Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

Українці витрачають гроші на ліки, які не допомагають

Автоматический альтернативный текст отсутствует.

26% грошей, які українці витратили на ліки в аптеках у 2017 році, пішли на препарати, які не допомагають. Це 13,9 мільярдів грн. з 53,6 мільярдів, які загалом було витрачено в аптеках торік.

Таке дослідження сьогодні презентувала група експертів, детальніше про нього можна почитати тут: https://goo.gl/sd3kyZ
Ґрунтовна та корисна робота для більш конкретного розуміння проблем на фармацевтичному ринку в Україні та втілення якісних змін.

Поширення в Україні ліків, у яких відсутні наукові підстави для клінічного застосування, є проблемою як для лікарів, так і для пацієнтів. Втім, аналіз ринку таких “ліків” у нашій країні дотепер не проводився.

Зокрема він показав, що за останні 5 років (2013-2017) українці витратили в аптеках 3,6 мільярда доларів на лікарські препарати рослинного походження, гомеопатію та інші препарати без доведеної ефективності.

А один з найпопулярніших засобів, який часто рекомендується для лікування захворювань головного мозку, порушень кровообігу, діабетичної полінейропатії, виробляється з крові телят та відсутній в міжнародних клінічних настановах.

Чи варто зазначати, що цих діючих речовин, звісно, немає в міжнародних стандартах надання медичної допомоги.

Українці витрачають мільярди на різноманітні нейропротектори та ноотропи, гепатопротектори, кардіопротектори, хондропротектори та препарати від гострих респіраторних інфекцій, які також не мають доказової бази застосування. Добре, що завдяки широкій просвітницькій роботі, зокрема серед лікарів, українці вже почали витрачати менше коштів на фуфломіцини від застуди. Дізнатися більше про дослідження також можна в колонці Evgeniy Gonchar – https://goo.gl/xZAisC

Ситуація, в якій громадяни витрачають шалені гроші на ліки без доведеної ефективності, є неприйнятною. Приймати сумнівні лікарські засоби, дуже ризиковано для здоров’я. А за ці кошти можна було б отримати справді потрібне та якісне лікування.
Цілком усвідомлюю всі наявні проблеми та необхідність їхнього невідкладного вирішення. Наша команда вже розпочала системні зміни в цьому напрямку. Серед них:

✅ Запровадження нового Національного переліку лікарських засобів — списку з 427 ліків, які медзаклади зобов’язані закуповувати на 100%. Там немає ліків з недоведеною ефективністю, як було раніше, — лише якісні та безпечні препарати від поширених та найважчих хвороб.

✅ Введення міжнародних настанов лікування в українську медичну систему. Ми запустили онлайн-платформу, де зібрані міжнародні протоколи лікування, якими українські медики зможуть користуватися безоплатно: https://goo.gl/nrkg3M.

✅ Запровадження електронної системи охорони здоров’я, яка дозволить зберігати в єдиній системі всі виписані рецепти та перевіряти, чи були серед них фуфломіцини.

✅ Створення НСЗУ Національна служба здоров’я України, яка не платитиме кошти медзакладам, лікарі яких призначають необґрунтоване чи недоказове лікування.

✅ Розроблення законопроекту, що обмежує рекламу лікарських засобів. Він має встановити чіткий контроль за змістом реклами ліків та допомогти уникнути маніпулювання інформацією про препарат та його властивості.

✅ МОЗ України веде безперервну просвітницьку роботу щодо спростування міфів про недоказові способи лікування.

Ситуація потребує системних змін, на які знадобляться роки потужної роботи. Вже закладено підґрунтя трансформації системи. Щоби воно добре працювало та розвивалося, потрібна підтримка всієї медичної спільноти та громадськості.

▶️ Управлінці медзакладів — закуповуйте ліки за Нацпереліком!
▶️ Лікарі — використовуйте методи лікування, ефективність яких визнана на міжнародному рівні!
▶️ Пацієнти — не довіряйте рекламі, порадам в інтернеті чи рекомендаціям знайомих. Не соромтеся перепитувати лікаря, навіщо вам виписують той чи інший засіб. Перевірити ліки на підробку можна у мобільному додатку http://likicontrol.com.ua/

Працюймо над змінами разом, тільки тоді вони стануть можливі та невідворотні!

Уляна Супрун , Роман Ілик Tatyana Dumenko Dmitriy Gulyayev Олена Щербан Центр Протидії Корупції Міжнародний фонд “Відродження”
Read More


Залиште коментар!




У реабілітації поранених воїнів допомагають німецькі партнери

Днями в обласній клінічній лікарні імені М. Скліфосовського розвантажили ще один великий автофургон із благодійною допомогою з Німеччини. Він надійшов у межах співпраці провідного медичного закладу регіону з клінікою Altmuhlseeklinik Hensoltshone — одним із найбільших реабілітаційних центрів Німеччини. Цей проєкт має назву «Партнерство між лікарнями — партнери зміцнюють здоров’я» і втілюється за підтримки БО «Лікарняна […]

Детальніше
Читати блог »

2023. Допомога Кременчуцькому обласному клінічному шпиталю для ветеранів війни

До Кременчуцького обласного клінічного шпиталя для ветеранів війни БО "Лікарняна каса Полтавщини" передала благодійну допомогу: напівавтоматичний сечовий аналізатор, тест-смужки, аналізатор добового АТ ...

Чим живе зараз “Лікарняна каса Житомирської області”?

Коли  заходить мова про ситуацію у вітчизняній медицині і покращення рівня  обслуговування пацієнтів у  закладах охорони здоров’я,  часто виринає тема, ...

Login