‘Новини’

ЛІКАРНЯНА КАСА ПОЛТАВЩИНИ: НОВІ ВИКЛИКИ, НОВІ УМОВИ! 19 РОКІВ ДОПОМОГИ

Впродовж усього періоду незалежності України тема медицини та соціальний захист населення є одним з основних питань, яке держава намагається реалізувати та зрушити з місця

За останні кілька років пройшло багато покращень в сфері охорони здоров’я: комп’ютеризація закладів медицини, програма «Доступні ліки» з електронними рецептами, електронна звітність, оновлення лікарень та забезпечення їх сучасним обладнанням, зростання заробітних плат медичних працівників та інші нововведення, які наблизили українські лікарні до європейського рівня.

Але пандемії COVID-19 стала викликом для всього світу і для України також. Вона показала слабкі місця медицини та призвела до труднощів по забезпеченню хворих ліками, лікарень обладнанням та киснем. Не закінчивши реформування галузі, на фоні надзвичайних проблем та труднощів, завдяки ентузіазму та самовідданості медичних працівників — медицина вижила та стала міцнішою, витривалішою.

Але великою проблемою є загальний стан країни, коли велика частина населення на протязі довгого часу, не маючи постійного доходу, стикається з хворобою та необхідністю лікування. Це суттєвий удар по сімейному бюджету! Задекларована безкоштовна медицина змогла забезпечити безкоштовне перебування в лікарні, кваліфікований медичний персонал, сучасне обстеження, ліки з Національного переліку, але люди все рівно змушені докупляти ліки, необхідні для свого лікування, які не входять в даний перелік. А це може бути від 30 до 80% необхідних ліків в залежності від лікарні та діагнозу. Це величезні суми!

Усі ці проблеми показують потребу в об’єднанні зусиль держави та населення, запровадження офіційної «співоплати», коли пацієнт вносить додаткову мінімальну оплату щомісячно для отримання більшої допомоги при лікуванні, ніж гарантує та в змозі надати держава.

19 років в Полтавській області працює Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» (далі — Лікарняна каса). Майже два десятиліття — це доволі тривалий період допомоги пацієнтам та лікарням, який підтверджує стабільність в роботі організації та надійність в забезпечені зобов’язань. Каса взаємодопомоги — об’єднання жителів Полтавщини, які спільними зусиллями та внесками захищають себе та своїх рідних на період хвороби. За час роботи було надано допомогу в понад 260 тисячах випадках звернень власників картки при обстеженні чи лікуванні, амбулаторно чи стаціонарно на загальну суму понад 75 млн грн. Надано благодійну допомогу лікарням медичним обладнанням на суму понад 20 млн грн.

За період пандемії COVID-19 Лікарняна каса надавала допомогу лікарням Полтавської області обладнанням та ліками для надання допомоги хворим власникам картки ЛК.

В 2020 році 37 лікарень отримали благодійну допомогу у вигляді медичного обладнання на 5105042 грн, в 2021 році 24 лікарні — на 3683087 грн. За два роки пандемії Лікарняна каса надала допомогу на ліки при лікуванні 548 випадків COVID-19 на загальну суму 1290101 грн.

Щорічно умови організації розширюються. Сплачуючи щомісяця п’ятдесят гривень, згідно з Умовами Лікарняної каси, власник картки ЛК може отримувати:

 • лікування у всіх медичних закладах Полтавської області та України (за направленням) та медикаментозне забезпечення до 3 разів на рік до 10 днів на випадок при стаціонарному чи амбулаторному лікуванні при гострих, невідкладних станах та загостренні хронічних хвороб (ускладнення коронавірусної хвороби COVID-19 в тому числі), сума допомоги в лікарнях Полтавської області не залежить від суми внесків, а залежить від тяжкості захворювання;
 • компенсацію за металоконструкції при травмах (до 6 000 грн.);
 • компенсацію за придбані порт-системи при онкопатології (до 6 000 грн.);
 • компенсацію вартості самостійно придбаних комплектів покриття для операційних столів, хірургічних сіток в розмірі до одного річного внеску (600 грн.);
 • допомогу при лікуванні за межами Полтавської області — компенсацію до 20 000 грн. (згідно чеків за придбані ліки), один  випадок на рік, до 10 днів допомоги;
 • можливість зробити за рахунок «Лікарняної каси Полтавщини» планові оперативні втручання та отримати на них лікарські вироби та засоби медичного призначення;
 • можливість зробити за рахунок «Лікарняної каси Полтавщини» ургентні та профілактичні лабораторні обстеження (в т. ч. на гормони щитовидної залози, онкомаркери), МРТ, КТ (компенсація до 600 грн.).

