‘Новини’

«Треба багато працювати – все хороше дається нам за труди!»

Президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація лікарняних кас України», голова правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», доктор медичних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій відзначив свій ювілей.

Шановний ювілярПАРІЙ-2е!

Гарний керівник – якість, яка дана не кожному. Але нам дуже пощастило: Ви – справжній талант і професіонал своєї справи! Вміння передбачати, як мовиться, на два кроки вперед, швидко та влучно приймати рішення, професійно та мудро керувати – це ті якості, якими Ви здобули повагу та шану від людей.

Пройдено велику частину професійного та життєвого шляху і Вам є чим пишатись. Тож прийміть від нас найщиріші вітання з побажаннями ще багато років здобувати нові вершини, адже у Вашому серці не згасла молодеча завзятість, яскраво горить юнацький запал. Залишайтесь таким же енергійним, життєрадісним, креативним, цілеспрямованим, мудрим та справедливим!

Зі щирою повагою – члени ВГО «Асоціація лікарняних кас України».

Родом із Тальків Новоград-Волинського району, він усього досягав власними силами. Після закінчення восьмирічки вступив до Бердичівського медучилища, затим працював у Лебедівській дільничній лікарні Новоград-Волинського району. Строкова служба в Збройних Силах. Потому завідування ФАПом у рідному селі, де повною мірою осягнув, скільки сили, відповідальності, відданості вимагає професія медичного працівника. Вінницький медичний інститут імені М.І.Пирогова, після відмінного закінчення якого молодий заступник головного лікаря Романівської районної лікарні за п’ять із лишком років здійснив «революцію» в сільській медицині, систематизувавши обов’язки фельдшерів для підвищення якості та ефективності роботи медпрацівників середньої ланки.

Робота в обласному управлінні охорони здоров’я – разом із провідними фахівцями проводив галузеву реформу, твердо усвідомивши: кардинальні рішення необхідно приймати тільки після попереднього глибокого аналізу минулих і сучасних процесів у медицині, чітко передбачуваного результату. Надбання Житомирщини в упровадженні нового господарського механізму і реструктуризації були високо оцінені НДІ соціальної гігієни та охорони здоров’я. В 1993 році – захист кандидатської дисертації.

З 1997 й протягом восьми років – робота на посаді головного лікаря Житомирського обласного медичного консультативно-діагностичного центру: запровадження визначення хелікобактера, холтерівського моніторингу серця, імуноферментних методів обстеження. З’явились спеціалізовані кабінети: кардіологічний, судомних станів, мамологічний, для жінок перехідного віку, патології щитовидної залози, пренатальної діагностики з медико-генетичними обстеженнями та консультуванням, комплекс досліджень неврологічних недуг. Оновлено діагностичне обладнання, запроваджено новітні біотехнології й медичні телекомунікаційні технології. Тісна співпраця з науковими центрами України, МОЗ України.

В 2000 році за ініціативи В.Д.Парія та всебічної підтримки керівництва галузі області створена неприбуткова, некомерційна благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області», головою правління якої він став. Це – шлях встановлення цивілізованих відносин у системі охорони здоров’я, адже «Лікарняна каса Житомирської області» реалізовує та захищає законні права й інтереси її членів. Для ознайомлення з досвідом сюди звідусіль приїжджають фахівці різних рівнів, а В.Д.Парія обрано Президентом Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація лікарняних кас України».

В 2005 році захистив докторську дисертацію, працював Директором департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню МОЗ України. Професор кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я з підвищення кваліфікації керівних кадрів охорони здоров’я Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Стажувався в Німеччині, Англії, Шотландії, Словаччині з розробки клінічних рекомендацій, доказової медицини, реформи охорони здоров’я. Медичний директор клініки «Оберіг». Член редакційної колегії журналу «Управління охороною здоров’я». Учасник міжнародних проектів: проекту Європейського союзу «Фінансування та управління в сфері охорони здоров’я в Україні», проекту EUROPE AID «Підтримка розвитку системи медичних стандартів в Україні», міжнародного проекту «Розвиток вторинної медичної допомоги населенню України». Президент ВГО «Асоціація лікарняних кас України». Номінант та дипломант Національної Медичної премії ТОП 100 в медицині 2009 року. Лауреат премії НАМН України за 2010 рік за серію наукових праць. Має вищу категорію за фахом «Організація та управління охороною здоров’я». Автор наукових праць, монографій, посібників, авторських свідоцтв. Експерт міжнародних проектів із реформування охорони здоров’я. Завдяки гарним організаторським здібностям, здоровому прагматизму, працьовитості, науковому мисленню здобув заслужену повагу серед медичної громади всієї держави.

