Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Головним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 9 місяців 2020 року, з яким виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський.

Так, станом на 1 жовтня цього року в Лікарняній касі перебували 202 305 мешканців області (16,8% від загальної кількості населення Житомирщини). Протягом 9 місяців до ЛК долучились 2 881 особа (найбільша кількість – у Новоград-Волинському районі, містах Житомирі та Коростені), поновили своє перебування в організації за цей період 596 членів ЛК.

Частка колективного вступу протягом вказаного періоду склала 14% (398 осіб), індивідуального – 86% (2 483 особи). Новими колективними членами ЛК стали 16 нових організацій, в яких до ЛК долучились 34 особи. В організаціях, працівники яких перебувають в ЛК, додатково вступили 364 особи. Загалом колективними членами ЛК станом на 1 жовтня 2020 року були 970 організацій (242 з яких – у місті Житомирі).

Характеризуючи фінансовий стан БО «Лікарняна каса Житомирської області», директор виконавчий відзначив, що фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 57,6 мільйонів гривень. Сума витрат склала 45,5 мільйонів гривень, із них на забезпечення основної діяльності (медикаменти, реактиви та вироби медичного призначення) – 36,0 мільйонів гривень (62,6%). Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 9,5 мільйонів гривень (16,5%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

Директор виконавчий В.С.Мишківський поінформував учасників зібрання про роботу Лікарняної каси щодо сприяння надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, було придбано захисний одяг на суму майже 72 тисячі гривень, який передано до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради, КНП Бердичівська міська лікарня Бердичівської міської ради, КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Також станом на 01.09.2020 року за рахунок Лікарняної каси забезпечено лікування ускладнень від COVID-19 123 членів ЛК на загальну суму понад 330 тисяч гривень.

Традиційно протягом вказаного періоду БО «Лікарняна каса Житомирської області» забезпечувала лікування членів ЛК за межами областi: видано 30 клопотань для лікування за межами області, фактично отримали ліки або відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за рішеннями правління 42 особи, котрі перебувають в ЛК. Загальна сума витрат на лікування за межами області становила 221 тисячу гривень.

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК відправлено 98 604 СМС-повідомлення про витрати на амбулаторне лікування, заборгованість зі сплати щомісячних добровільних пожертвувань, запрошення отримати посвідчення членів ЛК тощо.

Проведено телефонне опитування членів ЛК, котрі були забезпечені Лікарняною касою медикаментами, реактивами, виробами медичного призначення при стаціонарному (834 особи) та амбулаторному (2 616 осіб) лікуванні, щодо задоволення ними наданням медичної допомоги за рахунок ЛК. Було виявлено факти некоректного виписування рецептів сімейними лікарями в Попільнянському районі, невідповідного надання ліків фармацевтами в Андрушівському районі.

Крім того, 51% опитаних купували медикаменти, більшість яких не мають доведеної ефективності застосування та не передбачені уніфікованими протоколами лікування Міністерства охорони здоров’я України.  

Протягом звітного періоду було здійснено впровадження сучасних пiдходiв до iнформацiйної роботи. Так, зокрема, з метою зацікавлення відвідувачів сайту Лікарняної каси та мотивації до вступу до ЛК оновлено головну сторінку (landing page) та інші розділи сайту. Результатом цього став вступ до організації 460 громадян.

Створено короткі відеосюжети («Як вступити до ЛК», «Як отримати ліки для амбулаторного лікування за рахунок ЛК», «Як сплатити внески онлайн», «Як пройти обстеження за рахунок ЛК» та інші) й продемонстровано їх у Facebook та Youtube. Кількість показів за вказаний період становила понад 1,2 мільйон, охоплено понад 200 тисяч осіб.

В соціальних мережах Facebook, Viber, Youtube, на сайті ЛК надано 1 720 коментарів та відповідей на коментарі/запитання громадян.

Розроблено та оновлено мобільні додатки «Лікарняна каса» в PlayMarket та для «Iphone» (в APPstore), які можуть замінювати посвідчення члена ЛК та догзволяють здійснювати сплату щомісячних добровільних пожертвувань онлайн.

Як і завжди, Лікарняна каса опікується дітьми, позбавленими батьківського піклування – наразі під патронатом ЛК перебувають 423 дитини цієї категорії (протягом звітного періоду 107 із них скористались можливістю лікування за рахунок ЛК на суму 26 тисяч гривень).

Також ЛК забезпечує лікування інвалідів війни (проліковано 20 осіб) та учасників АТО (надана допомога 98 особам).

– Лікарняна каса продовжує залишатися надійним партнером медичних закладів із забезпечення ліків та готова розширювати переліки програм та захворювань, які забезпечуються за рахунок нашої організації, – підсумував свій виступ Володимир Станіславович Мишківський. – Наші лікарі-експерти в медзакладах області всіляко сприяють та надають конкретну допомогу й супровід у ході лікування членів ЛК, адже всі ми усвідомлюємо відповідальність за їхнє життя й здоров’я. 

Лікар-експерт відділу експертизи та контролю якості ЛДП Лариса Марцинівна Козік доповнила інформацію про надання медичної допомоги пацієнтам – членам ЛК – з ускладненнями COVID-19. Так, за період із 01.03.2020 року по 30.09.2020 року Лікарняна каса забезпечила медикаментозне лікування в стаціонарних умовах 155 членів ЛК. Витрати на лікування склали понад 411 тисяч гривень.

Наразі в розпорядження клініцистів надійшов оновлений протокол лікування «Надання медичної допомоги при лікуванні коронавірусної хвороби» (№2116 від 17.09.2020 року), який доведено до лікарів-експертів усіх філій ЛК. З ними проведені відеоконференції щодо протокольного лікування хворих та необхідності належної комунікації з лікуючими лікарями.

Також Л.М.Козік виступила з пропозицією про внесення змін до «Положення про амбулаторне лікування членів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Запропоновано суттєво збільшити перелік захворювань, амбулаторне лікування яких забезпечує ЛК. Після детального обговорення члени правління ухвалили рішення про збільшення цього переліку.

Заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук поінформував учасників зібрання про прийняття, поновлення та виключення громадян із ЛК.

Після розгляду та обговорення пропозицій членами правління ухвалено відповідні рішення.

Члени правління обговорили інші питання діяльності Лікарняної каси протягом звітного періоду та її роботи до завершення року.

Read More


Залиште коментар!
Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій. Головним питанням, яке розглянули учасники зібрання, був звіт про діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» за 9 місяців 2020 року, з яким виступив директор виконавчий Володимир Станіславович Мишківський. Так, станом на 1 жовтня цього року в Лікарняній касі перебували 202 305 мешканців області (16,8% від […]

Детальніше
Читати блог »

«Не вводьте людей в оману!»

- «Й не кривіть душею, коли говорите, що, мовляв, ЛК не забезпечує ліками, а якщо й надає якісь, то – копійчаної вартості!» ...

Лікарняна каса Полтавщини – для медичних закладів та мешканців області

Лікуватись у лікарні - це вже проблема та стрес: де взяти кошти й купити ліки? Проте для власників картки БО ...

Login