Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

November, 2019

Нещодавно в Києві відбувся 2-й Міжнародний конгрес «Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі»

участь у якому взяла експерт відділу аудиту та управління якістю ЛДП БО «Лікарняна каса Житомирської області» Лариса Марцинівна Козік.

https://likkasa.com.ua/

– Фахівці різних спеціальностей медичних закладів України зібрались для того, щоб обговорити проблему антибіотикорезистентності, обмінятись досвідом та досягти розуміння на всіх рівнях, у тому числі через комунікацію, просвітницькі заходи та навчання, – розповіла вона. – Адже на захід були запрошені та взяли участь у його роботі експерти з країн Західної Європи та США.

За визначенням ВООЗ поширення резистентності до антибактеріальних лікарських засобів стало глобальною загрозою людству, що призводить до зниження ефективності лікування інфекцій, небезпечних для життя, збільшення частоти та тривалості госпіталізацій, витрат на охорону здоров’я, рівня смертності пацієнтів. Причиною зростаючої хвилі антибіотикорезистентності бактерій експерти називають нераціональне застосування антибіотиків – легку доступність їх придбання, високу частоту випадків самолікування.

Свій вклад у поглиблення проблеми, на жаль, додають і лікарі – через недостатність знань щодо раціональності антибіотикотерапії. Так, наприклад, за свідченням світової статистики, в США щороку у відділеннях невідкладної допомоги проводяться 47 мільйонів курсів антибактеріальної терапії при інфекціях, які цього не потребують.

Крім того, додає свого відсутність профілактичної роботи з пацієнтами щодо побічної дії та наслідків надмірного та нераціонального використання антибіотиків.

Також негативну роль відіграють такі фактори, як недостатній контроль за використанням протимікробних засобів у сільському господарстві та тваринництві, використання бактерицидних речовин у миючих засобах, косметиці, викиди антибіотиків у навколишнє середовище фармацевтичними заводами.

– Сьогодні багато держав розуміють, що це глобальна проблема, – коментує Л.М.Козік, – адже зі 115 розроблених основних антибіотиків 68 уже практично не діють.

Так, зокрема, в США – як повідомляли учасників конгресу – щороку стійкі до антибіотиків бактерії та грибки спричиняють 2,8 мільйони інфекцій і 35 000 смертей. Стійкими штамами мікробів пацієнти інфікуються кожні 11 секунд, а кожні 15 хвилин хтось із них помирає.

Загалом у світі резистентні штами вірусів, бактерій, грибів і паразитів щороку викликають 700 тисяч смертей у рік. А до 2050 року – за прогнозами – цей показник сягатиме близько 10 мільйонів смертей та обійдеться глобальній економіці в 100 трильйонів доларів.

Тож для попередження й зниження цих загрозливих показників лікарі повинні призначати антибіотики суворо за показами. Також необхідно здійснювати правильний підбір дозування препаратів та тривалості лікування, при цому – враховуючи оцінку ефективності антибактеріальної терапії та специфіку регіональної чутливості до антибактеріальної терапії.

– Конгрес дав можливість працівникам охорони здоров’я зустрітись із провідними експертами з України та країн ближнього зарубіжжя, Західної Європи та США, – підсумувала Л.М.Козік, – щоб оцінити ризики та обговорити багато важливих тем у сфері застосування антибіотиків та управління антибіотикорезистентністю, які принесуть користь населенню України. Проведення таких заходів дозволяє привернути увагу суспільства до антибіотикорезистентності, підвищити рівень обізнаності. Лише спільними зусиллями можна подолати виклики сьогодення, забезпечивши здоров’я і захист майбутніх поколінь.

Read More

Валентин Парій про роль асоціацій у БПР лікарів

https://accemedin.com/material/2024?fbclid=IwAR3nRlNXF2kzXQQFSmZdEE2TBi7eenPAPjwHiGWSfj7qhlvSpnosAZcO4E8

Доктор медичних наук Валентин Парій про роль асоціацій та громадських організацій лікарів у контексті БПР.