В.Д.Парій: «Моя формула складається всього з п’яти слів: «Роби те, що ти любиш!» Я так скажу, що взагалі успіх – це подолання. Для успіху необхідні цілеспрямованість і дисциплінованість. Ці якості вселяють віру в здатність досягнути визначеної мети. Бо ж той, хто хоче її досягнути, повинен бути рішучим у діях і суворим до себе. Є велика різниця між тими, хто знає свій шлях і тими, хто йде ним!»

– Знаю Валентина Дмитровича вже давно, – говорить ректор Житомирського медичного інституту, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Віктор Йосипович Шатило, – по-перше, як людину порядну, відповідальну за свої слова й справу, за яку береться. Ми від часу навчання в медінституті по-доброму так «суперничаємо» з ним. Керували комсомольськими організаціями факультетів, на яких навчались – тож і в спорті, й художній самодіяльності, й в інших молодіжних заходах змагались за першість. Зустрілись на професійній ниві в Житомирі – один за одним захистили кандидатські, докторські. От зі званням професора Валентин Дмитрович мене на півроку «обігнав»! Та що там багато розповідати – я хрещений батько його сина Віталія (вже й кандидата наук!). А це, як Ви розумієте, багато про що говорить!

Службова ж кар’єра ювіляра – не випадкова. Бо не була «встелена» грішми чи якимись знайомствами – професійні східці, які пройшов простий хлопець із поліської родини, ця праця над собою, ці гени роду – на найвищому рівні й понад усе. Ось, якщо коротко характеризувати – як же вдалось Валентину Дмитровичу пройти щаблі його злету.

Тож я щиро бажаю ювіляру міцного здоров’я, творчого натхнення, щастя, добробуту, миру й злагоди. Нехай повсякдення діяльність буде щедрою на нові ідеї, відкриття, мудрі та далекоглядні рішення, які допоможуть виконати визначені завдання й плани в ім’я розбудови нашої держави! Дорогий мій друже, від щирого серця зичу, щоб привітання цього дня додали тобі життєвої наснаги задля праці на ниві розвитку галузі. Хай підґрунтям щасливого життя та плідної діяльності завжди будуть міцне здоров’я, серце, сповнене любові та добра, натхненна думка й щирі почуття. Твої цілеспрямованість, наполегливість, рішучість, уміння долати труднощі зробили тебе справжнім господарем своєї долі, прикладом для багатьох людей. Все це не дається в готовому вигляді, а здобувається важкою й довгою працею. «Дорогу здолає той, хто йде!» – це твій життєвий девіз!

– Що можу сказати про ювіляра – Валентин Дмитрович вірний друг, комунікабельна людина, вміє вислухати й готовий допомогти, відкритий до співпраці й до вирішення проблем, – відзначив виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. – Роки нашого знайомства, спільної праці, дружби між нами й нашими родинами, постійні спілкування й зустрічі привели мене до такої думки, що я щасливий тим, що маю такого товариша в житті. Наші стосунки не змінювались залежно від того, де й на якій посаді працював Валентин Дмитрович. Велика шана до людей – незалежно від їхнього соціального статусу, постійне бажання й готовність допомагати їм – це можуть підтвердити десятки тисяч мешканців не лише нашої області, а й усієї України. Й у той же час – при всій зайнятості – займатись науковою діяльністю, підготовкою та навчанням кадрів для охорони здоров’я, процесами реформування галузі – я думаю, що сьогодні в нашій державі більш підготовленого професійно спеціаліста медицини, котрий розуміється на її проблемах, немає. Там, де Валентин Дмитрович – панує активне життя, відповідальне ставлення до роботи та висока її якість, бачення нового та прогресивного. Він завжди перебуває в стані розвитку та пошуку, володіє неабияким інтелектом, емоційно-вольовий, творчий. Не менш важливим є те, що він має почуття власної гідності й упевнено досягає поставленої мети. Його морально-етичний стержень та висока духовність завжди викликають глибоку повагу. Він завжди справедливий  та принциповий до колег, але – знаходить час розібратись у життєвих проблемах працівників колективу та допомогти. Уважний, добрий і людяний. Якщо формувати шкалу обов’язкових якостей хорошого керівника, то у Валентина Дмитровича на одному рівні як людські, так і професійні, ділові якості. Цілеспрямований, володіє логічним та раціональним мисленням, які гарно поєднуються з умінням швидко «схоплювати» суть проблеми й швидко вирішувати. Він уміє бачити на перспективу, сприймати численні та різноманітні пропозиції, але знаходити осмислену суть. Він щедро ділиться ентузіазмом у досягненні цілей та методами, необхідними для їх досягнення. Завжди людину оцінюєш по тому, що вона робить. Як адміністратор, як господар (у широкому сенсі цього слова), він – професіонал високого рівня.