З початком війни Лікарняна каса почала забезпечувати лікувальні заклади Полтавської області лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання допомоги раненим чи травмованим, військовим чи цивільним, які постраждали від військових дій. Було проведено оплату для лікування власників картки ЛК — жителів Полтавщини, поранених чи травмованих військових та тимчасово переміщених осіб на суму 2102102,43 грн.

Лікарняна каса надає допомогу нашим військовим та цивільним у звільнених громадах Сумщини, Харківщини та Донеччини. З лютого за допомогою волонтерів передано благодійної допомоги лікарням Сумської, Харківської та Донецької області — ліки та вироби медичного призначення для лікування поранених чи травмованих військових та цивільних на суму 896439,88 грн. Спільно з волонтерською та гуманітарною допомогою було сформовано 200 аптечок (на 91333,69 грн. — докуплено гемостатики та турнікети), які передані харківській теробороні. Для захисників на передову було придбано та передано 6 тепловізорів та 2 прибори нічного бачення) на суму 277796 грн.

З початку війни була порушена логістика забезпечення ліками. Лікарняна каса почала проводити компенсацію за самостійно придбані ліки, чи імпланти, металоконструкції, які потрібні для лікування, чи обстеження. За 7 місяців було компенсовано за чеками на 290550 грн.

Організація почала співпрацювати з командою волонтерів, які допомагають транспортувати вантажі до фронту, почала отримувати допомогу від закордонних друзів для повноцінного забезпечення лікувального процесу в лікарнях прифронтових шпиталів Харківської та Донецької областей.

Щоденно спілкуючись з власниками картки ЛК, розуміємо, що ми на вірному шляху. Всі члени організації підтверджують, що наша допомога вкрай потрібна і власникам картки ЛК і нашим Захисникам та Захисницям. Але чому не стоїть черга до організації?

Лише 1% населення області є членами організації. Основною причиною пасивного ставлення та безвідповідальності 99% населення області до свого здоров’я — стереотипи, що роками сформовані опікою держави, а особиста відповідальність за своє здоров’я і здоров’я найближчих людей, поки що дуже слабка і лише починає формуватися.

Держава не популяризує здоровий спосіб життя, розвиток медичного страхування рухається дуже повільно. На фоні загального погіршення матеріального стану населення та проблем з медициною в час війни — важливо запроваджувати, підтримувати, розвивати солідарну систему фінансування медичної галузі. Багато страхових компаній, які хотіли приймати участь в запровадженні медичного страхування, з початком війни призупинили свої виплати та допомогу клієнтам, показавши свою суть.

Лікарняні каси України — є рятівною соломинкою для нашої медицини, для спільної дієвої співпраці лікарень, організацій та жителів України. Як приклад солідарної участі в захисті свого здоров’я. Альтернативи поки не має.

Допомога продовжується.

Територія діяльності організації — Україна. Запрошуємо усіх бажаючих приєднуватися до організації та разом захистити себе, своїх близьких, наших рідних військових, які нас боронять, наших знайомих та не знайомих — друзів з інших регіонів.

Умови на сайті організації: https://poltavalk.com.ua та на сторінці в facebook.

Рахунки для добровільних благодійних внесків та пожертв:

АТ КБ «Приватбанк», код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA933052990000026005021215946

ПОД «Райффайзен Банк», код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA253808050000000026006212243

АБ «Полтава-банк», код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA913314890000000000260015253

ПАТ «Державний ощадний банк України», код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA053314670000026002300988025

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Приєднатися до організації можна через функцію «Вступити до ЛК» на сторінці сайту організації: https://poltavalk.com.ua

Запитання та консультації за телефонами: 0532637456, 0503637456, 0981637456.

Вітаємо усіх власників картки ЛК з нашим спільним 19-ти річчям! Дякуємо, що Ви з нами і в час війни продовжуєте допомагати! Лікарняна каса Полтавщини працює для Вас!