Read More

Подано законопроект щодо врегулювання діяльності лікарняних кас

Народним депутатом Антоном Яценком до Парламенту подано законопроект від 08.10.2019 р., зареєстрований за № 2245 «Про врегулювання питань в окремих галузях охорони здоров’я», який наразі направлено на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Даним законопроектом пропонується врегулювати систему лікарняних кас в Украї­ні, яких, згідно з пояснювальною запискою автора, сьогодні функціонує в Україні 206. Вони здійснюють діяльність у якості благодійних організацій та громадських об’єднань, і створення лікарняних кас у вигляді незалежних неурядових громадських (благодійних) організацій визначає можливості громадського контролю за використанням кош­тів та якістю медичного обслуговування їх членів. Відтак, виникла необхідність врегулювати на законодавчому рівні діяльність таких кас, для чого за участю фахівців та представників лікарняних кас та з урахуванням світового досвіду й розроблено новий законопроект.

Ним пропонується, зокрема:

  • визначити терміни «лікарняна каса», «кошторис лікарняної каси (Асоціації)», «адресна цільова допомога»;
  • визначити юридичний статус лікарняної каси;
  • врегулювати організаційні та економічні засади утворення та діяльності таких кас;
  • передбачити ведення Реєстру лікарняних кас та їх акредитацію;
  • визначити порядок членства в лікарняних касах;
  • врегулювати діяльність управлінських органів;
  • встановити організаційно-правові засади органів самоуправління.

Так, лікарняна каса згідно з проектом закону є неприбутковою організацією — добровільним об’єднанням фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права, яка несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах вартості власного майна. Засновниками лікарняної каси можуть бути не менш як 2 особи, а її утворення повинно здійснюватися на установчих зборах засновників та оформлюватися протоколом.

Діяльність кас має визначатися статутом та здійснюватися тільки після включення їх до Реєстру лікарняних кас. Надання адресної цільової допомоги визначатиметься в разі прийняття законопроекту, на підставі статуту каси та за правилами, визначеними в ст. 10 проекту. При цьому всі лікарняні каси підлягатимуть акредитації, тобто мають підтвердити відповідність вимогам, визначеним законодавством та Асоціацією лікарняних кас. Статутом, або ж положенням про членство, затвердженим відповідно до статуту, визначатиметься й порядок членства в лікарняній касі.

Також законопроект № 2245 окремим розділом визначає порядок здійснення контролю Асоціацією лікарняних кас за діяльністю її членів, у тому числі заходи такого контролю, перевірки та застосування Асоціацією заходів регуляторного впливу щодо своїх членів у разі порушення ними умов членства чи вимог внутрішніх організаційно-регуляторних актів.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Read More

Про співпрацю давніх друзів і партнерів – БО “Лікарняна каса Полтавщини” та БО “Лікарняна каса Азовсталь”

Маріуполь. Зустріч з друзями.
Маріуполь! Змішані відчуття! По дорозі блок пости, молоді солдати і ти розумієш, що занурюєшся в іншу реальність, де інший світогляд, інші життєві цінності.
Сумно, що 5 років країна живе в різних реальностях. Інше відчуття – радість зустрічі з друзями. Короткострокова, але насичена спогадами, враженнями та спільним бажанням трішки змінити дійсність, допомогти своєю роботою людям поруч.
Зустріч з колективом БО “Лікарняна каса Азовсталь”- 16 років спільної праці на захисті пацієнта!
Приємно бачити директора організації Наталю Михайлівну Артюх сповнену ентузіазмом, з вогником в очах, бажанням працювати та відчувати задоволення від своєї роботи. Організація надає допомогу працівникам комбінату, їх родичам у відповідності до умов організації та медичної програми. Спільно з профспілковим комітетом комбінату лікарняна каса допомагає вирішити одну з соціальних проблем працівників – медикаментозна допомога при захворюванню. Цей напрямок вкрай необхідний для жителів України. Механізм “співоплати” повинні запровадити на рівні Законів України, паралельно з законом про медичні гарантії. Держава вибрала пріоритети: інфарк, інсульт, онкологія та пологи. Це дуже чудово, якщо гарантований пакет повністю покриє всі витрати на лікування! Чудово, якщо поступово пріоритети будуть розширюватися на інші діагнози.
Але час пролітає швидко та, нажаль, не всі жителі встигнуть отримати повноцінну допомогу. Необхідно об’єднаватися населенню та розвивати механізм взаємодопомоги.
Чукаємо на розгляд Проекту Закону про врегулювання питань в окремих галузях охорони здоров’я, який надасть можливість повноцінно запрацювати лікарняним касам в Україні при об’єднанні в Асоціацію.
До нових зустрічей!
Виконавчий директор БО “Лікарняна каса Полтавщини” В.Шевченко.

