз крові, сечі, визначення рівня глюкози крові, холестерину). Ці обстеження всім пацієнтам повинні здійснювати безоплатно.

Що стосується стаціонарного лікування, то «Лікарняна каса» й надалі надаватиме майже 600 лікарських засобів для лікування більшості захворювань. Відповідно до нормативних документів, за програмою «медичних гарантій» повинні забезпечуватися ліки, які включені в Національний перелік основних лікарських засобів. Враховуючи те, що цей перелік — досить обмежений, значну частину медикаментів громадяни, які перебувають в «ЛК», будуть отримувати за рахунок нашої організації. Решта пацієнтів змушені шукати інші джерела фінансування.

— Заяви про те, що держава повністю забезпечує лікування хворих на коронавірусну інфекцію, можна почути й нині…

— Ми намагаємося бути чесними у своїй роботі, що підтверджується 20-річним досвідом успішної діяльності. Для нас головне — допомогти мешканцям області бути здоровими, зберегти їхні життя. Наші лікарі-експерти постійно моніторять стан забезпечення ліками пацієнтів, які перебувають у «ЛК» та отримують медичну допомогу в стаціонарних умовах через коронавірусну інфекцію. Щоденна їхня кількість становить 25 — 30 осіб (на момент нашої розмови таких пацієнтів, які лікувалися в «стаціонарах» медзакладів області, всього було 79 — Авт.). За рахунок «ЛК» забезпечується лікування ускладнень коронавірусної інфекції, зокрема запалення легень. У переліку ліків, які надаємо, є сучасні дороговартісні антибіотики. І процес лікування таких хворих може бути тривалим — до кількох тижнів, тому максимально намагаємося сприяти медичним закладам щодо медикаментозного забезпечення хворих у цей складний час. Наприклад, на лікування важких форм захворювання у пацієнта з Малина за рахунок «ЛК» надано ліків на понад 20,6 тис. грн., а з Коростеня — 14,5 тис. грн., з Бердичева — 8,6 тис. грн. Якщо захворювання — середньої важкості, то витрати «ЛК» — близько 5 тис. грн. Основну частку в структурі витрат становлять антибіотики, а їх потрібно кілька. Вартість однієї дози деяких із них — приблизно 300 грн., а вводити їх необхідно кожні 8 годин. За нашими підрахунками, з початку карантину на лікування ускладнень коронавірусної інфекції у пацієнтів-членів «ЛК», які перебували і перебувають у стаціонарах області, «ЛК» вже витратила понад 360 тис. грн.

— Ви зазначали, що «Лікарняна каса» активно співпрацює з медичними закладами. Як це відбувається нині, в умовах пандемії?

— За рішенням правління «ЛК», яке очолює доктор медичних наук, професор Валентин Дмитрович Парій, організація закупила для медпрацівників, котрі контактують із хворими на COVID-19, захисний одяг на майже 72 тис. грн. Ці захисні костюми надано медичним закладам, у яких від ускладнень коронавірусної інфекції лікуються найбільше членів «ЛК». Це — КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради, КНП «Коростенська міська лікарня» Коростенської міської ради і КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради.
«Лікарняна каса» продовжує залишатися надійним партнером медзакладів із забезпечення ліків, а в разі позитивних результатів запровадження медичної реформи готова розширювати перелік програм, які забезпечуються за рахунок нашої організації. Крім того, наші лікарі-експерти в медзакладах області також готові всіляко сприяти та надавати конкретну допомогу й супровід у ході лікування аж до одужання. Функціонує наша цілодобова «гаряча лінія» з питань лікування: (067)411-30-93. Також необхідну інформацію можна отримати на сайті: likkasa.com.ua або на наших сторінках у Facebook та Instagram.

Обласна громадсько-політична газета “Житомирщина”, 26 травня 2020 року.

Read More

Звіт ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2019 році

У віддаленому режимі відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Зібрання провів д.мед.н., професор, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій.

Зі звітом ревізійної комісії щодо перевірки фінансово-господарської діяльності ЛК у 2019 році виступив голова ревізійної комісії – в.о. директора КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради Володимир Іванович Хренов. Він повідомив, що перевірка, проведена згідно з планом роботи ревізійної комісії, засвідчила, що БО «Лікарняна каса Житомирської області», зареєстрована управлінням юстиції 27 липня 2000 року, працює згідно зі Статутом та затвердженим кошторисом. 

Відповідальними особами за фінансово-господарську діяльність організації протягом минулого року були директор виконавчий В.С.Мишківський та головний бухгалтер Л.М.Пастушенко.

Розрахунки здійснювались через банківські рахунки ЖРУ АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Державний ощадний банк України». Залишки коштів на рахунках банків станом на початок 2020 року становили 9,4 млн. грн.

Доходи організації формуються за рахунок добровільних пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та пасивних доходів (відсотків банків). Фінансові надходження за підсумками роботи БО «Лікарняна каса Житомирської області» протягом минулого року склали 82,5 млн. грн.