Дякуємо усім медичним та фармацевтичним працівникам за співпрацю з організацією та допомогу жителям Полтавщини!

Разом до Перемоги! Слава Україні!

Віталій ШЕВЧЕНКО, виконавчий директор

Інтернет-видання “Полтавщина”

Read More

Вітаємо з Днем Незалежності України!

Від усього серця бажаємо Вам, щоб Ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Бадьорості духу, добробуту і щастя кожній родині. А державні атрибути нехай надалі вселяють в серце кожного українця гордість та спонукають на нові подвиги заради своєї Батьківщини. Перемоги нам і щасливого, самостійного, незалежного життя під мирним небом!

Read More

Лікарняна каса допомагає!

Лікарняна каса допомагає!

           Діяльність лікарняних кас в Україні в умовах воєнного стану (журнал «Практика управління медичним закладом» №8 за 2022р.
          Посилання на повну версію статті (потрібна реєстрація): https://e.med-info.net.ua/praktyka-upravlinnya-medychnym-zakladom-2022-8/diyalnist likarnyanykh-kas-v-ukrayini-v-umovakh

          Вітчизняна війна України проти рашистів внесла серйозні корективи в діяльність лікарняних кас України, в тому числі Житомирської лікарняної каси (надалі – ЖЛК). Значна кількість членів організації тимчасово покинула територію Житомирщини, проте ЖЛК продовжує в повній мірі виконувати свої статутні завдання, на відміну від багатьох страхових компаній.
          Обсяги та програми благодійної допомоги було значно розширено. З перших днів війни було прийнято рішення надавати ліки, закуплені за кошти організації, для медичної допомоги всім категоріям осіб, які в той час перебували в ЗОЗ Житомирської області. Загальна вартість медикаментів, які знаходилися в лікарнях і були закуплені за рахунок ЖЛК, становила майже 4
млн грн і це стало значною допомогою для медичних закладів, адже в перші дні війни було припинено роботу аптечних пунктів та доставку ліків. На частині території Житомирщини велися активні бойові дії, була значна кількість внутрішньо переміщених осіб, які потребували лікування, виникли проблеми з логістикою ліків до медичних закладів, тому допомога ЛК була
досить актуальною.
          Сьогодні керівництвом ЖЛК проводяться заходи щодо максимального забезпечення ліками наших захисників та інших категорій осіб, які цього потребують. Організацією здійснюється закупівля медикаментів та виробів медичного призначення за замовленнями військових госпіталів та медичних підрозділів ЗСУ, місцевої територіальної оборони, комплектування необхідними засобами аптечок для військових. ЗОЗ області постійно забезпечуються необхідними засобами для лікування внутрішньо переміщених осіб, поранених чи травмованих військових. Протягом лютого- червня 2022 р. загальні витрати ЖЛК на оплату ліків та виробів медичного призначення становили понад 20 млн грн.
          Серед лікарняних кас України в цей складний час варто відзначити діяльність благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» (далі — ПЛК), яка діє з 2003 р. і об’єднує понад 20 тис. жителів Полтавської області. За інформацією її виконавчого директора В.В. Шевченка протягом лютого-червня 2022 р. організацією на благодійну діяльність було витрачено майже 3,6 млн грн. З них оплата за ліки та вироби медичного призначення для лікування власників картки ПЛК, поранених чи травмованих військових та тимчасово
переміщених осіб в лікарнях Полтавської області становила майже 2 млн грн (з 28 лютого 2022 р. ПЛК сплачує також за ліки, необхідні для надання медичної допомоги пораненим військовим та травмованим чи з гострими станами цивільним переселенцям). На суму понад 0,5 млн грн було придбано медичне обладнання для медичних закладів Полтавської області. На ліки та вироби медичного призначення для лікарень Сумської, Харківської та Донецької
області організація витратила 0,7 млн грн. Розмір оплати за комплектуючі для 200 аптечок, сформованих спільно з волонтерською та гуманітарною допомогою, становив 0,1 млн грн. На придбання тепловізорів та прицілів нічного бачення витрачено майже 0,3 млн грн.
          Таким чином, слід зазначити, що незважаючи на різні виклики, в тому числі військові дії, лікарняні каси довели свою високу ефективність в частині медикаментозного забезпечення, інформаційної та матеріальної підтримки цивільного населення, військових і ЗОЗ.

