Warning: Use of undefined constant style - assumed 'style' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/virtwww/w_likkasa-com_401567c9/http/wp-content/themes/likkasa/functions.php on line 247

September, 2021

Нам пишуть із вдячністю

Всім бажаю здоров’я!

Часто читаю в соцмережах коментарі до інформацій Лікарняної каси. Й коментарі ці бувають абсолютно протилежними – хтось задоволений допомогою благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», інші вважають, що їм щось «не дали».  

За роки перебування в ЛК я переконалась, що немає такого – ЛК не дала якісь лікиЄ – медикаменти, передбачені протокольним лікуванням, із доведеною ефективністю їхнього застосування, й – усі інші, тобто препарати, дія яких не доведена, але які досить часто й активно призначають лікарі. Й тоді починається «ходіння по муках»: людина хоче отримати ліки за рахунок Лікарняної каси, але лікар (або працівник аптеки) говорить, що «Лікарняна каса не дає ці препарати», не пояснюючи, яка ж тому причина. Людина нервує, звинувачує ЛК «в усіх смертних гріхах», іноді навіть не намагаючись розібратись у ситуації.

А насправді всього лише й треба – поцікавитись, якими ліками забезпечує ЛК. Наприклад – при амбулаторному лікуванні. Це дуже просто! Або за телефоном «гарячої лінії» Лікарняної каси – 067-411-30-93 (він вказаний на посвідченні члена ЛК), або ж на сайті БО «Лікарняної каси Житомирської області». Адже ЛК тільки, зокрема, при амбулаторно-поліклінічному лікуванні надає понад 200 препаратів та виробів медичного призначення.

Тому, коли звертаєтесь до лікаря, нагадайте йому, що перебуваєте в Лікарняній касі – хай випише вам рецепт на бланку ЛК. Й нехай обов’язково призначить саме ті медикаменти, які передбачені протокольним лікуванням, а отже – надаються Лікарняною касою.

Ще якось читала обурення одного з членів ЛК про те, що складно отримати в аптеці ліки за рецептом ЛК – мовляв, із собою, крім рецепта, треба мати посвідчення члена Лікарняної каси, квитанцію про сплату щомісячних добровільних пожертвувань, ще якісь документи – й іще навряд, чи щось отримаєш. Ви знаєте, щиро здивувалась! Жодного разу у мене не було проблем із отриманням в аптеці медикаментів за рецептом Лікарняної каси. Жодного разу! Наявність посвідчення та відсутність заборгованості зі сплати внесків перевіряє лікар або медсестра при виписуванні рецепта (повторюю – на бланку Лікарняної каси). Тому, якщо в аптеці у когось раптом із добра-дива запитали посвідчення члена ЛК, ще якісь документи – просто підіть в іншу аптеку, яка також співпрацює з ЛК. Аптека тільки повинна видати виписані ліки. А якщо виникли проблеми – то у вас на посвідченні є телефон «гарячої лінії» Лікарняної каси. У мене, наприклад, ніколи при отриманні медикаментів не запитували в аптеках нічого, крім рецепта.

Отож бажаю всім здоров’я й – долучатись до Лікарняної каси. На випадок чого – хай душа спокійна буде.

З повагою – Олена Іванівна Умінська-Недоступова, м. Житомир (подяка висловлена в мережі Facebook 17 серпня 2021 р.)

Read More

18 вересня – День фармацевтичного працівника України

Шановні працівники фармацевтичної галузі!

З нагоди професійного свята хочемо висловити вам свої сердечні привітання та побажати натхнення, благополуччя, процвітання та професійного визнання.

Бажаємо кожному з вас рухатись у професійному вдосконаленні далі, не зупиняючись, адже таке прагнення – риса кожного представника вітчизняної фармації. Низький уклін за вашу непросту роботу, за те, скільки душі ви в неї вкладаєте, адже щодня з ваших турботливих рук мільйони людей отримують підтримку та медичні препарати, які допомагають подолати хворобу.

Міцного здоров’я вам і вашим родинам, оптимізму, любові та щастя, спокою й взаєморозуміння в сім’ях, поваги та успіхів у роботі, нових професійних звершень і перемог! Хай життя дарує вам тепло, мир і благополуччя!