Великої поваги викликає любов до своєї сім’ї. Я бував не раз у нього дома й бачив ті теплі сімейні стосунки, його турботливе ставлення до рідних. Ці принципи – любити й шанувати своїх близьких, турбуватись про них, ставити їх інтереси понад усе – йому передали батьки. Такими ж добрими й чесними виховав Валентин Дмитрович із дружиною Наталією й своїх дітей. А зараз сімейні традиції переймають від люблячого – й любимого! – дідуся троє онуків.

За багато років тісної активної співпраці та щирої дружби переконався в його ділових, людських якостях, у надзвичайній відповідальності, порядності, патріотизмі. Цих принципових позицій він завжди дотримується!

– Родом із простої сільської родини, Валентин Дмитрович сам пройшов усі професійні й кар’єрні сходинки. Тож за характером він, безумовно, яскраво виражений лідер – уміє організувати людей, повести за собою, переконати їх у своїй правоті. Й завжди це йому допомагало в його роботі, в стосунках із людьми, – переконаний начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Петрович Суслик. – Великий професіонал та ентузіаст своєї справи, все, що він робить – робить на благо людей. Енергійний та ініціативний, Валентин Дмитрович володіє сучасними методами управління й причетний до становлення системи охорони здоров’я населення не лише Житомирської області, а й України загалом. Має вихованців, котрі працюють кваліфіковано та на високому професійному рівні в багатьох медичних закладах усієї країни – стверджує, що кожного з них поважає, тому що за роки свого професійного та кар’єрного зростання вони показали, що дійсно достойні призначених посад. Усього досяг, дякуючи своєму розуму – і продовжує це робити. Скажу так, що, з мого професійного управлінського досвіду в галузі охорони здоров’я України, саме такий шлях – найбільш надійний: маленькими кроками до великого успіху!

– За багато років, протягом яких ми знайомі з ювіляром – причому на різних його посадах – я побачив, наскільки він неординарна особистість, – говорить головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ігор Іванович Сабадаш. – Перш за все вражає його величезне працелюбство. Дуже талановитий організатор, він на кожній займаній посаді проявляв найкращі якості керівника (й – людські якості) – колектив завжди працював, як годинниковий механізм. Це дуже важливо, коли маєш велике господарство і багато підлеглих – різних за характером, особистими якостями. Й, напевно, кожен, хто знає Валентина Дмитровича, скаже, що він вимогливий, але – справедливий. І разом із тим – дуже чуйна й порядна, чесна людина. Всі ці якості гармонійно у ньому поєднані й викликають шану та повагу. Плідне поєднання професійного фаху й господарського практицизму – ця риса була й залишається притаманною Валентину Дмитровичу протягом усього його життєвого шляху. Його людяність я особливо підкреслю. Напевно, сотні людей звертались до нього з різними проханнями – жодному не відмовив. Причому прохання були досить непрості – мова йшла не тільки про здоров’я, а й життя.

Тож як фахівцю, науковцю, господарському керівнику, зрештою – як людині високого ґатунку в цілому – я вважаю, що його енергія, знання, сходинки життєві – вони заслуговують на слова найвищої похвали. Адже, скажу відверто, його професійний шлях не проходив під овації – тому що був пов’язаний із великими труднощами не тільки місцевого, а й державного характеру.

Тож побажаю ювіляру тільки успіхів, здоров’я й далі служити людям так вірно й віддано, як він робив це досі!