Read More

«Лікарняна каса Полтавщини» Звіт за квітень 2022 року

Кожен власник картки БО «Лікарняна каса Полтавщини», вносить свою частку в ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ.

Організація продовжує допомогу нашим ГЕРОЯМ.

Гуртуємося, об’єднуємося та допомагаємо нашим сміливим ВОЛОНТЕРАМ, які під обстрілами доставляють допомогу на передову, постраждалим лікарням, потребуючим жителям звільнених міст та сіл.

За квітень 2022 року:

 • БО «Лікарняна каса Полтавщини» оплатила за ліки та вироби медичного призначення для лікування в лікарнях Полтавської області власників картки ЛК – жителів Полтавщини, поранених чи травмованих військових та тимчасово переміщених осіб з 403470,26 грн.
 •  Передано волонтерам Полтавського батальйону небайдужих для допомоги нашим військовим та цивільним у звільнених громадах Сумщини та Харківщини ліків на суму 110973,81 грн.
 •  Передано для потреб військових 2 тепловізори та 2 прибори нічного бачення на суму 176700 грн.
 •  Передано КНП «Хорольська міська лікарня» благодійну допомогу у вигляді медичного обладнання – Інтракорпоральну пневматичну літотрипсійну систему Літобокс на суму 197000 грн. для проведення хірургічних операцій з гострою чи хронічною урологічною патологією, коли неможливо вилікувати патологію консервативними методами за допомогою медичних препаратів.

Допомога продовжується.

Запрошуємо усіх жителів Полтавської області приєднуватися до організації та разом захистити себе, своїх близьких, наших рідних військових, які нас боронять, наших знайомих та не знайомих – друзів з інших регіонів.

Умови на сайті організації: https://poltavalk.com.ua

Рахунки для добровільних благодійних внесків та пожертв:

 1. АТ КБ “Приватбанк”, код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA933052990000026005021215946
 2. ПОД “Райффайзен Банк”, код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA253808050000000026006212243
 3. АБ “Полтава-банк”, код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA913314890000000000260015253
 4. ПАТ “Державний ощадний банк України”, код ЕДРПОУ 26398773, р/р UA053314670000026002300988025

Приєднатися до організації можна через функцію «Вступити до ЛК» на сторінці сайту організації: https://poltavalk.com.ua

Read More

Звіт про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2021 році

Під головуванням д.мед.н., професора, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія відбулось засідання правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

https://likkasa.com.ua/2021-2/

Головними питаннями, які розглянули учасники зібрання, були: звіт виконавчої дирекції про діяльність організації в 2021 році та виконання кошторису за 2 півріччя 2021 року. З інформацією виступив директор виконавчий БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Станіславович Мишківський. 

Станом на початок 2022 року в Лікарняній касі нараховувалось 199 869 мешканців області, що становить 16,7% від загальної кількості населення.

Аналізуючи виконання кошторису за ІІ півріччя 2021 року, директор виконавчий відзначив, що фактичні надходження у вигляді добровільних пожертвувань та пасивних доходів упродовж цього періоду становили 35,8 млн грн. Із них 28,2 млн грн (78,8%) були спрямовані на забезпечення основної діяльності (придбання ліків, реактивів та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання).

Витрати на адміністративно-господарську діяльність становили 6,9 млн грн (19,3%, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). 

Загалом протягом 2021 року надійшли 72,3 млн грн, витрати склали 67,4 млн грн. Із них 54,3 млн грн становили витрати на забезпечення основної діяльності ЛК.

Так, на закупівлю ліків, реактивів та виробів медичного призначення шляхом централізованого постачання витрачено 27,1 млн грн.

Надано членам ЛК за амбулаторними рецептами через аптечну мережу, а також із аптек для стаціонарних відділень ліків та виробів медичного призначення на суму 14,1 млн грн.

На суму 12 млн грн оплачено послуг із обстеження членів ЛК у Житомирській області та надання медичної допомоги за межами області.

Крім того, БО «Лікарняна каса Житомирської області» активно сприяла наданню медичної допомоги пацієнтам із COVID-19. Так, було забезпечено медикаментами та виробами медичного призначення 1 040 пацієнтів на суму 2,4 млн грн.

