“Негативну рекламу роблять самі лікарі”

p>31.05.2011

Заслужений лікар України, голова правління благодійної організації “Лікарняна каса Полтавщини” Леонід КУРОЄДОВ

Медики Полтавщини тісно співпрацюють з німецькими колегами. Під час однієї з поїздок до Німеччини побачили, що там медичне страхування грунтується на лікарняних касах, і впровадили в себе цю справу. Як же прижився закордонний досвід? Про це ми попросили розповісти головного лікаря Полтавської міської клінічної лікарні №4, голову правління благодійної організації “Лікарняна каса Полтавщини” Леоніда Куроєдова.

– Леоніде Федоровичу, нещодавно у вас побувала делегація німецьких фахівців на чолі з президентом Палати лікарів землі Баден-Вюртемберг Клаусом Баєром. Як німці оцінили діяльність “Лікарняної каси Полтавщини”?

– Позитивно. Навіть вручили мені відзнаку Палати лікарів землі Баден-Вюртемберг. Про нас написали німецькі газети. За кордоном розуміють значення лікарняних кас. Пора й українцям це зрозуміти.

До речі, свого часу перенести німецький досвід у Полтаву було не так легко. Тільки після того, як у Житомирі створили лікарняну касу і я повіз туди депутатів облради, щоб на власні очі все побачили, ми отримали підтримку. Тож наша лікарняна каса повноцінно працює з 2004 року. Нині її членами є 30 тисяч осіб. Можливо, було б значно більше, якби на рівні місцевої влади нам більше допомагали.

– А які вони, переваги лікарняної каси?

– Нині медицина платна, бо в лікарнях не вистачає коштів. Усі працюючі сплачують податки, але хто скаже, який відсоток із них іде на медицину? А через лікарняну касу можна контролювати кожну копійку, яку людина внесла на охорону свого здоров’я. Вся наша діяльність, у тому числі фінансова, простежується через комп’ютер. Люди сплачують по 20 грн членських внесків через банки, ми не працюємо з готівкою. Зате завжди знаємо, скільки людина сплатила коштів, на яку суму отримала ліків…

Бувало, що видавали безкоштовно матеріалів і медикаментів на тисячі гривень. Аби не “прогоріти”, створили спеціальний резервний фонд. Торік накопичили певну суму на депозитному рахунку. Всі члени лікарняної каси застраховані в Києві і за потреби можуть лікуватися в столиці.

– В основному забезпечуєте -хворих вітчизняними медпрепаратами?

– Намагаємось. Але в ситуаціях, коли людині вкрай потрібний саме імпортний препарат, збирається консиліум лікарів, який визначає, що потрібно хворому, і ми йому це надаємо.

– У лікарні, яку ви очолюєте, працює 800 осіб. І майже 25% з них не вступили до лікарняної каси. Чому?

– Бо ми нікого не примушуємо, це справа добровільна. До речі, часто люди згадують про лікарняну касу тільки тоді, коли вже захворіли. І серед моїх знайомих є такі. Лише опинившись у скрутній ситуації, запитують: “Ти щось там говорив про лікарняну касу?”

Скажу відверто, негативну рекламу лікарняній касі роблять… самі лікарі. Буває, що людина приходить до медика, показує документ про членство в лікарняній касі, а лікар їй виписує рецепт і посилає в аптеку: іди ось сюди і купи ось це…

Та ідея створення першої в світі лікарняної каси саме й полягала в тому, що люди об’єднувалися, аби заплатити за послугу лікаря. Не за медикаменти. Тож ми на Полтавщині зараз хочемо провести експеримент на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Наша лікарняна каса укладе договори з трьома медиками, яким платитимемо за лікування членів ліккаси, а також за роз’яснювальну роботу серед населення. Побачимо, що з цього вийде.

Олександр ДАНИЛЕЦЬ

ДОСЬЄ “УК”

Леонід КУРОЄДОВ. Народився 1950 р. у Полтаві. Закінчив Полтавський державний медичний стоматологічний інститут (нині академія). Тривалий час працював корабельним лікарем на флоті, вивчав медичний досвід багатьох країн світу. Нині – головний лікар Полтавської міської клінічної лікарні №4, голова правління благодійної організації “Лікарняна каса Полтавщини”.

http://www.ukurier.gov.ua/

Read More

Comments are closed.
«Лікарняна каса Полтавщини» Звіт за квітень 2022 року

Кожен власник картки БО «Лікарняна каса Полтавщини», вносить свою частку в ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ. Організація продовжує допомогу нашим ГЕРОЯМ. Гуртуємося, об’єднуємося та допомагаємо нашим сміливим ВОЛОНТЕРАМ, які під обстрілами доставляють допомогу на передову, постраждалим лікарням, потребуючим жителям звільнених міст та сіл. За квітень 2022 року: БО «Лікарняна каса Полтавщини» оплатила за ліки та вироби медичного призначення […]

Детальніше
Читати блог »

Звіт про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2021 році

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної ...

Захистимо здоров’я рідних та близьких разом!

«Захистимо здоров'я наших рідних та близьких медикаментами, новітнім обладнанням для медичних закладів!» - така концепція діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини». Тож для ...

Login