Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

«Забезпечення надання якісної медичної допомоги членам Лікарняної каси – головне в нашій роботі!»

http://likkasa.com.ua/?p=10816

1На цьому наголосив виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський, відкриваючи зібрання лікарів-експертів філій ЛК, яке відбулось нещодавно.

Учасники засідання розглянули та обговорили низку питань стосовно діяльності організації, першим із яких було – про стан надання медичної допомоги членам ЛК впродовж 2 місяців 2018 року. Про це поінформувала завідуюча відділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх.

– Протягом цього періоду надано медичну допомогу за рахунок ЛК у 89 238 випадках на суму 10,7 млн. грн., – повідомила вона, деталізувавши, що стаціонарно було проліковано 29 044 особи, амбулаторно-поліклінічно – 19 453 особи, кількість обстежених становила 57 260 випадків звернень. – Причому 1 915 членів Лікарняної каси отримали за її рахунок медичну допомогу на суму понад тисячу гривень. Також упродовж двох місяців цього року було видано 17 направлень членам ЛК для отримання медичної допомоги в лікувальних закладах м. Києва через ВГО «Асоціація лікарняних кас України».2

Виступаюча також звернула увагу учасників зібрання, зокрема, на непоодинокі випадки, коли лікарі медичних закладів антибіотикопрофілактику при планових оперативних втручаннях замінюють антибіотиколікуванням, не завжди застосовують ступеневу терапію, що суперечить наказу МОЗ України від 29.08.2008 року №502 «Про затвердження клінічного протокоду з антибактеріальної профілактики в хірургії, травматології, акушерстві та гінекології». Крім того, Р.В.Артюх відзначила, що антибіотики для профілактики й лікування призначаються в більшості випадків емпірично, не завжди дотримуються оптимальні терміни антибіотикотерапії (деякі препарати призначаються вкінці лікування, перед виписуванням хворого зі стаціонару, або ж – у багатьох випадках – одночасно декілька антибіотиків тривалим курсом).

– Необхідно активніше співпрацювати з лікарями медичних закладів, нагадуючи їм про дотримання протоколів лікування, – закликала Р.В.Артюх. – Адже саме недотримання їх призводить до значної кількості звернень членів ЛК на «гарячу лінію» з медичних питань – зокрема, стосовно призначення ліків, які відсутні в протоколах лікування та ЛФ, що вказує на наявність подвійних стандартів або незнання лікарів уніфікованих протоколів лікування та нового ЛФ, термінів лікування, інфузійної терапії в терапевтичних відділеннях та денних стаціонарах, лікування ЦД тощ4о. Тож необхідно налагоджувати тіснішу співпрацю з лікарями, адже це сприятиме наданню якісної медичної допомоги членам Лікарняної каси.

Заступник виконавчого директора Сергій Миколайович Грищук поінформував учасників зібрання про взаємодію лікарських засобів. Він наголосив, що й цей напрямок також потребує активнішої взаємодії лікарів-експертів ЛК з лікарями медичних закладів. Адже вивчення якості надання медичної допомоги, наданої членам Лікарняної каси, зокрема, засвідчило непоодинокі випадки призначення несумісних препаратів, що може призвести до негативних наслідків.

– Тож у цьому контексті надзвичайно корисно було прослухати цикл тематичних лекцій «Актуальні питання управління якістю медичної допомоги», які провели нещодавно фахівці кафедри менеджменту охорони здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця, – повідомила лікар-експерт відділу аудиту та контролю якості ЛДП Ірина Антонівна Білоус. – Викладачі кафедри констатували, що наразі в Україні існує адміністративно-командний підхід до забезпечення якості медичної допомоги, який потрібно замінити на принцип управління процесом.

Так, нинішня бюрократична мета поліпшення клінічного стану пацієнта та показників здоров’я населення загалом, дотримання відповідних нормативів має бути замінена задоволенням потреб пацієнтів, персоналу та інтересів держави, суспільства. Тобто важливими стають не лише процес та структура, як досі, а ще й – результат, до того ж – постійний. Механізмами управлінської дії повинні виступити програма безперервного поліпшення якості, самооцінка організації, система організації, система освіти, клінічний аудит – на відміну від нинішніх обліку та аналізу клінічних випадків із несприятливим результатом, консиліумів, контролю, статистичного обліку та звітів, стандартизації, сертифікації, ліцензування, акредитації. Відповідальність за результат має нести весь персонал закладу, адміністрація, держава, пацієнт – нині ж відповідальність покладена лише на медперсонал та адміністрацію. Мотивацію персоналу з визнання професіоналізму пацієнтами й колегами, покарання, декваліфікації, зниження рівня акредитації, позбавлення ліцензії необхідно змінити на професійне самоствердження, відмову від покарань.

5Як повідомила виступаюча, існує шість категорій вимірювання якості. Головна з них полягає в тому, що центральна роль відведена пацієнту – тобто медична допомога надається кожному пацієнту відповідно до його індивідуальних потреб та цінностей, а також забезпечення того, щоб цінності пацієнта спрямовували всі політичні рішення. Наступна категорія – безпечність – показує, наскільки пацієнти убезпечені від шкоди під час отримання ними медичних послуг. Категорія ефективності засвідчує базування забезпечуваних послуг на наукових знаннях. Категорія раціональності оцінює уникання зайвих витрат, у тому числі витрат оснащення та всіх видів ресурсів. Забезпечення допомоги, яка не відрізняється за якістю для різних хворих за такими особистими характеристиками, як вік, етнічна належність, географічне положення чи соціально-економічне становище оцінюються за категорією справедливості. Скорочення черг, а іноді й небезпечних затримок для отримувачів та надавачів послуг засвідчують своєчасність надання медичних послуг.