Також протягом 2021 року було надано благодійну допомогу:

 • кисневі концентратори на суму 1 млн 40 тис. грн,
 • тести на виявлення антигена до вірусу COVID-19 на суму 314,7 тис. грн,
 • медикаменти для комплектації аптечок на суму 42,5 тис. грн.

Продовжуючи благодійну діяльність, Лікарняна каса опікується дітьми, позбавленими батьківського піклування (наразі їх під патронатом ЛК перебуває 330), та учасниками ООС.

З метою оцінки якості, повноти медикаментозного забезпечення, підтвердження факту отримання лікарських засобів, вивчення пропозицій громадян щодо діяльності організації постійно проводиться телефонне опитування членів ЛК, які отримували медичну допомогу в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Так, протягом 2021 року було проведено опитування 18 287 членів ЛК (83% від загальної кількості пролікованих), котрі отримували допомогу в стаціонарних умовах. Також опитано 14 955 осіб (30% від загальної кількості пролікованих), котрі отримали допомогу в амбулаторних умовах.

У філіях ЛК та мережі аптек «Санітас» розміщено QR-коди з пропозицією залишити відгук – оцінити роботу ЛК.

Особлива увага надається інформації, яку отримує Лікарняна каса за телефоном «гарячої лінії» ЛК, яка діє цілодобово. Детальний аналіз звернень, які надійшли за «гарячою лінією» протягом 2021 року, засвідчив, що з 4 093 зареєстрованих звернень 1 934 стосувались організаційних питань (вступ, відновлення перебування в ЛК, сплата щомісячних добровільних пожертвувань), 2 159 звернень – із медичних питань (види медичної допомоги, які забезпечує Лікарняна каса).

Також протягом 2021 року була проведена велика робота щодо розширення програм БО «Лікарняна каса Житомирської області»:

 • вилучено обмеження максимального розміру витрат – якщо раніше сума становила до 21 600 грн, то нині члени ЛК можуть отримати медичну допомогу за рахунок Лікарняної каси без обмеження розміру витрат;
 • збільшено розмір оплати Лікарняною касою за КТ (зі 100 грн до 250 грн) та МРТ (зі 150 до 300 грн) за кожну обстежувану зону;
 • ЛК здійснює оплату частини вартості УЗД в розмірі 50-150 грн у приватних медичних клініках (Асклепій, МДЦ-Експерт, Лелека);
 • розширено переліки ліків для амбулаторного та стаціонарного лікування;
 • збільшено розмір відшкодування при лікуванні за межами області (із 3 500 до 6 000 грн);
 • впроваджено повернення частини витрат за придбання матеріалів для металоостеосинтезу та при стаціонарному лікуванні у приватних медичних закладах (до 3 500 грн);
 • вилучено обмеження щодо внутрішньовенних крапельних вливань протягом 5 днів у терапевтичних відділеннях та денних стаціонарах;
 • членам Лікарняної каси, котрі перебувають в ЛК понад 10 років, передбачається відшкодування частини вартості (6 000 грн) за придбані суглоби, стенти.

2021 рік відзначався загалом у житті суспільства обмеженнями в зв’язку з пандемією захворювання на COVID-19. Проте для Лікарняної каси й за цих умов одним із головних завдань було підтримання тісної й активної комунікації з мешканцями області, котрі перебувають в ЛК. Для цього впроваджено інформування членів ЛК про їхні витрати на лікування безпосередньо на сайті ЛК – було створено технічну можливість переглянути інформацію про надходження та витрати коштів. Також ця можливість реалізована в мобільних додатках. 

Продовжуючи роботу за відпрацьованими напрямками, в нинішньому році для, зокрема, інформування членів Лікарняної каси про діяльність організації, стан сплати ними щомісячних добровільних пожертвувань та витрати на лікування розроблятимуться Viber- та Telegram-боти Лікарняної каси, система Push-сповіщень у мобільних додатках «Лікарняна каса».

Заслухавши та детально обговоривши виступ директора виконавчого БО «Лікарняна каса Житомирської області» В.С.Мишківського, учасники зібрання оцінили роботу Лікарняної каси в 2021 році задовільною та затвердили план діяльності БО «Лікарняна каса Житомирської області» в 2022 році.

Заввідділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх представила членам правління 41 заяву членів Лікарняної каси про відшкодування коштів, витрачених на лікування. Після детального обговорення було ухвалено позитивне рішення за 37 заявами – членам ЛК відшкодовано 110 тис. грн.