Read More

Співпраця Лікарняних кас – для блага людей

Виконавчий директор ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України», заступник директора виконавчого благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», член Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів, кандидат медичних наук Сергій Миколайович Грищук відвідав нещодавно БО «Лікарняна каса Полтавщини».

Він поцікавився напрацюваннями організації, зокрема, в питаннях залучення до організації нових членів, механізмами забезпечення членів ЛК якісною медичною допомогою за рахунок Лікарняної каси тощо.

– Разом із колегами БО «Лікарняна каса Полтавщини» ми детально обговорили перспективи розвитку медичної галузі, – повідомив С.М.Грищук, – зокрема – поданий до Кабінету міністрів проект «Закону про врегулювання питань в окремих галузях охорони здоров’я», який регулюватиме діяльність лікарняних кас на рівні країни через Асоціацію лікарняних кас, необхідність запровадження поняття «співоплата» в Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», перспективи розвитку лікарняних кас у системі сучасного реформування охорони здоров’я та їх значення в залученні позабюджетних коштів для повноцінного забезпечення медичної послуги пацієнту. Лікарняні каси Житомирщини й Полтавщини співпрацюють для блага людей.

Read More

Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Головним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 9 місяців 2019 року, з яким виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

Так, за його інформацією, станом на 1 жовтня в Лікарняній касі перебували 206 487 жителів області (16,9% від загальної кількості населення Житомирщини). Протягом 9 місяців цього року до ЛК вступили 4 552 особи, поновлено за цей період 729 членів ЛК (найбільше – в Новоград-Волинському та Малинському районах, місті Коростені).

Стосовно колективного вступу директор виконавчий відзначив, що частка колективного вступу складає 17% (777 осіб), індивідуального – 83% (3 775 осіб). Наразі з ЛК співпрацюють 998 підприємств (із них у Житомирі 243), з яких 35 вступили до ЛК протягом 2019 року. В.С.Мишківський зауважив, що в роботі з колективами необхідно наголошувати на перевагах колективного вступу до ЛК й детально інформувати про ці переваги.   

Також охарактеризував програми пільгового вступу до ЛК – «Потурбуйся про батьків» (за нею протягом 9 місяців цього року членами Лікарняної каси стали 23 особи) та вступу учасників операції об’єднаних сил, антитерористичної операції (учасників бойових дій), за якою протягом звітного періоду до ЛК вступили 209 осіб.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК до бази даних внесено 145 680 номерів мобільних телефонів, за якими відправлено 81 586 СМС-повідомлень про витрати на амбулаторне лікування, заборгованість по сплаті щомісячних добровільних пожертвувань, запрошення отримати посвідчення тощо.