– Валентина Дмитровича я знаю ще з часу його роботи в управлінні охорони здоров’я, – згадує головний лікар обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського Богдан Богданович Леськів. – Ближче ж познайомились ми, коли в 2005 році мене призначили головним лікарем обласного центру медико-санітарної експертизи – Валентин Дмитрович на той час очолював обласний медичний консультативно-діагностичний центр. Тож, працюючи поруч із корифеєм галузі нашої області, переконався в його ділових, людських якостях, у надзвичайній відповідальності, порядності. Цих принципових позицій він завжди дотримується. Його організаторський та професійний талант, господарські здібності сприяли тому, що рівень лікувально-діагностичної роботи, вирішення кадрових питань тощо вирішувались на самому високому рівні (мені дуже добре відомо, наскільки це непросто – я цією роботою багато займався й займаюсь). Й у подальшому на інших посадах він зростав у своєму розвитку дедалі вище. Тому приємно відзначити, що Валентин Дмитрович і фахівець чудовий, і людина хороша, й прекрасний організатор. Головна ж його риса – небайдужість до долі людей. Він дуже добре знає їх потреби – не тільки в системі охорони здоров’я, а й загалом життєві. Адже, будучи рядовим працівником, людина відповідальна лише сама за себе, а керівником – за весь колектив. Своєю працею, відданістю роботі, щирою повагою до людей він завжди надихає молодих працівників, які тільки починають свій трудовий шлях, і досвідчених, котрі вже впевнено по ньому йдуть. Тож хочу побажати ювілярові міцного здоров’я, активного довголіття, радості, добробуту й щастя!

- Валентине Дмитровичу, Ви завжди підкреслюєте, що по життю поруч із Вами йде удача. Що для цього потрібно?

- Мені, наприклад, ніколи нічого не «звалювалось на голову» у вигляді «манни небесної» – щоб удача тебе любила, треба багато працювати. Все хороше дається нам за труди.

- Яке Ваше головне правило?

- Все своє життя я стараюсь робити тільки добро – це моє кредо й заповіт моїх батьків – добрих, чесних, порядних. Живу, як можу, працюю, як умію, і ні про що не шкодую – ні про погане, ні про хороше. Якби цього не було, не було б і мене – такого, який є. Кривити душею не хочу – я людина, котра «зробила» себе сама – за своє життя мені не соромно. Й немає нічого більш приємного, аніж бачити результат своєї праці. Сенс життя для мене – прожити якомога довше й зробити доброго як можна більше. Як говорив Антуан де Сент-Екзюпері: «Бути людиною – це відчувати свою відповідальність. Усвідомлювати, що кладучи свою цеглу, ти допомагаєш будувати світ».

Вікторія Паламарчук.

Read More

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України

КОЗАЦТВО-4

Щиро й сердечно вітаємо козаків і козачок нашого краю зі святом, яке увібрало в себе багаті й славні національні традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж усієї багатовікової української історії.

Пресвята Богородиця завжди вважалась покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського народу. Й сьогодні ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир, добро, благополуччя, про гідне та щасливе майбутнє. Нехай божественний покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів! Мирного неба всім нам, міцного здоров’я, незгасимої енергії, завзяття й сили!

З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Read More

Міністерство охорони здоров’я України бачить медичне страхування невід’ємною частиною нової системи охорони здоров’я

Pavlo Kovtonyuk

Міністерство охорони здоров’я України бачить медичне страхування невід’ємною частиною нової системи охорони здоров’я.

До речі, часто нам закидають, що це не так. Мовляв, а де в реформі “страхова медицина”. Думаю, ці люди не розуміють, що ніякого цивілізованого медстрахування не може бути, якщо “надягати” його на систему Семашка.

Спершу має з’явитися інститут медичної послуги, запрацювати ринок цих послуг, на ньому повинні конкурувати автономні лікарні-підприємства, повинні бути відкриті двері для приватного сектора, у пацієнта має бути вибір лікаря та медзакладу, і працювати нормальна електронна система для контролю надання послуг. Без цього страхування буде лише фейком.

Зараз основні зусилля МОЗ сфокусовані саме на цих завданнях. Маємо на це 3 роки. Цього року запустили нову модель на первинній ланці. У 2019 році починаємо цю роботу на амбулаторному спеціалізованому рівні – програма “Безкоштовна діагностика”. У 2020 році матимемо програму державних гарантій, яка покриватиме усі рівні медичних послуг, включно із стаціонарними.

Тут настане час вступати в гру медичному страхуванню. А зараз необхідно починати підготовку до цього.

Для цього сьогодні я зустрівся з представниками страхового ринку України. Це була конструктивна, відверта, багата на деталі та ідеї розмова. Вона дала мені розуміння багатьох нюансів, та напрямку, в який бік маємо рухатися.