Розглянули учасники зібрання й інші питання – про прийняття 732 громадян та відновлення перебування в БО «Лікарняна каса Житомирської області» 205 осіб, про виключення громадян із ЛК та інші, за якими виступив заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук. Після детального обговорення були ухвалені відповідні рішення.

– Найголовніше завдання Лікарняної каси зараз – максимально доповнювати види медичної допомоги, яку надає держава, – сказав, підсумовуючи зібрання, голова правління Валентин Дмитрович Парій. – Для цього ми маємо спрямувати всі зусилля на збільшення фінансування для виконання статутних можливостей ЛК – тобто досягнути максимально можливого рівня долучення мешканців області до Лікарняної каси. Дуже важливо, щоб люди зрозуміли й усвідомили, що мати гарантію отримувати медичну допомогу, максимальний розмір якої не обмежується, не залежить від часу перебування в організації, сплачених добровільних пожертвувань та попередніх витрат при щомісячному добровільному пожертвуванні в розмірі 60 гривень – це за нинішніх часів просто величезна розкіш. Тому перебування в Лікарняній касі сьогодні для багатьох людей – єдиний вихід відчувати свою захищеність і впевненість у найскладніші моменти життя.

Read More

Захистимо здоров’я рідних та близьких разом!

«Захистимо здоров’я наших рідних та близьких медикаментами, новітнім обладнанням для медичних закладів!» – така концепція діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини».

Тож для КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В.Скліфосовського» Полтавської обласної ради (зокрема – відділення гострої цереброваскулярної патології) було передано від Лікарняної каси центральну станцію цілодобового моніторінгу «Юнет», 3 монітори пацієнта, 2 шприцевих дозатори, 2 приліжкові медичні ширми, 5 протипролежневих матрасів, 10 штативів для тривалих вливань, 3 ходунки з колесами та інше. Дане обладнання необхідне для надання повноцінної медичної допомоги та контролю за станом пацієнтів із тяжкою церебральною патологією, рятуватиме їхнє життя.

КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» отримало від ЛК Полтавщини надійний прилад для одержання об’єктивної оцінки електричної активності головного мозку – комплекс електроенцефалографічний «BRAINTEST-24» з викликаними потенфалами на базі комп’ютерної техніки.  

В сучасному світі комп’ютерні електроенцефалографи є одними з найбільш значущих інструментів для дослідження організму. Отримавши об’єктивну картину електричної активності головного мозку, лікар має можливість поставити точний діагноз і допомогти пацієнтам із тими чи іншими патологіями центральної нервової системи. Електроенцефалографи мають широку сферу застосування: неврологічні, нейрохірургічні клініки та відділення, відділення інтенсивної терапії, установи швидкої та невідкладної допомоги, профільні діагностичні центри, центри реабілітації, медичні установи санаторного типу.

КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім.О.Т.Богаєвського» отримало від БО «Лікарняна каса Полтавщини» благодійну допомогу – 3 каталки для переміщення пацієнтів OSD-A105B. Дане медичне обладнанння надасть більше зручностей пацієнту при переміщенні між відділеннями, а медичному персоналу – можливість у процесі транспортування здійснювати медичну допомогу.

Для КНП «Оржицька лікарня» Оржицької селищної ради від ЛК Полтавщини надано монітор пацієнта ВМ800А з сенсорним дисплеєм (Star 8000F) та насос шприцевий «БІОМЕД» M200A.

КП «5-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» отримало електрокардіограф ЮКАРД-100 з пристроєм приймання/передавання даних та напівавтоматичний коагулометр SC-40. Обладнання буде допомагати лікарям – особливо в період пандемії – проводити обстеження та встановлювити діагнози.

Крім того, всі ці медичні заклади отримували протягом минулого року медикаменти для забезпечення лікування членів ЛК.

Тож БО «Лікарняна каса Полтавщини» вдячна медичним працівникам за їхню працю та запрошує всіх мешканців області долучатись до ЛК. Адже лише разом – спільними зусиллями – можна захистити себе, своїх близьких та рідних, забезпечивши лікувальний процес ліками, допомагаючи лікарням обладнанням, яке буде рятувати життя.

Read More

Відбулось засідання правління БО «Лікарняна каса Житомирської області»

Провів зібрання голова правління – д.мед.н., професор Валентин Дмитрович Парій.