Видатки на проведення основної діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» за перевірений період склали 63,1 млн. грн. У тому числі на придбання ліків та витратних матеріалів видатки становили 43,1 млн. грн., на амбулаторне лікування – 13,2 млн. грн., на оплату обстеження методами комп’ютерної, магнітно-резонансної томографії, лабораторні дослідження витрачено понад 6,4 млн. грн. Розмір відшкодувань членам ЛК на лікування та обстеження в медичних закладах України та області склав 0,4 млн. грн.

Медична допомога за рахунок Лікарняної каси в 2019 році надавалась у 453 704 випадках на суму 61,9 млн. грн. В 2019 році за межами області отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління 113 громадян, котрі перебувають у Лікарняній касі.

Загальна сума видатків, спрямованих на здійснення адміністративно-господарської діяльності за перевірений період становила 13,6 млн. грн., що складає 16,5% (при плані 17,2%), і не перевищує встановленого показника 20% згідно з Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Видатки на адміністративно-господарську діяльність здійснювались згідно з кошторисом, нецільових витрат не виявлено.

Проведена перевірка засвідчила, що на початок року в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебували 204 тисячі 183 мешканці Житомирщини (що складало 16,7% від загальної кількості населення області). Протягом 2019 року до ЛК приєднались 5 960 осіб. Відновили перебування в ЛК протягом 2019 року 1 244 особи. 

Надходження лікарських засобів, виробів медичного призначення до лікувальних закладів здійснюється централізовано на підставі відповідних угод БО «Лікарняна каса Житомирської області» з медичними закладами та ТОВ «ППФ Санітас», ТОВ «БаДМ», ТОВ «Вітамед», ТОВ  «Медичний центр «М.Т.К.», ТОВ «Юрія-Фарм», ТОВ «Діалог Діагностікс», ТОВ «Кампус Коттон Клаб», ФОП Гужевніков М.Ю., ФОП Назарчук П.В. Основними критеріями вибору постачальника є ціна, якість, оперативність доставки згідно з Положенням  «Про визначення планових потреб та формування асортименту, цінової політики при закупівлі медикаментів». Тому згідно з відповідним наказом створена й діє постійна комісія з контролю за організацією оптових  закупівель лікарських засобів.

Фінансовий план та штатний розпис формується виконавчою дирекцією двічі на рік у розрізі витрат на основну діяльність та загальногосподарські потреби й затверджується рішенням правління. Витрати за статтями здійснюються за затвердженим кошторисом.

Приміщення БО «Лікарняна каса Житомирської області» орендується – договір оренди укладений із комунальним підприємством Житомирської обласної ради «Агенція з питань регіонального розвитку» (орендна плата та комунальні послуги сплачуються своєчасно). Також укладені договори оренди з 24 медичними закладами області, де розташовані філії ЛК, та з комунальним підприємством «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради, управлінням ЖКГ виконавчого комітету Малинської міської ради. Всі медичні заклади та комунальні підприємства надають рахунки на оплату оренди та комунальних послуг.

Фінансова звітність до ЖО ДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області подається у визначений термін.

Тож результати перевірки засвідчили, що БО «Лікарняна каса Житомирської області» працює стабільно та без порушень законодавчих актів, про що був складений відповідний акт.

Затим директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський виступив із пропозицією про надання благодійної допомоги медичним закладам для захисту медпрацівників при лікуванні пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію. Він проінформував, що згідно з рішенням попереднього засідання Правління було придбано 100 захисних костюмів загальною вартістю 35 730 грн., які було замовлено та виготовлено на швейній фабриці «Леся» у м. Новограді-Волинському. Ці костюми вже передано медпрацівникам, котрі контактують із хворими на COVID-19 та інші інфекційні хвороби, комунального некомерційного підприємства Бердичівська міська лікарня Бердичівської міської ради та КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради.

За результатами обговорення прийнято рішення доручити виконавчій дирекції у разі звернення адміністрації медичних закладів Житомирщини розглядати можливість надання їм благодійної допомоги для захисту медичного персоналу. Голова правління В.Д.Парій відзначив, що ЛК має докладати максимальних зусиль, аби допомогти медпрацівникам у нелегкій боротьбі за здоров’я та життя мешканців області.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – як-то: про прийняття та поновлення громадян у благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області», а також виключення їх із ЛК. За цими питаннями виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального їх обговорення членами правління були ухвалені відповідні рішення.