Основними механізмами управління якістю, за словами виступаючої, є ліцензування, акредитація, стандартизація, сертифікація та атестація як шлях до безперервного професійного розвитку. Інструментами ж мають бути клінічні настанови, уніфіковані та локальні протоколи, клінічний аудит, сертифікація системи управління якістю, табель оснащення, державний та локальний формуляр лікарських засобів, реєстр індикаторів якості, експертна оцінка, ретроспективний аналіз документації, спостереження, опитування, інформаційно-аналітичні системи.

– Доводиться констатувати, що медичні працівники не зацікавлені в об’єктивній оцінці їхньої діяльності, оскільки для них експертиза якості носить «каральний» характер, – відзначила І.А.Білоус, – Проте, як сказав Едвард Демінг: «Даремно шукати якість серед верстатів. Вона народжується в коридорах влади». Тобто забезпеченням якості надання медичної допомоги треба управляти на всіх рівнях керівництва галуззю.

В зв’язку з цим зрозумілими є мета та основні положення медичної реформи в Україні. Про дослідження обізнаності населення з ними поінформував учасників зібрання заступник виконавчого директора С.М.Грищук. Дослідження було проведене в І кварталі 2018 року студентами комунального вищого навчального закладу «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради. За розробленою спеціальною анкетою здійснювалось опитування медичного персоналу та пацієнтів закладів охорони здоров’я, розташованих у м.Житомирі, студентів-бакалаврів та магістрів Житомирського медичного інституту. Відбір респондентів відбувався у випадковому порядку. Всього було опитано 407 громадян. За результатами дослідження встановлено досить низький рівень обізнаності населення з основними положеннями Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Середній показник обізнаності становив 3,4 бали з 10 можливих. Із усієї кількості опитаних 71,5% вважають, що медицина в Україні потребує реформування. Лише 36,6% вважають, що з упровадженням медичної реформи можливість отримання саме якісної й доступної медичної допомоги зросте, 27,3% вважають, що зменшиться, 19,9% – не зміниться. Причому на запитання, чи буде доцільно з упровадженням медичної реформи сплачувати додаткові внески до Лікарняної каси, фондів добровільного медичного страхування, близько 44% респондентів відповіли ствердно (варто відзначити, що частка медпрацівників, котрі дали позитивну відповідь, становила 51,4%).

6– Тож роз’яснювальна робота як серед медпрацівників, так і серед пацієнтів, котрі перебувають у Лікарняній касі, залишається одним із основних пунктів діяльності лікарів-експертів ЛК. Адже мета впроваджуваних реформ співзвучна з нашим головним завданням – забезпечення надання якісної медичної допомоги, – наголосив, підсумовуючи зібрання, виконавчий директор Володимир Станіславович Мишківський. – Саме тому ми активно шукаємо шляхи вирішення проблем, породжених часом і не залежними від нас обставинами, які виникають у членів ЛК при обстеженнях, лікуванні. Так, оскільки з 01.04.2018 року КУ «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради припинив співпрацю з БО «Лікарняна каса Житомирської області», ми уклали відповідну угоду з обласною клінічною лікарнею імені О.Ф.Гербачевського. За угодою для членів ЛК за направленням сімейного лікаря за рахунок організації проводять лабораторні дослідження на визначення рівня гормонів щитоподібної залози, а також – певні УЗ-дослідження. В подальшому перелік наданих послуг буде розширено.

Крім того, лабораторне обстеження щитоподібної залози, а також онкомаркери, інфекційні, імунологічні, біохімічні, гематологічні, загальноклінічні, цитологічні дослідження здійснюють приватні лабораторії – ТОВ «Малікс-Мєд» («ІNVIVO») та ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс». Єдина умова для проведення обстежень – наявність направлення сімейного лікаря. Для зручності в обслуговуванні пацієнтів та економії їхнього часу ТОВ «Малікс-Мєд» («ІNVIVO») та ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс» мають забірні пункти біологічного матеріалу майже в кожному медичному закладі.

Мамографічне обстеження за рахунок Лікарняної каси за направленням лікаря проводяться в обласному онкодиспансері.

Тобто забезпечення надання якісної медичної допомоги – основа основ нашої діяльності й ми докладаємо всіх зусиль для вирішення цього питання!

Read More


Залиште коментар!




У реабілітації поранених воїнів допомагають німецькі партнери

Днями в обласній клінічній лікарні імені М. Скліфосовського розвантажили ще один великий автофургон із благодійною допомогою з Німеччини. Він надійшов у межах співпраці провідного медичного закладу регіону з клінікою Altmuhlseeklinik Hensoltshone — одним із найбільших реабілітаційних центрів Німеччини. Цей проєкт має назву «Партнерство між лікарнями — партнери зміцнюють здоров’я» і втілюється за підтримки БО «Лікарняна […]

Детальніше
Читати блог »

2023. Допомога Кременчуцькому обласному клінічному шпиталю для ветеранів війни

До Кременчуцького обласного клінічного шпиталя для ветеранів війни БО "Лікарняна каса Полтавщини" передала благодійну допомогу: напівавтоматичний сечовий аналізатор, тест-смужки, аналізатор добового АТ ...

Чим живе зараз “Лікарняна каса Житомирської області”?

Коли  заходить мова про ситуацію у вітчизняній медицині і покращення рівня  обслуговування пацієнтів у  закладах охорони здоров’я,  часто виринає тема, ...

Login