Директор виконавчий поінформував учасників зібрання про фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області» за 9 місяців 2019 року. Фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 61 мільйон 127 тисяч гривень (при запланованих 62 мільйонах 907 тисячах гривень). Сума витрат склала 56 мільйонів 086 тисяч гривень, із них на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення) – 46 мільйонів 103 тисячі гривень (75,4%). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 9 мільйонів 983 тисячі гривень (16,3%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

В.С.Мишківський деталізував витрати на забезпечення основної діяльності Лікарняної каси. Так, закладам охорони здоров’я надано ліків та виробів медичного призначення, а також здійснено оплату лабораторних та діагностичних обстежень на суму 31,3 мільйон гривень. На медикаменти та вироби медичного призначення членам ЛК за амбулаторними рецептами витрачено 9,8 мільйонів гривень. Сплачено за послуги з обстеження членів ЛК у Житомирській області, а також лікування за межами області 5 мільйонів гривень. Станом на 1 жовтня в медичних закладах області знаходилось ліків та виробів медичного призначення на суму 4 мільйони гривень (із них у районних закладах охорони здоров’я – на суму півтора мільйони гривень, міста Житомира та обласних – 2,5 мільйони гривень).

Протягом звітного періоду медичну допомогу за рахунок ЛК на суму до 5 тисяч гривень отримали 66 460 осіб, до 14,7 тисяч гривень – 540 осіб, понад вказану суму – 14 членів ЛК, більше 21,6 тисячі гривень – 3 особи.  

Видано направлень для отримання медичної допомоги за межами області в лікувальних закладах м.Києва 51 особі – 42 з них скористались цими направленнями.

Під патронатом Лікарняної каси наразі перебувають 522 дитини-сироти (протягом звітного періоду 107 із них скористались можливістю лікування за рахунок ЛК).

Також ЛК забезпечує лікування інвалідів війни (проліковано 7 осіб) та учасників АТО (надана допомога 134 особам).

– Тож ми й надалі продовжуватимемо працювати за вже відпрацьованими напрямками діяльності – зокрема, будемо проводити активну роз’яснювальну роботу щодо ролі та місця ЛК в реформованій системі охорони здоров’я, – відзначив В.С.Мишківський. – Адже це – додаткове джерело фінансування медичної допомоги – в тій частині, яка не буде забезпечуватися державою. Крім того, впроваджуватимемо нові економічні моделі співпраці з ЗОЗ вторинного та третинного рівнів. Зауважу на очікуваному можливому вивільнені ресурсів через запровадження «Програми медичних гарантій» на спеціалізованому та високоспеціалізованому рівнях медичної допомоги в частині лікування інсульту, інфарктів, пологів, неонатальної допомоги та інших. Результатом буде розроблення програми щодо розширення Положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до ЛК» з 01.04.2020 року. Також плануємо проведення інформаційної кампанії щодо популяризації діяльності ЛК з урахуванням сучасних підходів до контекстної та іміджевої реклами.

Директор виконавчий детально поінформував членів правління про інформаційну кампанію, за якою, зокрема, для формування вищого рівня довіри та охоплення нової цільової аудиторії серед населення здійснюватиметься онлайн реклама на оновленому сайті БО «Лікарняна каса Житомирської області», в соціальних мережах, контекстно-медійна реклама в Google. Очікуваний результат полягає в охопленні до 240 тисяч жителів Житомирської області, покращенні іміджу ЛК серед членів організації (а відтак – поліпшенні своєчасної сплати щомісячних добровільних пожертвувань) та вступі до ЛК. Члени правління після обговорення деталей інформаційної кампанії підтримали пропозицію В.С.Мишківського.

Також перед учасниками зібрання виступила експерт відділу аудиту та управління якістю ЛДП Лариса Марцинівна Козік, яка поінформувала про прийняття й поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із БО «Лікарняна каса Житомирської області» та ознайомила присутніх із заявами про повернення коштів членам ЛК, витрачених на лікування за межами області. Було розглянуто 40 заяв, за якими прийняті відповідні рішення.

Також члени правління обговорили інші питання діяльності Лікарняної каси протягом звітного періоду та її роботи до завершення року.

Read More
Login