Ми глибоко переконані, що найбільші перспективи в Україні має конкурентний ринок страхових послуг, на якому пацієнт та роботодавець має вільний вибір страховика. Це дозволить залучити додаткові кошти в систему та допомогти людям убезпечити себе від надмірних видатків на найдорожчі види допомоги. Крім того – дати пацієнту більше вибору та добрий сервіс.

Наша політика — забезпечити кожній людині в Україні гарантоване покриття основних медичних послуг первинної, спеціалізованої, екстреної допомоги через Національну службу здоров’я. І як другий рівень системи – дати роботодавцям, державним установам, місцевій владі та пацієнтам усі можливості скористатися з переваг страхування.

Ми намітили наступні кроки нашої співпраці з страховиками. В тому числі – законодавчі зміни, які дозволять страховому ринку в Україні перезапуститися та стати частиною реформ. Працюємо далі.

Read More

Національна служба здоров’я запускає власний контакт-центр

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/nacionalna-sluzhba-zdorov%E2%80%99ja-zapuskae-vlasnij-kontakt-centr

З 8 жовтня 2018 року офіційно починає свою роботу контакт-центр Національної служби здоров’я України. Короткий номер – 1677. Це перший в Україні подібний контакт-центр, що обслуговуватиме пацієнтів, лікарів та керівників закладів охорони здоров’я.

Права пацієнтів та лікарів, актуальна інформація щодо змін в системі охорони здоров’я, правила роботи сімейних лікарів та амбулаторій, гарантований державою пакет медичних послуг, особливості співпраці медичних закладів з Національною службою здоров’я – на всі ці запитання можна буде отримати відповіді, подзвонивши на номер 1677.

Відповіді на найбільш поширені питання будуть доступні цілодобово в автоматичному режимі. Подзвонивши в робочий час, можна буде поставити питання оператору. Всі запити, вирішення яких потребує додаткового часу, будуть реєструватися і скеровуватися у відповідні підрозділи НСЗУ для опрацювання. Після розв’язання питання оператори передзвонюватимуть і надаватимуть повну інформацію про вирішення запиту. Дзвінки зі стаціонарних телефонів та мобільних операторів будуть безкоштовні.

«623 заклади первинної медичної допомоги країни уже уклали договори з НСЗУ і перейшли на нову систему фінансування. Лікарі отримали кращі умови праці і підвищені зарплати. У цих закладах обрали свого лікаря понад 12 мільйонів українців. Вони мають право на гарантований безоплатний перелік медичних послуг. Отже, за півроку діяльності НСЗУ виконана величезна робота. І в цій роботі нам надзвичайно важливо отримувати зворотній зв’язок і від пацієнтів і від лікарів. Саме для цього створений наш контакт-центр. Жоден дзвінок і звернення не залишиться без уваги, адже ми працюємо над тим, щоб зміни в медицині відбувалися перш за все на користь лікаря та пацієнта», – говорить Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я.

Контакт-центр створений за світовими стандартами і відповідатиме міжнародним вимогам з надання інформаційно-довідкових послуг.

Read More

Благодійній організації «Лікарняна каса Полтавщини» – 15 років!

Дорогі колеги!

Вітаємо зі святом і бажаємо міцного здоров’я, добробуту, злагоди в родинах, наснаги та ентузіазму у вашій щоденній нелегкій праці! Важливість вашої роботи для збереження здоров’я мешканців Полтавщини неможливо переоцінити. Завдяки величезним зусиллям і своєму високому професіоналізму ви бережете й рятуєте життя людей. Нехай ваші серця сповнюються натхненням та окриленням для нових успіхів у сфері, якій ви присвятили свої знання й таланти! Нехай невичерпна енергія, людяність та доброта сповнюють ваші душі, а на життєвому й професійному шляху зустрічаються тільки порядні та привітні люди, чия глибока й щира шана стане подякою за чуйність та вміння творити добро. Радості вам від кожного нового дня, миру й щастя, успіхів та наполегливості в досягненні поставленої мети! Ми пишаємось співпрацею зі справжніми професіоналами сфери охорони здоров’я й сподіваємось і надалі розширювати поле нашої взаємодії – щоб приносити максимальну користь людям.
З повагою – правління та виконавча дирекція
ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Read More

«Як практичний лікар, користь від діяльності Лікарняної каси для наших пацієнтів бачу щодня!»

