Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

Звіт про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області в 2018 році

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

http://likkasa.com.ua/?p=13732

Зібрання провели на базі КУ «Обласний медичний центр вертебрології та реабілітації» Житомирської обласної ради на запрошення його головного лікаря О.М.Торбаса, котрий ознайомив гостей із діяльністю центру, поінформував про зміни та нововведення його в роботу. Також члени правління обговорили співпрацю закладу та Лікарняної каси.

Головними питаннями, які розглянули учасники зібрання, були: звіт виконавчої дирекції про діяльність організації в 2018 році та виконання кошторису за друге півріччя 2018 року, за якими виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський.

Він, зокрема, повідомив, що станом на початок 2019 року в ЛК перебуває 208 521 житель області, що становить 17% від загальної кількості населення (протягом року до ЛК приєднались 7 322 особи). Поновлено 1 604 члени Лікарняної каси. Вибули 11 202 особи, з них 2 336 – померли.

За показником вступу до ЛК лідирують міста Житомир та Коростень, Новоград-Волинський район. В ряді районів – зокрема, Народицькому, Брусилівському, Ружинському – протягом року членами організації стали менше 100 осіб.

За формою оплати щомісячних добровільних пожертвувань громадян, які приєднались до ЛК, переважає індивідуальна (6 258 осіб – 85%) проти колективної (1 064 особи – 15%). За структурою платників пожертвувань у ЛК за місцем сплати внесків – 69% сплачують індивідуально, 31% – відрахуванням із заробітної плати (на 01.01.2019 рік колективними членами ЛК є 1 045 підприємств, із них у Житомирі – 249).

Для забезпечення інформаційної підтримки членів ЛК за номерами їх мобільних телефонів відправлено СМС-повідомлень про витрати на амбулаторне лікування, запрошення отримати посвідчення, інформацію про лікарів-експертів у районах тощо.

Аналізуючи виконання фінансового плану за ІІ півріччя 2018 року, доповідач зауважив, що при запланованих 36,5 млн. грн. фактична сума надходжень склала 36,7 млн. грн. – із них 31,5 млн. грн. (при запланованих 31,9 млн. грн.) спрямовані на забезпечення основної діяльності.

Протягом же всього 2018 року надійшло 72,1 млн. грн. Витрати склали 74,7 млн. грн. (63,5 млн. грн. із яких – 85% – становили витрати за забезпечення основної діяльності ЛК).

Ліків та виробів медичного призначення надано закладам охорони здоров’я області шляхом централізованого постачання та через аптечну мережу на суму 45,2 млн. грн., членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу – на суму 14,1 млн. грн., оплачено послуг із обстеження членів ЛК в Житомирській області, лікування за межами області на суму 4,3 млн. грн.

Стаціонарно проліковано протягом 2018 року 53 775 пацієнтів, котрі перебувають у Лікарняній касі, на суму 31,9 млн.грн., амбулаторно-поліклінічно – 111 805 членів ЛК на суму 19,9 млн.грн., обстежено – 317 883 випадки на суму 8,9 млн.грн.

Крім того, за межами області в лікувальних закладах Києва за участі ЛК отримали медичну допомогу 43 особи. Також отримали відшкодування витрат у зв’язку з невідкладними станами за межами області за рішеннями правління 58 осіб. Загальна сума витрат на лікування за межами області становила 206 тис.грн.

Під патронатом ЛК перебувають 533 дитини-сироти – минулоріч 115 із них проліковано. За рахунок ЛК продовжується лікування інвалідів війни (в 2018 році проліковано 27 членів Лікарняної каси), учасників АТО (проліковано 156 осіб).

– В 2018 році було запроваджено низку заходів щодо оптимізації забезпечення членів ЛК якісною медичною допомогою, – поінформував Володимир Станіславович. – Так, розширено кількість нозологій та перелік лікарських засобів при амбулаторному лікуванні. Крім того, розширено мережу відпускання ліків для амбулаторного лікування – наразі за рецептами ЛК медикаменти та вироби медичного призначення відпускають 222 аптеки та аптечні пункти. Покращання доступності до високоспеціалізованих методів інструментальної і лабораторної діагностики здійснено шляхом розширення співпраці з ОКЛ імені О.Ф.Гербачевського та приватною лабораторією «INVIVO».