З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Read More

БО «Лікарняна каса Полтавської області» – допомога продовжується!

В скрутний для населення час благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» продовжує допомагати мешканцям Полтавщини, котрі перебувають в ЛК, при лікуванні в стаціонарних умовах та амбулаторно. Лікування проводиться в усіх лікувальних закладах Полтавської області. Отримання допомоги при лікуванні за рахунок ЛК можливе до 3 разів протягом року.

При стаціонарному лікуванні забезпечення членів ЛК лікарськими засобами при гострих, невідкладних станах та загостренні хронічних хвороб за рахунок БО «Лікарняна каса Полтавщини» здійснюється до 10 днів.

При амбулаторному лікуванні забезпечення медикаментами за безкоштовними рецептами здійснюється за 100 діагнозами.

Понад 700 життєво необхідних та необхідних препаратів передбачені формуляром ЛК. Ці препарати включені до Державного формуляру лікарських засобів та мають доказову базу ефективності.

Наразі Лікарняна каса Полтавщини продовжує допомагати лікарням та власникам картки ЛК у вигляді співоплати за ті лікарські засоби, які не увійшли до Національного переліку лікарських засобів, але необхідні для надання допомоги пацієнту.

З ЛК співпрацюють 84 медичних заклади Полтавської області, 10 аптечних мереж – понад 60 аптек та аптечних пунктів, 2 гуртові фармацевтичні компанії

Також БО «Лікарняна каса Полтавщини» продовжує допомагати лікарням медичним обладнанням. Так, кисневі концентратори для допомоги пацієнтам, котрі потребують кисневої підтримки, отримали комунальні некомерційні підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області, «Лікарня відновного лікування», «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни», «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» Миргородської міської ради. Також кисневі концентратори «Біомед» JAY-10 із подвійним потоком будуть допомагати у відділеннях КНП «Лохвицька районна лікарня» Лохвицької районної ради, КНП «Кременчуцька центральна районна лікарня» Кременчуцької районної ради.

Допомога продовжується!

Read More

Допомога Лікарняної каси – це реально!

Про це я говорю з усією відповідальністю, оскільки знаю не з чужих слів, а з власного досвіду!

Я в благодійній організації «Лікарняна каса Житомирської області» перебуваю вже не один рік. Свого часу, коли була необхідність, за рахунок Лікарняної каси обстежувалась, для лікування отримувала медикаменти – за рецептом ЛК в аптеці, безпосередньо в медичному закладі. Й хочу сказати, що пацієнтам треба розуміти, що Лікарняна каса не дає всі ліки, які кому захочеться – нам необхідно нарешті усвідомити й прийняти те, що існують протоколи лікування, за якими лікується весь світ. Саме цими протоколами передбачені медикаменти для лікування того чи іншого захворювання – які пройшли випробування та мають доказову базу їхнього застосування.

Існують такі протоколи й в Україні – за ними працює Лікарняна каса, забезпечуючи пацієнтів – членів ЛК – медикаментами саме з доказовою базою. Наголошую: ЛК керується доказовою базою, а не якимись особистими вподобаннями пацієнта чи лікаря.

Але сьогодні я хочу особливо подякувати за компенсацію коштів, витрачених на оперативне втручання, яке було проведене поза межами області. Так, і ця допомога передбачена Лікарняною касою – якщо хтось досі не знав. Взяла виписку від лікаря, чеки за придбані медикаменти (добре, що зберегла) – приїхала в центральний офіс ЛК й написала заяву на повернення коштів. Звісно, не за всі медикаменти мені відшкодували гроші – лише за ті, які передбачені протоколами лікування. І що хочу сказати: от незрозуміло мені, чому ж дехто з лікарів призначає ліки, які цими протоколами аж ніяк не передбачені? Отак вводять в оману пацієнтів – а ми ж віримо, а ми ж довіряємо!

Тож щиро дякую Лікарняній касі й усім кажу: це реально – Лікарняна каса допомагає!

А працівникам ЛК бажаю й самим бути здоровими. Сили вам і терпіння, задоволення від улюбленої справи!

З повагою – Валентина Господарчук, м. Житомир (подяка висловлена в мережі Facebook 6 серпня 2021 р.)

Read More
Login