Першим питанням, яке розглянули учасники зібрання, було про затвердження фінансового плану роботи ЛК на перше півріччя 2022 року. Головний бухгалтер Людмила Миколаївна Пастушенко, інформуючи присутніх, повідомила, що розмір дохідної частини на вказаний період очікується в сумі 37,3 мільйонів гривень при прогнозованому вступі протягом півріччя 3 600 громадян.

Видатки на основну діяльність (придбання ліків, реактивів, виробів медичного призначення, амбулаторне лікування тощо) будуть становити 80,6% – 30,0 мільйонів гривень. Видатки на адміністративно-господарську діяльність складуть 19,4% від надходжень, що відповідає Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», та становитимуть 7,3 мільйонів гривень.

Згідно з поданим проектом фінансового плану, РОЗМІР ЩОМІСЯЧНОГО ДОБРОВІЛЬНОГО ПОЖЕРТВУВАННЯ ПІДВИЩУВАТИСЬ НЕ БУДЕ.

Детально обговоривши представлений до уваги проект фінансового плану на І півріччя 2022 року, учасники засідання правління ЛК затвердили його.

Заступник директора виконавчого Сергій Миколайович Грищук виступив із пропозицією про продовження дії «Тимчасового положення про вступ до ЛК учасників операції об’єднаних сил, антитерористичної операції (учасників бойових дій)» до 31 грудня 2022 року. Згідно з цим положенням, учасники ООС/АТО користуються допомогою ЛК на пільгових умовах – із наступного дня після оплати вступного та добровільного пожертвувань у розмірі не менше, ніж за один місяць. Загалом упродовж 11 місяців 2021 року за рахунок Лікарняної каси 77 особам цієї категорії надана допомога на суму 84 тисячі гривень.

Одностайним рішенням правління дію «Тимчасового положення…» продовжено.

Розглянули члени правління питання про прийняття та відновлення перебування громадян у БО «Лікарняна каса Житомирської області», про виключення з ЛК, за якими виступив заступник директора виконавчого С.М.Грищук. За його інформацією з 200 222 мешканців області (а це 16,7% від загальної кількості населення), котрі станом на 1 грудня 2021 року перебували в Лікарняній касі, з початку року долучились до ЛК 4 209 осіб, відновили своє перебування в організації 1 270 мешканців. Під час засідання правління було розглянуто 714 заяв від мешканців області про прийняття до Лікарняної каси, 233 – про відновлення перебування в організації, за якими було прийнято відповідні рішення.    

Також учасники зібрання детально розглянули 56 заяв членів Лікарняної каси про повернення коштів, витрачених на лікування за межами області та в приватних медичних закладах, які представила завідуюча відділом аудиту та контролю якості ЛДП Раїса Володимирівна Артюх. Після детального обговорення було прийнято позитивне рішення за 53 заявами на загальну суму 176 594 гривні.

– Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» залишається надійним захистом для наших громадян, – підсумував Валентин Дмитрович Парій. – Адже дуже важливо за нинішніх умов при щомісячному добровільному пожертвуванні в розмірі 60 гривень мати гарантію отримати медичні послуги, максимальний розмір якої не обмежується, не залежить від часу перебування в організації, сплачених добровільних пожертвувань та попередніх витрат. Все це доводить стабільність і надійність БО «Лікарняна каса Житомирської області».

https://likkasa.com.ua/pravlinnia-vid-24-12-21/

Read More

Дорогі друзі! Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Зустрічаючи прийдешній рік, усі ми згадуємо прожите й пережите в році минаючому – радощі досягнень і прикрощі поразок, світло надій та гіркий сум печалей. Аналізуємо зроблене, плануємо, що можемо ще зробити, аби змінити на краще обставини, державу, світ. Тож хай прийдешній рік принесе щастя, здоров’я, здійснення мрій і бажань! Єдності та натхнення нам усім у праці для відродження та процвітання кожної родини й усієї України. Лише спільними зусиллями ми зможемо створити нове життя – повне гармонії та спокою, взаємопідтримки й добробуту.

Великих блискучих ідей у новому році, яскравих успіхів і здобутків у всіх справах та важливих звершеннях, духовних сил, невичерпної енергії, виважених рішень, мудрості та оптимізму! Бережіть себе й своїх близьких! Гарних та веселих свят!