Так стверджує травматолог центру з надання невідкладної допомоги Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Анатолійович Жидецький. Цьогоріч його було відзначено дипломом БО «Лікарняна каса Житомирської області» – за надання високоякісної медичної допомоги, відданість справі, досягнуті успіхи в роботі, високий рівень професіоналізму, активну громадську позицію, особистий внесок у розвиток і діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» та з нагоди Дня медичного працівника.

– Як практичний лікар, користь від діяльності благодійної організації “Лікарняна каса Житомирської області” для наших пацієнтів, звісно, бачу щодня, – говорить Ігор Анатолійович. – Я вже багато років співпрацюю з ЛК, тож переконався, що забезпечення медикаментами, витратними матеріалами від Лікарняної каси йде досить суттєво. Й люди, котрі перебувають в ЛК – а таких пацієнтів звертається багато – користуються в повному обсязі всім тим, що надає ЛК. Це й перев’язувальний, і шовний матеріал, знеболюючі тощо. Тобто для самого пацієнта перебувати в Лікарняній касі – все ж таки вигідніше, ніж платити самому за необхідні медикаменти. Бо ж не на всі медикаменти є можливість бюджетного забезпечення. В деяких випадках батькам наших маленьких і юних пацієнтів доводиться ті чи інші препарати, вироби медичного призначення купувати. Якщо вони перебувають у Лікарняній касі, все це отримують за рахунок ЛК. До того ж і для обстеження – в нашому випадку рентгенівського, й для надання всього обсягу медичної допомоги (гіпсової іммобілізації, первинного хірургічного оброблення ран тощо), забезпечення витратними матеріалами ЛК «бере на себе».

Звісно, БО “Лікарняна каса Житомирської області” забезпечує виключно тими ліками, які передбачені протоколами лікування, затвердженими МОЗ України. Якісь препарати додаються до переліку медикаментів, які забезпечує ЛК, інші з цього переліку вилучаються – залежно від протоколів лікування МОЗ. Це пацієнти повинні зрозуміти.

А чи порадив би я вступати до Лікарняної каси? Я й сам давно перебуваю в ній. Користався не раз її допомогою, а років кілька тому був період, що за рахунок ЛК довелось тривалий час лікуватись.

Тож мешканцям Житомирщини варто подумати, що для них вигідніше: при потребі лікування платити за медикаменти, чи все ж таки – бути впевненими, що про них потурбується Лікарняна каса.

Read More

Українці витратили на ліки близько 54 мільярди гривень за минулий рік

http://uatv.ua/ukrayintsi-vytratyly-na-liky-blyzko-54-milyardiv-gryven-za-mynulyj-rik/

За даними дослідження, 26% коштів від цієї суми були витрачені на неефективні ліки

Фото Укрінформ-UATV

Загалом у 2017 році українці залишили в аптеках майже 54 мільярди гривень. Такі дані дослідження, проведеного з ініціативи Центру протидії корупції.UATV

26% від цієї суми, тобто 14 мільярдів гривень були витрачені на неефективні ліки, стверджують дослідники.

Як приклад автори дослідження наводять препарат, який є витяжкою з телячої крові – минулого року він обійшовся українським хворим у 342 мільйони гривень і посів друге місце в загальному рейтингу продажів ліків, однак визнаних у світі наукових підстав для його застосування немає.

Згідно з результатами клінічного аудиту, який проводила БО “Лікарняна каса Житомирської області”, було встановлено, що 78% пацієнтів з ішемічним інсультом у Житомирській області призначається один або декілька нейропротекторів всупереч міжнародним настановам та Уніфікованому клінічному протоколу медичної допомоги ішемічний інсульт (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована) медична допомога, медична реабілітація) [26]
https://drive.google.com/…/1_KM6Odn0aDvbcK9NpRG8j_Etmv…/view

Read More

Дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із Днем Державного прапора та Днем незалежності України – золотими сторінками історії нашої країни!

НЕЗАЛ-6

В цей неспокійний час ми по-новому відкриваємо для себе

неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній державі,

адже незалежність – найвище досягнення нації,

набуте найкращими синами й доньками різних поколінь найбільшою ціною –

життям, інтелектом, непосильною працею, молитвами й вічною боротьбою.

Попереду нас чекає ще багато випробувань,

але спільними зусиллями нам удасться досягти

омріяного процвітання нашої країни.