Також протягом 2018 року було вжито заходів щодо оптимізації діяльності Лікарняної каси. Зокрема, проведена активна роз’яснювальна робота щодо ролі та місця ЛК в реформованій системі ОЗ як додаткового джерела фінансування медичної допомоги в частині, яка не буде забезпечуватись державою. Здійснювалось сервісне інформування членів Лікарняної каси з запрошенням отримувати посвідчення членів ЛК, контактними даними лікарів-експертів філій ЛК, інформацією про витрати на лікування, можливість амбулаторного лікування дітей тощо. Для зменшення банківської комісії членами Лікарняної каси при сплаті щомісячних добровільних пожертвувань здійснено переорієнтацію населення на електронні платежі. Впроваджено зміни в переліках ліків, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному, стаціонарному лікуваннях – пріоритет надано препаратам за принципом «ціна-якість». Втілено зміни при лікуванні гострих бронхітів та дорсопатій (остеохондроз) у контексті доказової медицини.

Заслухавши та обговоривши виступ директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківського, учасники зібрання оцінили роботу ЛК в 2018 році задовільною.

Учасники засідання правління ЛК також розглянули питання про внесення змін до положення «Про порядок використання добровільних пожертвувань до благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», за яким виступила заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Було запропоновано збільшити розмір допомоги членам ЛК за рахунок ЛК при лікуванні в умовах цілодобового стаціонару необхідним діагностичним та медикаментозним забезпеченням протягом року на суму, яка не перевищує 30 річних (досі було – 25) добровільних пожертвувань до ЛК. Також запропоновано збільшити до 3 500 грн. (досі було – 2 500 грн.) розмір повернення членам ЛК витрачених коштів при обстеженні та лікування за межами області. Після детального обговорення позитивні рішення за пропозиціями були одностайно прийняті.

Крім того, Р.В.Артюх виступила з пропозицією про внесення змін до «Тимчасового положення про лікування хворих із сечокам’яною хворобою за допомогою апарата для проведення безконтактної літотрипсії». Апарат для проведення дистанційної ударно-хвильової літотрипсії для покращання надання медичної допомоги хворим із сечокам’яною хворобою БО «Лікарняна каса Житомирської області» придбала в 2014 році для кабінету дистанційної літотрипсії обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського. Протягом п’яти років проведено 1 978 сеансів безконтактної літотрипсії, із яких членам ЛК – 1 138. Отож, обговоривши пропозицію, члени правління прийняли рішення про те, що пацієнти, які не перебувають в ЛК і бажають пройти сеанс літотрипсії, сплачують на рахунок ЛК добровільні пожертвування в сумі 4 тис. грн. за первинний сеанс, за повторні сеанси літотрипсії того ж каменя – 2 тис. грн.

Також Р.В.Артюх виступила з пропозицією про внесення змін до «Переліку ліків, які можуть забезпечуватись за рахунок ЛК для надання медичної допомоги в стаціонарних умовах» та «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, які забезпечуються за рахунок ЛК при амбулаторному лікуванні», наголосивши на доцільності надання пріоритету препаратам за принципом «ціна-якість», з чим погодились члени правління та прийняли рішення про внесення відповідних змін у названі переліки.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – про прийняття та поновлення громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення громадян із ЛК та інші, за якими виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального обговорення членами правління були прийняті відповідні рішення.

Read More


Залиште коментар!




У реабілітації поранених воїнів допомагають німецькі партнери

Днями в обласній клінічній лікарні імені М. Скліфосовського розвантажили ще один великий автофургон із благодійною допомогою з Німеччини. Він надійшов у межах співпраці провідного медичного закладу регіону з клінікою Altmuhlseeklinik Hensoltshone — одним із найбільших реабілітаційних центрів Німеччини. Цей проєкт має назву «Партнерство між лікарнями — партнери зміцнюють здоров’я» і втілюється за підтримки БО «Лікарняна […]

Детальніше
Читати блог »

2023. Допомога Кременчуцькому обласному клінічному шпиталю для ветеранів війни

До Кременчуцького обласного клінічного шпиталя для ветеранів війни БО "Лікарняна каса Полтавщини" передала благодійну допомогу: напівавтоматичний сечовий аналізатор, тест-смужки, аналізатор добового АТ ...

Чим живе зараз “Лікарняна каса Житомирської області”?

Коли  заходить мова про ситуацію у вітчизняній медицині і покращення рівня  обслуговування пацієнтів у  закладах охорони здоров’я,  часто виринає тема, ...

Login