Read More

20 676 грн. витратила БО “Лікарняна каса Житомирської області” для лікування ускладнення від коронавірусної інфекції у пацієнтки

20 676 грн. витратила БО “Лікарняна каса Житомирської області” для лікування ускладнення від коронавірусної інфекції у пацієнтки (члена ЛК) КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради (для довідки: якщо людина перебуває в Лікарняній касі з моменту створення організації – загальна сума сплачених щомісячних добровільних пожертвувань складає близько 5 тис. грн.).
Жінка 59 років три тижні тому поступила в медичний заклад із двобічною пневмонією. Тривалий час перебувала в реанімації. Необхідні для лікування препарати всі три тижні вона отримувала за рахунок Лікарняної каси. Завдяки високому професіоналізму медпрацівників та допомозі ЛК в задовільному стані виписана додому.
Й такі випадки – непоодинокі. В той же період ще дві пацієнтки (члени ЛК, 58 та 68 років) цього ж закладу отримували медикаменти для стаціонарного лікування від ускладнення коронавірусної інфекції – на суму 2 565 грн. та 1 887 грн. відповідно кожна.
Зараз у КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради Лікарняна каса забезпечує необхідними препаратами стаціонарне лікування ускладнення від коронавірусної інфекції ще трьох пацієнтів – членів ЛК (в одного з них – важкий перебіг захворювання).
Для БО “Лікарняна каса Житомирської області” головне – врятувати життя людей та зберегти їхнє здоров’я.

Read More

Хвороба приходить тоді, коли її не чекаєш

– чи то вечір, чи ніч, чи будень, а чи свято. І їй, хворобі, байдуже – маєш ти гроші, щоб купувати ліки, а чи ж рахуєш кожну копійку. Ось тоді-то й приходить на допомогу Лікарняна каса. Я це відчула не раз – особливо, коли лікувалась амбулаторно. Проте, на жаль, не раз і не двічі доводилось лікарям нагадувати, що я перебуваю в БО «Лікарняна каса Житомирської області» – щоб виписали мені рецепт на препарати, якими забезпечує ЛК. Адже знаю, що за рахунок Лікарняної каси надаються медикаменти для амбулаторного лікування більше 100 захворювань – сайт ЛК із переліками захворювань та препаратів для їх лікування проштудіювала, як мовиться, «від А до Я». Й у таких випадках мені неодноразово допомагала лікар-експерт філії ЛК у Новограді-Волинському Наталія Іванівна Лібіченко. Тож хочу щиро подякувати їй за людяність і терпіння – вона робить усе можливе (й навіть у свій вихідний), щоб ми, пацієнти – члени Лікарняної каси – отримували дійсно якісне лікування за рахунок ЛК!
Марія Михайлова, м. Новоград-Волинський
(подяка надіслана через Facebook).
https://likkasa.com.ua/category/podiaki/

Read More

12 травня – Всесвітній День медичної сестри

Read More

Дорогі друзі! Вітаємо вас із Днем пам’яті та примирення й Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті та примирення та 75-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – бо серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим є мир, найсвятішою – перемога над ворогом, який бажає смерті ближнього, зазіхає на чуже, зневажає твою Батьківщину, віру, культуру, твоє право на життя і свободу.

Тож бажаємо вам миру та злагоди! Нехай на нашій землі знову запанує мир та спокій, а в серцях ніколи не згасає вогник надії на щасливе майбутнє нашої країни. Тільки разом – у порозумінні та єдності, натхненно й згуртовано – ми збудуємо сильну, заможну, непоборну Україну!

Миру всім нам, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!

З повагою – правління ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України».

Read More

«Лікарняна каса продовжує співфінансування лікування в медичних закладах області»

– прозвучало під час одного з нещодавніх брифінгів голови Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечка.

https://zt.20minut.ua/Zdorovya/brifing-v-zhitomirskiy-oda-pririst-po-covid-19–17-novih-vipadkiv-za-o-11053787.html

«Незважаючи на початок із 1 квітня 2020 року фінансування медичних закладів з НСЗУ, благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області», яка розташована за адресою: вулиця Пушкінська, 1 у Житомирі, в приміщенні обласного медичного консультативно-діагностичного центру, буде продовжувати свою діяльність та співфінансування лікування в медичних закладах області», – наголосили голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко та начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик.

Й це справді так. Адже, зокрема, протягом першого кварталу 2020 року лікувальні установи області отримали від БО «Лікарняна каса Житомирської області» медичних препаратів, реактивів та виробів медичного призначення на суму 11,3 мільйонів гривень.

Крім того, цими днями за замовленням Лікарняної каси на швейній фабриці «Леся» у м. Новограді-Волинському було виготовлено ще 50 захисних костюмів для медпрацівників, котрі контактують із хворими на COVID-19 та інші інфекційні хвороби, та захисні халати – загальною вартістю майже 36 тис. грн. Їх передано до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради та КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради.

БО «Лікарняна каса Житомирської області» турбується про здоров’я й життя мешканців Житомирщини.

https://likkasa.com.ua/%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bd%d1%8f%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%81%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b6%d1%83%d1%94-%d1%81%d0%bf%d1%96%d0%b2%d1%84%d1%96%d0%bd%d0%b0%d0%bd/

Read More
Login