Тож, вітаючи з Днем Державного прапора та Днем незалежності України,

ми щиро бажаємо вам – усім нам! – мудрості, терпіння та миру.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу,

а плідна праця буде надійною запорукою

щасливого майбутнього заради України!

З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Боже, храни Україну

Read More

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

http://moz.gov.ua/article/health/jaki-liki-zabezpechue-derzhava-pri-likuvanni-na-stacionari-liki-vid-najbilsh-poshirenih-hvorob

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли.

Сьогодні говоримо про ліки від розповсюджених хвороб, які можна отримати безоплатно, якщо ви лікуєтесь на стаціонарі.

ЛІКИ ВІД НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ХВОРОБ У ЛІКАРНЯХ

Цього року всі лікарні першою чергою мають закуповувати лікарські засоби з Національного переліку. До Національного переліку увійшли 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин (понад тисячу ліків від різних виробників) від розповсюджених хвороб, що завдають найбільшої шкоди здоров’ю людей.

В основі Нацпереліку – актуальна версія Базового переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів – дорадчий орган при МОЗ адаптував перелік ВООЗ до потреб українських пацієнтів, виокремивши ліки та захворювання відповідно до епідеміологічних показників та тягаря хвороби (впливу захворювання на людську працездатність та якість життя). Так, серед інших у Нацпереліку є ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок, тощо.

Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період  лікування.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ НАЯВНІСТЬ ЛІКІВ ВІД НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИХ ХВОРОБ У МЕДЗАКЛАДІ

Перелік наявних у лікарні ліків можна перевірити:

1. На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про усі ліки, медвироби і витратні матеріали, закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

Докладніше: наказ МОЗ України

2. На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь

Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медзаклади у конкретному регіоні. Тут також має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

Докладніше: наказ МОЗ України

3. У мобільному додатку Ліки Контроль

Отримавши лист призначення, зайдіть у додаток і введіть у поле “пошук аналогів” назву препарату або його діючу речовину, яка написана на кожній упаковці трохи дрібнішим шрифтом під торговою назвою ліків. Якщо препарат є у Національному переліку основних лікарських засобів, на екрані внизу буде відповідна позначка.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЛІКІВ З НАЦПЕРЕЛІКУ НЕМАЄ У МЕДЗАКЛАДІ

Якщо призначені вам ліки є у Нацпереліку, але в лікарні їх немає, то:

  1. Напишіть скаргу. Зразок (форма) скарги є на сайті та у додатку “Ліки контроль”: http://likicontrol.com.ua/natsionalnyi-perelik-likarskykh-zasobiv/

  2. Віддайте заповнену скаргу головному лікарю та направте її у Департамент охорони здоров’я свого міста чи області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja. Там мають пояснити, чому лікарня порушує чинне законодавство та не забезпечує своїх пацієнтів основними ліками, гарантованими державою.

Ліки з Нацпереліку закуповуються кожним медичним закладом самостійно за кошти державного та місцевих бюджетів. За їх наявність у медзакладах несе відповідальність безпосередньо місцева влада, адже у разі якщо лікарні не вистачає коштів на ліки за Нацпереліком та поза ним, місцеві ради мають прийняти відповідне рішення про дофінансування закладу.

У майбутньому форма скарги заповнюватиметься лише в електронному форматі. Вона направлятиметься до Департаментів охорони здоров’я автоматично. Також вона дозволить МОЗ робити дієвий моніторинг, як Нацперелік працює у кожному регіоні та кожному окремому медзакладі.

Докладніше про додаток ЛікиКонтроль

Read More

Дорогі друзі! Щиро вітаємо вас із великим національним святом – Днем Конституції України!

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ28 червня 1996 року ввійшло в історію України, як день великого загальнонаціонального єднання та верховенства національних інтересів. Цього дня ми вшановуємо непорушні принципи громадянського суспільства – право, закон, демократію, незалежність.

Основний Закон України – це важливий фактор консолідації нашого суспільства, збереження в ньому громадянської злагоди, миру й стабільності. Всі ми прагнемо жити в квітучій країні, де кожен має можливість гідно працювати й відпочивати. Тож хай кожному з нас вистачить витримки, мужності, сили духу й патріотизму для того, аби розвивати нашу країну. Бажаємо вам, дорогі краяни, міцного здоров’я, родинного тепла й добробуту. Нехай кожен день дарує радість життя, любов рідних і близьких, а кожне нове досягнення сприяє процвітанню нашої держави! З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Read More
Login