З повагою – правління та виконавча дирекція ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України»

Read More

Лікарняна каса в боротьбі з COVID-19 – допомога медичним закладам продовжується!

5 потужних кисневих концентраторів загальною вартістю 260 тисяч гривень згідно з рішенням правління благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» придбані та наразі передаються закладам охорони здоров’я області.

Благодійну допомогу отримують:

1) КНП «Андрушівська лікарня» Андрушівської міської ради,

2) КНП «Лікарня» Пулинської селищної ради,

3) КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради,

4) КНП «Ружинська центральна лікарня» Ружинської селищної ради,

5) КНП «Хорошівська лікарня» Хорошівської селищної ради.

– Це обладнання на сьогоднішній день надзвичайно й життєво важливе, адже в медичних закладах багато пацієнтів із COVID-19, котрі потребують кисневої підтримки, – наголосив ДИРЕКТОР ВИКОНАВЧИЙ БО «ЛІКАРНЯНА КАСА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ВОЛОДИМИР СТАНІСЛАВОВИЧ МИШКІВСЬКИЙ. – Хто знайомий із перебігом короновірусної хвороби, той реально може оцінити, наскільки важливі зараз кисневі концентратори. Тож за допомогою цього обладнання буде врятоване не одне життя. Киснева терапія – це номер один при лікуванні COVID-19.

Цьогоріч Лікарняна каса додатково до «Програми медичних гарантій» забезпечила медикаментами та виробами медичного призначення 870 громадян із ускладненнями COVID-19 на суму 1,7 млн грн. Й надалі ЛК продовжуватиме благодійну допомогу медичним закладам для збереження життя й здоров’я наших земляків.

https://likkasa.com.ua/%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bd%d1%8f%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%81%d0%b0-%d0%b2-%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%be%d1%82%d1%8c%d0%b1%d1%96-%d0%b7-covid-19-%d0%b4%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%be-2/

Read More

«Разом захистимо здоров’я рідних та близьких!» – концепція діяльності БО «Лікарняна каса Полтавщини»

Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» протягом усього часу своєї діяльності керується принципом: «Ми разом зможемо допомогти лікарням новітнім обладнанням і цим захистимо здоров’я наших рідних та близьких!»

Тож нещодавно КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» отримала благодійну допомогу від БО «Лікарняна каса Полтавщини» у вигляді дерматоскопа «Heine DELTA 20T», який буде використовуватись для обстеження дітей лікарем-дематовенерологом ДПВ №3.


За допомогою дерматоскопа, який дозволяє побачити структуру шкіри зі збільшенням в 10 разів, здійснюватиметься діагностика доброякісних та раннє виявлення злоякісних новоутворень шкіри. Тож цей подарунок для закладу дуже важливий, адже кількість маленьких пацієнтів з новоутвореннями шкіри збільшилась – щомісячно даного обстеження потребують понад 100 дітей. КНП «Шишацька лікарня планового лікування» Шишацької селищної ради для покращання обслуговування жителів Полтавської області отримало від БО «Лікарняна каса Полтавщини» кисневий концентратор «БИОМЕД» JAY-10 (подвійний потік) та помпу для ентерального годуванння «HK-300».

Для КП «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Полтавської міської ради БО «Лікарняна каса Полтавщини» надала програмно-апаратний комплекс для телемедицини IDIS2GO. Портативний телемедичний комплекс забезпечує діагностування функцій та періодичний нагляд за пацієнтом у процесі лікування або реабілітації та призначений для збору, передання та зберігання інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта: вимірювання артеріального тиску, електрокардіографічне дослідження (12 каналів), частоти серцевих скорочень, вимірювання рівня глюкози у крові, аналіз сечі, вимірювання функцій дихання, вимірювання насиченості крові киснем, частоти пульсу, вимірювання температури тіла, проведення фотозйомки та аудіо запису, а також додатково проводити аускультацію, дерматоскопію та інші дослідження при підключенні до нього відповідних пристроїв, та передачі всіх даних для телемедичних консультацій.

Лише спільними зусиллями можна захистити себе, своїх близьких та рідних, забезпечивши лікувальний процес медикаментами, допомагаючи нашим лікарням обладнанням, яке буде рятувати життя людей.

Read More
Login